Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ceny internetu Espola - Ampionet  (Przeczytany 7759 razy)

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ceny internetu Espola - Ampionet
« dnia: Grudnia 30, 2012, 22:08:52 »
Czy Ampionet nadąża z prędkościami i cenami, czy będą zmiany w Nowym Roku 2013 ??


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 31, 2012, 00:43:33 »
Ampionet już dawno przestał się liczyć. Niestety, bo może gdyby SM Chemik pozwoliłoby im wejść na ich budynki to byłoby jeszcze taniej.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 31, 2012, 16:12:58 »
Ja mogę napisać, że te ceny i prędkości w dużej części nie pokrywają się.
Wystarczy spojrzeć w speedtesty, kto płaci i ile ma.
Nie wszyscy, ale spora większość ma już 'nowe' prędkości.

Tak z ciekawości od siebie zapytam, ile potrzeba MB/s by Was zadowolić? :)
No i czy nadal lubicie podpisywać umowy na czas określony?

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 31, 2012, 16:20:54 »
Ja to bym chciał 100Mbps ;) I nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, mam namyśli umowę na czas określony...

Pozdro!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

marek.litwin

  • Gość
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 31, 2012, 17:50:06 »
Jest to faktem, że widać dużą rozbieżność dostępnych prędkości i różnice w cenniku obu dostawców. Ampionet żyje tym, że jako prawie prywatna działalność, nie potrzebuje tylu klientów, by mieć jako takie dochody. Krystian jest zadowolony z małej ale wiernej grupy klientów i trzyma ich głównie tym, że pokazał jak można dbać rzetelnie o klienta i natychmiastowo usuwać usterki. Fakt.... radio ma ograniczenia. Sądzę, że Ampio musi w końcu podjąć decyzję, że trzeba coś nowego i atrakcyjnego zaproponować klientowi i że obok jest Espol mający atrakcyjny cennik. Trzeba zainwestować w sieć.... Na razie oferta Ampionetu jest jak mgła zalegająca w kotlinie - ten kto nie ma wyjścia, nie potrzebuje większych prędkości, komu nie chce się zmieniać dostawcy, kto przyzwyczajony jest do rzetelnej obsługi klienta - pozostaje w sieci. O espolu się nie wypowiadam bo pan dr kafar da mi jakieś upomnienia - nie lubię dawać komuś satysfakcji - jestem grzeczny, więc zero negatywnych opinii na temat espola.
Ampio musi wziąć się do roboty....  tylko czy bariery (pełne okablowanie i przewaga radyjka) są do pokonania? To już Krystian musi zdecydować, czy chce utonąć, czy inteligentnie walczyć o klienta. Ja chętnie podpiszę umowę na 24 miesiące w Ampio na nowych atrakcyjnych warunkach. Umowa bez zobowiązań mnie nie satysfakcjonuje w Ampio, bo i tak i tak jak dostawca jest tak rzetelny jak Ampio to jest się w nim na stałe:) Także czekam na umowę na czas określony, na nowe atrakcyjne prędkości i cennik i na spokojna walkę o klienta. Krystian - jak ja podpisałem umowę z espolem na 2 lata w przeszłości to z Tobą nie podpiszę? To by było kuriozum jakbym nie podpisał:)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 31, 2012, 20:42:18 »
Cytat: "rbk"
Ja mogę napisać, że te ceny i prędkości w dużej części nie pokrywają się.

No i czy nadal lubicie podpisywać umowy na czas określony?


szczerze to nie wiem co jest w tym złego np. w przypadku Espol'a

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 31, 2012, 21:05:52 »
Cytat: "rbk"
Tak z ciekawości od siebie zapytam, ile potrzeba MB/s by Was zadowolić? :)
No i czy nadal lubicie podpisywać umowy na czas określony?


7mb/s (w nocy x2) - za 35zł było by akurat
zeby nie było mam ampio u siebie i jestem zadowolony
ale jak patrze na prędkości espola to są kuszące

marek.litwin

  • Gość
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 31, 2012, 21:26:15 »
Prędkości espola są kuszące. Ja akurat byłem 5 lat w espolu i teraz espol mnie nęci swoimi prędkościami i cenami. Ale rozum mówi, że akurat w tym przypadku lepiej jest mieć mniej atrakcyjną ofertę ale jednocześnie rzetelnego dostawcę, bo w Policach nie ma innej lepszej alternatywy. Ampio dobrze wie jaką ma przewagę nad espolem i dlatego Krystian czuje się pewnie, ale......   najdlużej klienta trzyma postęp sieci, odczucie inwestowanie w sieć, wprowadzanie nowości..... tu jest stagnacja od ponad roku. Rzetelna obsługa dodana do tego sprawi, że firma kwitnie a nie istnieje. Tu muszą być raczej jakieś bariery techniczne - bo nie wierzę w to, by Krystian tak długo i ze spokojem przyglądał się takiemu zabetonowaniu we wprowadzaniu nowych ofert.... pewnie bez pełnego okablowania i światełka to jest już szczyt możliwości.....   nie wierzę w to, by Ampio tak spokojnie i z rozmysłem tkwiło w betonie.

