Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.  (Przeczytany 20033 razy)

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« dnia: Lutego 23, 2013, 10:40:52 »
Witam. Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze aparatu cyfrowego do około 2000zł. Początkowo przymierzałem się do Canona EOS 600D, ale po rozmowie z fachowcem dowiedziałem się, że to może być przerost formy nad treścią. Oczywiście lustrzanka jest bardzo dobrym wyborem pod warunkiem, że wie się jak należy się ja używać :)

Do czego potrzebny mi jest aparat:
- rodzinne zdjęcia podczas wycieczek
- fotografowanie zabytków podczas wycieczek
- stosunkowo dużo chodzę po górach, więc fajnie byłoby zrobić zdjęcie szerokokątne (jestem laikiem, więc nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa)

Dowiedziałem się, że najlepszym dla mnie wyborem będzie dla mnie coś pomiędzy kompaktem, a lustrzanką (hybryda?), ponieważ nie będę musiał się martwić obiektywami i jakimiś zaawansowanymi ustawieniami.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2013, 10:48:16 »
Strach przed lustrzanką jest niepotrzebny. Moim zdaniem lepiej lustro niż kompakt (chyba że chcesz nosić aparat w kieszeni), większe pole manewru - nauczysz się kilku podstaw i robisz co chcesz, a nie co ci automat dyktuje (choć lustra też mają opcje auto).

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 23, 2013, 10:48:47 »
W takim wypadku najlepiej będzie pasował tzw. superzoom.
Tu masz przykład: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-canon-powershot-sx50-hs.html
Ogniskowa od 24 (szeroki kąt), aż do 1200mm. Do tego oczywiście filmy w FullHD. Obiektyw nie jest co prawda zbyt jasny, ale wg mnie byłbyś zadowolony.

Cytat: "cooker"
Strach przed lustrzanką jest niepotrzebny. Moim zdaniem lepiej lustro niż kompakt (chyba że chcesz nosić aparat w kieszeni), większe pole manewru - nauczysz się kilku podstaw i robisz co chcesz, a nie co ci automat dyktuje (choć lustra też mają opcje auto).
Wiele kompaktów ma tryby manualne. W dodatku lustrzanka wcale nie daje większego pola manewru przy tych samych kosztach.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 23, 2013, 10:52:50 »
A co sądzicie o czymś takim jak Nikon 1 albo Olympus PEN? Dużo pozytywnych opinii o tych bezlusterkowcach.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 23, 2013, 10:54:15 »
Cytat: "Opaler"
A co sądzicie o czymś takim jak Nikon 1 albo Olympus PEN? Dużo pozytywnych opinii o tych bezlusterkowcach.
W tym przypadku musiałbyś martwić się obiektywami ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2013, 12:26:13 »
Nie wiem jak teraz, kiedyś każda szanująca się firma miała w ofercie super kompakt (np. seria G Canona).
Są to aparaty z jasnym obiektywem (często w granicach 2,0), co oznacza dla Ciebie dobrą jakość zdjęć nawet przy słabym oświetleniu (mniejsze ryzyko poruszenia/rozmazania, mniejsza ziarnistość). Poza tym duża fizycznie (nie megapikselowo) matryca, co zazwyczaj oznacza mniejsze szumy. No i sama jakość wykonania aparatu z wyższej półki cenowej jest lepsza. Wadą jest zazwyczaj stosunkowo mały zoom, ale na własnym przykładzie stwierdzam, że to mały problem.
ps. Jasność od 1,4.  Nieźle.

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2013, 12:36:13 »
byłem przed takim dylematem pare lat temu, i kupiłem sobie nikona d80 z standardowym obiektywem, dziś nie zamienie go na inny aparat, i uważam że dokonałem dobrego wyboru, kupiłem niewielką torbę i jest poręcznie na wyciekach

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2013, 12:49:21 »
Cytat: "parian"
ps. Jasność od 1,4. Nieźle.
Rzeczywiście wartość bardziej niż przyzwoita.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2013, 12:54:50 »
Ja osobiście polecam Nikon D3100
Jest dość duży ale jest super.
Nagrywanie filmów ful HD dużo opcji.
Jako laik nie jestem w stanie wykorzystać możliwości aparatu.
Kosztował ok 1500zł w Media, do tego torba średniej jakości i karta pamięci 16G razem wyszło niecałe 1700zł.
Byłem w górach i zdjęcia super.
POLECAM.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2013, 13:50:50 »
Nie ukrywam, że ten Canon PowerShot SX50 HS wygląda zachęcająco. W Polsce jest na niego tylko 12 miesięcy w gwarancji, ale w Norwegii 24 miesiące.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2013, 13:57:36 »
Cytat: "parian"
Nie wiem jak teraz, kiedyś każda szanująca się firma miała w ofercie super kompakt (np. seria G Canona).
Są to aparaty z jasnym obiektywem (często w granicach 2,0), co oznacza dla Ciebie dobrą jakość zdjęć nawet przy słabym oświetleniu (mniejsze ryzyko poruszenia/rozmazania, mniejsza ziarnistość). Poza tym duża fizycznie (nie megapikselowo) matryca, co zazwyczaj oznacza mniejsze szumy. No i sama jakość wykonania aparatu z wyższej półki cenowej jest lepsza. Wadą jest zazwyczaj stosunkowo mały zoom, ale na własnym przykładzie stwierdzam, że to mały problem.
ps. Jasność od 1,4.  Nieźle.

Ten Lumix o którym wspomniałeś ma bardzo dobre recenzje. Trzeba przyznać, że nawet lepsze niż rozpatrywany przeze mnie Canon PowerShot SH50 HS. Chociaż ten Canon ma 50x zoom. Canon PowerShot G1 X jest zbyt drogi, około 2300zł.

Wybór padnie na jeden z poniższych:
- Canon PowerShot SX50 HS
- Fujifilm FinePix X10
- Panasonic Lumix DMC-LX7

Muszę tylko poczytać testy :)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2013, 16:16:46 »
Cytat: "Opaler"
Muszę tylko poczytać testy
Nie czytaj, bo i tak są subiektywne. Idź do jakiegoś sklepu foto i pobaw się w sklepie każdym z nich. Zobacz jak leży w ręce, które menu ci bardziej odpowiada itd.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 23, 2013, 17:05:12 »
Obawiam się, że w mojej okolicy może być ciężko, do porządnego sklepu mam ze 100km :) Chyba zdecyduje się na Canon PowerShot SX50 HS, ale jeszcze nie jestem pewien. To jak leży w ręce i jakie ma menu nie jest ważne, ma robić fajne zdjęcia :) Nie będę pstrykał 100.000 zdjęć rocznie tylko max. 2000-3000 :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 23, 2013, 19:11:49 »
Cytat: "Opaler"
Chyba zdecyduje się na Canon PowerShot SX50 HS, ale jeszcze nie jestem pewien


Super aparat z wieloma możliwościami, mój tata kupił sobie takiego, dla mnie jako amatora po prostu bomba, sam myślę o jego zakupie.

Offline maja9999

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze aparatu do około 2000zł.
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 23, 2013, 23:38:37 »
Witam moja propozycja to Panasonic Lumix DMC-TZ30, a dlaczego? Bardzo dobre wykonanie i obiektyw Leica. Jak na kompakta to bardzo dobre zdjęcia pstryka. Osobiście mam DMC-TZ7 i możliwości odwzorowania kolorów są super.