Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Piotrek

Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39
541
Ja też mam kilka swoich czarnych owiec. Wystarczy tylko przeanalizować posty osób, które wypowiadają się w dziale "polityka". Bardzo to się rzuca w oczy zwykłemu użytkownikowi.

542
Turystyka / [Police-Szczecin] Trasa rowerowa Szczecin-Police
« dnia: Sierpnia 15, 2009, 00:31:52  »
Cytat: "rotametr"
Najkrótsza trasa z Polic do Jasnych Błoni w Szczecinie.
Police - Dąb Bogusława - Wielecka Góra - zjazd do Polany Harcerskiej - dalej, Głębokie albo Arkonka (do wyboru) - Różanka - Amfiteatr - Jasne Błonia. Cała trasa w lesie. Polecam.

Szczerze pomieram, jeżeli na Szczecin rowerem to tylko tą drogą. Praktycznie cały czas las. Co prawda są górki, ale to przecież jest urozmaicenie. Polecam również

543
Cytat: "Wykidajło"
A rozgrzany asfalt rzeczywiście śmierdzi. Może Ty lubisz ten zapach, ale ja nie.
Cytat:   
Ścieżki z polbruku zarastają, robią się w nich wgłębienia, dziury, niektóre kostki wychodzą i trzeba slalomem jeździć, poza tym powierzchnia nie jest zbyt przyczepna i traci się dużo prędkości. To sprawia, że trzeba więcej pedałować...   

Nie wiem jak Ty, ale ja na rower właśnie po to wsiadam. Żeby sobie popedałować. Przypuszczam, że podobnie jak większość tych, którzy jeżdżą na rowerach. Jeśli nie chcę pedałować, wsiadam do samochodu.


Bardzo dużo jeżdże na rowerze i nie czułęm nigdy na jakiejkolwiek ścieżce rowerowej zapachu asfaltu...co innego na drodze gdzie samochodu jeżdżą, i to zapewne myli ci się zapach spalin z zapachem asfaltu.

Może i wolisz sobie popedałować, ale czy nie lepiej jest pokonać wieksze odległości z tym samym wysiłkiem? Wtedy można wybierać się z powodzeniem na wycieczki do Niemiec.

Aktualnie przebywam w Holandii. Tutaj 90% ścieżek jest z asfaltu. Jeżeli są z kostki (zaznaczę że jest to inna niż w Polsce) to są to ścieżki kilkunastoletnie. Aha, Te z asfaltu są bardzo fajnie zrovbione ponieważ są one na jezdni jako wydzielony pas ruchu dla rowerów-bardzo fajne rozwiązanie.

A wogole, jak planowano remont ul. Wyszyńskiego, jakiś Pan na sesji rady gminy nawiązał do tematu aby przy okazji wybudować ścieżkę rowerową. I co z tym tematem? Ulica już w połowie gotowa a ścieżki nie widać?

544
Cytat: "Wykidajło"
A Ty pomyśl o osobach, które chcą pojeździć z dziećmi. Bezpiecznie, wygodnie i komfortowo - z największym naciskiem na to pierwsze.

Nie za bardzo rozumiem...dlaczego polbruk jest bezpieczniejszy od asfaltu?
Wykidajło, wątpię żebyś na swoim rowerze dojechał do Niemiec i dlatego niewiesz jak jeździ się na tamtych ścieżkach, więc dam ci rade: weź rower do samochodu i przejedz przez granice. Sam zobaczysz że różnica jest duża. Od razu dodam że tamte ścieżki są starsze od tej co prowadzi z Pilichowa na Głębokie.

545
Cytat: "shp"
Ścieżka Siedlice - Police ma kilka miesięcy. A widziałeś te Pilchowo - Głębokie albo tą przy Rurowej? One mają po kilkadziesiąt miesięcy i jeszcze zapewne wielokrotność tego przed sobą. Wytelepią tyłek niejednemu rowerzyście. Nic dodać, nic ująć.


Racja. Ścieżka na rurowej ma już kilka lat i już widać że dużo osób woli jechać po asfalcie obok niż po ścieżce. To samo jest ze ścieżką Głębokie-Pilichowo. Czasami przypomina to jazdę samochodem po naszych drogach-slalom.

