Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zima już u nas!  (Przeczytany 80198 razy)

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #150 dnia: Stycznia 13, 2013, 17:20:39 »
Oblodzenie jezdni w Szczecinie zaobserwowałem w piątek już o gpdz. 10. Na zatrzymanie samochodu(ABS+ właściwe ogumienie) z prędkości ok. 30km/h potrzebowałem jakieś 20-30 m. W czasie jazdy w godz 10-12 nie natknąłem się na żadną aktywność służb utrzymania ruchu, a wtedy był na to czas. Ruch odbywał się w miarę płynnie, wszystkie portale pogodowe wyjątkowo zgodnie ostrzegały przed nadchodzącym oblodzeniem. Komuś zabrakło wyobraźni i profesjonalizmu.
Cytat: "KrP"
IMO winni za korki są bardziej niedzielni kierowcy niż służby porządkowe.
Chcesz przez to powiedzieć że za kierownicami TIR-ów i autobusów siedzą leszcze, to oni właśnie najczęściej tego dnia lądowali w poprzek drogi.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #151 dnia: Stycznia 13, 2013, 18:10:01 »
KrP, w piątek ok. godz. 20, Wojska Polskiego od Głębokiego do Unii Lubelskiej oblodzona jak cholera.
W stronę centrum żadnego korka (w drugą stronę już był). I jednocześnie żadnej piaskarki, a wystarczyłaby tylko jedna żeby ogarnąć temat. Nie wiem co było na mniej ważnych ulicach.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #152 dnia: Stycznia 13, 2013, 18:28:35 »
Cytat: "DEtonator"
Tutaj nie chodzi o odmienność zdań tylko o fakty, które jednoznacznie mówią o tym, że opony zimowe robią różnicę, właśnie na lodzie i na śniegu.

No tak! Ale jeśli już mówimy o faktach, to wypada nadmienić i ten, że podstawowym wyznacznikiem skuteczności opon zimowych w testach ADAC, i nie tylko, jest badanie ich sprawności głównie na mokrej, ośnieżonej i suchej nawierzchni asfaltowej lub betonowej, w jednakowych warunkach atmosferycznych. Do ich skuteczności na lodzie przywiązuje się niewiele, bo zaledwie 10 % uwagi. Dlaczego tylko 10 %...? (nawet mniej niż na suchej nawierzchni, która to stwarza najmniejsze zagrożenia zimą) - to już niech każdy sam sobie odpowie. Ja tę odpowiedź znam! Pozdro…

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #153 dnia: Stycznia 13, 2013, 18:50:00 »
Jak wspominałem wczesniej, jechałem do centrum Szczecina ul. Wojska Polskiego około 16.30. Tzn. miałem plan aby jechać ;)
Stałem w korku i w pewnym momencie spadł bardzo obficie deszcz ze śniegiem, to wszysko za chwile przymarzło i zerobiło się bardzo ślisko. Korek stał w obydwu kierunkach. Na wyskości Lodogryfu widziałem dwa pługi w kierunku Głębokiego tkwiace w korku.

Po tym doświadczeniu przestalem żalować, że wydałem kupę kasy na dobre opony zimowe. Dzieki temu ruszałem i zatrzymywałem się w miarę sprawnie. Obserwowalem jak wszyscy wokoło przy ruszaniu "odjeżdżali" na bok, czli łapali poslizg. Ja ruszałem praktycznie bez gazu + dobre opony + spora dawka elektroniki wspomagającej bez kłopotów. Powiem więcej, jechałem na Pl. Kilińskiego i zjeżdżałem Felczaka w dół. Jak zobaczyłem drogę juz w wyobraxni widziałem że odegram scenę jak ze słynej górki "ale urwał".
Na szczęście udało się bezpiecznie zjechać, co jeszcze bardziej ugruntowalo moje przekonanie, że podany powyżej "zestaw"(opony, elektronika w aucie i spokój kierowcy) jest niezbędny do jazdy zimą.

Moim zdaniem żadne siły odśnieżające tego dnia(przy obecnych technlogiach utrzymania dróg) nie mogły sobie poradzić z aurą, po prostu było zbyt intenywnie, zbyt mocno padało i mroziło.
Ale może dzięki tym wydarzeniom ktoś decydujący o odsnieżaniu zdecyduje się na zamówienie bardziej nowoczesnych i skutecznych technologii utrzymania zimowego dróg.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #154 dnia: Stycznia 13, 2013, 18:51:21 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Do ich skuteczności na lodzie przywiązuje się niewiele, bo zaledwie 10 % uwagi. Dlaczego tylko 10 %...?


