Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Kto zostanie Mistrzem Europy?

Polska
14 (40%)
Grecja
0 (0%)
Rosja
2 (5.7%)
Czechy
1 (2.9%)
Holandia
1 (2.9%)
Dania
0 (0%)
Niemcy
6 (17.1%)
Portugalia
1 (2.9%)
Hiszpania
6 (17.1%)
Włochy
1 (2.9%)
Irlandia
0 (0%)
Chorwacja
1 (2.9%)
Ukraina
0 (0%)
Szwecja
0 (0%)
Anglia
1 (2.9%)
Francja
1 (2.9%)

Głosów w sumie: 33

Głosowanie skończone: Czerwca 13, 2012, 16:21:48

Autor Wątek: [Ogólne] EURO 2012  (Przeczytany 49298 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] EURO 2012
« Odpowiedź #150 dnia: Lipca 03, 2012, 14:01:10 »
Cytat: "millena"
Strefa Kibica (tylko w Warszawie) kosztowała 24 mln z
To aż 0,025% całości inwestycji na EURO.
Cytat: "millena"
Łączne koszty inwestycji to 95 mld zł, z czego tylko 4 proc. to koszty budowy stadionów.
Właśnie to świadczy o tym, ile infrastruktury stworzono przy okazji EURO. Wybudowano drogi, lotniska i wyremontowano dworce za ponad 91 miliardów złotych. To źle? Wg mnie powinno być jeszcze więcej.

A co do wrażeń sportowych, to szkoda, że nie wygrali Włosi bo im kibicowałem  :faja:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

sekator

  • Gość
[Ogólne] EURO 2012
« Odpowiedź #151 dnia: Lipca 03, 2012, 17:01:50 »
,,Berliński dziennik "Die Tageszeitung" podsumowuje Euro w Polsce. Pisze brutalną prawdę o kosztach sportowego turnieju, które zbilansować będzie niezwykle trudno.

,To była najdroższa impreza, którą kiedykolwiek tu świętowano. Polska wydała na nią 25 miliardów euro, 6 i pół procent swojego PKB. Polska chciała zabłysnąć. I liczono się z tym, że może to słono kosztować. Zdaniem London Institute of Capital Economics korzyści ekonomiczne z imprezy na razie trudno jest jednoznacznie oszacować: jeśli powstały miejsca pracy, to tylko tymczasowe, do tego słabo płatne. Długookresowo pozostają natomiast stadiony, drogi i trakcje kolejowe. Wartość tej nieprawdopodobnej w skali inwestycji, równej wydatkom na obronność czy kulturę, ma wymiar przede wszystkim emocjonalny. Chodzi o nastroje, o poczucie własnej wartości całego narodu, o wizerunek za granicą.

Dla Niemiec Mistrzostwa Świata w 2006 roku były najlepszą reklamą turystyki na niespotykaną dotychczas skalę. A dla Polski? Letnia bajka się nie ziściła – ku temu zabrakło dobrej pogody, drużyna narodowa była zbyt słaba, a zakończenie występów polskiej reprezentacji w ME na ostatnim miejscu w grupie – zbyt gorzkie (…). I co świat zobaczył w Polsce? Głównie banalnie normalny, europejski kraj, który w modnych miejscach jest równie drogi, jak Berlin. Państwo, które uwolniło się od stygmatu członka bloku wschodniego i jest zaprzeczeniem niemal wszystkich będących w obiegu frazesów – za to każdy Polak zapłacił bezpośrednio lub pośrednio około 650 euro – ponad dwukrotnie więcej, niż przeciętny, miesięczny dochód w Polsce
"

http://wpolityce.pl/wydarzenia/31653-die-tageszeitung-o-euro-to-byla-najdrozsza-impreza-ktora-kiedykolwiek-tu-swietowano-polska-wydala-25-mld-euro-65-swojego-pkb

Kasę wydaje się łatwo, spłaca dużo trudniej. Za gierkowskie cudowne lata 70 zapłaciliśmy nędzą lat 80. No tylko , że wtedy mieliśmy szkoły, zakłady pracy, szpitale, mieszkania ( no i byliśmy wicemistrzami świata w piłce nożnej), a dzisiaj mamy rozbuchany PR. Oby wszystkim starczyło entuzjazmu kiedy przyjdzie spłacać zaciągnięte długi.
pozdrawiam, sekator (nie ja ponownie nawiązałem do wątku poltycznego).

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] EURO 2012
« Odpowiedź #152 dnia: Lipca 03, 2012, 17:07:19 »
Cytat: "sekator"
a dzisiaj mamy rozbuchany PR. Oby wszystkim starczyło entuzjazmu kiedy przyjdzie spłacać zaciągnięte długi.
a dodatkowo tak jak wspomniałem wcześniej, autostrady, drogi ekspresowe, obwodnice, nowe trakcje i wyremontowane linie kolejowe, wyremontowane dworce, wyremontowane i rozbudowane lotniska itd.
Cytat: "sekator"
(nie ja pociągnąłem wątek poltyczny).
Ale ja go kończę.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] EURO 2012
« Odpowiedź #153 dnia: Lipca 03, 2012, 18:03:22 »
Cytat: "Kuba"
Koniec polityki w tym temacie.


Jak to zrobić, kiedy sport też polityką. Dzisiaj wszystko jest polityką.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] EURO 2012
« Odpowiedź #154 dnia: Lipca 03, 2012, 18:05:57 »
To załóżcie sobie polityczny wątek o EURO w odpowiednim dziale. Tu rozmawiamy o sportowych aspektach.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline mirkuls

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
[Ogólne] EURO 2012
« Odpowiedź #155 dnia: Lipca 04, 2012, 06:31:10 »