Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Inne tematy => Zwierzęta => Wątek zaczęty przez: agacia13 w Listopad 28, 2009, 16:12:48

Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: agacia13 w Listopad 28, 2009, 16:12:48
(http://images45.fotosik.pl/233/0f0017540c8cdbb8.jpg)UWAGA!!!


Dnia 26.11.2009 w Przęsocinie zaginęła ok. 10 letnia suczka maści czarno biało brązowej.
Suczka wabi się Łata.
Jeśli jest osoba która ma jakieś informacje dotyczącej zaginięcia suczki proszona jest o udzielenie informacji na tym forum
Znalazce prosimy o kontakt pod numerem komórki  660 391 451.
Można też zgłosić do TOZ-u Koło w Policach.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Anyszes w Styczeń 20, 2010, 17:23:24
Ponawiam temat,tym razem biało czarny kundel,stary,niestety uciekł dziś o 9 rano ( 20.01) i jak do tej pory ani śladu po nim ... jak by ktoś widział  to niech da znać,z góry dziękuję

Wygląda trochę jak krowa,tylko ze mała ... długa sierść,biały,duża ciemna łata na grzbiecie ... pysk mały,dwu kolorowy,pół głowy białej,pół czarnej ... kurcze cale Police przeszedłem z rodziną .... prawie pół dnia wszystkich weterynarzy,hycla,Szczecin,Sierakowo .... nic ... żadnego śladu ... to już nie jest młody pies,przy głuchy,ślepawy ... madafaka ... ;/ :(
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: sylwia637 w Luty 02, 2010, 07:44:10
Słuchajcie, TOZ potzrebuje domów tymczasowych.
Sprawa jest pilna i poważna.
Rozgladnijcie się wokół siebie. Moze sa wokół Was osoby które maja warunki na to by przyjąć zwierzaka na tymczas. czasem starsi samotni sprawni ludzie potrzebują kogos przytulic i miec takiego prawdziwego wiernego przyjaciela. Moze dało by sie ich przekonać dobrymi słowami.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Marzec 03, 2010, 17:58:31
Co zrobić, gdy zaginął pies lub kot?

Porady jak skutecznie szukać zaginionego zwierzaka:

    * Przede wszystkim kiedy tylko zorientujesz się, że Twój zwierzak zaginął rozpocznij niezwłocznie poszukiwania. Jeśli poszukiwania w dzień nie przyniosą żadnych rezultatów - nie rezygnuj - późnym wieczorem chodź po okolicy i nawołuj. Zwierzak w dzień może się chować (strach), a w nocy szukać jedzenia. Jest wówczas znacznie ciszej, więc lepiej będzie słyszeć i pozna Twój głos.


    * Przygotuj ogłoszenie ze zdjęciem o zaginięciu podając w nim niezbędne informacje takie jak miejsce i datę zaginięcia, płeć, wiek, umaszczenie, rozmiar zwierzęcia, znaki szczególne, numer tatuażu lub numer chipa (jeśli go posiada). Podaj numer telefonu kontaktowego do siebie.


    * Porozwieszaj ogłoszenia i sukcesywnie je ponawiaj (nie zniechęcaj się faktem, że zostają zrywane) w okolicy miejsca zamieszkania oraz w lecznicach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych.


    * Zamieść ogłoszenie o zaginięciu zwierzęcia na stronach internetowych posiadających dział zaginione/znalezione zwierzęta oraz w lokalnej prasie lub telewizji.


    * Odwiedzaj schronisko do którego trafiają psy z Twojego miasta lub gminy. Postaraj się to robić co najmniej trzy razy w tygodniu i szukaj pupila wśród przebywających tam zwierząt. Zostaw przygotowane wcześniej ogłoszenie i poproś pracowników schroniska, aby skontaktowali się z Tobą, gdy znajdą lub ktoś przywiezie do schroniska podobne zwierzę. Wpisz również zgłoszenie o zaginięciu w zeszycie „zwierzęta zagubione”. Pobyt w schronisku dla każdego zwierzaka to traumatyczne przeżycie. Nie pozwól więc, aby tam długo czekał na Ciebie.


    * W przypadku zaginięcia kota dowiedz się czy są jakieś karmicielki na Twoim terenie i skontaktuj się z nimi - jak Twój kot się pojawi z pewnością zauważą nowego kota i będą mogły dać Ci znać.


    * Gdy istnieje podejrzenie o kradzież sprawdź giełdy zoologiczne lub inne tego typu miejsca, niewykluczone, że tam prędzej, czy później trafi Twój pupil.