546
A tak apropo scieżek rowerowych to na pewnej sesji rady gminy jakas tam osoba zaproponowała żeby na ulicy wyszynskiego zrobic tez sciezke rowerową. To jest dobry pomysł. Ale jak zwykle nikt nie posłuchał. Ten Pan co to zgłosił też jeździ na rowerze, dosć czesto go widuje na Policach.

547
Stowarzyszenie "Rowerowy Szczecin" na moją prośbe wystosowała odpowiedni list do urzedu gminy Police, alby ścieżka z Polic do Siedlic była zrobiona z asfaltu. Gmina jednak nie posłuchała. Argumentowali się tym iż jest już na późno. Powiedzieli że nastepne ścieżki będą z asfaltu, który jest we wszystkim lepszy (tańszy, szybciej się robi, trwalszy). A tu nagle na stronie BIP-u ogłoszenie o przetargu na ścieżke rowerową do Tanowa, która ma być zrobiona też z polbruku...brak na to słów. Co to za de*il wymyślił. Coś tu pachnie korupcją. Może jakiś znajomy jest producentem owej kostki lub ją kładzie?

Stronka z przetargiem: http://www.bip.police.pl/?app=przetargi&nid=2457&y=2009&status=1
Stronka rowerowego szczecina: http://rowerowy.szczecin.pl//forum//index.php?showtopic=1920

548
Sport / [Police] Badminton
« dnia: Lipca 23, 2009, 21:47:26  »
Mam ten sam problem. Też ze znajomymi nie możemy pograć w siatkę bo niema żadnej hali. Takie sprawy powinna gmina załatwiać...przecież płacimy podatki

549
Historia / [Trzebież] Wyspa chełminek
« dnia: Lipca 18, 2009, 16:00:17  »
Tak poza topicem.
Cytat: "sadboy"
co do wyspy gdzieś znalezione: http://okretywojenne.pl/pefu/html/pl_article18.htm

W tym artykule są chyba jakieś pompy. Betonowiec nie był bombardowany. Został on specjalnie osadzony na mieliźnie. Wogóle nie widać na nim żadnych śladów bombardowań.
I drugie co. W artykule jest taki tekst: "Pod koniec marca 1945 roku dowództwo niemieckie rozpoczęto przygotowania do blokady portu w Szczecinie i toru wodnego do Świnoujścia. Przytoczmy jeden z zapisków zawartych w niemieckim dzienniku wojennym datowanym na 31 marca: "Podniesienie lotniskowca "Graf Zeppelin" celem zablokowania dolnej Odry okazało się niewykonalne".
Tylko że Graf Zeppelin został zatopiony 1947 r. gdzieś na Bałtyku.

550
Historia / [Nowe Warpno] Kolej do Nowego Warpna
« dnia: Lipca 13, 2009, 20:52:58  »
Pytanie do naszych internetowych historyków: Czy Nowe Warpno było kiedyś skomunikowane jakoś koleją?

551
Moje hobby / Gdzie na rybki ?
« dnia: Czerwca 17, 2009, 11:06:19  »
okon? nad łarpie

552
Turystyka / [Police/Szczecin] Wędrówki małe i duże
« dnia: Kwietnia 21, 2009, 15:49:54  »
Cytat: "kowal"
polecam jezioro Piaski za Trzebieżą, przepiękne widoki i łatwy dojazd samochodem

Byłem wiele razy na rowerze. Nic ciekawego, może tylko to że bardzo spokojnie jest
Cytuj
Jadąc przez Leśno w kierunku Szczecina zaraz za przystankiem autobusowym skręcasz w prawo (zdaje się, że tam jest zakaz wjazdu - nie dotyczy dojazdu do posesji). Po przejechaniu około 300-400 metrów po prawej wyłoni się pałacyk.

A jak przejedziesz jeszcze z 100 metrów to z lewej strony masz ładny widok/panoramę na Puszcze Wkrzańską

553
Książka skarg i zażaleń / Nadgorliwość czy cenzura.
« dnia: Marca 22, 2009, 21:33:59  »
Zbocze lekko z tematu. Czy wy (administratorzy) usuwacie stare tematy?

555
Rozrywka i Kultura w regionie / [Police] Dobry klub w Policach?
« dnia: Marca 02, 2009, 18:08:29  »
A jak tam właśnie z nowym Casinem? Może jakieś opinie

Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39