Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365635 razy)

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #405 dnia: Kwietnia 10, 2013, 14:37:13 »
Autor wspomnianego artykułu postawił Burmistrzowi Polic poważny zarzut łamania obowiązującego prawa. Jest on bezpodstawny i wysoce krzywdzący, ponieważ wszystkie akty prawne regulujące wspomniane kwestie (w tym akty prawa miejscowego) są zgodne z ustawą. Ustawodawca nie określił (tak jak np.  w przypadku przyjęcia uchwały dotyczącej  Regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie), terminu na uchwalenie wspomnianych zapisów. W związku z powyższym przyjęte obecnie  w gminie Police uchwały  są zgodne z prawem i nie naruszają regulacji zawartych w  nowelizacji ustawy.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #406 dnia: Kwietnia 10, 2013, 15:05:44 »
Cytat: "Dociekliwy"
Autor wspomnianego artykułu ...

Napisałeś dwa posty bez wskazania na tekst. Podaj link, ocenimy. Dyskutujecie publicznie.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #407 dnia: Kwietnia 10, 2013, 15:24:10 »
Panowie dyskutują i powoli odsuwają się od tematu... czy ktoś łaskawie mógłby odpowiedzieć na moje i Darii pytanie? Panowie to nie jest miejsce na polityczne spory i kłótnie tylko miejsce które może służyć za formę pomocy... mamy przedstawiciela Gminy który próbuje przekrzyczeć wszystkich ale Panowie na dłuższą metę te wasze zagrywki i wytykanie paluchami staje się nudne i niesmaczne.... To nie jest piaskownica.... Jeśli ktoś ma coś ważnego do dodania to niech się udzieli, kłótnie załatwiajcie  formą "face to face"... trollami nie jesteście więc panujcie nad sobą... To forum to jakaś porażka a administracja jak zwykle nie interweniuje ! Interweniuje za to na błędy ortograficzne....

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #408 dnia: Kwietnia 10, 2013, 15:49:57 »
stokrotko, nie pohukuj tu, bo to nie Twój domek, tylko publiczne forum.

Panie Dociekliwy, uchwały są zgodne z prawem. Niezgodna z prawem jest praktyka, która sprawia, że mieszkaniec gminy nie może deklaracji złożyć mailem - bo gmina nie da mu potwierdzenia, że złożył. Uchwały nic do tego nie mają.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #409 dnia: Kwietnia 11, 2013, 07:53:09 »
Wykidajło, no właśnie... publiczne forum... póki co to wy Panowie robicie z niego śmietnik i miejsce gdzie wypluwacie swoje żale i złości a nie tak jak z założenia być powinno...  Nadal czekam na odpowiedź na moje zadane kilka postów temu pytanie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #410 dnia: Kwietnia 11, 2013, 08:18:13 »
Cytat: "stokrotka84"
Wykidajło, no właśnie... publiczne forum... póki co to wy Panowie robicie z niego śmietnik i miejsce gdzie wypluwacie swoje żale i złości a nie tak jak z założenia być powinno...  Nadal czekam na odpowiedź na moje zadane kilka postów temu pytanie.

Ktoś Ci dał prawo decydowania, jakie sprawy są ważne, a jakie nie? Bo mnie np. mało obchodzą kwestie interpretacji okresów przejściowych czy zsypów w wieżowcach - za to interesuje mnie, dlaczego mam biegać do urzędu lub na pocztę zamiast wysłać mailem prostą informację i dostać potwierdzenie pocztą zwrotną. Też nikt się do odpowiedzialności nie poczuwa...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #411 dnia: Kwietnia 11, 2013, 08:27:11 »
Cytuj (zaznaczone)
Wiadomo już coś o sposobie dostarczania deklaracji przez mieszkańców SM Chemik? Mam deklarację złożyć osobiście czy czekać aż SM to zrobi? Jak w końcu będą rozliczać tych co faktycznie segregują i jak mam to wykazać? Podpisywać każdy wór numerem mieszkania i nazwiskiem ? :jupi:


Forum nie jest miejscem gdzie się uzyska wiarygodną i wiążącą odpowiedź na Twoje pytania. Jak sama słusznie zauważyłaś w późniejszych postach jest to raczej miejsce do toczenia sporów i bezprzedmiotowych dyskusji, które bardziej dezinformują niż dostarczają rzetelnych informacji. Polecam link do zakładki Ministerstwa Ochrony Środowiska http://www.mos.gov.pl/kategoria/4424_utrzymanie_czystosci_i_porzadku_w_gminach/. A w razie bardziej szczegółowych pytań o lokalne rozwiązania lepiej skontaktować się z odpowiednim wydziałem w Urzędzie Miejskim w Policach lub w Szczecinie.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #412 dnia: Kwietnia 11, 2013, 16:37:25 »
Cytat: "Wykidajło"
... interesuje mnie, dlaczego mam biegać do urzędu lub na pocztę zamiast wysłać mailem prostą informację i dostać potwierdzenie pocztą zwrotną.