    * Zacznij przeglądać ogłoszenia dotyczące znalezionych zwierząt. Każdy opis pasujący nawet w 50% do opisu Twojego pupila sprawdź dzwoniąc pod wskazany numer.
      Nie trać nadziei, zwierzęta czasami szczęśliwie odnajdują się nawet po dłuższym czasie.

...i najważniejsze: nawet gdy poszukiwania trwają już tydzień czy dwa NIE PODDAWAJ SIĘ! Znane są przypadki, gdy zwierzęta odnajdowały się po kilku miesiącach!

Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że Twój zwierzak jest bardzo blisko lecz tak zestresowany, że nawet bardzo chcąc nie wróci sam do domu. Siedzi wciśnięty w jakiś kąt - np. w piwnicy.

Jak ułatwić znalezienie zwierzaka zanim jeszcze zaginie?

    *

      Wychodź na spacery z psem na smyczy.
    *

      Do obroży, którą zawsze nosi przyczep breloczek (do kupienia np. w sklepach z art. dla zwierząt), na którym będzie widoczne imię psa lub kota, nr telefonu właściciela i słowa Nagroda! – to mobilizuje.

tel. do hycla 500297111 dla osób,które zagubiły psa.


Akcja adresówka


Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli zabezpiecz swojego pupila


W ostatnim czasie na terenie Polic i okolic nasiliła się liczba zagubionych zwierząt – zarówno błąkających się, jak i tych poszukiwanych. Kilka razy w tygodniu dostajemy informację o zabłąkanym psie lub kocie. Zdecydowana większość tych zwierząt z pewnością ma właścicieli. Niestety, mimo intensywnych poszukiwań, bardzo rzadko udaje się ich odnaleźć. Ileż trudu i kłopotu byłoby zaoszczędzone dla obu stron, gdyby zwierzaka można było od razu zidentyfikować?


Dlatego apelujemy – bądź przewidywalny i zabezpiecz swojego czworonożnego przyjaciela nim będzie za późno. Tym samym unikniesz stresu związanego z utratą oraz poszukiwaniem pupila, Twój zwierzak również będzie Tobie za to wdzięczny. Nie trudno sobie wyobrazić, co przeżywa będąc w nowym, nieznanym i często wrogim dla niego miejscu. Zdezorientowanie, przerażenie, strach, głód… to tylko nieliczne przykłady tego, co w danej sytuacji odczuwa zagubione zwierzę. A gdy dodatkowo jest zima,  każda noc przy tak niskich temperaturach dla domowego pupila może być katastrofalna w skutkach.

Jak zabezpieczyć?

Najpopularniejsze sposoby umożliwiające odnalezienie właściciela to zaopatrzenie zwierzęcia w adresówkę bądź dodatkowo chip. Niektórzy wyszywają dane kontaktowe na obroży psa lub kota. Sposoby są różne, jednak cel ten sam – umożliwić zagubionemu czworonogowi jak najszybszy powrót do domu.

Adresówka. Co to właściwie jest?

Adresówka to niewielki przedmiot doczepiany do obroży zwierzęcia. Są na niej umieszczane dane niezbędne do identyfikacji właściciela. Zazwyczaj podaje się tam imię i telefon kontaktowy, można też dopisać swój adres.

       

Istnieje kilka rodzajów adresówek, jednak najbardziej popularne na rynku są zakręcane tubki (lub beczułki) oraz grawerowane metalowe tabliczki.
Koszt pierwszej waha się miedzy 2 a 5 zł i można ją zakupić w dowolnym sklepie zoologicznym. W ofercie dostępne są różne kształty, kolory i wielkości, jednym słowem – każdy znajdzie coś dla swojego pupila. Niestety taka adresówka ma jedną kolosalną wadę – może się odkręcić, przez co przestaje spełniać swoją identyfikacyjną rolę. Do schroniska nierzadko trafiają zwierzęta jedynie z połówką adresówki, dlatego też sprawdzajmy co jakiś czas czy jest dobrze zakręcona. Dla większej pewności, zanim zakręcimy naszą adresówkę, jej gwint możemy posmarować silikonem. Tak zabezpieczona będzie bardziej odporna nie tylko na odkręcanie się, ale i przemakanie.
Tych wad pozbawiona jest grawerowana adresówka stalowa, tzw. medalik. Nie przemaka i trudno ulega zniszczeniu. Do wyboru mamy szeroką gamę koloru, kształtu, treści oraz wielkości identyfikatora. Należy pamiętać, by blaszka naszej adresówki była wykonana ze stali nierdzewnej. Ceny zaczynają się już od 5 zł za sztukę wraz z usługą grawerowania. Bez problemu można ją nabyć w sklepach internetowych lub zakładach grawerskich.
Bez względu na to jaką adresówkę wybierzemy, warto zwrócić uwagę na mocowanie do obroży – musi być wystarczająco mocne, aby nasz zwierzak jej nie zerwał. Dotyczy to w szczególności psów.
A może chip?

