Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - iwkar

Strony: [1]
1
2. Nauczyciele już od dawna pracują jak dr Judym. Nie widzisz bo pewnie tylko przyprowadzasz dziecko do przedszkola. Więcej empatii wyzwolił by przynajmniej jeden dzień z grupą. Choć mniemam, że już po godzinie miałbyś dość. Więc nie pisz jacy powinni być...

Drogi pejo154 ja nie widzę tu poczynań heroicznych w zawodzie nauczyciela. Ludzie, którzy decydują się na taki zawód liczą się z zakresem, rodzajem i charakterem pracy (praca z dużą grupą). Więc porównywanie, że po godzinie ktoś miałby mieć już dosyć jest nieuzasadnione. Jeżeli nie mam predyspozycji do wykonywanie zawodu nauczyciela - wybieram inny. Nie róbmy z nauczycieli "Matki Teresy z Kalkuty".  Ważną i zasadniczą kwestią jest to o co tak naprawdę w tym strajku chodzi, pozwolę sobie zacytować postulaty ze strony ZNP:
"O co walczymy?
- o podwyższenie statusu zawodowego! Domagamy się 10% podwyżki oraz wzrostu udziału płacy zasadniczej w ogólnym wynagrodzeniu. DLACZEGO? Od pięciu lat nie było podwyżek w oświacie! Obecnie ministerstwo edukacji przygotowuje nowy system wynagradzania nauczycieli, proponując likwidację tzw. średnich wynagrodzeń i niektórych dodatków. To może oznaczać zmniejszenie płac nauczycieli, czyli czeka nas obniżka wynagrodzeń!
- o miejsca pracy! Żądamy niedokonywania wypowiedzeń stosunków pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do 31 sierpnia 2022 r. DLACZEGO? Bo w ciągu następnych pięciu lat reforma edukacji może spowodować ogromne zwolnienia w oświacie!
- o utrzymanie warunków pracy i płacy! Żądamy niedokonywania na niekorzyść zmian warunków pracy do 31 sierpnia 2022 r. DLACZEGO? Bo w wyniku reformy edukacji każdy może stracić zatrudnienie na dotychczasowych zasadach!"
I to jest meritum sprawy. Nie jest to protest przeciwko reformie, która jest faktem dokonanym, więc co to ma wspólnego z dobrem naszych dzieci.

Post Merge: Marca 30, 2017, 08:57:42
2. Nauczyciele już od dawna pracują jak dr Judym. Nie widzisz bo pewnie tylko przyprowadzasz dziecko do przedszkola. Więcej empatii wyzwolił by przynajmniej jeden dzień z grupą. Choć mniemam, że już po godzinie miałbyś dość. Więc nie pisz jacy powinni być...

Ps. Wkradł się błąd przy cytowaniu wypowiedzi.

2
Odnosząc się do wypowiedzi poprzedników. Urlop jest dla rodzica, pracownika, wybieram go w dowolnym czasie, jeżeli pracodawca wyrazi na to zgodę (nawet urlopu na żądanie lub zwykłego urlopu wypoczynkowego pracodawca może odmówić).  Wolelibyśmy jednak wszyscy sami decydować o wyborze terminu. Urlop na żądanie czy też urlop zwany opieką na dzieckiem, jest potrzebny rodzicowi w sytuacji awaryjnej np. choroby dziecka cz też np. kontrolnej wizyty u lekarza. Wypowiedź jakoby każdy pracownik miał prawo do strajku jest czystą mrzonką. Pewnego dnia mój pracodawca postanowił zmienić mi warunki pracy , dodam dla mnie na gorsze to pozwoliłam sobie zaprotestować, " zastrajkować" na tę okoliczność.... i dziś nie pracuję już u tego pracodawcy, ponieważ wręczono mi wypowiedzenie. Tak samo nikt nie pozwoli sobie na jakikolwiek strajk w sektorze prywatnym. Nie mam nic przeciwko strajkującym nauczycielom, ale albo wszyscy albo nikt. Zrozumiałe jest, że kto może walczy o swoje wynagrodzenie czy też etat, niemniej jednak nie ma to nic wspólnego z dobrem naszych dzieci tylko dobrem własnym. Reforma jest już faktem dokonanym i tak jak w przypadku poprzedniej zmiany (utworzenie gimnazjów) NIC NIE WSKÓRAMY! Fakt, że ustawa jest "gniotem" szkodliwym dla naszych dzieci nie pozostawia wątpliwości. Jak to nazwały władze gminy " państwo zafundowało nam pasztet a my rodzice musimy go zjeść". W dalszym ciągu nie widzę w postępowaniu rządu, polityków , lokalnych władz i grona pedagogicznego działania dla dobra naszych dzieci.

Strony: [1]