Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - aluwium

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 21, 2019, 20:11:37  »
Faktycznie, mój błąd za ktory przepraszam .
Pamiętam dyskusje jakie przytoczył sie na innym forum , dotyczyły górników . Zdaje się że to dopracowanie dotyczylo tylko górników .

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 21, 2019, 18:59:55  »
Wszystko co pisała pani o premii dotyczyło uzależnienia jej od wf , stąd było moje pytanie kto jest autorem proponowanych zmian . Odpowiedziała pani,że związki zawodowe wiec nie ma się co obrażać . To zapytam zatem precyzyjniej , kto zaproponował związanie polowy premii z wf? 

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 21, 2019, 16:56:52  »
Obecna premia uzależniona jest od planu:  (ROCE, EBIT, cele jednostki, wydzialu, komponenty etc.) plus SOOP ( pytania czy pracownik otrzymał naganę, czy przestrzega bhp), później cykl pytań ocennych pracę pracownika.

Proponowana premia skierowana do negocjacji: 9% podzielone na :
a.  4 % (tzw regulaminowa, zależna zerojedynkowo od tego czy wynik jest narastająco ( czyli miesiąc plus miesiąc itd) na plus,
b. 5 % (tzw. uznaniowa) wynikająca z oceny pracownika przez przełożonego. Kwota niezależna od osiągniętego wyniku.


4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 21, 2019, 15:39:08  »
Aluwium_związki zawodowe-pisałam o tym.
Jeśli zz stworzyły taki projekt to logicznym byłby fakt uzależnienia 100% premii (całość naliczana obligatoryjnie) dla całej wierchuszki związkowej , od wyniku finansowego,. Wszak nie mają przełożonych ,którzy połowę premii przydzieliliby  dla nich uznaniowo. Może gdyby całość ich premii zależała od warunków niepewnych tym ostrożniej ryzykowaliby połową kwoty dla pracowników.

Post Merge: Marca 21, 2019, 15:45:32
Panom krwiodawcom zwracam uwagę na fakt ,że dzień wolny z tytułu oddania krwi jest dniem nieplatnym i jest odliczany od stażu pracy. Gdy ktoś ma lata wypracowane z górka nie ma to znaczenia ale gdy ktoś ma te lata wyliczone na styk , może się nagle okazać, że brakuje mu ze trzy miesiące do dopracowania . Myślę że warto o tym też pamiętać .

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 19, 2019, 16:30:38  »
Ja jeszcze pozwolę sobie wrócić do tematu zmian w regulaminie premiowania , mianowicie pani Anno czy jest możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie kto jest autorem tych proponowanych zmian ? Wiem, że w zz temat był żywy od początku gdy wprowadzony został obecny regulamin ale nie sądzę by to tam powstał nowy regulamin (chyba że się mylę) ,nie wydaje mi się żeby też zarząd się tym zajmował ,kto zatem konstruuje taką propozycję ? 

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 14, 2019, 15:27:34  »
Co do ZZ to wiesz oni maj i tak 100% premii, wiec nie muszą tego rozumieć i tak będą mieć swoje.
Tu się nie zgodzę , zz są po to by działać w interesie pracowników i kto jak kto ale właśnie oni mają obowiązek to rozumieć .

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 14, 2019, 08:48:17  »
Od jakiegoś czasu w karcie  celów  premiowych  nie ma już ROCE .

Post Merge: Marca 14, 2019, 12:28:11
Jeszcze taka drobna refleksja dotycząca zz. Jeśli w zwiazkach to rozumieją to czy powinni się na to zgadzać? Jeśli nie rozumieją ,jak mogą wogóle zasiadać do negocjacji ?