Ostatnimi laty coraz większą popularnością cieszą się mikrochipy, skrótowo nazywane chipami. Są to wszczepialne urządzenia, za pomocą których można w sposób unikalny i trudny do podrobienia zidentyfikować zwierzę. Dzięki ujednoliconym standardom identyfikacji (obowiązującym od 1996 roku) oraz dobrze zorganizowanemu systemowi rejestracji, w Europie obecnie uważane są za najdoskonalszą i najmniej uciążliwą spośród wszystkich metod.
Sam mikrochip wielkością przypomina ziarnko ryżu i jest wszczepiany pod skórę zwierzęcia za pomocą specjalnej strzykawki z igłą. Wiele osób posiada błędne przekonanie, że w chipie zapisane są dane właściciela. Niestety, zaimplantowany mikrochip zawiera jedynie unikalny numer, i aby go odczytać, niezbędny jest specjalny czytnik. Numer ten powinien być przypisany do jak największej liczby internetowych baz danych (np. www.identyfikacja.pl, www.petbase.pl, www.safe-animal.eu). Dopiero po wpisaniu numeru z mikrochipa w bazie danych możemy dotrzeć do prawowitego opiekuna, o ile jest tam zarejestrowany. Chipowanie zwierząt w Polsce jest stosunkowo nową metodą, niewątpliwie wymagającą jeszcze dopracowania. Najpoważniejszym problemem jest brak Centralnego Rejestru – ogólnej bazy danych, w której byłyby umieszczane numery ze wszystkich wszczepionych zwierzętom chipów. Poza tym w wielu lecznicach i schroniskach brakuje czytnika, bez którego nie ma jak odczytać informacji zapisanych w mikrochipie. Jednak i tu znalazło się rozwiązanie - specjalne paski identyfikacyjne umieszczane na obroży zwierzęcia. Nie tylko informują one o posiadaniu chipa przez danego zwierzaka, ale także mają podany całodobowy numer, pod który należy zadzwonić w przypadku znalezienia zagubionego czworonoga.

Mój zwierzak się nie zgubi

Zdecydowana większość właścicieli zwierząt domowych jest przekonana, że skoro psa wyprowadzają na smyczy, a ich kot przebywa przez całe życie w mieszkaniu, to problem zaginięcia zwierzęcia ich nie dotyczy. Nic bardziej mylnego! Pies może się czegoś wystraszyć (np. wystrzału petard) i nagle zerwać ze smyczy, kot zaś bez problemu wymknie się przez uchylone drzwi lub okno. Pamiętajmy też, że udomowione zwierzęta bardzo często nie radzą sobie na wolności. Błąkając się samotnie narażone są na wiele niebezpieczeństw, takich jak wypadki drogowe, otrucia, okaleczenia i znęcanie się przez ludzi, ataki i pogryzienia ze strony wolno żyjących zwierząt, choroby, przemarznięcie i wiele innych. Nie skazuj swojego czworonożnego przyjaciela na taki los - zabezpiecz go przed tym wszystkim adresówką lub chipem. Dbajmy też o to, aby nasz pupil obrożę z adresówką miał założoną przez cały czas, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się może wydarzyć. A taki identyfikator może uratować mu życie!

Pamiętajmy, że biorąc zwierzę pod swój dach, stajemy się za niego odpowiedzialni. A odpowiedzialny właściciel nie tylko dba o potrzeby swojego pupila, ale i również jego bezpieczeństwo, w tym o bezpieczne powroty do domu.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Maj 26, 2010, 08:25:08
Zgubiona suczka z Drogoradza.Niestety zdjęć żadnych nie otrzymaliśmy,jeżeli ktoś nie wie,jak ta rasa wygląda,wystarczy wpisać w google terier walijski i wyskoczy opis ze zdjęciami. 24 maja ,wieczorem  zaginęła  suczka rasy terier walijski.Koloru ciemnej kawy z mlekiem,kudłata. Suczka jest ok. 12 letnia, wabi się Giza. Ma obróżkę, ciemny brąz oraz tatuaż na brzuchu, ale może być niewidoczny w sierści. Właściciel będzie wdzięczny za każdą informację o piesku. Tel. ; 605 380 212.

