Urząd Miejski w Sewilli i Alians Renault-Nissan podpisują porozumienie w zakresie programu samochodów o zerowej emisji
za:
http://www.francuskie.pl/wiadomosci/586608.07.2010 r.
Porozumienie ma na celu promowanie samochodów elektrycznych w Sewilli należącej do miast biorących udział w Planie MOVELE. Przed rozwojem ostatecznej sieci punktów ładowania akumulatorów, przyjęte rozwiązania zostaną przetestowane na terenie kompleksu naukowo-technologicznego Cartuja 93.
Porozumienie zostało podpisane przez: burmistrza Sewilli – Alfredo Sancheza Monteseirina, Prezesa Cartuja 93 S.A. – Isaiasa Pereza Saldana, dyrektora Programu Zero Emisji w Nissan Iberia – Javiera Redondo oraz dyrektora generalnego Renault Hiszpania – Jean-Pierre’a Laurent.
Mając na uwadze efekt synergii między strategią Zero Emisji, zainicjowaną przez Alians Renault-Nissan i Planem MOVELE Sevilla, zainteresowane podmioty postanowiły podjąć działania wspierające upowszechnienie się samochodów elektrycznych w celu redukowania emisji CO2 i globalnego ocieplenia.
Porozumienie to, zawarte na 4 lata, dotyczy szeregu działań, w tym m.in.: określenia założeń pilotażowego eksperymentu użytkowania pojazdów elektrycznych na terenie kompleksu Cartuja 93, promowania sprzedaży i używania samochodów elektrycznych w mieście - począwszy od 2011 roku, konsultacji w celu zdefiniowania i zatwierdzenia miejskiej sieci punktów ładowania akumulatorów, organizowania imprez i przeprowadzania działań edukacyjnych mających na celu zaznajamianie z nowym środkiem transportu, poszukiwania przedsiębiorstw i partnerów skłonnych nabyć park samochodów o zerowej emisji.
Urząd miejski w Sewilli zobowiązał się też do promowania budowy miejskiej sieci punktów ładowania akumulatorów. Zapewni ona dostęp do punktów elektrycznych w miejscach i na parkingach publicznych oraz obejmie prowadzenie różnych działań mających na celu zachęcanie klientów do kupna pojazdów o zerowej emisji.
[ Dodano: 2010-07-12, 16:08 ]albo chociaż przegonić Mielec i mieć 2 EV:
Oszczędny i ekologiczny - Mielec testuje samochód elektryczny
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu będą testować samochód elektryczny Mega e-City. Próby są elementem projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. z Mielca. Projekt budowa rynku pojazdów elektrycznych, infrastruktury ich ładowania jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Łączna wartość przedsięwzięcia to blisko 20 milionów złotych...
Elektryczny samochód, którym od czwartku dysponuje Urząd Miejski w Mielcu, może zabrać na pokład 4 osoby i rozwinąć prędkość ok. 75 km/h. Zasięg to około 70 kilometrów. Ładowany jest za pomocą terminala podłączonego do standardowej sieci elektrycznej.
http://www.rdn.pl/info_region/index.php?rdn=rdn_inr2010072188