Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - DominikDolnoślązak

Strony: 1 ... 32 33 [34] 35
496
Trudne tematy / Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« dnia: Lipca 03, 2016, 17:54:16  »
Oto 2 autentyczne przykłady sprzecznego z 32 art. Konstytucji RP - programu Rodzina 500 plus:

1)- 30 letnia mieszkanka Polic, biegla znajomość dwóch języków, wykształcenie średnie, studium pomaturalne, jedno dwuletnie dziecko, zarabia na rękę 1800 zł za pracę w sklepie w Szczecinie od poniedziałku do soboty w godz 10 - 18. Czyli dziecka nie widzi w dzień wcale.
Z tymi zarobkami - nie dostała 500 zł na dziecko, bo o 38 zł miesięcznie przekroczyla zarobki w poprzednich latach. Nie dostaje teź rodzinnego.
Po opłaceniu źlobka - 450 - 500 zł, Sieciówki 100 zł, oplat mieszkaniowych z prądem i gazem 600 zł, telefonu 80 zł, raty na meble, 280 zł ZOSTAJE góra 300 zł na źycie, wegetacje.
Chleb z maslem i kartofle dla siebie,  soczki dla dziecka. Ubranie w Lumpeksie.
Znajoma moja mieszka w bloku na starych Policach, smutno jej gdy dla rodziny ze wschodu codziennie samochodami WSZYSTKO JEST DOWOźONE. Jedzenie, meble,  ubrania firmowe.
Ja nie mam nic przeciwko przyjmowaniu repatiantów z Ukrainy, jestem dumny źe Police przyjmują naszych rodakąw i zapewniają im prace i lokum.

2) Drugi przykład: 28 letnia,koleźanka mojej opisanej znajomej ze Starych Polic:
Koleźanka policzanki mieszka na wsi w powiecie Gryfino: wykształcenie podstawowe i 2 klasy gimnazjum, 7 dzieci - z trzema ojcami. Za dom płaci jej niepracująca matka, babka dzieci pracująca na roli u siebie.
Matka siedmiu dzieci dostaje 3000 zł miesięcznie z 500 plus i 1000 zł z opieki. Dostała w czerwcu 9000 zł wyrównania za 3 miesiące i 1000 zł z opieki i ubrania dla dzieci -razem 10000 zł. Bo 500 + nie dolicza się do dochodów

Dziećmi zajmuje się babka. 28 latka po podstawówce wynajmuje za flaszke szwagra który zawozi ją do miasta na zakupy np do Biedronki. I ta kupuje dla dzieci cole i chipsy, a dla siebie wiadomo co. Codziennie zakupy na 2 pełne wózki w Biedronce Zabawa na całego od popołudnia do rana, A i adoratorów przybyło.
Do pracy nie pójdzie bo jeszcze coś by popsuła, bo jej się nie opłaca i śmieje się z policzanki naszej.

Tak to teraz dzieci utrzymują niezaradnych niepracujących rodziców ( a tak naprawdę my pracujący - opłacamy to, wczoraj prezes rządzącej partii mówił, źe rząd sięgnie po nasze środki zgromadzone w OFE).
Nie ma bardziej niesprawiedliwej społecznie ustawy - niź rodzina 500 plus.
 Artykuł 32 konstytucji mówi:
- wszyscy są wobec prawa równi
- Kaźdy Polak musi być tak samo traktowany przez władze publiczne.
-Nikt nie moźe być dyskryminowany przez władze z powodów EKONOMICZNYCH z jakiejkolwiek przyczyny.

NIEWAZNE JEST źe  CEL USTAWY 500 PLUS stanowi ŹE ONA JEST DLA ZWIĘKSZENIA DZIETNOŚCI.
Ustawa ta dyskryminuje obywateli z powodu małej liczby dzieci, szykanuje samotne matki i jest bardzo społecznie niesprawiedliwa.

Wstyd mi za rządzących. Ponad 90 % samotnych matek nie dostaje 500 zł na pierwsze dziecko, bo są bardziej zaradne i zarabiają trochę więcej. Czy dzieci jedynacy mają inne żołądki?
Przecież wszyscy są wobec prawa równi!!!
Wiadomo teraz dlaczego został zablokowany Trybunał Konstytucyjny.

Te 2 przykłady opowiedziała mi z płaczem schorowana matka 30 letniej policzanki ze Starych Polic, opisanej w przykładzie pierwszym.