Sprawa jest bardzo pilna, gdyż suczka jest dość stara i może sobie nie poradzić bez właściwej opieki.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ;) w Czerwiec 19, 2010, 22:59:54
(http://images41.fotosik.pl/301/1df2ac76943aa7bamed.jpg)
(http://images39.fotosik.pl/302/ee413daf5fa10465med.jpg)
Dziś ok 8:40 na ul.Roweckiego zaginął york.
Zdjęcia są z przed ok 2 tyg, ale jedyne co się w nim zmieniło to lekko ogolony grzbiet..
Ma na sobie czerwoną obroże, jego imię to Cypis...
Gdyby ktoś go znalazł proszę o kontakt pod nr tel kom. 513 598 242 lub 513 598 242    
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: klarcia w Lipiec 04, 2010, 13:03:31
Wczoraj tj. 3 lipca  w okolicach ul. Brzoskwiniowej zagineła mała, ruda, grubiutka suczka,wabi się Tina (kundelek). Proszę o kontakt jeśli ktoś widział psiaka nr tel. 608023694.

Poniżej zdjęcie Tiny

(http://images50.fotosik.pl/312/577510e8f91f4f29med.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: osak30 w Sierpień 06, 2010, 21:47:35
uciekł piesek wabi się LEON jest czteroletnim kundelkiem koloru brązowo kremowy z obciętym ogonem na którym ma pędzelek  puszyste futro pod szyja jak u lwa proszę o pomoc może go ktoś widział .uciekł z przęsocina dnia 04 08 2010 około 8.00 rano tel kontaktowy 663 683 185 .przewidziana nagroda
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Sierpień 08, 2010, 11:50:04
Cytat: "osak30"
uciekł piesek wabi się LEON jest czteroletnim kundelkiem koloru brązowo kremowy z obciętym ogonem na którym ma pędzelek puszyste futro pod szyja jak u lwa proszę o pomoc może go ktoś widział .uciekł z przęsocina dnia 04 08 2010 około 8.00 rano tel kontaktowy 663 683 185 .przewidziana nagroda


Pani Kasiu,chyba pani się nie pogniewa jak wstawię za panią zdjęcia psiaka,żeby wszyscy wiedzieli,jak pies wygląda.Pozdrawiam.

zdjęcie psiaka Leona:
(http://images43.fotosik.pl/323/43eb9ba548ef9ba3.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Listopad 16, 2010, 22:04:58
W Niekłończycy zaginęła 3-letnia kotka, biało-rudo-bura, wysterylizowana.
Osoby, które widziały kotkę lub wiedzą gdzie jest, proszę o kontakt pod
nr tel.502 654 334

(http://images41.fotosik.pl/385/960d9cbb160910f6med.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Grudzień 06, 2010, 11:21:16
Forest ma ok.10 miesięcy, zaginął 06 listopada br. w Trzebieży, jest BARDZO łagodnym psem, przyjaźnie do wszystkich nastawionym, nie nosi obroży, nie ma chipa. Owczarek niemiecki (mieszaniec) długowłosy.
Telefon kontaktowy 605-545-030

(http://images35.fotosik.pl/278/3ab3d7e76a7e338fmed.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ;) w Grudzień 15, 2010, 19:59:58
PIESEK NADAL SIE NIE ZNALAZL!!!!!!!
PROSZE O POMOC!!!!! PRZEWIDZIANA NAGRODA :(
PISAĆ NA GG 21275109 ALBO ODPOWIADAĆ TU! :((((((((((((((((((((
TESKNIMY ZA NIM! ;((
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ArieL w Styczeń 13, 2011, 11:38:14
Widziałem dziś błąkającego się owczarka po starym rynku. Młody pies niestety nie zdążyłem  mu strzelić foty. Zwierzak utyka.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Luty 06, 2011, 15:47:03
18.10.2011 Zaginął kremowy pies rasy golden retriever w okolicach
miejscowości Brzózki pomiędzy Nowym Warpnem a Trzebieżą . Pies ma
tatuaż .
Jeśli widziałeś tego psa lub wiesz, gdzie się obecnie znajduje,
prosimy o pilny kontakt się z właścicielem pod nr. tel. kom. 728 790
543


(http://images50.fotosik.pl/603/824dd90acf7bcbffmed.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Marzec 28, 2011, 23:53:25
Od kilku dni na oknie naszej siedziby widnieje ogłoszenie:

(http://images40.fotosik.pl/744/4502ed6e102f0891med.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginął Posokowiec Bawarski
Wiadomość wysłana przez: georg w Czerwiec 07, 2011, 23:19:42
WItam.

