• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bzyku

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12
31
Tematy różne / Ścieżka rowerowa z Polic do Trzebiezy (plus) ankieta.
« dnia: Lipiec 08, 2013, 10:09:32  »
Witam wszystkich

Może nie do końca mój post będzie dotyczył przedmiotowej ankiety ale dotyczy jednego z omawianych wariantów, tj. przyszłej (i pewnie niedoszłej) ścieżki wzdłuż wału przeciwpowodziowego.

Otóż chciałbym poinformować, że droga wzdłuż wału jest nieprzejezdna. Po przejechaniu 1.5 km wzdłuż Odry dalszy przejazd blokuje skarpa wykonana chyba przez spychacz pracujący przy odbudowie wału.
Trzeba się wrócić 4 km do Jasienicy albo przebijać 3.5 km błotnistą, polną drogą do Niekłończycy.

Informacyjne w razie gdyby komuś tak jak mi przyszło do głowy sprawdzać jak wygląda trasa do Trzebieży wałem powodziowym wzdłuż Odry ;D

32
Humor / Pudzianowski na polickiej rejestracji
« dnia: Lipiec 03, 2013, 15:41:12  »
Z przodu polickie, a z tyłu pruszkowskie.

33
Sprawy bieżące / Rowerzyści a ścieżka rowerowa
« dnia: Czerwiec 25, 2013, 08:09:17  »
Cytat: "C80"
...to idealne miejsce do treningu wytrzymałościowego i nigdzie indziej w okolicy raczej nie znajdziesz podobnego miejsca...


Podobne, a nawet jeszcze lepsze - górka z Mścięcina do Przęsocina. Tylko ciekawe dlaczego nikt tam nie trenuje wytrzymałości  :lol2:

Myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć w każdej sytuacji: pieszego, rowerzysty czy kierowcy samochodu. To, że ma się pierwszeństwo nie zwalnia od myślenia ani nie upoważnia do nadużywania przywilejów. Zdrowie ma się tylko jedno. Jakie znaczenie ma dla kogoś potrąconego przez samochód to, że miał pierwszeństwo. On cierpi fizycznie, kierowca tylko (a może i aż) psychicznie i wszystko na ten temat.

34
Rozrywka i Kultura w regionie / [Police] IV Festyn Rodzinny
« dnia: Czerwiec 18, 2013, 13:50:13  »
Cytat: "Jan"
Fajnie było, tylko jeden minus:
Po godz. 16.00 szaszłyk surowy, ale nic to i tak piwa brak.


Jan trzeba było się wybrać na Festyn Antoniański na Warszewo, tam piwa nie brakowało, a sama impreza przypominała bardziej piknik nad Odrą niż festyn parafialny.

35
Motoryzacja / Łosie parkingowe
« dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:01:43  »
Cytat: "Power"
Psychotestów na kierowców by nie zaliczyli. Dlatego jak ten z UPS dostał?


Psychotesty zdają o ile mi wiadomo zawodowi kierowcy autobusów i prawdziwych ciężarówek, a z Ci z DHL-a, UPS-a czy innego DPD jeżdżący busami to tacy sami driverzy jak ze strażników miejskich policjanci :)

36
Sprawy bieżące / [Police] Idioci z petardami
« dnia: Maj 31, 2013, 09:25:51  »
Cytat: "peter"
To są uroki mieszkania w blokowiskach, jak ci się nie podoba to możesz przeprowadzić się do domku jednorodzinnego będziesz miał cisze i spokój.


peter to, że mieszkasz na blokowisku nie upoważnia Cię do uprzykrzania życia sąsiadom. Uważasz, że jak mieszkasz na blokowisku to masz prawo do zakłócania ciszy nocnej w pijackim widzie bo przykładowo 3 raz w danym tygodniu obchodzisz urodziny albo sylwester wydłużył Ci się do Trzech Króli? Jesteś w wielkim błędzie i jeśli do tej pory się o tym nie przekonałeś znaczy to, że Twoi sąsiedzi albo nie mają odwagi, albo nie widzą sensu w udowadnianiu Ci tego za pomocą odpowiednich służb. I jeśli tak jest współczuję im wszystkim takiego sąsiada. Ale pamiętaj, że może kiedyś znajdzie się ktoś "lepszy" od Ciebie, a może w końcu znajdziesz się po tej drugiej stronie i dowiesz się jak to jest mieć takiego (w temacie tego postu masz kogo) za sąsiada.

