Wątpliwości co do przeznaczenia obiektów generalnie rozwi(ąz)ałyby wysokiej jakości zdjęcia lotnicze, których póki co nie ma. Zasadniczo zbiornik różni się od tych znanych z Hydrierwerke. Te, które pozostały do dziś, to betonowe płaszcze pierwotnie metalowych tanków na olej średni. Zbiorniki wodoru i innych gazów znajdowały się głównie między Strasse 2 i 3 (inna część zakładu) i wykonane były najprawdopodobniej z metalu, bez jakiejkolwiek osłony (stąd brak po nich śladu- łatwość demontażu). Raporty niemieckie przywołują wybuchy tych konstrukcji w trakcie bombardowań.
Sceptycznie jestem też nastawiony do koncepcji schronu na butle. Przed czym miano by je chować? Przed bombami, ew. warunkami atmosferycznymi?
Żadne z widocznych na zdjęciach stanowisk balonów zaporowych (a były ich w okolicy dziesiątki), nie miały infrastruktury w postaci takich obiektów. Barak, transzeja, balon zaporowy- zgoda, to pasuje, mogły tu być. Zbiornik? Może także jest przeznaczenia rolniczego? Należy szukać podobnych po obu stronach granicy.