W dniu 07.06.2011 około godziny 11 w Jasienicy zaginął pies rasy Posokowiec Bawarski. Pies przestraszył się burzy i przeskoczył przez ogrodzenie i uciekł w nieznanym kierunku. Pies jest koloru brązowego, Zadbany, Wabi sie Spyke. Pies ma około 1,5 roku. Jeśli ktoś będzie miał jakieś informacje na jego temat to prosił bym o kontakt na email: georg23@tlen.pl
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: draculka w Czerwiec 08, 2011, 09:17:42
Bardzo częsta trasa ucieczkowiczów z Jasienicy wiedzie przez Wieńkowo-Tatynię-Witorzę do Tanowa. Jeśli pies się nie znalazł, rozwieś ogłoszenia w tamtejszych sklepach na tablicy ogłoszeń, spróbuj też skontaktować się z okolicznym kołem łowieckim. Posokowce i foksteriery to rasy, na którą myśliwi zwracają uwagę szczególnie, bo sami mają takie psy.
Życzę by piesek się szybko znalazł!
Tytuł: Zaginął Posokowiec Bawarski
Wiadomość wysłana przez: georg w Czerwiec 09, 2011, 22:43:46
Jak już wcześniej pisałem że zaginął Posokowiec Bawarski dnia 07.06.2011 roku w Jasienicy. Dodam że widziano go 08.06.2011 W Jasienicy na ul. Podgórnej (niedaleko tartaku). A 09.06.2011 był widziany przy pętli autobusowej także w Jasienicy. Tak jak już podawałem to proszę o jakieś informacje jak by był gdzieś widziany na adres email georg23@tlen.pl
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: mariusz1602 w Czerwiec 17, 2011, 20:38:16
Witam.
Dziś wywiozłem do schroniska w Szczecinie błąkającego się szczeniaka.
Błąkał się w okolicy Zamenhofa między wieżowcem a klatkami 28-32.

Młody, bez obroży, maść ciemna, długie łapki. Nie wiem czy pies czy suczka.
Bardzo chudy i głodny, mile nastawiony. Dzieciaki z okolicy rzucali w niego patykami, straszyli próbami rozjechania rowerem, piesek bał się i uciekał.

Może komuś uciekł i szuka??

P.S. Sam brałem psa ze schroniska, piesek będzie kilka dni w izolatce zanim trafi do ogólnego boksu gdzie już nie będzie miał łatwo, jak ktoś myśli o adopcji niech podjedzie go odwiedzić.
W aucie usnął, ogólnie spokojny był.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Czerwiec 29, 2011, 17:00:55
Dnia 30 maja 2011 r. w Policach na ul. Wyszyńskiego ( koło Kingi) zaginął
pies rasy Kundel. Ma na imię BRUTUS. Pies jest koloru czarnego. Ma białą
plamę na szyi i pod ogonem. Na szyi ma czerwoną obrożę z napisem ,, PROSZĘ
NIE KARM MNIE ''. Znalazcę psa proszę o kontakt telefoniczny pod numer
601928005.

(http://images38.fotosik.pl/938/7da384b897694f22.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Lipiec 01, 2011, 11:22:45
ZAGINĘŁA Z NOWEGO DOMU

Imię: Frotka
Płeć: suczka
Rasa: mieszaniec
Wielkość: średnia
Umaszczenie: czarno - biała
Wiek: ok 3 lat
Stan Zdrowia: bardzo dobry
Kastracja / Sterylizacja: tak
Upodobania i nawyki: 03.06.2011- Z Frotką spotkaliśmy się podczas prowadzonych działań interwencyjnych. Suczka popychana z kąta w kąt mieszkała na zaniedbanej działce z kobietą nadużywającą alkoholu. Nikt się nią specjalnie nie interesował bo i po co? Kobieta bez problemu zrzekła się suni na rzecz TOZ. Dla niej był to tylko jeden problem mniej na głowie. Frotka to oaza spokoju. Początkowo wystraszona, nieufna, niechętnie wychodziła na spacery. Każdy hałas, tramwaj, auto wywoływał w niej paniczny lęk. Dziś, po kilku tygodniach czułej opieki naszych wolontariuszy widać, że Frotka to nie ten sam pies. Na widok dzieci wesoło merda ogonkiem, czeka na spacer, pieszczoty i zabawy. Z każdym psem ma bardzo dobre kontakty. Nie wszczyna bójek. Jest czysta i bardzo spokojna. Widać jednak, że pobyt w kojcu bardzo jej nie służy. Zabieramy często Frotkę do nas do biura. Odpręża się wtedy bardzo i przy grzejniku smacznie śpi. Serce nam pęka, gdy musimy ją popołudniem odprowadzić do kojca. Tak bardzo nie lubi być sama - bez ludzi. Pomimo swojego młodego wieku jest psem bardzo ale to bardzo ułożonym, spokojnym i zrównoważonym. Ponadto jest też bardzo urodziwa. Szukamy dla Frotki domu spokojnego i kochającego. Sunia może zamieszkać zarówno z innym psem jak i kotem.
Miejsce pobytu: dom tymczasowy
Uwagi: Oferta TOZ, dodano dnia 14.06.2011, adopcja dnia 29.06.2011, aktualizacja 01.07.2011
Kontakt: Biuro TOZ 91 487 04 37 , Monika 503 020 159,Renata 607 701 117

(http://images38.fotosik.pl/941/0e4b27b1fdfc5da9.jpg) (http://www.fotosik.pl)

(http://images40.fotosik.pl/943/f0964e4eccbd3ae6.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: draculka w Lipiec 01, 2011, 22:19:43
Frotka jeszcze wczoraj latała po Tanowie!

Była dokładnie pod moim domem. Gdybym wiedziała wcześniej...
 :'(

Dziś jej nie widziałam, a zwracam uwagę na wszystkie nowe psy w okolicy. Teraz może być wszędzie.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Lipiec 02, 2011, 00:16:15
Cytat: "draculka"
Była dokładnie pod moim domem.


Możesz zadzwonić do Reni 607 701 117 i przekazać,gdzie dokładnie(adres),albo mi na pw,to przekażę dalej-niech się przejdą  w twoje okolice,może akurat gdzieś w pobliżu dalej jest.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: hunter* w Lipiec 12, 2011, 19:37:12
W sobotę 9.07 o godzinie 22  zaginął pies rasy husky czarno-szaro-biały, jedno oko ma niebieskie, a drugie brązowe, na prawej łapie ma niezagojoną ranę,  proszę o kontakt jeśli ktoś widział psiaka tel.608-636-787
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Lipiec 12, 2011, 21:50:45
Cytat: "hunter*"
W sobotę 9.07 o godzinie 22 zaginął pies rasy husky czarno-szaro-biały, jedno oko ma niebieskie, a drugie brązowe, na prawej łapie ma niezagojoną ranę, proszę o kontakt jeśli ktoś widział psiaka tel.608-636-787


Gdzie dokładnie zaginął???Widziałam huskiego na Wróblewskiego kilka dni temu, to była niedziela po południu chyba,niestety nie reagował na zawołanie-pomknął w stronę osiedla,napisz coś więcej-czy ma obrożę na sobie,jak tak to w jakim kolorze?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: hunter* w Lipiec 12, 2011, 22:34:18
Dokładnie to uciekł podczas spaceru w lasku na Mieszka I, był na smyczy, ale wyślizgnął się z obroży i pobiegł, husky  wabi się Rocky. Jeden znajomy właśnie widział go w okolicach Wróblewskiego, więc możliwe że to był on, lecz niestety kiedy tam pojechaliśmy już go nie było, możliwe że lata po całych Policach lub go już ktoś przygarnął.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Lipiec 13, 2011, 12:17:30
Przydałoby się zdjęcie,bo na Policach ich dość sporo.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: hunter* w Lipiec 14, 2011, 11:34:18
Zdjęcie pieska

