Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Borisz

Strony: 1 [2] 3 4 ... 30
16
Lepiej porównać autobusy tej samej marki, bo w różnych system może działać trochę inaczej. W Solarisach np. nawiew jest w innym miejscu. Zresztą obiegowa opinia jest taka, że w Solarisach klima działa bardziej wydajnie.

17
Jak w każde upalne dni powtarza się pytanie - czy wszystkie polickie autobusy mają sprawną klimatyzację? Czy wszyscy kierowcy wiedzą, jak z niej korzystać? Jeśli tak, to dlaczego czasem w autobusie jest miły chłód, a czasem (w pojeździe tej samej marki) duchota i gorąco przy zablokowanych oknach, choć nawiew teoretycznie działa?

18
Sprawy bieżące / Odp: Remont drogi Police-Szczecin
« dnia: Lipca 11, 2018, 08:19:07  »
Czyżby remont Przęsocińskiej przesunięty? Budowa ronda na Głebokim też przesunięta. A z tego co wiem, chciano uniknąć realizacji obu tych inwestycji w tym samym czasie.

19
Wszystko się da. Dlaczego czasem w autobusie jest aż za zimno? Dlaczego często zimą chodzi chłodny (!) nawiew zamiast ogrzewania (rozumiem, że musi minąć chwila, zanim się ogrzeje)? Rozumiem, że ochłodzenie wnętrza zajmuje sporo czasu, autobus otwiera drzwi co przystanek, a poza tym jest cały czas ogrzewany przez słońce. Ale przynajmniej powietrze wychodzące z dysz (w MANach są umieszczone bezpośrednio nad oknami) powinno być chłodne, a w kilku przypadkach było ledwo wyczuwalne i w ogóle nie chłodne, więc problem musiał być w działaniu klimatyzacji.

20
Czy autobusy MAN mają jakiś problem z klimatyzacją? Dwa dni z rzędu jechałem takim, i choć klimatyzacja była włączona, prawie w ogóle nie było jej czuć. Okna były zablokowane. Nadmieniam, że w czasie jazdy kierowca wpadł na pomysł, żeby wyłączyć klimę i otworzyć szyberdachy, co mimo wszystko było jeszcze gorszym rozwiązaniem. Na moją uwagę, włączył klimę z powrotem, ale z takim samym mizernym skutkiem. Na dodatek okazało się, że kierowca nie posiada (!) klamki do otwierania okien i w ogóle to nie on je zamykał. Czyli krótko mówiąc autobus i kierowca nieprzygotowani do jazdy.

Sugerowałbym obsłudze technicznej sprawdzenie klimatyzacji (może brakuje czynnika chłodniczego?), ewentualnie przeszkolenie kierowców z jej obsługi.

21
Historia / Odp: [Police] Hydrierwerke - pogromcy mitów
« dnia: Maja 29, 2018, 08:19:17  »
Czyli wieża widokowa w Mścięcinie jeszcze wtedy istniała? A po co im była wiedza o pomnikach przyrody? Cele strategiczne;p?

22
Nie słyszałem, by jakakolwiek telewizja tak twierdziła. Natomiast jest tu kilka spraw:


1. Szacunki pochodzą z głębokiego PRL. Nie wiem, czy są aktualne.
2. Z tych 6 mln ok. połowę stanowili polscy Żydzi. Co ciekawe, Ukraińcy czy Białorusini będący także obywatelami polskim, którzy także ginęli, najwidoczniej wliczeni nie byli.
3. Z tych 6 mln trudna do oszacowania liczba zginęła z rąk Sowietów, a także np UPA. W PRL wszystkich wrzucono do jednego worka. Chyba, że w ogóle tych ofiar nie policzono, wtedy też liczbę 6 mln należałoby znacznie podwyższyć.

23
Historia / Odp: [Police] Gdzie jest pomnik dr Kaczyńskiego?
« dnia: Maja 11, 2018, 15:19:04  »
A może sam Jagodziński miał coś na sumieniu? Nie chciałbym niesłusznie oskarżać, ale, jak już tu zwrócono uwagę, znał dokładne liczby. Przykładowo: "zabrano z rewiru 345 chorych, których następnie wywieziono do pobliskiego lasu i tam rozstrzelano" oraz "Na stacji kolejowej w Policach lekarz Kaczyński przeprowadzał również segregację 2 tys.
więźniów przybyłych w transporcie z Bergen-Belsen. Z tej liczby do obozu przyjęto tylko 986 więźniów,
natomiast pozostali zostali zgładzeni w pobliskim lesie"

Skąd znał tak dokładne dane? Raczej nie mógł mieć okazji ich samodzielnie policzyć. Więc albo miał dostęp do dokumentów (o ile takie fakty odnotowano, a więc miał jakąś "funkcję") albo je zmyślił.