497
Trudne tematy / Do Administratora
« dnia: Lipca 02, 2016, 12:24:05  »
Panie Adninistratorze tego forum:
Czy dlatego, źe mam całkowicie odmienne zdanie niź Pan: to  nie mam PODSTAWOWEJ KULTURY??
Niech mi Pan powie - jakie znaczenie ma KŁAMSTWO, źe in-vitro leczy bezpłodność, skoro nie leczy ALE RODZICE MAJĄ WŁASNE DZIECI?? 
Czy Pan wie, źe teraz przy likwidacji refundacji in-vitro - w ciągu kilku lat nie narodzi się około 5500 dzieci, tylko KILKA, poniewaź bezpłodnych rodziców nie będzie stać wydać kilkaset tysięcy - nawet ponad milion - na in vitro? Czy to dla Pana obojętne.?

Kościół ma swoje stanowisko w tej sprawie - ale to stanowisko powinno być wiąźace dla katolików z rady parafialnej, a nie dla wszystkich Polaków.
Panie Kuba - a moźe to jest temat tabu - mimo źe jest demokracja i wolność słowa - to mi nie wolno komentować słów czcigidnego arcybiskupa Dzięgi - mimo źe uwaźam je (i całego kościoła katolickiego) - za niesprawiedliwe i obraźajace i raniące i poniźające i szykanujące - niepłodnych rodziców.  To dlatego jestem człowiekiem bez podstawowej kultury????
Szanowny Panie Kuba - dobrze Dapol  napisał ze to zabobony - czy Pan wie co to jest rozwój cywilizacji i postęp techniczny np w naukach medycznych?
Wiek XIX - to wiek pary
Wiek XX - to wiek elektryczności
Wiek XXI - to wiek informatyki i internetu
Wiek XXII - to wiek lotów zwykłych ludzi w kosmos.

Tak samo jest w medycynie.
Uwaźam źe ortodoksyjny katolik nie uznający in vitro nie będzie tego stosował, ale nic kościół nie ma do ateistów bo Polska to kraj świecki - świeckość państwa  jest zagwarantowana w Konstytucji RP,  która mam nadzieje nie będzie zmieniona.

498
Trudne tematy / Odp: Dyskusje około kościelne
« dnia: Lipca 02, 2016, 08:14:50  »
Uważam, że księży pracujących w parafiach powinno się bardzo szanować. W dzisiejszych czasach jest to prawdziwa posługa z ich strony. Natomiast purpuraci to jest według mnie najgorsza zaraza współczesnego kościoła. Abp Wesołowski i Petz ze swoimi spaczeniami, abp Dzięga ze swoimi demagogicznymi i apodyktycznymi kazaniami na temat in vitro i przystępowania do komunii osób, którzy głosowali za tym w sejmie. Purpuraci nie szukają Boga np: w hospicjach, gdzie ludzie umierają na raka trzustki... Tam idzie zwykły ksiądz.




DOMINIK DOLNOŚLĄZAK :
Ciekawę co pan Dzięga powie jednemu z tych 5500 dzieci, które urodziły sie dzięki programowi in-vitro.
Gdyby takie dziecko przyszło do spowiedzi do Pana Dzięgi - to co by usłyszało?
Jeśli komuś wiara zabrania stosowania in-vitro,  to nie stosuje tego wobec siebie, - ale nie ma prawa decydować za innych, np za ateistów.
Szacunek dla byłych rządzących za te 5500 dzieci, urodzonych z in-vitro.

499
Polityka krajowa / Koniec rządowego programu in-vitro
« dnia: Lipca 02, 2016, 07:31:52  »
Dla mnie to niezrozumiałe, źe kończy się program invitro, dzięki któremu urodziło się w Polsce ponad 5500 dzieci.
 
Pomijając straszny przypadek, który wydarzył się w szpitalu w Policach, invitro to jedyna szansa dla bezpłodnych małźeństw,  ABY MIELI WŁASNE DZIECI.

Jak nieczułym być trzeba, nie mieć empatii, nie rozumieć zrozpaczonych rodziców - by zamknąć ten program. Oczywiście będzie in-vitro dostępne dla tych, którzy  go sami sfinansują, czyli dla zwykłych ludzi - zupełnie NIEDOSTĘPNE.

Nikt nie ma prawa decydować za innych, czy dana metoda jest dopuszczalna lub - nie, - bez względu na kryteria i motywy.

