Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH  (Przeczytany 8460 razy)

Offline bobi

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« dnia: Marca 20, 2013, 11:41:04 »
Powiem tylko tyle że na mostach przy ZCH.Police gdzie postawione są światełka nie obowiązują przepisy ruchu drogowego zarówno rowerzystów jak i zmotoryzowanych.Wystarczy zdemontować i tak nikomu nie potrzebną instalacje.Panowie z policji mieli by profity podczas przejścia zmian.Jakoś nikt tego nie widzi.Jeśli chodzi o obciążenie mostu przez samochody ciężarowe wystarczy pod sygnalizacją napisać powyżej 3.5t.Było by logiczniej.
bobi

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2013, 11:42:34 »
Mistrzem był jakiś kretyn, który za mną stał gdy czekaliśmy na zielone. Stałem pierwszy, zielone weszło więc zacząłem ruszać, a debil co? Oczywiście musiał zacząć mnie wyprzedzać. Wystarczyło, ze lekko bym w lewo odbił żeby słupki ominąć i kretyn mógłby polecieć w dół.

W sumie nie byłoby mi go żal.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2013, 12:15:54 »
To temat, który zauwazyłem już w zeszłym roku. Regularnie zdarza się, ze na szczycie wiaduktów mijają się dwa tiry(w tym jeden załadowany).
A przeciez sygnalizację wprowadzono nie po to, żeby uprzykrzyć zycie kierowcom, tylko ze względu na zły stan techniczny wiaduktów. Nie trzeba dużej wyobraźni żeby dostrzeć, że skutkiem takiego ignorowania sygnalizacji świetlnej może być dalsze uszkodzenie widuktu.

Zgłaszałem ten problem na sesji sugerując, żeby postawić na szczytach wiaduktów zapory tak, aby stworzyc tylko jeden pas ruchu. W ten sposób uniemożliwić mijanie sie dwóch aut.
Ponoć ma to byc zrobione. Na razie cały czas gminni zarządcy drogi borykają się z problemem kradziezy akumulatorów zasilających sygnalizatory(ponoc już kilka razy kupowali nowe).

Zdaje się w czerwcu ma się rozpocząc remont widuktu na Piotra i Pawła, więc przynajmniej tam będzie bezpieczniej.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 20, 2013, 12:36:52 »
grzegorz.ufniarz, problem z mijaniem się dwóch ciężarówek na wiadukcie wynika po części z tego, że światła stoją na szczycie górki. A taki załadowany zestaw może mieć duże trudności z ruszeniem pod nią. Wiem, że to żadne wytłumaczenie dla łamania przepisów ale może to jest powód? Postawić je ciut wcześniej i zrobić zwężkę (ale sensowną a nie taką szeroką na 2,6m) i powinno to (przynajmniej częściowo) rozwiązać problem. Pomijając oczywiście kwestię tego, że wiadukt tak czy owak potrzebuje remontu.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 20, 2013, 12:59:44 »
Cytat: "Kilofownikownia"
A taki załadowany zestaw może mieć duże trudności z ruszeniem pod nią.


Nie przesadzaj, kazda prawidlowo zaladowana ciezarowka nie powinna miec zadnego problemu z ruszaniem pod gorke. No chyba, ze bedzie to jakis stary zdezelowany rupiec.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 20, 2013, 13:00:56 »
DEtonator, na śliskim? Sucho to jasne, żaden wyczyn.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 20, 2013, 13:03:58 »
Cytat: "Kilofownikownia"
na śliskim?


Jak jest slisko, to sie zaklada lancuchy, a nie, ze "na taki kawalek to mi sie nie chce".

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 20, 2013, 15:37:26 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
To temat, który zauwazyłem już w zeszłym roku. Regularnie zdarza się, ze na szczycie wiaduktów mijają się dwa tiry(w tym jeden załadowany).
 A przeciez sygnalizację wprowadzono nie po to, żeby uprzykrzyć zycie kierowcom, tylko ze względu na zły stan techniczny wiaduktów. Nie trzeba dużej wyobraźni żeby dostrzeć, że skutkiem takiego ignorowania sygnalizacji świetlnej może być dalsze uszkodzenie widuktu.

 Zgłaszałem ten problem na sesji sugerując, żeby postawić na szczytach wiaduktów zapory tak, aby stworzyc tylko jeden pas ruchu. W ten sposób uniemożliwić mijanie sie dwóch aut.
 Ponoć ma to byc zrobione. Na razie cały czas gminni zarządcy drogi borykają się z problemem kradziezy akumulatorów zasilających sygnalizatory(ponoc już kilka razy kupowali nowe).

Nie ma to racji bytu z tego to właśnie powodu, że światła bardzo często albo są zepsute i miga na pomarańczowo albo tak jak Pan mówi kradzione są aku. i światła wcale nie działają. I tak jak bobi napisał te światła powinny tyczyć sie tylko samochodów pow. 3,5t. Bo nawet 2 mijające się auta raczej nie osiągną tej wagi.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 20, 2013, 17:55:53 »
Cytat: "DEtonator"
Cytat: "Kilofownikownia"
na śliskim?


Jak jest slisko, to sie zaklada lancuchy, a nie, ze "na taki kawalek to mi sie nie chce".

Syty głodnego nie zrozumie...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 20, 2013, 19:07:04 »
Cytat: "kanioma"
Syty głodnego nie zrozumie...


Zrozumie, zrozumie, zresztą o czym my rozmawiamy. Lenistwo nie możne wygrywać  z bezpieczeństwem.

fireman998

  • Gość
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 21, 2013, 10:19:55 »
Jeżeli chodzi o wyprzedzanie pojazdów:
1. Na wzniesieniu -mandat + punkty
2. wyprzedzanie pojazdu stojącego na sygnalizacji świetlnej (światło czerwone) - mandat + punkty
3. Nie dostosowanie się do sygnalizacji świetlnej - mandat + punkty.
Ludzie... Opanujcie się , co wy wyrabiacie. Albo siebie zabijecie albo kogoś innego. A policja mogłaby tam stanąć raz na jakiś czas, może ludzie by się nauczyli.
Pozdrawiam i rozwagi życzę.

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 21, 2013, 10:40:33 »
Tak was czytam ale sądzę że ci którzy się tu wypowiadają przejeżdżają sobie na czerwonym, z własnego doświadczenia widzę że zatrzymują się tylko auta ciężarowe a osobówki lecą cały czas na czerwonym :)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 21, 2013, 17:53:31 »
Na moście przy ul. Piotra i Pawła od kilku tygodni regularnie rano (ok. 7) czatuje policja. Łapią równo i widać większą karność kierowców, którzy respektują czerwone światło.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline be-cool

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 21, 2013, 17:58:11 »
ja przejeżdżam na tym czerwonym i przyznaje się do tego nie ważne czy jadę autem czy rowerkiem i zgadzam się że przy tych światłach powinien być znak dla pojazdów powyżej 3.5 tony

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Jeżdżą na czerwonym na ZCH
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 21, 2013, 19:48:23 »
Cytat: "be-cool"
ja przejeżdżam na tym czerwonym i przyznaje się do tego nie ważne czy jadę autem czy rowerkiem i zgadzam się że przy tych światłach powinien być znak dla pojazdów powyżej 3.5 tony
O ktorej jezdzisz? :devil: