Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - An_na

Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 134
1201
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 27, 2017, 22:46:02  »
Tak. Były rozmowy nt temat. Wydaje mi się, że opisywałam wcześniej.

1202
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 26, 2017, 22:11:18  »
Raz tak było. Teraz jest to niezależne o nie z tej puli. Szczegóły opisałam Panu w prywatnej woadomości.

1203
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 26, 2017, 17:23:15  »
Pozdrawiam 😊

1204
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 26, 2017, 16:01:10  »
fafik, fafik..._po pierwsze nie było propozycji indywidualnych i ktoś wpuszcza Pana w maliny a po drugie kwota wyjściowa była zdecydowanie niższa, bez karpiowego i bez wzrostu dodatków. Ja proponuję czasami poczytać różne przepisy, w ramach których działają GAPolice. Podwyżki na przyszły rok obciążają wynik roku przyszłego. Planując budżet roku 2018 należy ująć wszystkie koszty, perspektywy zmian cen, planowane remonty i inwestycje itd.Dlatego zakładajac, że przyszły rok będzie identyczny jak ten a koszt samych podwyżek wraz ze wzrostem dodatków to przykładowo 10 mln to wynik roku przyszłego mamy o 10 mln mniejszy. Wynik tego roku zostanie natomiast obciążony kosztem karpiowego czyli ok 1.5-1.8mln.  W spółce akcyjnej podział zysku reguluje prawo.
W skrócie o przeznaczeniu zysku (czy na dywidendę czy na kapitał zapasowy) decydują akcjonariusze.
„Akcjonariusze spółki akcyjnej mają prawo do udziału w zysku (dywidendy) wykazanym w sprawozdaniu finansowym, zbadanym przez biegłego rewidenta, który został przeznaczony przez walne zgromadzenie do wypłaty akcjonariuszom. Zysk rozdziela się w stosunku do liczby akcji. Jeżeli akcje nie są całkowicie pokryte, zysk rozdziela się w stosunku do dokonanych wpłat na akcje. Statut może przewidywać inny sposób podziału zysku, z uwzględnieniem przepisów prawa.
Kwota przeznaczona do podziału między akcjonariuszy nie może przekraczać zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów zapasowego i rezerwowych, które mogą być przeznaczone na wypłatę dywidendy. Kwotę tę należy pomniejszyć o niepokryte straty, akcje własne oraz o kwoty, które – zgodnie z ustawą lub statutem – powinny być przeznaczone z zysku za ostatni rok obrotowy na kapitały zapasowy lub rezerwowe.
 
Do dywidendy za dany rok obrotowy są uprawni akcjonariusze, którym przysługiwały akcje w dniu powzięcia uchwały o podziale zysku. Statut może upoważnić walne zgromadzenie do określenia dnia, według którego ustala się listę akcjonariuszy uprawnionych do dywidendy za dany rok obrotowy (dzień dywidendy). Dzień dywidendy nie może być wyznaczony później niż w terminie dwóch miesięcy, licząc od dnia powzięcia uchwały o podziale wyniku. Uchwałę o przesunięciu dnia dywidendy podejmuje się na zwyczajnym walnym zgromadzeniu. Zwyczajne walne zgromadzenie spółki publicznej ustala dzień dywidendy oraz termin jej wypłaty. Dzień dywidendy może być wyznaczony na dzień powzięcia uchwały albo w okresie kolejnych trzech miesięcy, licząc od tego dnia. Statut spółki akcyjnej może upoważnić zarząd do wypłaty akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec roku obrotowego, jeżeli spółka posiada środki wystarczające na wypłatę. Wypłata zaliczki wymaga zgody rady nadzorczej.
 