500
Polityka krajowa / Co mi się podoba w reformie edukacji PiS
« dnia: Czerwca 29, 2016, 21:42:02  »
Co mi się podoba w reformie edukacji PiS:
- Oprócz likwidacji kontrowersyjnych gimnazjów, które szczególnie w małych miejscowościach mogą być gehenną dla słabszych fizycznie i wraźliwszych uczniów podoba mi się :
TRUDNIEJSZA MATURA. Brawo dla rządzących: nie moźe być tak źe aby zdać mature z przedmiotu to wystarczy tylko 30 % punktów. Skutek jest taki źe abiturenci są niedouczeni i tacy niedouczeni z roszczeniową postawą idą na studia lub do pracy
I koło się zamyka: niedouczeni studenci kończacy prywatne uczelnie które (oczywiście nie wszystkie) mają niski poziom i tylko PRODUKUJĄ MECHANICZNIE MAGISTRÓW, a nie uczą. Tacy magistrowie (specjalnie uźyłem takiej pejoratywnej nazwy) najczęściej nic nie umieją i nie mają umiejętnosci praktycznych.
Uczniowie szkół średnich podejmujących pierwszą prace - najczęściej nie przykładają się do pracy, są tylko wymagający i oczekują podwyźek. Między innymi dlatego, źe szkoła średnia nie przygotowuje do pracy. Obecnie bardzo często pracodawca musi mlodego pracownika cały czas pilnować, aby pracował,  bo jak szef nie widzi, to taki pracownik nic nie robi, potrafi dosłownie siadać na ziemi i nic nie robić - to widziałem na własne oczy.


Za komuny matura to było coś. Aby otrzymać ocene dostateczną, trzeba było ponad 2/3 punktów zdobyć.

Nalezy na maturze wprowadzić punktacje w skali 2-5,  gdzie dwa to ocena niedostateczna. Żadnych miernych czy dopuszczających.

Następną reformą będzie likwidacja tych prywatnych szkół wyzszych, które zbierają tylko czesne - nic nie ucząc i nic nie wymagając.

Brawo za przywrócenie zawodówek i zrozumienie ich waźnosci.

Cieszę się źe moje dziecko nie pójdzie do gimnazjum.

501
Polityka krajowa / Odp: Jaki jest Twój stosunek do Holokaustu?
« dnia: Czerwca 28, 2016, 02:11:14  »
Nie powinno się brać pod uwagę wypowiedzi prezesa PiS,

Uwaźam źe  szef rządzącej partii w Polsce - ma racje: To Niemcy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za Holokaust.

502
Polityka krajowa / Jaki jest Twój stosunek do Holokaustu?
« dnia: Czerwca 27, 2016, 14:21:49  »
Brawo dla prezesa PiS. Pan Kaczyński dziś powiedział, źe to Niemcy ponoszą całkowitą wine za holokaust.
Mimo róźnych przypadków np Jedwabne, które nie zostały dokładnie wyjaśnione, i które nie powinny przesłaniać bezspornego faktu, źe hitlerowskie Niemcy spowodowały Zagładę Źydów w Europie.

Odnosząc się do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości - uwaźam źe parlamentarzyści powinni powołać Komisje Sejmową nt wskazania sprawców Zbrodni w Jedwabnem.

Nasuwa tu się drugie pytanie: dlaczego pogromy Źydów w czasie II wojny światowej na ziemiach polskich - miały miejsce TYLKO NA TERENIE BYŁEGO WOJEWÓDZTWA ŁOMŹYŃSKIEGO??

A jaki jest stosunek do Holokaustu i zbrodni w Jedwabnem szanownych czytających ten wątek?
Mam świadomość, źe to trudny temat.

503
Polityka lokalna / Odp: Kto wie, może będą wybory na wiosnę?
« dnia: Czerwca 24, 2016, 00:20:03  »
Po pierwsze:
Nie ma obecnie żadnych podstaw prawnych do przeprowadzenia przyspieszonych wyborów samorządowych.

Po drugie:
 jeśli ktokolwiek uwaźa, źe poprzednie wybory były sfałszowane - bo tak się wypowiadają niektórzy - to niech z dowodami  fałszerstwa zgłoszą się do prokuratury konkretnie zgłaszając w której Obwodowej Komisji Wyborczej dokonano oszustwa wyborczego.

Po trzecie:
Dziwne jest mówienie przez jedną partie o oszustwie wyborczym - poniewaź w kaźdej obwodowej komisji wyborczej - partia ta miała swojego członka komisji i swojego męźa zaufania. Jeśli widzieli Oni oszustwo to czemu podpisali protokół z wynikami głosowania i nie powiadomili Państwowej Komisji Wyborczej i prokuratury o przestępstwie??