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 13, 2019, 16:57:00  »
Ma Pan wszystko opisane w załączniku 10 do ZUZP pt. "Regulamin Premiowania"- dokładniej zobaczy Pan to na kartach celów premiowanych pod dwoma pierwszymi pozycjami (ROCE, EBIT) Z całym szacunkiem ale piszemy o spółce giełdowej dlatego sugeruję na tym forum nie rozwijać w szczegółach tych pozycji (dyrektywa MAR). Jeśli Pan jako pracownik Regulaminu nie zna to proszę mi na priv podać emaila to wyślę.
Z całym szacunkiem, jeśli dopytuję o pewne szczegóły (dotyczące systemu) to dlatego że obowiązujący regulamin znam . Tu mówimy o nowym o proponowanych zmianach. O tym wiem tylko że ma być podział na cześć regulaminowaną -obligatoryjna i uznaniową. Co tam więcej na stole negocjacyjnym nic nie wiem bo i skąd . Informacja w tej firmie pozostawia wiele do życzenia od dawna . W tej kwestii można liczyć w zasadzie jedynie na panią . To pani właśnie kilka postów wcześniej podala  nowy szczegół a mianowicie związanie części regulaminowej z wynikiem finansowym. O tym nikt się wcześniej nawet nie zająknął . Stąd moje próby ustalenia czy chodzi o dodatni wynik osiągany przez firmę a biznes się kręci więc on jest ,czy o wynik powyżej ustalonego/planowanego pułapu jak to jest obecnie..
Fakt ,że odsyła mnie pani do obowiązującego regulaminu upewnia mnie w przekonaniu ,że chodzi o to drugie. I nie pytam przecież o kwoty, plany, prognozy czy tego typu historie, a jedynie o to czy nowy regulamin zawiera ten pułap czy też nie i tylko tyle.
Z pani odpowiedzi wnioskuję,że jednak zawiera ,dlatego uważam że uzależnienie połowy premii od z góry założonej wysokości wyniku finansowego (obecnie ta zaleznosc jest chyba na poziomie ok. 10 %) ,jest ryzykowne i może działać na szkodę pracowników.. Dodając jeszcze fakt liczenia wyniku narastająco , nieosiągnięcie celu w pierwszych miesiącach, może skutkować ,o ile nie przyjdzie nagła koniunktura , obcięciem połowy premii w kolejnych miesiącach.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 13, 2019, 11:51:45  »
Stara premia nie zakładała planu wyniku tylko wystarczyło, że była na plus. Kwestie premii to bardzo ważna sprawa i dobrze Pan czyta, iż należy do niej podejść ostrożnie aby „polepszając” nie pogorszyć. Więcej- wraz z kolegą analizowaliśmy w 2015 r „starą” premię. Z analizy wyszło, że na 84 miesiące jej obowiązywania była wypłacona zaledwie 29 razy (wtedy była płatna miesięcznie).
Zatem , by rzecz wyjaśnić do końca bo to ciągle nie wydaje się jasne jasne, w proponowanej zmianie regulaminu wystarczy ,że "będzie plus " ,czy teź "plus"ma oznaczać osiagnięcie konkretnego celu finansowego jak to jest w  obowiązującym dziś systemie?

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 12, 2019, 19:03:59  »
Nie. W przypadku wyniku na plus narastająco jest premia. Wynik na minusie nie ma( 4%).
Dokładnie to jest w powyższym moim poście . Nie ma wyniku finansowego - 4 procent razy stawka razy 0 równa się „nie ma 4 procent . Wiec czego miałoby dotyczyć pani „nie” . Jeszcze raz zachęcam zainteresowanych by spojrzeli w karty wykonania celów premiowych za ubiegły rok na pierwszą pozycje tej karty (wynik finansowy) .  Tak na marginesie w jakim procencie premia jest uzależniona od wyniku w obowiązującym regulaminie ? Nie sadze by było to 40/50 procent jak to jest proponowane ?

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 12, 2019, 18:08:01  »
Tak. Byłby. Hipotetycznie 4 % od stawki zasadniczej.
Jedynie w przypadku osiągnięcia założonego wyniku czy tak ? W przypadku nieosiągnięcia tegoż, byłoby to hipotetyczne 4% stawki zasadniczej pomnożone przez 0 . Czy dobrze to rozumiem ?