Przepisy ograniczają możliwość podziału całego wyniku finansowego w spółce akcyjnej. Zgodnie z art. 396 § 1 k.s.h. spółka akcyjna ma obowiązek utworzenia ustawowo wymaganego kapitału zapasowego na pokrycie ewentualnych strat, do którego dopisuje się co najmniej 8 proc. zysku za dany rok obrotowy, dopóki kapitał ten nie osiągnie co najmniej jednej trzeciej kapitału zakładowego. O wykorzystaniu kapitału zapasowego i rezerwowego rozstrzyga walne zgromadzenie, jednak części kapitału zapasowego w wysokości jednej trzeciej kapitału zakładowego można użyć jedynie na pokrycie straty wykazanej w sprawozdaniu finansowym.
Oprócz tego umowa lub statut spółki mogą przewidywać tworzenie innych kapitałów na pokrycie szczególnych strat lub wydatków (kapitały rezerwowe). Stąd podział wyniku musi uwzględniać konieczność dokonania innych odpisów z zysku, do których zobowiązana jest jednostka.„

1205
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 25, 2017, 17:28:51  »
Nie znam przypadku aby tracił dodatek zmianowy.

1206
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 25, 2017, 13:57:19  »
Nie- brygadzistowski. Chodzi o to, że gdy mistrz przykładowo idzie na urlop to zastępuje go brygadzista i często odbierało się mu dodatek brygadzistowski na czym tracił- miał więcej obowiązków a tracił finansowo.

1207
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 24, 2017, 19:18:31  »
Szczegóły dotyczące opieki stomatologicznej zostaną przedstawione w późniejszym terminie z uwagi na kego doprecyzowywanie z uwagi na to, że będzie to w ramach medycyny pracy.

Post Merge: Listopada 24, 2017, 19:20:20
W GAPS było spotkanie w tym tygodniu ale wg mojej informacji rozmowy były o sytuacji finansowej spółki. Spółki zawsze czekają na zakonczenie negocjacji u matki.

1208
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 24, 2017, 18:43:39  »
😊

1209
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 24, 2017, 18:29:56  »
Nie mogę tego czytać. Spotkania zarządu ze związkami są bardzo dynamiczne i treściwe. Związki zawodowe bardzo merytorycznie się przygotowują do negocjacji. Analizowana jest każda składowa. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że nasze związki wynegocjowaly bardzo dobre podwyżki w tym roku. Są różne lata, lepsze gorsze... więc jak przyjdzie (oby nie) czas gorszy i podwyżki będą mniejsze będzie to świadczyło o odpowiedzialnym podejściu do spółki.

1210
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 24, 2017, 16:52:11  »
Fafik_są awanse, zmiany umowy z czasu określonego na nieokreślony, zmiany zamresu obowiązków itd. Wtedy są właśnie wnioski o podwyżki indywidualne. Ja jeszcze chciałabym dopowiedzieć, że usalono że jeśli brygadzista zastępuje mistrza to ma mieć płacony nadal dodatek.

1211
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 24, 2017, 15:20:50  »
Podwyżki indywidualne są w gestiach kierowników i dyrektorów. Nie negocjowano odrębnej puli.  Stosowny zapis będzie w porozumieniu.

1212
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 20, 2017, 20:46:36  »
Pracuś_tak, padła taka propozycja. Było to omawiane 8.11 przez związki zawodowe na spotkaniu z szefem kadr. Uczestniczyłam w tym spotkaniu. Pisałam o tym parę dni temu. Szef kadr- który zajmuje się tym tematem zadeklarował rozeznanie organizacyjne do konca roku. Tak, kiedyś to była szósta osoba, która w miarę potrzeb zmieniała brygady.