24
Historia / Odp: [Police] Gdzie jest pomnik dr Kaczyńskiego?
« dnia: Maja 10, 2018, 11:09:45  »
Ciągle ktoś jest pomawiany, odsądzany od czci i wiary, zatrzymywany, aresztowany itd.

Serio?

Żaden historyk (nawet amator) nie może odrzucać jakiegoś źródła tylko dlatego, bo mu nie pasuje lub burzy pewien utrwalony przez lata obraz. Już nie raz takie sytuacje miały miejsce, gdy pojawiały się nowe, nieznane wcześniej fakty. Dotyczy to choćby postawy dowódcy obrony Westerplatte czy jednego z byłych prezydentów (każdy wie o co chodzi). Burzenie nieskazitelnych legend nie każdemu musi się podobać, ale skoro takie są fakty?

Każda relacja jest subiektywna, nie jest wolna od osobistych odczuć, uprzedzeń, poglądów itp. Zwłaszcza te spisywane po latach są dodatkowo obarczone upływem czasu, który zniekształca pamięć. Oczywiście w przypadku dr Kaczyńskiego jest zdecydowana przewaga opinii pozytywnych. Nie oznacza to jednak, że głos negatywny trzeba od razu odrzucić, bez głębszego zastanowienia.
A może potrafił się zachowywać różnie? Może miał jakieś słabości? Może czasem musiał się trochę przypodobać Niemcom, żeby móc cokolwiek uzyskać dla swojej pracy? Zawsze można opowiedzieć tylko dobre (lub złe) elementy historii, a inne przemilczeć. I powstały wtedy obraz nie będzie pełny.

25
Historia / Odp: [Police] Gdzie jest pomnik dr Kaczyńskiego?
« dnia: Maja 09, 2018, 11:24:53  »
Z powodu tych samych wątpliwości zrezygnowano z przemianowania ul. Asfaltowej. Szkoła Podstawowa nr 2 jednak imię Bolesława Kaczyńskiego nosi.

Głównym i chyba jedynym źródłem oskarżeń - o ile zdołałem ustalić - były i są wspomnienia Jagodzińskiego (później zebrane w książce "Bunkry na ruinach"). I

Też tak mi się wydaje, ale trzeba by przeanalizować wszystkie znane relacje. W większości o lekarzu pewnie nic nie ma. Innych źródeł, które mogłyby cokolwiek powiedzieć o jego postawie, brak.

26
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Marca 20, 2018, 11:32:05  »
Ruch pociągów czy też innych pojazdów, w przeciwieństwie do innych sytuacji, które wymieniłeś, nie jest sytuacją patologiczną czy w inny sposób złą, którą należy wyeliminować. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

27
Sprawy bieżące / Odp: Zniszczenie Pomnika Hermanna Löns'a
« dnia: Marca 19, 2018, 09:02:36  »
Przez te kilka miesięcy, gdy człowiek ten służył w tym wojsku, zdążyli oni wymordować dziesiątki tysięcy ludzi.

Udział w walkach to nie mordowanie. Tak samo "mordowała" druga strona. O zbrodniach możemy mówić w przypadku strzelaniu do cywilów czy tez innych niewinnych i nieuzbrojonych ludzi. Jak już tutaj napisano, żołnierz, który na ochotnika zgłasza się do wojska (normalnego wojska, a nie jakichś oddziałów egzekucyjnych albo obsady obozu koncentracyjnego) zbrodniarzem nie jest.

28
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Marca 16, 2018, 11:40:20  »
To jest niedobra wiadomość. Nie tylko dla mieszkańców domów usytuowanych bezpośrednio przy torach, bo oni ucierpią najbardziej, ale również dla tych co mieszkają w okolicy 1km od torów.

Dziesiątki tysięcy ludzi mieszka blisko dużo bardziej uczęszczanych tras, gdzie jeżdżą pociągi towarowe, podmiejskie i dalekobieżna (także nocne) i jakoś żyje. W dużych miastach (np Szczecin) ludzie mieszkają przy ulicach, po których od 4 rano jeżdżą tramwaje. Też żyją. Więc nie wiem o co robić tu problem.

