Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365608 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #435 dnia: Kwietnia 15, 2013, 22:43:41 »
Obowiązek segregowania odpadów dotyczy tylko części frakcji(czyli rodzajów śmieci). Pozostałe, trafiać będą do kubła ogólnego
Cytat: "Vitao"
Czy mój stary kubeł będzie tym "mieszalnym" ?
- tak, to własnie będzie ten kubeł(ale nie wiem, czy jeden na jeden dom, czy tez może jeden na dwa, trzy domy???

Ustawa przewiduje, że obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady spoczywa na właścicielu nieruchomości. Padały jednak deklaracje ze strony Gminy, że to Gmina dostarczy te pojemniki na odpady.


Co do sprawy "pójścia na łatwiznę", czyli oszukiwania. Jest to problem i sądzę, że odpowiedni ludzie zajmujący się w gminie odpadami łamią sobie nad tym głowy i niebawem pojawią sie jakies propozycje rozwiązania tego problemu.

Prawdopodobnie kontrola będzie prowadzona juz przy opróżnianiu pojemników. Być może pojemniki albo worki będa podpisywane??? Nie wiem, nie chcę gdybać. Czekam tak jak wszyscy na propozycje. Na ten temat toczyła się juz dyskusja we wcześniejszych postach.
Dobranoc :)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #436 dnia: Kwietnia 16, 2013, 12:58:42 »
Wychodząc na przeciw postulatom tu zgłaszanym publikuję pierwszy odcinek "Informatora śmieciowego" :)

http://grzegorzufniarz.pl/segregacja-odpadow-w-czterech-kolorach/

W kolejnej odsłonie o odpadach niebezpiecznych.

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #437 dnia: Kwietnia 16, 2013, 15:02:15 »
Sorki ale te tłumaczenia są troszkę „debilne” moje sąsiadki po wcześniejszej konsultacji z ZGKIM- em stwierdziły że złożyły deklaracje o nieserowaniu śmieci bo nie będą miały gdzie wyrzucać popiołu z pieca. Ja nie wiem czy w ogóle ktoś z gminy ma o tym pojęcie ile faktycznie będzie kubłów gdzie będą rozmieszczone do kogo będą należeć i co można w nie wyrzucać.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #438 dnia: Kwietnia 16, 2013, 16:54:36 »
Popiół do kubła ogólnego.
A pojemników przybywa. Na moim osiedlu, w ostatnich dniach porozstawiano nowe kubły do selektywnej zbiórki odpadów.

Polecam też lekturę tego  i tego.

Offline bogbit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #439 dnia: Kwietnia 16, 2013, 17:28:38 »
Nareszcie coś konkretnego.
Tylko dlaczego tematem zainteresowany jest tylko radny, który na swojej stronie udostępnia ważne informacje? Gdzie są służby gminne odpowiedzialne za wywóz śmieci. Na oficjalnej stronie internetowej kompletny brak informacji, nie licząc wzoru deklaracji i ulotki informacyjnej. Te same formularze rozsyłane są do naszych mieszkań, nic poza tym. Wątpliwości całe mnóstwo, czasu coraz mniej na złożenie deklaracji. Kogo to właściwie z władz interesuje?

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #440 dnia: Kwietnia 16, 2013, 19:02:01 »
Cytat: "bogbit"
Gdzie są służby gminne odpowiedzialne za wywóz śmieci. Na oficjalnej stronie internetowej kompletny brak informacji, nie licząc wzoru deklaracji i ulotki informacyjnej.

Wątpliwości, coraz więcej pytań i brak reakcji. Wiedza poufna i tajna? A może jej brak?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #441 dnia: Kwietnia 16, 2013, 19:30:40 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Popiół do kubła ogólnego.


Warto dodać, że bez żaru, choć coś mi podpowiada, że i tak będą jaja. :)

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #442 dnia: Kwietnia 16, 2013, 22:08:53 »
Czytając informacje na stronie Grzegorza nie znalazłem informacji dotyczącej pozbywania się styropianu. Czy styropian będzie trzeba oddawać wyspecjalizowanej firmie do utylizacji? W tej chwili do ogólnego kubła też nie można wyrzucić a wiec gdzie?

Offline goldinka73

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #443 dnia: Kwietnia 17, 2013, 08:53:59 »
Witam,jestem tu nowa ,ale czytam wasze forum od dawna.Trochę szukałam informacji w internecie na ten temat.Znalazłam to ; https://www.google.pl/search?q=pszok+police&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a polecam pozycję;projekt-BIP w JST-Gmina Police. Plik można zapisać ,bądź otworzyć za pomocą programu microsoft word.Przepraszam,że podaję w takiej formie,ale nie wiedzialam jak inaczej wkleić.Myślę,że trochę to rozjaśni w glowach.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #444 dnia: Kwietnia 17, 2013, 10:52:39 »
goldinka witaj na forum

Załączyłas link do projektu uchwały.

A tu załączam linki do wszystkich uchwał smieciowych podjętych w grudniu 2012:

regulamin czystości i porządku...

sposób i zakres usług

metoda i wysokość stawki opłaty

terminy i częstotliwość wywozu odpadów

wzór deklaracji

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #445 dnia: Kwietnia 17, 2013, 11:18:00 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Popiół do kubła ogólnego.
A pojemników przybywa. Na moim osiedlu, w ostatnich dniach porozstawiano nowe kubły do selektywnej zbiórki odpadów.

Polecam też lekturę tego  i tego.