1213
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 20, 2017, 19:37:46  »
Przykry wręcz paskudny powód do złośliwości. Straszna tragedia- miał 18 lat. Mam côrkę w wieku tego chłopca.
GA ani Unia Tarnów złożyły wówczas oświadczenie, że pomnik sfinansowała w całości rodzina i ich wolą było, aby pomnik ich Syna był właśnie taki.
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/tarnow-pomnik-krystiana-rempaly-na-cmentarzu-w-moscicach,12688380/

1214
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 20, 2017, 18:22:57  »
1. Spotkanie nt płac w piątek (24.11.17),
2. Karty i premia na przyszły rok wsyępnie uzgodniona na poziomie tego roku, karty to też Fundusz Świadczeń Socjalnych. Kwestia wyliczenia na pracownika i wpisania taki procent dofinamsowania FŚS w porozumieniu. Formalność matematyczna.
3. Nagroda roczna... z całym szacunkiem ale Regulamin określa kiedy jest  nagroda roczna i tutaj nic nie trzeba ustalać.
4. Skoczkowie- trwa optymalizacja, podpisywane są umowy ale też i są wypowiadane ( gdy osoba przekroczyła 150 nadgodzin, gdy osoba nie skakała, gdy szefostwo uważa zasadne).

1215
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 17, 2017, 15:18:08  »
Wszędzie lepiej i łatwiej gdzie nas nie ma. Dlatego publikuję zapisy z ZUZP, który oczywiście wszyscy znają:
Załącznik Nr 9 do ZUZP
WYKAZ RODZAJÓW PRAC, KTÓRE POWINNY BYĆ WYKONYWANE
PRZEZ CO NAJMNIEJ 2 OSOBY W GRUPIE AZOTY ZAKŁADY CHEMICZNE „POLICE” S.A.
Prace różne:
1. Prace wykonywane w zbiornikach, kotłach, silosach, elektrofiltrach, komorach, kanałach, studniach, studzienkach, wewnątrz urządzeń technicznych i w innych zamkniętych przestrzeniach, do których wejście odbywa się poprzez włazy lub otwory o niewielkich rozmiarach lub jest w inny sposób utrudnione.
2. Prace w pomieszczeniach, w których występują gazy lub pary toksyczne, żrące albo duszące, przy których wykonywaniu wymagane jest stosowanie środków ochrony indywidualnej.
3. Prace związane z:
4. montażem i demontażem studzienek, stacji pomp wodnych przy głębokościach większych od 2 m,
5. odmulaniem i pogłębianiem cieków i zbiorników wodnych, budową, pogłębianiem studni kopanych przy głębokościach większych od 2 m.
6. Prace na czynnych gazociągach i przemysłowych instalacjach gazowych.
7. Prace przy usuwaniu awarii w tym skażeń chemicznych.
8. Prace związane z konserwacją i naprawą dźwignic i urządzeń transportu bliskiego(suwnic, żurawi portowych).
9. Prace spawalnicze, cięcie gazowe i elektryczne oraz inne prace wymagające posługiwania się otwartym źródłem ognia w pomieszczeniach zamkniętych.
10. Prace wykonywane na wysokości powyżej 2 m w przypadkach, w których wymagane jest zastosowanie środków ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości, np. na dachach, podnośnikach balkonowych, itp.
11. Prace w wykopach i wyrobiskach o głębokości większej od 2 m.
12. Prace ziemne w terenie uzbrojonym w sieci kablowe, wodne i gazowe.
13. Prace geodezyjno-melioracyjne na terenach bagiennych.
14. Prace trymerskie w ładowniach statków.
15. Prace na odcinkach dróg niezamkniętych dla ruchu.
16. Prace związane przygotowaniem do remontu zbiorników, aparatów, instalacji kwasów, siarki, pary wodnej, ługów, amoniaku, itp. wraz z zainstalowaną armaturą i pompami.
17. Montaż i demontaż zaworów bezpieczeństwa, armatury. Skręcanie i rozkręcanie połączeń kołnierzowych, gwintowanych w Zakładzie Azotowym.
18. Prace na czynnych rurociągach odcieków ze składowisk odpadów.
19. Prace związane z przygotowaniem i dozowaniem substancji toksycznych i żrących do procesu lub przygotowaniem roztworów do chemicznego czyszczenia aparatów i urządzeń w Zakładzie Azotowym.
20. Prace przy próbach ciśnieniowych aparatów i urządzeń.
21. Prace związane z napełnianiem i opróżnianiem instalacji ciekłego amoniaku bądź jej części oraz odolejanie aparatów i urządzeń.
22. Prace przy wymianie kosza granulacyjnego mocznika.
23. Prace wykonywane w strefie niebezpiecznej na końcówkach zwałujących fosfogips.
24. Prace związane z rozładunkiem/załadunkiem amoniaku i kwasu siarkowego do tankowców na Mijance.
25. Prace związane z rozładunkiem/załadunkiem kwasów, amoniaku, wody amoniakalnej do zbiorników, cystern kolejowych, samochodowych, pojemników DPPL, beczek z chlorem.