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 12, 2019, 16:15:55  »
Skrót myślowy w nawiązaniu do zapisów poprzedniej premii. Oczywiście chodzi o wynik finansowy narastająco.
Czyli , gdyby proponowany regulamin obowiązywał  dajmy na to w ubiegłym roku , pierwszy składnik premii , powiazany z wynikiem finansowym liczonym narastajaco , byłby przez caly rok jednakowy dla wszystkich  . Zainteresowanym proponuje zajrzeć w karty wykonania celów premiowych i zaobserwowanie ile wynosił ten wskaźnik , dla ułatwienia dodam że jest na samym początku listy .

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 12, 2019, 14:03:18  »
Gagarinowicz_ wszyscy mają świadomość, że Regulamin premiowania jest mało czytelny. Ja jako reprezentant pracowników w Zarządzie zgłaszam to od początku jak w nim jestem. Rok 2017 były to zmiany dotyczące SOOP. Zarząd zgadzał się z tym, iż Regulamin należy zmienić. Ja mam do niego szereg uwag jak i do Regulaminu SOOP. Zgłaszałam je regularnie na Zarząd. Na czas negocjacji płcowych skupiono się wyłącznie na nich. Później związki zawodowe negocjowały „premię” z szefem kadr. Regulamin wypracowany został skierowany na zarząd. Na zarządzie po dyskusji ustalono, że należy zmienić regulamin premiowania, tak aby on był przejrzysty i motywacyjny jednak aby nosił znamiona premii, dlatego związkom zawodowym została przedstawiona propozycja, aby część premii była uzależniona od wyniku a część nie ( 4 % uzależnione od wyniku- regulaminowa, 5% niezależne od wyniku jako część uznaniowa)
Co do kwestii informacyjnych zawsze można przyjść do swojego związku lub zadzwonić aby się spytać na jakim etapie jest taka czy taka sprawa. Ze mną kontakuje się wielu pracowników poprzez blog który prowadzę jako członek zarządu z ramienia pracowników.
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę ,. W tym co napisała pani powyżej pojawiła się informacja (o ile dobrze to odczytuję ) ,że pierwszy składnik premii owe 4%,czy wcześniejsze 5% ,miałby być uzależniony od wyniku (?) .  O jaki wynik chodzi ? Czyżby pierwszy składnik premii z dotychczasowej listy na karcie celów premiowych ?
 Wydawało mi się że w propozycji powrotu do premii miesiecznej , składnik obligatoryjny byłby ,tak jak przed wprowadzeniem nowego regulaminu) ,uzależniony jedynie od stawki . Tymczasem w propozycji związania go z wynikiem kryje się zagrożenie ,że w przypadku nieosiągnięcia tego celu, będzie on wynosił 0 .
Zatem ponawiam pytanie , jaki wynik w części premii zwanej 'regulamionwą " ma pani na myśli ?

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 21, 2019, 14:47:02  »
Ciekawość bierze komu zależy żeby sztucznie "grzać" ten temat. Jest ankieta ,niebawem będą wyniki więc o co chodzi w tym biciu piany ? Co do kantyny pomysł może i fajny ale nie u nas . Tam gdzie pracownicy skupieni są pod jednym dachem pewnie dałoby się to zorganizować ,tam gdzie, tak jak w naszej firmie, jesteśmy rozproszeni na ponad kilometrze kwadratowym osobiście tego nie widzę. Stołówka całodobowa ? Niektórzy mają do niej z wydziału kilometr albo i dwa ,dodając do tego fakt , że obsady są okrojone do granic kto miałby tam chodzić ?
15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 20, 2019, 12:39:39  »
Swoja opinię przedstawia 3,  4 moźe 5 osób i każda z nich uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w imieniu mitycznych "wszystkich",   inny ktoś upomina tychże "wszystkich"  że im się "poprzewracalo" i temu podobne . Świadoma czy nieświadoma to jednak z każdej strony manipulacja .

Strony: [1] 2 3 ... 5