Po czwarte:
Przyspieszone wybory samorządowe - nie dość źe bezprawne - to jeszcze bardzo kosztowne, naraziły by państwo polskie na ogromny wydatek, a trzeba oszczędzać państwowe pieniądze. Szanuje się w ten sposób podatników.

Ja prywatnie zadowolony jestem z rządów GryfaXXI,  a wnikliwie oglądam na kablówce retransmisje z posiedzeń Rady Gminy Police. Najwaźniejsze źe nasi włodarze nie marnują publicznych pieniędzy i w waźnych sprawach konsultują ich wydawanie z mieszkańcami Polic.





504
Powstaniec Warszawski, lotnik września '39, źołnierz AK, kawaler wojennego orderu Virtuti-Militari, patryiota generał brygady w stanie spoczynku Zbigniew Ścibor-Rylski,  urodzony w 1917 roku - będzie zeznawał w sądzie, bo donosił po wojnie. Oto prawdziwa twarz IPNu i PiSu. Nie odpuszczą nikomu., nawet stulatkowi nie pełniącemu żadnej funkcji. Przecieź ten proces Go zabije!!
Człowiek schorowany, stojący nad mogiłą bohater - będzie się tłumaczył i zeznawał przed kamerami w sądzie.
Przecieź to straszne!!
Czy to takie waźne ze w latach 1947-64  był TW??? Na to idą pieniądze IPNu.
Mnie to wogóle nie interesuje.
Mnie interesują: pieniądze -
-aby moja rodzina źyła na odpowiednim poziomie,
- źeby w Biedronce (fajnie źe otwarli juź Biedronkę na moim osiedlu po remoncie) były zachodnie dobre towary,
- źeby w Policach było bezpiecznie na ulicy i w szkołach i wszędzie,
- aby nie marnowano publicznych pieniędzy,
-  źeby Policzanie i Polacy dobrą godziwą pracą mieli, a nie wyciągali ręce po zasiłek z opieki.


505
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Czerwca 21, 2016, 18:55:00  »
1) W Rzeszowie radni sprzedali dwuhektarową działke Zakonowi Pijarów za 1 % wartości - czyli zamiast 3 milionów zł - czcigodni ojcowie zapłacili 30 tysięcy złotych
Jeszcze lepsze teraz - drogi dojazdowe, uzbrojenie działki i media - zostaną sfinansowane prez Miasto Rzeszów.
Dla mnie to działanie z premedytacją na szkode miasta. Całe szczęście źe u nas tego nie ma, źe u nas rządzi gminą GRYFXXI, a w Rzeszowie - wiadomo kto rządzi

506
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Czerwca 16, 2016, 17:51:47  »
To się zatrudnij za 1.500 na rękę.
Leserom ?
Hym.. właśnie dlatego gamonie nie rządzicie. Całkowicie odlecieliście.
1.500 dla robola - zgroza.
Za darmo leserzy powinni zapie... jak na galerze.

Brak słów dla idiotów.


Dlaczego Ty od idiotów ludzi wyzywasz?

Te 2000 najnizsza krajowa to rozwali małe firmy, i na czarno wzrośnie zatrudnienie. I poza tym jest po to aby mieć z czego ściągać podatki.

Dlaczego od gamoni ludzi wyzywasz? Andzeliouti a dlaczego nic nie protestujesz na ustawe rodzina 500 plus - źe szykanuje i dyskryminuje Polaków z uwagi na małą liczbe dzieci.
Wyzywasz od gamoni i idiotów a znasz 32 artykuł Konstytucji RP, który mówi źe Kaźdy polski obywatel ma być równo traktowany przez władze publiczne. Źe nikt w Polsce nie moze być dyskryminowany EKONOMICZNIE z jakiegokolwiek powodu. Jak andzeloputi odnosi się to do Rodziny 500 plus. Dzieci jedynaków są gorsze? Są dyskryminowane przez państwo.
Trójka dzieci posła, która ma wszystko za darmo, nawet samoloty to dostają 1000 zł od państwa. A samotna matka bardziej zaradna NIE DOSTAJE NIC. Czy dzieci posła mają inne żołądki od źołądka jedynaka?? I co sprawiedliwe to?
Ja andzeloouti zamierzam zaskarźyć ustawe rodzina 500 plus do Trybubału Konstytucyjnego,  bo kaźdy obywatel ma do tego prawo. I dzięki temu mogę sobie spojrzeć codziennie w lustro. Zgadnij Andzeloputi czemu Trybunał rozwalony? Chcę aby Trybunał Konstytucyjny wykazał źe pieniądze powinny być wypłacane od pierwszego dziecka.
A Ty andzeloputi nawet nie zauwaźyłaś/eś niesprawiedliwości tej ustawy.

