Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?  (Przeczytany 49708 razy)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #120 dnia: Września 11, 2012, 18:32:15 »
Kilofownikownia Popytaj zleceniowców np. na zakładach, czy nie woleliby pracować na umowę o pracę i mieć pełnopłatny urlop, chorobowe itp. A mnie interesują tylko umowy o pracę, bo chcę z mężem kupić sobie dom. A na umowę śmieciową, to sobie co najwyżej dom dla lalek kupię.  Łatwość rozwiązania umowy działa w dwie strony. W umowie o prace masz więcej praw, działających na twoją korzyść. Myślisz, że na umowie śmieciowej kobieta zachodząc w ciążę miałaby płacone będąc na zwolnieniu lekarskim, a potem na macierzyńskim? Kiedyś mój mąż pracował na umowę o dzieło i nie miał nic, ani ubezpieczenia, ani urlopu, ani chorobowego nic, a pracował jak inni pracownicy firmy.
Ja nie jestem zdesperowana, żeby chwytać się pierwszej lepszej oferty. Wysyłam sobie CV tam gdzie mi coś odpowiada.

A temat był o działalności PUP, a nie o tym jak kto szuka pracy, bo to każdego indywidualna sprawa.


cooker umowa na stałe w sensie umowa o pracę na czas nieokreślony, dzięki której można wziąć kredyt.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #121 dnia: Września 11, 2012, 19:43:09 »
planeta, umowa o dzieło to jeszcze inna para kaloszy. Odnosiłem się do umowy zlecenia. I owszem, na umowie zleceniu też dostaniesz kredyt. Jasne, że na ogół z punktu widzenia pracownika lepiej mieć umowę o pracę natomiast ja się pytałem o opcję całkowity brak pracy albo umowa zlecenie. W moim wypadku (odpukać) nigdy nikt mnie nie zwolnił. Zawsze sam odchodziłem. Więc dla mnie łatwość rozwiązania umowy jest plusem. A co do samego PUP, to jednak nie byłem się jeszcze zarejestrować. Może się wybiorę żeby coś mi powiedzieli o dofinansowaniach na swój własny biznes. Wtedy zapewne podzielę się z Wami moimi wrażeniami. Bo z czasów jak byłem ich klientem (5 lat temu?) to mam dobre wspomnienia. Pomagali mi i nie miałem wrażenia, że jestem im niepotrzebny. Może od tego czasu zmieniła się ekipa? Albo za dużo już mieli klientów co to "im się należy" i przeszła im chęć do pomocy. Takie wypalenie zawodowe.

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #122 dnia: Września 11, 2012, 23:39:39 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
A mnie się wydawało, ze takie targi to szansa dla bezrobotnych i bez specjalnych zleceń i nakazów odwiedzają takie imprezy w poszukiwaniu pracy

Mnie też, dlatego nie wiem czemu sztuczny tłok i nakazy przyjścia. Kto ma ochotę ten idzie. Powinienem dostać ulotkę i tyle, jak mi zależy to przyjdę, proste i logiczne. Jak ktoś nie chce tam być to też tylko wpadnie podbić papierek i dalej do 'roboty'  ;D Ale to działa inaczej, bo będzie telewizja i władze, więc propaganda musi być. Jakby to było, jakby się okazało że takie targi to lipa i nikt z tego nie korzysta. Podejrzewam też że mają swoje miejsce w budżecie PUP, więc nie mogą okazać się wielką lipą.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #123 dnia: Września 12, 2012, 13:54:40 »
Cytat: "MBtech"
Cytat: "NIKA"
Blacharz samochodowy. szła w zaparte. No ale cóż. Mój tato jest blacharzem-dekarzem a to chyba inna bajka no nie.


Za co ci urzednicy biora pieniadze... Jak widac, za totalny brak kompetencji i psichiczne dobijanie ludzi szukajacych pracy.








No dokładnie. Co gorsza słyszałam kilka tak dziwnych przypadków jeśli chodzi o podejście urzędników  do człowieka. Siostra moja odmówiła pracę jaka jej proponowano. Powiedziała, że nie ma z kim dziecka zostawiać ( no bo nie ma) a będzie tu później niż jest czynna świetlica w szkole.
Pani zapytała ile lat ma dziecko.
7 odpowiada siostra a Pani urzędniczka, oczywiście nadymała się i powiedziała, że w tym wieku to dziecko może już samo w domu zostawać.

Kurka wodna. Tak i nie. Różni ludzie mają różne historie życia. Różne problemy. Nie bronię nierobów ale nie wszystkich wrzuca się do jednego wora.  Tak więc lepiej się zamknąć zanim się kogoś urazi.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #124 dnia: Września 12, 2012, 17:03:59 »
Cytat: "planeta"
Kilofownikownia Popytaj zleceniowców np. na zakładach, czy nie woleliby pracować na umowę o pracę i mieć pełnopłatny urlop, chorobowe itp. A mnie interesują tylko umowy o pracę, bo chcę z mężem kupić sobie dom. A na umowę śmieciową, to sobie co najwyżej dom dla lalek kupię.  Łatwość rozwiązania umowy działa w dwie strony. W umowie o prace masz więcej praw, działających na twoją korzyść. Myślisz, że na umowie śmieciowej kobieta zachodząc w ciążę miałaby płacone będąc na zwolnieniu lekarskim, a potem na macierzyńskim? Kiedyś mój mąż pracował na umowę o dzieło i nie miał nic, ani ubezpieczenia, ani urlopu, ani chorobowego nic, a pracował jak inni pracownicy firmy.
Ja nie jestem zdesperowana, żeby chwytać się pierwszej lepszej oferty. Wysyłam sobie CV tam gdzie mi coś odpowiada.

A temat był o działalności PUP, a nie o tym jak kto szuka pracy, bo to każdego indywidualna sprawa.


cooker umowa na stałe w sensie umowa o pracę na czas nieokreślony, dzięki której można wziąć kredyt.


No i napisałaś wszystko,o co mi chodziło również ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Iza80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwca 09, 2014, 17:52:35 »
W życie wchodzi ustawa o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, czy ktoś orientuje się może, kiedy w związku z tym w PUP-ie będą pieniądze na staże, szkolenia itp.? Z poprzednich wypowiedzi wynika, że trzeba się tym wcześniej interesować i być może "załapać" na jakąś wcześniejszą listę albo co ;)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwca 09, 2014, 21:26:20 »
z tego co wiem ( z autopsji) zawsze należało trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco z różnego typu szkoleniami. czy jest coś w tym złego, aby osoba bezrobotna chociaż 2 razy w miesiącu podeszła do urzędu i spytała się co i jak? a może to zbyt ciężki wysiłek dla biednego bezrobotnego?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Iza80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwca 11, 2014, 20:00:05 »
Chodzenie 2x w miesiącu do PUP-u, to zbyt ciężki wysiłek dla biednego bezrobotnego, uczącego się w tych godzinach w Szczecinie, szczególnie w czerwcu (jak się postarasz to może przypomnisz sobie te czasy).

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwca 11, 2014, 20:29:39 »
To gdzie znajdziesz czas na szkolenia czy staz? Przed czy po szkole?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpnia 09, 2014, 21:33:44 »
Chodzenie 2x w miesiącu do PUP-u, to zbyt ciężki wysiłek dla biednego bezrobotnego, uczącego się w tych godzinach w Szczecinie, szczególnie w czerwcu (jak się postarasz to może przypomnisz sobie te czasy).

Ucząc się dziennie, nie można być zarejestrowanym w urzędzie pracy :)