Bardzo przydatne informacje. Uważam jednak, że powinny być również udostępnione wszystkim mieszkańcom Polic również w innej formie, bo niestety znaczna część społeczeństwa nie ma dostępu, albo też nie korzysta z internetu. Skoro teraz jeszcze nie mają pojęcia, co gdzie wrzucać, to nagle ich oświeci???
Ja korzystam z pojemników przy Mieszka I 6 i 7 i niestety, z przykrością stwierdzam, że do pojemnika z papierem notorycznie są wrzucane opakowania po mleku i sokach. Wczoraj można to było zobaczyć, bo z przepełnionego pojemnika papier i te pseudo-kartony aż się wysypywały. Ludzie, to nie są kartony, tylko mieszanka papieru, aluminium i plastiku! Czy to tak ciężko zrozumieć???

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #446 dnia: Kwietnia 17, 2013, 14:52:39 »
Jeszcze o deklaracjach :

Zadeklaruj segregowanie śmieci


Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości są zobowiązani do złożenia deklaracji, w której zdecydują, czy sortują śmieci, czy nie. Wyrzucanie śmieci zmieszanych jest związane z większą miesięczną opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Odpowiednie formularze mieszkańcy powinni otrzymać od gminy. Jeżeli dotychczas gmina nie przekazała Państwu takiego dokumentu, warto skontaktować się z Urzędem Gminy.

Od 1 lipca tego roku w całej Polsce ruszy nowy system gospodarki odpadami komunalnymi. Od tej pory to gminy będą odpowiedzialne za odbiór naszych śmieci, w zamian za stałą opłatę. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości zobowiązani są do złożenia deklaracji. To dokument, w którym zobowiązują się do segregowania śmieci bądź nie. Od tego będzie zależała wysokość opłaty. Jeśli zdecydujesz się segregować śmieci, zapłacisz mniej.
 
Deklaracje zobowiązani są złożyć właściciele domów jednorodzinnych i niewielkich budynków. Właściciele mieszkań i mieszkańcy budynków wielolokalowych nie składają odrębnych deklaracji do gminy. W tym przypadku obowiązek złożenia deklaracji spoczywa na zarządzającym nieruchomością wspólną, np. wspólnocie mieszkaniowej lub spółdzielni. Warto sprawdzić, jak zarządca naszej nieruchomości przygotował się do nowych zasad odbioru śmieci od mieszkańców.
 
Jeśli mieszkasz w bloku lub na osiedlu    

Spółdzielnia albo wspólnota powinna ustalić z mieszkańcami, czy będą segregować śmieci czy nie. Dowiedz się, w jaki sposób podejmiecie tę decyzję.
 
W przypadku mieszkańców bloków i osiedli to spółdzielnia, wspólnota lub administrator może złożyć deklarację o wysokości opłaty za odbiór śmieci w ich imieniu.
 
Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym
 
Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym musisz to zrobić osobiście. Warto też sprawdzić umowę, na podstawie której śmieci były odbierane od nas do tej pory - w wielu wypadkach warto ją wypowiedzieć. Zapoznaj się z trybem i warunkami wypowiedzenia umowy, tak abyś miał czas na jej rozwiązanie.
 
Deklarację muszą złożyć wszyscy mieszkańcy gminy, niezależnie od tego, czy dotychczas mieli podpisaną umowę na wywóz śmieci czy nie.
 
Więcej o zmianach w systemie gospodarowania odpadami: http://naszesmieci.mos.gov.pl/nowe-zasady-odbioru-smieci

http://www.mos.gov.pl/artykul/7_aktualnosci/20373_zadeklaruj_segregowanie_smieci.html

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #447 dnia: Kwietnia 17, 2013, 17:46:55 »
Problem w tym, że masę ludzi już poskładało deklarację nie mając zielonego pojęcia jak te zbiórki mają wyglądać.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #448 dnia: Kwietnia 18, 2013, 08:51:05 »
Tam, gdzie obowiązek składania deklaracji spoczywa na zarządach, zarządcach i innych, to własnie te organy powinny informowac swoich mieszkańców o sprawach związanych z deklaracjami.

W mojej wspólnocie zarząd wysłał do wszystkich mieszkańców informację o systemie śmieciowym, zebrał juz oświadczenia od wszystkich lokatorów i będzie składał deklarację zbiorczą.
Poza tym, na czerwiec planujemy zebranie wszystkich lokatorów, na którym będa wszelkie informacje o nowym systemie smieciowym. A dlatego w czerwcu, bo będziemy już po przetargu na firme wywożącą i bedzie już prawie wszystko wiadomo w sprawach np pojemników, harmonogramu wywozu itd.

A tu najnowsza informacja

Offline bogbit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #449 dnia: Kwietnia 18, 2013, 19:14:27 »
Zabieram się do wypełnienia deklaracji i utknąłem. W deklaracji dotyczącej wywozu śmieci, na końcu są Objaśnienia. Zostały wymienione załączniki, które należy dołączyć do deklaracji. Użyto w tym miejscu sformułowania “w szczególności”. W związku z tym mam wątpliwości, czy jest to katalog zamknięty, czy też należy przedłożyć jeszcze inne dokumenty. Jeśli tak, to jakie? Może ktoś wyjaśniłby powyższą kwestię. Na urzędników gminnych nie ma co liczyć.

Objaśnienia:

Składający deklarację zobowiązany jest dołączyć dokumenty potwierdzające dane w niej zawarte. Załącznikami do deklaracji w szczególności są:
1)   pełnomocnictwo w przypadku reprezentowania właściciela nieruchomości przez pełnomocnika,
2)   kopia dokumentu potwierdzającego zamieszkanie osoby zameldowanej na danej nieruchomości w innym miejscu, niż Gmina Police lub oświadczenie właściciela nieruchomości o nie zamieszkiwaniu osoby zameldowanej na danej nieruchomości.