(http://images49.fotosik.pl/964/dd8834fde53b1296m.jpg) (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd8834fde53b1296.html)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: cassidy w Lipiec 19, 2011, 19:43:56
Nie wiem,czy ten piesek husky już się odnalazł,ale właśnie przed chwilą przy deptaku koło leningradów biega taki husky o podobnym umaszczeniu, czarny z białymi znaczeniami. Nie wiem,czy to pies czy suczka, bo widziałam go z daleka,ale na pewno jest bez właściciela.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: BRX w Lipiec 20, 2011, 09:31:21
Potwierdzam wczoraj późnym wieczorem jakiś Husky biegał w okolicach kinga - sklep "wszystko za 5 zl"
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: demoskinos w Lipiec 20, 2011, 09:41:22
Wczoraj wieczorem widziany byl przy leningradzie kolo żabki nastepnie wychodzac od turka spotkalem go przy góralu :) szedl za mna widzac ze mam cos do jedzenia to mu troche oddalem a przestal za mna isc wlasnie kolo tego za 5zl :)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: cassidy w Lipiec 20, 2011, 09:49:44
Dodam jeszcze,że gdy byłam wczoraj wieczorem po 23 na spacerze z psem, Husky dalej latał po boisku przy deptaku. Jest to na pewno pies,miał na sobie obrożę. Niestety złapanie psa mimo,że naprawdę podchodzi blisko ludzi i innych psów graniczy z cudem, cwaniak z niego ogromny... ;)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: demoskinos w Lipiec 20, 2011, 09:50:24
Kup kebaba wtedy ci nie ucieknie :D
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: cassidy w Lipiec 20, 2011, 10:01:43
Tak, następnym razem zaopatrzę się w kebaba i może się uda :jupi:  Tak poza tym, jeśli ktoś wie czyj to może być pies (jeśli to nie zaginiony Rocky) to proszę o podanie numeru telefonu. Pies naprawdę większość dnia latał koło leningradów, gdyby był kontakt do właścicieli to na pewno łatwiej byłoby im złapać psiaka, ja ewentualnie jakoś bym go przytrzymała "na kebaba". ;D
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: hunter* w Lipiec 20, 2011, 10:30:54
Rocky był bez obroży
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: demoskinos w Lipiec 20, 2011, 10:40:17
wychodzi na to ze dwa biegaja po miescie
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: hunter* w Lipiec 20, 2011, 11:00:35
Chyba, że miał chwilowo nowego właściciela, któremu też uciekł, dlatego może ma obroże, albo faktycznie biegają 2 husky.
Przed chwilą chodziłam w okolicach leningradów, kingi, sklepu za 5 zł, ale niestety już go nie widać. Proszę o informacje jakby ktoś go gdzieś widział znów. Za chwile wezmę rower i się przejadę po osiedlu.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: cassidy w Lipiec 20, 2011, 11:33:12
Możliwe,że to inny husky jak wiadomo one często uciekają, a w Policach ich sporo... Ten naprawdę jest podobny do tego,który jest na zdjęciu dodany przez hunter. Nie wiem, czy miał te oczy w różnych kolorach bo było ciemno,poza tym to żywiołowy psiak i nie ustał zbyt długo w jednym miejscu... jeśli go znów zobaczę to na pewno na to zwrócę uwagę. Jedyne co, to patrzyłam na te łapki, czy któraś była zraniona i szczerze powiem,że nie wydaje mi się, więc rzeczywiście to może inny husky. Pies na pewno miał obroże ciemnego koloru, szarą albo ciemnozieloną coś takiego.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: cassidy w Lipiec 24, 2011, 12:08:05
Ten husky z obrożą ( nie jest to chyba Rocky,bo ma ciemne oczy) biega właśnie po boisku koło leningradów. Bardzo ładnie wytaplał się cały w kałuży :D. Podaje info jeśli ktoś go w ogole szuka... ?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: lepka w Sierpień 27, 2011, 22:42:04
po parku na ulicy Mieszka Igo i w tych okolicach błąka się husky. ma szelki na sobie, ale samotnie biega juz kilka dobrych godzin. może ktoś go zgubił?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Wrzesień 29, 2011, 09:33:19
Dostałyśmy zgłoszenie wczoraj:
Cytuj (zaznaczone)
Witam

Wczoraj tj.26.09.2011 około godziny 20 wyszedł na spacer mój kot i do tej
pory nie wrócił. Był przyzwyczajony do samotnych spacerów i zawsze po
godzinie z nich wracał , nigdy do tej pory nie zdarzyło mu się nie powrócić
na noc dlatego  jestem bardzo zaniepokojona . Kot ma około 3 lat  dokładnie
nie potrafię powiedzieć ponieważ  był adoptowany .Ma charakterystyczne prawe
oko , wygląda jak by mu błona na nim pękła .Jest raczej drobny , wygląda jak
pospolity dachowiec i  reaguje na imię KILER .Mieszkamy na ulicy 1/go Maja .
Jeśli posiadają państwo jakieś informacje na temat jego losu to proszę o
kontakt telefoniczny Magda 668/528/708 lub drogą mailową
    .Z góry dziękuję i załączam zdjęcia Kilera


Zdjęcia kota:

(http://images46.fotosik.pl/1080/dc1fd00711e3ac08med.jpg) (http://www.fotosik.pl)

(http://images49.fotosik.pl/1097/8c55d43769060e57med.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Październik 21, 2011, 19:14:03
Cytuj (zaznaczone)
Proszę o pomoc w odnalezieniu mojej kotki. Ma 4 miesiące, jest czarno-biała, szczupła, nieduża, reaguje na imię Zuzia i Tołdi. Zaginęła w poniedziałek na ul. Długosza. W środę wieczorem najprawdopodobniej była widziana w okolicy przystanku autobusowego na Piłsudskiego naprzeciwko "Domluxu". Poszukiwania moje i mojej rodziny nie odniosły skutku.    +48515139732


(http://images49.fotosik.pl/1139/6422fe5a3c00097bmed.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zagineła czarna suczka kundelek
Wiadomość wysłana przez: ewelinaaa w Styczeń 01, 2012, 13:56:18
W noc sylwestrową zaginęła suczka- czarny kundelek, średniej wielkości, sierść kręcona, suczka jest dość "gruba", miała czerwoną obroże z cyrkoniami, wabi się Dora. Wystraszyła się hukiem fajerwerków, pobiegła w stronę Starego Rynku ulicą Kołłątaja.  
Piesek nie jest groźny, ale też nieufny do obcych.  
Jeżeli ktoś zauważy lub znajdzie pieska proszę o kontakt pod numerem telefonu 661914991.