26. Rozładunek cystern kolejowych z wapnem.
27. Technologiczne prace czyszczeniowe pompą wysokociśnieniową.
28. Prace przy oczyszczaniu i opróżnianiu kosza na skratki w przepompowni ścieków fekalnych.
29. Prace podczas działań i ćwiczeń ratowniczych.
30. Inne prace w sytuacji, gdy kierujący pracownikami lub bezpośredni wykonawca uzna, że ze względu na istniejące zagrożenia, praca powinna być wykonywana w dwie osoby.
Prace w obszarze elektroenergetyki i telekomunikacji:
1. Przy urządzeniach elektroenergetycznych znajdujących się pod napięciem, z wyjątkiem następujących prac w obwodach do 1 kV:
a) wymiana bezpieczników z poziomu podłogi lub ziemi, chyba, że znajdują się w obwodzie zasilanym bezpośrednio z szyn transformatora,
b) wymiana źródeł światła z poziomu podłogi lub ziemi lub przy pomocy drabiny i pracy na wysokości do 2 m nad poziomem podłogi lub ziemi przy zachowaniu ogólnych przepisów bhp,
c) pomiary prądów, napięć oraz podobne, sprawdzenie skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, wymiana danych cyfrowych z aparatami i urządzeniami, gdy nie ma możliwości dotyku bezpośredniego lub spowodowania zwarcia, przy zastosowaniu odpowiednich izolowanych narzędzi i przyrządów oraz wykorzystując dedykowane punkty, złącza, interfejsy, gniazda pomiarowe i sygnałowe, listwy przyłączeniowe przewodów, zaciski aparatów, gniazda wtykowe itp.
2. Wykonywane w pobliżu nieosłoniętych urządzeń elektroenergetycznych lub ich części znajdujących się pod napięciem.
3. Przy urządzeniach elektroenergetycznych, wyłączonych spod napięcia, w następujących sytuacjach:
a) urządzenie jest nieuziemione lub uziemione w taki sposób, że żadne z uziemień nie jest widoczne z miejsca pracy albo
b) urządzenie jest nieodłączone całkowicie (odpięte przewody zasilające i pomocnicze) od zasilania elektrycznego oraz od maszyny, urządzenia towarzyszącego (np. zdemontowane sprzęgło), w sposób widoczny z miejsca pracy.
4. Do wykonania których wymagane jest całkowite lub częściowe zdjęcie uziemień przenośnych, otwarcie uziemników.
5. Związane z identyfikacją, pomiarami i przecinaniem kabli elektroenergetycznych.
6. Przy wyłączonych spod napięcia elektroenergetycznych liniach napowietrznych 110kV nr 1 i nr 2 relacji GPZ, – GPI, które krzyżują się z innymi liniami 15kV będącymi pod napięciem.
7. Przy wykonywaniu prób i pomiarów, z wyłączeniem prac stale wykonywanych przez upoważnionych pracowników w ustalonych miejscach pracy na podstawie instrukcji (laboratoria, stacje prób itp.). Do prób i pomiarów wykonywanych stale przez wyznaczonych pracowników w ustalonych miejscach pracy zalicza się również, wymienione w instrukcji, pomiary ruchowe wykonywane przez upoważnionych pracowników obsługi.
8. Manewrowanie odłącznikami o napięciu 6kV, 110kV, 220kV, przy użyciu drążka izolacyjnego, uchwytu manewrowego, w przypadku uszkodzenia właściwego napędu.
9. Uzgadnianie faz obwodów 6kV przy pomocy przenośnych wskaźników.
10. Zakładanie uziemienia przenośnego na urządzeniach, w sieci o napięciu 6kV, 110kV i 220kV.
11. Wymiana bezpieczników o napięciu 6kV; nie dotyczy to rozdzielni typu zamkniętego w osłonie metalowej, z wysuwanym członem z bezpiecznikami, jeżeli jest to zgodne z instrukcją obsługi (DTR).
12. Wymagające zdjęcia, demontażu osłony, obudowy przy pomocy narzędzi w rozdzielni 6 kV typu zamkniętego w osłonie metalowej lub otwarcia drzwi, zdjęcia barier i/lub wejścia do celki, w pole rozdzielni typu otwartego, np. w celu:
a) podłączenia silnika 6kV do suszenia prądem zmiennym,
b) złożenia uziemienia przenośnego,
c) podłączenia, odłączenia, dokręcenia zacisków kabli, szyn np. przy eliminowaniu uszkodzonego obwodu lub podłączaniu przed podaniem napięcia,
d) pomiaru izolacji i ciągłości oraz identyfikacji żył kabli.
13. Wymagające wejścia do komory transformatora, za wyjątkiem oględzin przez pracowników upoważnionych dokonywanych w komorach transformatorów 110/6kV.
14. Związane z wymianą szczotek na pierścieniach głównych:
a) generatorów ECI i ECII,
b) turbodmuchaw nr TK1,TK2,TK5,TK6 w ob. 266,
c) silników dmuchaw na Wytwórni Kwasu Siarkowego,
d) w czasie ich pracy.