37
Trudne tematy / [Police] Neokatechumenat w Policach
« dnia: Maj 07, 2013, 08:23:24  »
Cytat: "młody20"
... chce  isc do kosciola sie pomodlic to ide, nie to po co kogo zmuszac do tego?? a czemu zmuszac? bo mam otwarty balkon i chcialbym odpoczac w niedzielne popoludnie w spokoju, ale nie, jakies 'kółko różańcowe' odstawiają i drą japy za przeproszeniem...


Szczerze mówiąc wolałbym żeby przez godzinę czy dwie ktoś podarł jak się wyraziłeś japy pod moim balkonem w niedzielę niż przez trzy tygodnie codziennie od 11:00 do 21:00 wysłuchiwać wrzasków i durnego disco polo dobiegającego z wesołego miasteczka.

A wracając do tematu też jakoś do mnie nie przemawia ten neokatechumenat. Chrzczą się w Wielką Sobotę w oddzielnej kaplicy, rozważają Pismo Święte, chodzą na kameralne spotkania. Niedługo stwierdzą, że są na tyle lepsi, że zapragną być oddzielną grupą wyznaniową. Wiara jest po to aby w nią wierzyć lub nie, a nie ją rozumieć. Rozmawiałem kiedyś o tym z zaprzyjaźnionym księdzem, ba podobne zdanie do mojego więc coś chyba w tym jest.

38
Sprawy bieżące / Re: S.M. "Odra"- internetowa karta lokalu
« dnia: Marzec 22, 2013, 17:37:41  »
Cytat: "Marek4614"
Od jakiegoś czasu Lokatorzy Odry mogą logować się na swoje wirtualne konto lokalu...


Co najmniej od pięciu lat mam dostęp do internetowej karty lokalu w SM Odra więc funkcjonuje to już od dłuższego czasu. Fakt, że korzystam z tego sporadycznie.
Ciekaw jestem wyników ankiety. Dotychczasowe jednoznacznie potwierdzają, że mało lokatorów w ogóle wiedziało o takiej bazie. Ciekawe, przecież ktoś wziął pieniądze za stworzenie takiej bazy, dlaczego Spółdzielni nie zależy na tym, żeby mieszkańcy o tym wiedzieli i z tego korzystali?

39
Nie wierzcie za bardzo w tę nieskazitelną opinię o polickiej porodówce. Dwie bliskie znajome po porodzie leżały ponad dwa tygodnie na oddziale z powodu jakiejś nieokreślonej bakterii. Oczywiście winne były matki, że niby to one zaraziły dzieci, że z oddziałem było wszystko w porządku. Najtragiczniejszy natomiast był poród mojej innej znajomej gdzie w wyniku błędu popełnionego podczas porodu (niedotlenienie, spóźniona reakcja lekarzy) przez pół roku musiała opiekowała się dzieckiem, które się nie poruszało, nie wydawało z siebie żadnego dźwięku a o płaczu świadczyły jedynie łzy, nie przełykało śliny, musiało być karmione sondą, a po sześciu miesiącach niestety zmarło. Przez te 6 miesięcy rodzice wycierpieli tak wiele, że nawet nie mieli siły i czasu żeby próbować dochodzić prawdy, a po 6 miesiącach oczywiście wszyscy udają że wszystko było ok itd. itd.
Tak na marginesie uwierzcie, że nawet największy twardziel pęknie na widok maleńkiej białej trumny.

P.S. Nie wspomnę już o tym, że pielęgniarki myją dzieci jakby myły kurczaki w sklepie mięsnym. Kombinat i tyle.

40
Ja się chyba wybiorę o ile pogoda dopisze.
Jakieś dwa lata temu przy okazji Dni Morza byłem na podobnej wycieczce z przewodnikiem, która była skierowana do mieszkańców Szczecina i okolic chcących pokazać ciekawe szczecińskie miejsca swoim bliskim z innych miast. Szkoda tylko, że taka inicjatywa organizowana jest w lutym.

