Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - dapol

Strony: [1]
1
Sprawy bieżące / Powszechny Spis Ludności 2021
« dnia: Marca 18, 2021, 05:11:02  »

Raz na dekadę organizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.  Najbliższy rozpocznie się już za 16 dni - 1 kwietnia.  Dlaczego warto się nim zainteresować?

Choć spis powszechny zaczyna się w tym roku w Prima Aprilis, sprawa jest całkiem poważna.  Udział jest obowiązkowy. Mamy 3 miesiące, żeby spisać się samodzielnie przez internet. Jednym z nielicznych pytań, na które odpowiedź jest opcjonalna, jest pytanie o wyznanie.  Gorąco zachęcamy Was do zabrania głosu w tej kwestii.  Pytanie o wyznanie jest tak naprawdę jednym z ważniejszych w całym spisie. Przez następne 10 lat dane zebrane w tej rubryczce będą decydować o kształcie polskiej polityki.  Czy nadal będziemy pozwalać episkopatowi na wtrącanie się do ustawodawstwa kosztem naszych praw? 

Im większy procent osób zadeklaruje się jako katolicy, tym większa władza zostanie w rękach kościoła.  Partie polityczne przez następną dekadę będą nadal wchodzić w układy z klerem.  Lokalni urzędnicy nie przestaną się podporządkowywać woli proboszcza w ważnych dla danej gminy decyzjach.  Kościelna ingerencja na każdym szczeblu zarządzania krajem stanie się nawet dotkliwsza.

W 2011 brakowało solidnej kampanii informacyjnej, która wyjaśniłaby ankietowanym, co dokładnie kryje się za pytaniem o wyznanie.  Dlatego wiele osób odczytało je niewłaściwie - albo jako pytanie o formalną przynależność albo o wiarę.  Wiele osób ochrzczonych choć niepraktykujących i niepragnących mieć z kościołem katolickim nic wspólnego, zaznaczało błędnie odpowiedź „katolik”.   Podobnie robiły osoby wierzące w Boga, jednak nie popierające kościoła jako organizacji.   W tym roku warto odpowiedzieć świadomie.  Pytanie o wyznanie, jest pytaniem o POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI do danego związku wyznaniowego.  Nie chodzi tu o chrzest i nie chodzi o samą wiarę. Jeżeli zatem chcecie zaznaczyć wyraźnie swój sprzeciw wobec haniebnych działań krk w Polsce (od afer finansowych, przez dyskryminację kobiet i osób LGBT, po systemowe krycie pedofilii), pokażcie to w spisie. 

Udzielcie odpowiedzi na pytanie o wyznanie.  Możecie wybrać odpowiedź „brak wyznania”, możecie też przejść do opcji samodzielnego wpisania wyznania i tam podać swoje zgodnie z prawdą (chrześcijanin, rodzimowierca, pastafarianin...) - nie musicie decydować się na żadną z gotowych opcji, szczególnie nie na „katolik” 🙂

Komplet informacji znajdziecie na stronie https://chcesieliczyc.pl2
Trudne tematy / Transnet
« dnia: Lutego 09, 2021, 08:32:01  »
No i tradycyjnie - zima zaskoczyła drogowców !!!!!
cały zarząd transnetu na bruk, i to z hukiem. Przecież kompetencja tych ludzi to jakieś dno!!!! O  zbliżających się  trudnych warunkach było wiadomo od kilku dni. Prognozowane pogody sprawdziły się w 100% !!!!!!
Dno i kilo mułu.
Czy znajdzie się chociaż jeden odpowiedzialny? - szczerze wątpię.


Premie za wzorowo wykonaną pracę będą tłuste.


Brawo Gryf, brawo wychwalana w niebo głosy i tak hojnie dotowana cudowna spółka gminna transnet.


Wstyd, zero kompetencji, zarząd z łapanki, pociotki


3
Polityka lokalna / I po co to komu?
« dnia: Sierpnia 31, 2019, 15:18:49  »
Pomnik solidarności, park solidarności, kamienie dla zasłużonych (tylko komu). To mamy.
Miał być Piłsudski na koniu - całe szczęście pomysł nie był tak fajny jak wydawało się samym pomysłodawcą.


Oglądając fotografie z rocznicy porozumień sierpniowych nasuwa się pytanie - po co to komu? Czy poza lokalnymi mediami, samorządowcami i ludźmi z solidarności, był tam ktokolwiek?

4
Trudne tematy / kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Kwietnia 11, 2016, 22:00:58  »
wyszedłem z inicjatywą na przeciw moderatorom/administratorom forum (Kuba), aby nie musieli więcej prostować forumowiczów, że piszą posty w nieodpowiednim temacie.
http://biznes.newsweek.pl/jak-zarabia-kosciol-i-jaki-jest-jego-majatek-,artykuly,383709,1.html

5
Tematy różne / dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« dnia: Października 10, 2015, 00:00:18  »
ktoś coś o tym słyszał??? czytam i nie wierzę. narkotyki, seks alkohol są na porządku dziennym. o co chodzi?
http://szczecin.tvp.pl/22072640/dopalacze-w-osrodku-dla-niepelnosprawnych

6
Polityka krajowa / PIS STOP!!!
« dnia: Października 06, 2015, 21:05:36  »
macierewicz właśnie oznajmił, że po wyborach śledztwo smoleńskie przejmie powszechna prokuratura podległa rządowi. PODLEGŁA RZĄDOWI !!!! oj, będzie się działo :'(

7
Historia / [Trzebież] Porcelanowy korek
« dnia: Września 21, 2015, 18:28:37  »
znalazłem taki porcelanowy korek dzisiaj w trzebieży przy pracach ziemnych. może ktoś, coś ...?Strony: [1]