Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II  (Przeczytany 49818 razy)

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #15 dnia: Września 20, 2011, 12:20:09 »
Jestem pracownikiem zmianowym i też jestem niepocieszony faktem, że trzeba planować pobyt dziecka na m-c z góry.Mam nadzieję że może się coś zmieni gdy zostanie wprowadzony do przedszkoli rejestrator elektroniczny, bo moje wolne od pracy różnie wypada i czasami w plecy jestem 10zł za dzień.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #16 dnia: Września 20, 2011, 14:07:12 »
rejestrator to też na razie jedna wielka niewiadoma - dyrektorzy i wychowawcy krzyczą że aby zrealizować program muszą zacząć zajęcia punkt 10.00 czyli dziecko trzeba przyprowadzić co najmniej 10 min wcześniej i co w takiej sytuacji będą nas kroi za godzinę przed i po? chory pomysł, po za tym oczywiste jest że nie zawsze odbiera ta sama osoba co zaprowadza dziecko co wtedy z kartą? Pytań mnóstwo odpowiedzi brak.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #17 dnia: Września 20, 2011, 14:12:25 »
Ja wam powiem jakie są fakty-dobra ustawa dla rodziców dzieci,które często chorują,ale jeżeli moje dzieci w szkole i w przedszkolu miały zawsze 100% frekwencję to jak dla mnie już taka dobra ta ustawa nie jest.Dziecko chodziło mi do przedszkola od 8.00-16.00,mogłam oczywiście przyprowadzić wcześniej i za to nic nie płaciłam,ogólny rachunek wychodził mi około 250-280zł,teraz jest od 8.00-16.00 i płacę 308zł,przyprowadzę wcześniej,czy odbiorę później to płacę dodatkowo za godziny.
Po drugie,do przedszkola na Wróblewskiego sąsiadka chciała zapisać dziecko na bezpłatne godziny od 10.00-15.00 i dyrektorka się nie zgodziła,powiedziała,że co najmniej za jedną godzinę musi zapłacić,i nie tą najtańszą,czyli od 15.00-16.00 za 1zł,tylko tą najdroższą od 9.00-10.00 za 4zł,więc jakie to przedszkole bezpłatne,jak i tak nie można tylko na nie dziecko wysłać.
Ja niestety nie mam żadnej babci,cioci,dziadka,więc nie mam gdzie dziecko podrzucić:(
A co do opłat dodatkowych to zgadzam się z Drakulą:
konto na opłaty
konto na radę rodziców-swoją drogą- 200zł w tym roku,masakra
rytmika w grupie u pani(inna grupa niż dziecka)-15zł
korekcyjne u pani sekretarki-25zł
ubezpieczenie u pani dyrektor-26zł
wyprawki u nauczycielek dziecka-100zł
Mi opłaty w tym miesiącu wyszły 449zł,a jeszcze rady rodziców nie zapłaciłam.Dla starszych córek w tamtym miesiącu książki kupowałam,niektóre używane i wyszło ponad 600zł,czyli trójkę dzieci wyprawić do szkoły to zęby w ścianę później dosłownie :(
U mnie mąż tylko jak na razie pracuje,ja świeżo po wychowawczym-trzeba pracy zacząć szukać,a w urzędzie jak zaznaczyłam,że szukam pracy do 15.30 najpóźniej,to babka stwierdziła,że mam za wysokie wymagania.No niestety przedszkole najdłużej do 17.00,a mąż właśnie o tej porze kończy pracę,więc ktoś te dzieci musi z przedszkola odebrać przed zamknięciem .

I jeszcze dodam,że nie można przedszkola porównywać do opiekunki,opiekunka zajmuje się jednym dzieckiem,na grupie w przedszkolu jest ponad dwudziestka dzieci na trzy panie,więc wychodzi jakieś siedmioro dzieci na głowę,gdyby opiekunka zajmowała się taką grupką dzieci w swoim domu,to pewnie też by się jej płaciło mniej ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #18 dnia: Września 20, 2011, 14:26:50 »
Chcę przypomnieć, że w tym roku do publicznych przedszkoli w gminie trafiło ponad 1200 dzieci. Dlatego wcale sie nie dziwię, że pada tu tak wiele, różnych, czasem przeciwstawnych opinii. Wiadomo, każdy ma jakąs inną, specyficzna dla siebie sytuację rodzinno-domową.