Był projekt Urzędu Gminy w Policach wdrożenia elektronicznego systemu, usług elektronicznych  dla ludności z wykorzystaniem podpisu elektronicznego i...z dofinansowaniem ze środków EFRR. Dlaczego nie wypalił? Ja nie wiem. Ktoś wie?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #413 dnia: Kwietnia 11, 2013, 17:52:48 »
Cytat: "Daria"
Był projekt Urzędu Gminy w Policach wdrożenia elektronicznego systemu, usług elektronicznych  dla ludności z wykorzystaniem podpisu elektronicznego i...z dofinansowaniem ze środków EFRR. Dlaczego nie wypalił? Ja nie wiem. Ktoś wie?

Może to to: skrzynka podawcza ?
Jeśli tak, to wypalił, ale chybił. O kilka lat.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Victory

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #414 dnia: Kwietnia 12, 2013, 20:55:07 »
Witam!!!
Odebrałam dzisiaj pismo informacyjne z ZGKiM  o nowym systemie gospodarowania odpadami.
Pismo wystawione dnia 02.04.2013r nadane dnia 10.04.2013r.  otrzymałam je dziś tj 12.04.2013r. a złożyć je muszę już poniedziałek 15.04.2013r. w przypadku nie złożenia w  w/w terminie naliczenie będzie odbywać się wg danych z gminnej ewidencji meldunkowej.
Nie spieszyli się z wysyłką zbyt szybko.

Opłata  za gospodarowanie odpadami w sposób selektywny 12zł od osoby, zmieszany 20zł od osoby.
Ktoś  dostał już podobne zawiadomienie???

POZDRAWIAM

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #415 dnia: Kwietnia 13, 2013, 12:06:20 »
Cytat: "Victory"
Witam!!!
Odebrałam dzisiaj pismo informacyjne z ZGKiM  o nowym systemie gospodarowania odpadami.
Pismo wystawione dnia 02.04.2013r nadane dnia 10.04.2013r.  otrzymałam je dziś tj 12.04.2013r. a złożyć je muszę już poniedziałek 15.04.2013r. w przypadku nie złożenia w  w/w terminie naliczenie będzie odbywać się wg danych z gminnej ewidencji meldunkowej.
Nie spieszyli się z wysyłką zbyt szybko.

Też dostałem. Ale u mnie jest termin do 30 kwietnia. Pewnie mam chody w wydziale śmieciowym ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #416 dnia: Kwietnia 13, 2013, 16:15:00 »
Odczują wszyscy?
Cytat: "Wojtek Dudek"
Przepisy tej ustawy są tak skonstruowane, że w budynkach wielolokalowych status właściciela nadawany jest zarządcy nieruchomości i w przypadku stwierdzenia najmniejszego odstępstwa od zdeklarowanej segregacji odpadów, gmina na mocy ustawy uzyskuje prawo do obciążenia zarządcy wyższą opłatą, co w praktyce przekłada się na wyższą opłatę dla wszystkich mieszkańców tej nieruchomości. Z tego wynika prosty wniosek, że w budynkach wielolokalowych taka deklaracja ma wartość papieru toaletowego.

Jak zwykle, mieszkańcy bloków zapłacą najwięcej  :< Zadowoleni są i raczej będą ,,jednobudynkowi-jednolokalowi".
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #417 dnia: Kwietnia 13, 2013, 20:47:35 »
To, co napisał Pan Wojtek dotyczy budynków spółdzielczych, bo we wspólnotach z udziałem gminy sprawy wspólnoty załatwia zarząd wspólnoty(nie mylić z zarządcą).

Zaś jesli chodzi o to ,ze ustawa przwiduje rodzaj odpowiedzialności zbiorowej, czyli w przypadku, gdy ktos wywala zmieszane odpady do kubła na smieci, to cały budynek za karę dostanie decyzję o nalożeniu opłaty 20 zł, a nie 12 zł, to warto posłuchać co na ten temat mówiono w gminie, co mówił burmistrz i Pan Naczelnik wydziału odpadowego.

W każdym razie, parafrazując M. Twaina, pogłoski o tym, że wielolokalowi będą mieli drożej, sa przesadzone. :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #418 dnia: Kwietnia 14, 2013, 08:31:46 »
Formalnie mieć drożej nie będą. Ale parktycznie trudno odmówić racji p. Zielińskiej: jak w bloku połowa się miga z opłatami, to dokładają pozostali, bo rachunki zapłacić trzeba. Pewnie, nie wpiszą tego jako "wywóz śmieci", tylko będzie się nazywało "eksploatacja" albo jakoś tak.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #419 dnia: Kwietnia 15, 2013, 12:37:33 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
To, co napisał Pan Wojtek dotyczy budynków spółdzielczych, bo we wspólnotach z udziałem gminy sprawy wspólnoty załatwia zarząd wspólnoty...

Czyli różnica tylko taka, że w przypadku spółdzielni taką decyzję otrzyma zarząd spółdzielni, a w przypadku wspólnoty zarząd wspólnoty. Problem do rozwiązania będzie taki sam.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
...warto posłuchać co na ten temat mówiono w gminie, co mówił burmistrz i Pan Naczelnik wydziału odpadowego.

Przydałoby się źródło, bo na stronie internetowej gminy (pomijając już to, że gmina mocno wybiega w przyszłość – ostatni wpis jest z 24 grudnia 2013 r!!!) nie znalazłem wypowiedzi, o których piszesz.