Moźna było dać pi 300 zł,  ale od pierwszego dziecka.
Poza tym jak to jest sprawiedliwie społecznie gdy najmiejsza emerytura za 45 lat cięźkiej pracy w PGR wynosi teraz: 883 zł, a inni kilka tysięcy miesięcznie dostają. Nie ma bardziej niesprawiedliwej społecznie ustawy w Polsce - niź ustawa rodzinna 500 plus.

Andzeloputi - czekam merytorycznej odpowiedzi, a nie epitów i wyzwisk.  Pozdrawiam Cię - przed meczem Polska - Niemcy. JESTEM JAK I TY KIBICEM I PATRYIOTĄ.

507
Polityka krajowa / Co na to konstytucja.
« dnia: Czerwca 15, 2016, 11:59:37  »
Jak uznać ustawę rodzina 500 plus za zgodną z Konstytucją RP jeśli artykuł 32 konstytucji stanowi:

Pkt 1 "Wszyscy są wobec prawa równi.
Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne."
Pkt 2 "NIKT NIE MOŹE BYĆ DYSKRYMINOWANY w źyciu społecznym, politycznym lub gospodarczym bez zadnej przyczyny".

Dlaczego państwo polskie pomaga tylko od drugiego dziecka?  Czym się różni źołądek jedynaka samotnej matki, ktąra cięźko pracuje i dlatego przekracza limit,  od źołądków dzieci posłów, którzy wszystko mają" Gdzie tu sprawiedliwość.

Ja jako obywatel polski jeśli złoźe skarge do trybunału Konstytucyjnego na tą ustawe - to przecieź zablokowany trybunał wogóle nie rozpatrzy jej. A chcę zgłosić źe wg mnie ustawa "rodzina 500 plus" dyskryminuje obywateli polskich z uwagi na małą liczbe dzieci.
Moźna było po 300 zł dać, ale od pierwszego dziecka. Bo sam pomysł szczytny,  ale społecznie niesprawiedliwy, kilka tysięcy misięcznie dla wielodzietnej rodziny, a nic dla jedynaków bezrobotnych rodziców.
Niedawno podobna ustawa nie przeszła w Nysie, tam radni chcieli dać 500 zł na dziecko, ale tylko w pełnych rodzinach i dla pracujących rodziców. I sąd orzekł, źe nyska ustawa szykanuje i dyskryminuje mieszkańców Nysy.

A to źe przy dwójce dzieci - tylko jedno pomoc od państwa polskiego dostaje???
Mam poczucie niesprawiedliwości społecznej.



508
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Czerwca 13, 2016, 22:18:16  »
Czy to prawda źe rządzący krajem szykują ustawe sejmową dającą duźo łatwiejszy dostęp do broni palnej?

509
Moje hobby / Odp: Akwarystyka
« dnia: Czerwca 02, 2016, 01:11:30  »
szwagier zamawial na allegro , oni przesylaja przesylka konduktorsko wiec "niby"nie ma ryzyka .

Ja na Allegro kupuję ziemie z zasuszoną ikrą ryb afrykańskich z rodzaju proporczykowce.  Jajeczka tych ryb w torfie w stanie anabiozy przyszły listem poleconym. Ziemie torfową zalewam wodą i po kilku dniach wylęgają się proporczykowce - piękne kolorowe ryby, które zyją w wysychających okresowych rzekach afrykańskich.
Zyją kilka miesięcy, potem gdy rzeka wysycha to w mule i ziemi skladają ikre, która musi być całkowicie wysuszona, aby po kilku miesiącach gdy z porą deszczową pojawią się ponownie rzeki, to proporczykowce wylęgają się, szybko rosną, aby zdąźyć złozyć ikre przed wyschnięciem.

Na podobnej zasadzie kupuję jajeczka przekopnic, na allegro woreczek z piaskiem i ikrą tych zwierząt kosztuje od 7 do 13 zł.
Polecam kaźdemu.

510
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 31, 2016, 19:45:37  »
Same Zakłady w Policach strat nie przyniosły, tylko spółka w Senegalu. Co pracowników na produkcji moze interesować daleki Senegal? NIESTETY Senegal to spółka córka naszych zakładów.
Dobrze,  źe w siatkarki nie wpompowano więcej forsy. Po co było płacić np za nazwę AZOTY ARENA?

Strony: 1 ... 32 33 [34] 35