Najbardziej mnie wkurza to, że zamieszanie i cały ten ambaras zafundowali nam dżentelmeni z Warszawy, w imie dostosowywania, czy tez regulowania, a cały kłopot organizacyjny i niezadowolenie mieszkańców spada na głowy samorzadu lokalnego.

Ustawa(ta sejmowa) de facto wspiera najbardziej osoby, kótre nie pracują. Moga one bowiem posyłać swoje dzieci do przedszkola na 5 godzin, bezpłatnie.
Z kolei osoby pracujące dłużej, lub takie które muszą do pracy dojeżdżać, są najbardziej "poszkodowane" przez te nowe zasady.

Jak sie to ma do celu istnienia przedszkola? - sprawowania opieki nad dziecmi w czasie gdy rodzice pracują - tego nie wiem.

Kadra w przedszkolu się wścieka, bo zamiast opiekować się dziećmi, przygnieciona jest dodatkowa biurokracją(sprawdzanie listy obecności co chwilę, wypełnainie list obecności itp), rodzice się wściekaja, bo jest drozej i mniej elastycznie, samorządy się wściekaja, bo nie dość, że zbieraja cięgi od swoich mieszkańców, to jeszcze drżą, czy sie to wszystko zbilansuje.

Cały czas się zastanawiam kto i po co gmerał w prawie, które przyniosło tyle złych skutków.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #19 dnia: Września 20, 2011, 14:29:24 »
Cytat: "kaskada"
po za tym oczywiste jest że nie zawsze odbiera ta sama osoba co zaprowadza dziecko co wtedy z kartą? Pytań mnóstwo odpowiedzi brak.


W niektórych przedszkolach w Polsce jest to rozwiązane tak, że pierwsza karta jest wydawana bezpłatnie. Każda następna i ewentualna zagubiona pierwsza (ilość bez ograniczeń) są dodatkowo płatne.

Cytat: "tatankas"
sąsiadka chciała zapisać dziecko na bezpłatne godziny od 10.00-15.00 i dyrektorka się nie zgodziła,powiedziała,że co najmniej za jedną godzinę musi zapłacić,i nie tą najtańszą,czyli od 15.00-16.00 za 1zł,tylko tą najdroższą od 9.00-10.00 za 4zł,


Zapytałabym od razu - gdzie jest równy dostęp dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym wynikający z ustawy?
Zmuszając do jakiejkolwiek opłaty dyrektorka chce uniknąć deficytu budżetowego w placówce, a to nie tędy droga. Ustawodawca coś wymyślił i umył ręce.

Cytat: "tatankas"
szukam pracy do 15.30 najpóźniej,to babka stwierdziła,że mam za wysokie wymagania.

Mamy rynkowe realia godzin pracy w większości miejsc pracy i godziny urzędowania przedszkoli i żłobka :|
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #20 dnia: Września 20, 2011, 14:35:36 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Kadra w przedszkolu się wścieka, bo zamiast opiekować się dziećmi, przygnieciona jest dodatkowa biurokracją(sprawdzanie listy obecności co chwilę, wypełnainie list obecności itp), rodzice się wściekaja, bo jest drozej i mniej elastycznie, samorządy się wściekaja, bo nie dość, że zbieraja cięgi od swoich mieszkańców, to jeszcze drżą, czy sie to wszystko zbilansuje.


Niezależnie od tego kto się wścieka bardziej to efekt końcowy i najgorsze spotyka koniec łańcucha, podobnie jak w przypadku konieczności płacenia pieruńskiego VATu :/
Co mogą rodzice? Płakać i płacić nadwerężając bardziej budżet domowy.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #21 dnia: Września 20, 2011, 14:47:37 »
Cytat: "draculka"
Co mogą rodzice? Płakać i płacić nadwerężając bardziej budżet domowy.


Zgadza się. Ale to działa w obie strony.
Przerzućmy zwiększenie kosztów na budżet gminy.
Budżet to uniesie ale kosztem innych zadań.