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 31, 2012, 23:41:39 »
Hmmm ja właściwie od zawsze jest z tpsa - teraz orange. Nigdy nie miałem problemów, nawet przy starym SDI... A znajomi mieli espola, mieli niby szybsze łącza, niby lepsze, ale... Właśnie zawsze było jakieś ale, a to gubi pakiety, a to awaria i kilka godzin nie ma netu, a to problemy z DNSami... Sam kiedyś grałem przez internet w gry, które wymagały dobrego" łącza, na na NEO 256kbps wsio chodziło OK, pingi 18 ~ 30 i na sto pakietów praktycznie nic nie zgubione, no czasem może jeden na sto... a na espolu nie dało się grać, niby łącze np 8x szybsze, bo 2Mbps a tu sami "disconnecty" i lagi...
Czy teraz też tak jest?

pozdro!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

marek.litwin

  • Gość
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 01, 2013, 09:48:54 »
Problem polega na tym, że jak nawet tylko czasami sie coś zdarzy w espolu, to nie ma tam z kim gadać, masowy dostawca, masowe zbywanie klientow.....    mam pytamie, dlaczego ampio nie ma żadnych nowości a prędkościach i cenach? nie mówię, że jest drogo, ale dlaczego nowych prędkości nie ma? tyle czasu już minęło i istny zastój.....

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 01, 2013, 11:58:31 »
kolega kolegi ma ampio i mu ciągle siada...

Najlepsze są opinie kogoś kto nie ma espola, albo mial 100lat temu.

Teraz jest zupełnie inaczej.
Mam espol'a min 6 lat - awarie na początku były fakt. Potem była jak kradli kable - ale już nie kradną.
Brak neta zdarza się np po większej awari prądu na Policach - co i tak jest w miarę szybko napawiane.

Gubienie pakietów itp? MIT

Ja jestem mega zadowolony z tej firmy - dobra predkosc w niskiej cenie

kontakt z biurem klienta? nie pamietam kiedy ostatnio musialem korzystac z biura klienta, ale jezeli uzytkownicy ampio tak czesto musza korzystac widocznie maja powody.

marek.litwin

  • Gość
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 01, 2013, 15:35:12 »
100 lat temu nie bylem w espolu, ale od 2005 do 2009 roku. Mam pytanie, czy espol korzysta nadal z glównej skrzynki na klatce? Problem polegał na tym, że urządzenie raz na dwa tygodnie się zawieszało i trzeba było dzwonić do techników, by przyjechali i zresetowali urządzenie, to był nagminny problem. Nie rozwiązali tego problemu wtedy, by zatrzymać ludzi z klatki u siebie, rozumiem, że stał się już teraz cud i tych skrzynek nie używają?

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 01, 2013, 19:08:09 »
nie pisałem konkretnie o Tobie, ale dużo osób narzekających na espol'a z niego nie korzysta.

Co do skrzynek na klatkach problem obecnie nie istnieje, nie pamiętam kiedy ostanio była jakaś awaria neta.

Z tym, że jeżeli nawet jakaś awaria jest to mam pod ręka internet mobilny, więc jeśli nawet awaria jest to może np mnie to tak nie dotyka, a ktoś bez mobilego może się irytować.

marek.litwin

  • Gość
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 01, 2013, 19:37:03 »
a mam pytanko, bo nie mam jakiejś dużej wiedzy informatycznej....   dlaczego espol montuje w skrzynce głównej na klatce tą skrzynkę z jakimś urządzeniem w niej?  ampio też ma skrzynki, tylko, że tam jest rozgałezienie w postaci "złodziejki", to się nie zawiesza i jak zdarzy się problem to wiadomo gdzie dzwonić. Po co więc espol montuje niepotrzebnie urządzenia, ktore międzi dostawcą a odbiorcą może się zawieszać? Jakby było to konieczne to ampio też to by miał a nie ma....

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Ceny internetu Espola - Ampionet
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 02, 2013, 12:40:27 »
Różnica polega zapewne na tym, że jeden z operatorów montuje małe urządzenia, które po prostu rozsyłają na ślepo dane, aż te dotrą do właściwego komputera, a drugi używa urządzeń zarządzalnych, które wiedzą, co gdzie rozsyłać. Różnica jak między cepem a młockarnią - im prostsze urządzenie tym mniej awaryjne, ale niekoniecznie wydajne.