41
Sprawy bieżące / [Police] Zima już u nas!
« dnia: Styczeń 24, 2013, 11:46:00  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
w krajach starej UE istnieje zasada zamowień "in home", czyli bezprzetargowego powierzania zadań z zakresu usług komunalnych firmom, których włascicielem jest gmina-nasze Prawo Zamówień Publicznych takich wyjątków nie przewiduje


Ciekawe dlaczego, czyżby za dużo spraw załatwia się u nas pod stołem? Druga sprawa to kolesiostwo, obsadzanie ciotek i pociotek na stołkach w takich spółkach itd, itd. Aż strach pomyśleć co by się działo gdyby takie "wyjątki w PZP" były możliwe. Moim zdaniem na ulicach byłoby tak jak jest w tej chwili z tą tylko różnicą że "górze" w takich spółkach wpadłoby więcej do kieszeni. Niestety daleko nam do krajów starej unii

42
Sprawy bieżące / [Police] Zima już u nas!
« dnia: Styczeń 14, 2013, 12:49:17  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Tu nie chodzi o wypasioną fure, tylko o to, żeby nie oszczędzać na zimowych oponach.


Jeśli chodzi o opony to zgadzam się, że nie należy na nich oszczędzać, ale moim zdaniem nie tylko na zimowych ale również letnich. Kolejna sprawa to hamulce i stan zawieszenia.

Ja w moim leciwym już aucie z elektroniki mam tylko ABS. Opony zimowe też na przyszły sezon wymienię na nowe ponieważ stan obecnych już mnie nie zadowala. Jednak kiedy mnie uczono prowadzić samochód (tak, prowadzić samochód, a nie jeździć Renault Clio czy Fiatem Pandą) to uczono mnie, że na śniegu powinno się ruszać z drugiego biegu. Wiedzę tę często wykorzystuję i nie mam problemów z ruszeniem nawet na takiej nawierzchni z jaką mieliśmy do czynienia w piątek. Widziałem za to jak niektórzy w nowiuśkich auteczkach stali w miejscu i nie mogli ruszyć spod świateł ponieważ piłowali ile fabryka dała na "jedynce". Dlatego uważam i zawsze będę uważał, że umiejętności kierowcy i stan techniczny auta to 90% sukcesu, reszta to wyposażenie elektroniczne.

43
Sprawy bieżące / [Police] Zima już u nas!
« dnia: Styczeń 14, 2013, 08:22:12  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
moje przekonanie, że podany powyżej "zestaw"(opony, elektronika w aucie i spokój kierowcy) jest niezbędny do jazdy zimą


Chciałbym zauważyć, że nie każdego stać na wypasioną, naszpikowaną elektroniką furę. Poza tym marny kierowca w aucie naszpikowanym elektroniką z super drogimi oponami i tak sobie nie poradzi.

44
Sprawy bieżące / Zakaz postoju na Bankowej
« dnia: Grudzień 31, 2012, 14:16:10  »
Straż mogłaby pokazać że jest potrzebna i pilnować przestrzegania zakazu używania materiałów pirotechnicznych ale co tam, cały weekend grupki bachorów strzelały tuż przy namiocie handlującym fajerwerkami przy deptaku koło Kingi, a straży jak nie było, tak nie było. A nie przepraszam byli raz w sobotę sprawdzić czy zgoda na handel jest.

45
Sprawy bieżące / Zakaz postoju na Bankowej
« dnia: Grudzień 27, 2012, 10:30:17  »
Cytat: "piotrch"
A ja uważam, że jak nie będzie Straży Miejskiej to będzie jeszcze gorzej, chyba ,że zwiększą etaty w Policji


Faktycznie tak na nich zawsze można liczyć, że ho ho. Haracz od handlujących przy deptaku Wyszyńskiego-Przyjaźni może zbierać jakiś oddelegowany urzędnik UMiG, a niekoniecznie dwuosobowy "patrol", który jeszcze na miejsce "zdarzenia" dowozi cztery litery krążownikiem marki Fiat. Jeśli chodzi o policką straż "wiejską" to tylko w tej właśnie roli ich widziałem. Wielokrotnie przy tym samym deptaku w czasie kiedy poborcy ze straży zbierali myto od handlujących na ławkach siedział jak co dzień miejscowy element spożywając otwarcie napój bogów. Nie zainteresowało to nigdy strażników. Jestem za likwidacją, dajcie na forum znać kiedy i gdzie będzie zbiórka podpisów za likwidacją straży miejskiej. Z dziką przyjemnością się podpiszę.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12