Jasnym jest, że na lód są łańcuchy albo opony z kolcami. Dla mnie te 10% wystarczy, a to dlatego, że na zimówkach mam znacznie większe szanse na lodzie niż na oponach letnich. Również pozdrawiam.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #155 dnia: Stycznia 13, 2013, 23:00:58 »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #156 dnia: Stycznia 13, 2013, 23:43:40 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
tytuł zdjęcia "Tu się kończy Polska"


prawie oplulem sie ze smiechu, gdzie tak jest? ;)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #157 dnia: Stycznia 14, 2013, 06:29:15 »
Stawiam na Będargowo - Ladenthin :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline piotrekpl

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #158 dnia: Stycznia 14, 2013, 07:21:00 »
Taki obrazek można zobaczyć w Dobieszczynie.
Kiedy u nas w mieście, nie radzą sobie z jedną drogą przez cały dzień , tam jest pewność że wszystkie wioski są przejezdne.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Moim zdaniem żadne siły odśnieżające tego dnia(przy obecnych technlogiach utrzymania dróg) nie mogły sobie poradzić z aurą, po prostu było zbyt intenywnie, zbyt mocno padało i mroziło.


Jakby zaczeli jeżdzić prewencyjnie po rozpoczęciu opadów (a da się przewidzieć kiedy),a nie jak już napada z 20 cm to dali by rade. Ale dwa czy trzy auta nie dadzą rady.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #159 dnia: Stycznia 14, 2013, 07:33:53 »

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #160 dnia: Stycznia 14, 2013, 08:22:12 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
moje przekonanie, że podany powyżej "zestaw"(opony, elektronika w aucie i spokój kierowcy) jest niezbędny do jazdy zimą


Chciałbym zauważyć, że nie każdego stać na wypasioną, naszpikowaną elektroniką furę. Poza tym marny kierowca w aucie naszpikowanym elektroniką z super drogimi oponami i tak sobie nie poradzi.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #161 dnia: Stycznia 14, 2013, 08:47:42 »
Tu nie chodzi o wypasioną fure, tylko o to, żeby nie oszczędzać na zimowych oponach.
Tego dnia jechałem na szczęście autem żony. W moim aucie nie mam zimowych opon i gdy tylko spadnie śnieg albo złapie mrozik auto zostaje pod domem na parkingu az do odwilży. Wolę jeździć autobusem niz ryzykować, że rozwale siebie albo, co gorsza, kogoś.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #162 dnia: Stycznia 14, 2013, 12:49:17 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Tu nie chodzi o wypasioną fure, tylko o to, żeby nie oszczędzać na zimowych oponach.


Jeśli chodzi o opony to zgadzam się, że nie należy na nich oszczędzać, ale moim zdaniem nie tylko na zimowych ale również letnich. Kolejna sprawa to hamulce i stan zawieszenia.

Ja w moim leciwym już aucie z elektroniki mam tylko ABS. Opony zimowe też na przyszły sezon wymienię na nowe ponieważ stan obecnych już mnie nie zadowala. Jednak kiedy mnie uczono prowadzić samochód (tak, prowadzić samochód, a nie jeździć Renault Clio czy Fiatem Pandą) to uczono mnie, że na śniegu powinno się ruszać z drugiego biegu. Wiedzę tę często wykorzystuję i nie mam problemów z ruszeniem nawet na takiej nawierzchni z jaką mieliśmy do czynienia w piątek. Widziałem za to jak niektórzy w nowiuśkich auteczkach stali w miejscu i nie mogli ruszyć spod świateł ponieważ piłowali ile fabryka dała na "jedynce". Dlatego uważam i zawsze będę uważał, że umiejętności kierowcy i stan techniczny auta to 90% sukcesu, reszta to wyposażenie elektroniczne.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #163 dnia: Stycznia 14, 2013, 13:28:32 »
Cytat: "bzyku"
Jednak kiedy mnie uczono prowadzić samochód (tak, prowadzić samochód, a nie jeździć Renault Clio czy Fiatem Pandą) to uczono mnie, że na śniegu powinno się ruszać z drugiego biegu. Wiedzę tę często wykorzystuję i nie mam problemów z ruszeniem nawet na takiej nawierzchni z jaką mieliśmy do czynienia w piątek.

No moim zdaniem z grubsza patrząc są trzy poziomy pokazujące obycie z zimą. Pierwszy tak jak wspomniałeś objawia się mieleniem kołami w miejscu (lub w ogóle rezygnacją z jazdy), drugi również jak napisałeś to płynne ruszanie - z dwójki i trzeci - płynne ruszanie - z jedynki. Działa to identycznie i jest możliwe również na lodzie, tyle, że wymaga większego wyczucia, przede wszystkim idelanego zgrania ze swoim samochodem. Ruszanie z dwójki jest niejako drogą na skróty, fakt - skuteczną, ale jest to zabieg który jest zaledwie pomocny, a nie konieczny do prawidłowej jazdy w zimie.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Zima już u nas!
« Odpowiedź #164 dnia: Stycznia 14, 2013, 20:55:05 »
Ja podczas tej szopki piątkowej ruszałem z pierwszego biegu. Z wyczuciem wiadomo i nie było żadnych problemów. Miałem dużo śmiechu z mistrzów gazu w podłogę. On mu w  tyte a on w tył i na bok :rotfl:  Strach było jechac za takimi zawodowcami.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...