Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Tablet dla osoby niemówiącej  (Przeczytany 5363 razy)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« dnia: Marca 27, 2013, 19:43:48 »
Proszę o propozycje tabletów ewentualnie podpowiedź, czy to się sprawdzi.
Moja sąsiadka jest niemową, do tej pory porozumiewa się z osobami poprzez pisanie na zeszycie albo tabliczce, jednak chciałaby wygodniej dzięki tabletowi. Patrzyłem na allegro, znalazłem małe, wygodne do ręki 7 cali. Czy sprawdzi się to do pisania rysikiem, czy są jakieś aplikacje gdzie można pisać i szybko zmazać całą zawartość?
http://allegro.pl/tablet-android-4-0-7-cali-szybki-i-wydajny-i3134551906.html#gallery-header

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 27, 2013, 20:14:01 »
Tego sobie podaruj, wysłałem Ci PW z informacją jaki warto wziąć.
Nie piszę na razie tutaj, bo jest taki, w tej cenie - jeden.
Żeby Ci go nikt nie podprowadził :)

Dla potomnych napiszę, że warto szukać czegoś na 2rdzeniach, z 1gb ramu i androidem 4.0+, nie mniejszym, bo z czasem każdy będzie dorzucał i dorzucał, a tablet się szybko zmuli (jak w komórkach).

p.s. no i z ciekawą rozdzielczością (wysoką), w 7" minimum 1024x600 :)

Powodzenia, pochwal się co wybrałeś.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 28, 2013, 10:44:08 »
Zależy nam na bardzo skromnym modemu, tylko do pisania na nim, jest to osoba starsza i nie będzie korzystała z wszystkich dobrodziejstw, no może ze skype i oglądanie zdjęć czasem ;) więc ciekawi mnie czy ten model, który podałem sprawdzi się do pisania, a nie ukrywam, że cena też gra rolę.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 28, 2013, 11:07:29 »
Cytat: "Marek4614"
no może ze skype i oglądanie zdjęć czasem ;) więc ciekawi mnie czy ten model, który podałem sprawdzi się do pisania


Nie

p.s. już nie wspomnę o jego super-hiper-czułym ekranie dotykowym :)

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 28, 2013, 11:16:01 »
Jesli tablet to tylko ipad. Przerabiałem już no name :), synek teraz takiego ujezdza i do angry birds się nadaje. Potem był samsung galaxy tab2 10cali -- tez kiszka co nie miara, przede wszystkim zamulony.
Teraz mam ipada 4 cellular, zonka ipada mini i te sprzety są zacne.
Owszem kosztują ciut wiecej, ale albo tablet albo kiszka  :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 28, 2013, 14:15:02 »
Fakt, z tymi to nie ma co porównywać, ale kolega zapytał o konkret w cenie, ja mu dałem na PW coś w granicach 300zł i to jest minimum-minimów, polecany na forach, nie do zajechania.
Z takimi eksperymentami to nawet problem przeinstalować androida, a co dopiero 'używać go'. ;-)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 28, 2013, 16:25:03 »
Dzięki za wszystkie rady, ale już decyzja podjęta i wybrano najlepszy w tym przedziale cenowym Tablet.
http://www.mediaexpert.pl/katalog/tablety/manta-mid08s-powertab,23201.html?gclid=CPGhz9-9n7YCFQdc3godplgAug
jeszcze promocja cenowa, więc już wypas na maxa ;)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 29, 2013, 13:40:53 »
Gdyby podczas ładowania świrował Ci dotyk, wyślij go do serwisu, wiecej info w komentarzach :

http://www.techno.gildia.pl/sprzet/tablety/manta-power-tab-mid-08/test-tabletu-manta-powertab-mid08

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 03, 2013, 17:52:47 »
Wreszcie dotarł Tablecik ;) na razie ja go testuję i wymiary i lekkość są imponujące. Niestety nie ma wgranych aplikacji, więc muszę coś dodać  głównie Notatnik, aby osoba mogła pisać rysikiem po ekranie jak po zeszycie, może polecacie jakiś darmowy program z android market? poza tym mam pytanie, czy będąc offline można przenieść do tabletu aplikacje? jestem poza wifi, więc chciałem aplikację notatnik instalator przenieść na pendrivie i po podłączeniu wybieram na tablecie instalator z pendrive, ale android pyta się czym to otworzyć i nie pokazuję ciąg znaków, ale nie przystępuje do instalacji. Nie mam doświadczenia z tabletami i Androidem, ale myślę że bez wifi i bez wejścia z tabletu na sklep android nie obejdzie się ...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 03, 2013, 19:49:13 »
Wrzucasz go przez jakiś manager? czy na żywca starasz się go zainstalować?

W takich tabletach trzeba dodawać go managerem, np Astro File Manager,
ale zapewne coś tam asz do tego typu akcji, musisz poszukać ;)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Tablet dla osoby niemówiącej
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 14, 2013, 23:11:54 »
Teraz mam kolejną prośbę do Was ;) proszę o propozycje prostej aplikacji, aby służyła do pisania po niej rysikiem. W market android jest cała masa notesów, ale z wieloma zbędnymi rzeczami. Zależy na prostym notesie, na którym się piszę a jednym przyciśnięciem kasuje cały tekst na tablecie. Ma on służyć osobie niemówiącej do pisania, aby inna osoba czytała i w ten sposób ma być komunikacja.