Tydzień temu w ramach kampanii wyborczej zafundowano nam teatr biadolenia na temat "zła ustawa" uderza w rodziców. Nawet pojawiły się projekty zmiany tej ustawy.
NIektórzy nawet na konferencjach prasowych szli dalej i ogłaszali, ze przedszkola powinny byc objęte subwencją oswiatowa tak jak szkoły podstawowe, gimnazja i średnie.

Baaardzo jestem ciekaw, co i ile z tego zostanie po wyborach :D

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #22 dnia: Września 20, 2011, 14:58:45 »
Większości rodziców wystarczyłoby, gdyby zostało "po staremu".
Nie jestem za tym by opieka w przedszkolu była bezpłatna. W końcu oddajemy tam pod opiekę swoje dzieci, więc płacenie za opiekę jest dla mnie czymś naturalnym.
Natomiast denerwujące jest to, że jestem ofiarą ustawowego bałaganu i nie mogę płacić za godziny faktycznie wykorzystane przez dziecko, bo nie da się odfajkować obecności, albo tak ustawić rejestrator czasu pracy by naliczał opłaty co do minuty, nie dowalając nadprogramowych godzin za minutę w tą czy w tą, a tak właśnie będzie.
Wiem jak kombinują rodzice i myślą, że ujdzie im płazem deklaracja 8-15, a przyprowadzanie dzieci o siódmej z minutami i odbieranie 10 minut przed szesnastą.
Nie należę do nich i złe zachowania potępiam, ale pokornie płacenia na wiwat też nie chcę znosić :/
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #23 dnia: Września 23, 2011, 12:24:29 »
Zapytam wprost Panie Grzegorzu, kto w Policach głosował za zwiększeniem opłat za przedszkole?

kieliszek

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #24 dnia: Września 23, 2011, 14:36:29 »
państwowe dzieci, to państwo decyduje o sposobie wychowania, nauczania itp. itd.
nie ma co płakać...

cytat:
(...) Podstawowe cechy i założenia faszyzmu:
 - Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego (...)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #25 dnia: Września 23, 2011, 16:41:18 »
Cytat: "draculka"
Wiem jak kombinują rodzice i myślą, że ujdzie im płazem deklaracja 8-15, a przyprowadzanie dzieci o siódmej z minutami i odbieranie 10 minut przed szesnastą.
Nie należę do nich i złe zachowania potępiam, ale pokornie płacenia na wiwat też nie chcę znosić :/


Ja dziecko prowadzę tak jak płacę od 8.00 i odbieram przed 16.00.Jak pójdę do pracy to dzieciaka będzie do przedszkola zaprowadzał mąż,ale ponieważ ma na 8.00 do pracy,to dziecko będzie w przedszkolu tak 10 minut przed 8.00 by mąż mógł jeszcze dojść do pracy.Czyli będę musiała płacić za dodatkową godzinę,a nie 10 minut.A jak odbieram dziecko przeważnie 15.15-15.30 to nikt mi za te pół godziny-45 minut pieniędzy nie zwróci.To jest chore po prostu  :enforcer:
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #26 dnia: Września 24, 2011, 08:13:44 »
Cytat: "rbk"
Zapytam wprost Panie Grzegorzu, kto w Policach głosował za zwiększeniem opłat za przedszkole?


Za innych się wypowiadać nie będę.
Za siebie powiem - głosowałem za tą uchwałą.

tatankas - a jak masz to uregulowane w umowie z przedszkolem?
bo takie przypadki powinny regulowac umowy z przedszkolem,a nie uchwała Rady Miejskiej.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #27 dnia: Września 24, 2011, 20:53:24 »
Teraz nie ma problemu,przyprowadzam parę minut wcześniej(zaznaczam,parę,a nie parę-naście,parę-dziesiątek) i nikt nic nie mówi,ale jak będzie wstęp na kartę to będzie problem :<
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline sylwiawiec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 02, 2012, 16:16:41 »
Czy ktoś wie na czym będzie polegać systemy elektroniczne ewidencji  obecności?

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 02, 2012, 16:55:07 »