15. Zakładanie uziemienia przenośnego na szynach zbiorczych rozdzielni do 1kV oraz w polach zasilających i sprzęgłowych bezpośrednio zasilanych z transformatora.
16. Zakładanie uziemienia przenośnego na szynach zbiorczych rozdzielni do 1kV o dwustronnym zasilaniu.
17. W akumulatorniach, za wyjątkiem oględzin przez osoby upoważnione.
18. W dołach olejowych, tacach pod transformatorami.
19. Na instalacjach wody, sprężonego powietrza o nadciśnieniu roboczym równym lub większym od 50kPa, wymagających pracy wewnątrz zbiornika, demontażu elementów sprężarki, armatury lub odcinka rurociągu albo naruszenia podpór i zawiesi rurociągów.
20. W pobliżu instalacji, maszyn i urządzeń technologicznych, których nie można wyłączyć z ruchu na czas wykonywania prac, a których praca (uruchomienie) może spowodować wystąpienie zagrożenia dla wykonującego pracę:
a) wysoka lub niska temperatura, mokre podłoże, wysoka wilgotność, opary, pył, itp.,
b) wskutek ruchu, zmiany położenia urządzeń, nieosłoniętych elementów w ruchu, wirujących - urządzenia transportowe i załadowcze typu taśmociągi, ładowarka Makrum, zgarniak portalowy, ładowarki samochodowe i wagonowe, przeciągarki wagonowe, wywrotnica, zwałowarka, dźwigi, suwnice itp.
Podstawa prawna – art. 225 § 2 Kodeksu Pracy
Uwaga:
1. Zgodnie z „Instrukcją przygotowania i realizacji prac szczególnie niebezpiecznych prowadzonych w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. wszystkie prace zawarte w wykazie prac szczególnie niebezpiecznych wykonywane są co najmniej przez dwie osoby.
2. Szczegółowe wykazy prac, które powinny być wykonywane przez co najmniej dwie osoby, opracowują kierownicy komórek organizacyjnych.

Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 134