Oczywiście, że jest to niedobra wiadomość ale nie ze względu na mieszkających w pobliżu torów tylko wszystkich podatników którzy złożą się na fanaberie jakichś kretynów. Wznawianie połączenia Police-Szczecin po tej samej trasie które zlikwidowano kilkanaście lat temu z powodu braku zainteresowania to czysta niegospodarność.

Być może dlatego zlikwidowano, bo, cytując klasyka, tory były złe i pociągi też były złe, stacje odrapane, rozkłady jazdy niekorzystnie ustalone, pociągi nieskomunikowane z innymi środkami transportu, oddzielny bilet itp. Teraz mają być wyremontowane tory, szybsze i nowoczesne składy, rozkłady skorelowane z autobusami i tramwajami, centra przesiadkowe, wspólny bilet.

Pociąg może być bardzo dobrym rozwiązanie, bo przecież nie każdy w Policach mieszka daleko od torów (stare miasto, Piłusdskiego) i nie każdy dojeżdża na Plac Rodła. Natomiast całkowita likwidacja bezpośrednich autobusów do Szczecina byłaby złym rozwiązaniem. Nie wiem czy są takie plany. Była mowa o węźle przesiadkowym na Niebuszewie, więc chyba tam mają dojeżdżać. Wydaje mi się też, że władze miasta, jak i mieszkańcy, mają trochę do powiedzenia i będą możliwe pewne zmiany we wstępnym projekcie. Tak się stało przecież w Szczecinie odnośnie połączeń z Prawobrzeżem. Nawet dalszy przebieg szybkiego tramwaju został poddany konsultacjom, a pierwotny wariant przebiegu zarzucono.


29
Tematy różne / Odp: Zmiana nazwy ulicy
« dnia: Lutego 19, 2018, 13:52:24  »
Zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma możliwości zablokowania zmiany nazwy. Jeśli władze samorządu jeszcze nie zmieniły nazw, które zgodnie z ustawą dekomunizacyjną podlegały zmianie, wojewoda może wydać zarządzenie zastępcze nadające danej ulicy nazwę. Zgodnie z nowelizacją z grudnia 2017 r., ponowna zmiana nazwy nadanej w trybie zarządzenia zastępczego będzie możliwa jedynie pod warunkiem uzyskania przez jednostkę samorządu terytorialnego zgody IPN oraz właściwego wojewody. Z jednej strony bez sensu, bo przecież IPN nie jest organem samorządu ani nawet administracji, a kwestie nazewnictwa ulic leżą w gestii samorządu. Z drugiej, ma to zapobiec zabawom w kotka i myszkę, o których pisze się chociażby tutaj. Osobiście uważam, że nazwa ulicy WOP nie powinna być zmieniana (co innego ostałe jeszcze tu i ówdzie ulice np. Świerczewskiego), ale czy jest też sens aż tak się zabijać o nazwę ulicy?

należy odwołać się do sądu (tyle razy ile jest to możliwe), jeśli wynik będzie negatywny - zabawa od nowa. Radni się nie zgadzają, ustalają nazwę WOP, wojewoda kwestionuje, radni się odwołują do sądu itd.

A jaki to ma sens? Zwykłe pieniactwo. Naprawdę są poważniejsze sprawy. Mieszkańcy mają prawo wyrazić swój sprzeciw, który w tym przypadku nic nie zmieni, i tyle.

należy głosować tak, by ktoś inny objął stery w kraju.

Przypominam, że ustawę dekomunizacyjną przyjął CAŁY sejm - 438 posłów było za, 1 osoba się wstrzymała. Ustawę poparły więc wszystkie partie będące obecnie w sejmie (oczywiście SLD zapewne byłby przeciw, ale ich w sejmie nie ma). A naprawdę są poważniejsze sprawy w kraju niż zmienianie nazw ulic, które oczywiście może się komuś nie podobać.

30
Historia / Odp: [Mścięcino] Czy istniał Messenthin Lager?
« dnia: Stycznia 16, 2018, 09:41:43  »
Łukasz, masz świetne materiały! Na ul. Reja na pewno coś było, ale nie wiemy co. Teoretycznie mógł to być też jakiś obóz (miejsce zakwaterowania) robotników przymusowych. "Coś" też było w lesie mścięcińskim, powyżej Aussenlager. Najbardziej intrygująca jest ta niby-kratownica.

stuprocentowo pewną budową zbiorników benzyny syntetycznej

Jakie mamy dowody poza jedną relacją? Jeśli jest więcej przesłanek, proszę wyprowadzić mnie z błędu. Nie mówię, że sama koncepcja budowy tam zbiorników nie miałaby sensu. Ale czy są dowody?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 30