Oczywiście za znalezienie pieska gwarantuje nagrodę.

Dziękuje i Pozdrawiam.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ewelinaaa w Styczeń 01, 2012, 19:17:19
(http://images43.fotosik.pl/1289/d87bab68165db365med.jpg)


Piesek jeszcze się nie znalazł  T_T  T_T  T_T
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ewelinaaa w Styczeń 02, 2012, 09:24:34
Suczka miała obroże bez cyrkonii, w kolorze czerwonym tzw. parciana. Miała również czipa.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Styczeń 02, 2012, 15:31:02
ewelinaaa,  czy dzwoniłaś do Hycla,sprawdzałaś w hotelu w Sierakowie,daj znać w schronisku!!!Najpierw te trzy rzeczy zrób;)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: oopaulka w Styczeń 02, 2012, 18:09:21
Hmmm co to tego zaginionego kotka imieniem Kiler, nie wiem czy kotek się już nie znalazł, ale ostatni zauważyłam że identyczny kotek krąży koło końcowego przystanka 107. Kotek wydaję się sympatyczny obserwował mnie jak skrobałam szyby auta na parkingu. Innym razem widziałam jak siedział obok wejścia do Kasy Biletowej. Dzisiaj widziałam go przez okno jak przechadzał się między samochodami. Może to jakiś trop dla właścicieli.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ewelinaaa w Styczeń 02, 2012, 22:00:25
Wszędzie już dzwoniliśmy, ogłoszenia na Policach wywieszone  T_T
Bardzo proszę o pomoc, to już kolejny dzień bez naszej kochanej psinki T_T [/center][/list][/quote]
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: patrycja251994 w Styczeń 20, 2012, 17:18:01
dnia 19.01.2012r. w Przęsocinie zaginęła suczka foksterier o imieniu Molly. Jeżeli ktoś ją widział proszę o kontakt: 513 939 262
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: bydy w Styczeń 20, 2012, 20:06:00
Cytat: "patrycja251994"
dnia 19.01.2012r. w Przęsocinie zaginęła suczka foksterier o imieniu Molly. Jeżeli ktoś ją widział proszę o kontakt: 513 939 262


Daj fotkę jakąś, będziemy się rozglądać ;]

Pozdro!
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: patrycja251994 w Styczeń 20, 2012, 22:20:35
Cytat: "bydy"
Cytat: "patrycja251994"
dnia 19.01.2012r. w Przęsocinie zaginęła suczka foksterier o imieniu Molly. Jeżeli ktoś ją widział proszę o kontakt: 513 939 262


Daj fotkę jakąś, będziemy się rozglądać ;]

Pozdro!


(http://photos.nasza-klasa.pl/4071097/17/other/std/6f58e1ca17.jpeg)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ania1010101 w Styczeń 21, 2012, 16:53:32
jak mam wstawić to zdjęcie?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Styczeń 21, 2012, 17:53:47
Cytat: "ania1010101"
jak mam wstawić to zdjęcie?


Na fotosik dodajesz zdjęcie,link kopiujesz i wklejasz w odpowiedź i zdjęcie będzie.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: patrycja251994 w Styczeń 22, 2012, 13:20:27
Dnia 19.01.2012r. około godz.16:00 zaginęła suczka foksterier o imieniu
 Molly. Zabarwienia białego w brązowo-czarne łatki. Ostatni raz widziana w
Przęsocinie na ul.Kościelnej. Jeżeli ktoś ją widział proszę o kontakt 510 034 986.
 Małgorzata

(http://cdn1.asteroid.pl/c1/a.fotka.pl/051/546/51546820_800_s.jpg)

(http://images43.fotosik.pl/1324/e0a7a69932f29f27med.jpg) (http://www.fotosik.pl)

wzięłam wszystko do kupy i dodałam zdjęcia,które otrzymałam na maila,mam nadzieję,że się piesek znajdzie.pozdr.tatankas
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: DiSi w Styczeń 22, 2012, 16:32:28
Po Policach błąka się owczarek niemiecki długowłosy,bardzo boi się ludzi.Jest zaniedbany i chudy:((
Tytuł: owczarek niemiecki
Wiadomość wysłana przez: gamp w Styczeń 22, 2012, 19:33:26
gdzie można spotkać tego psa?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: xP w Styczeń 25, 2012, 21:23:52
Cytat: "gamp"
gdzie można spotkać tego psa?

 najczęściej za garazami na okulickiego w kierunku na siedlice
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Lilly w Styczeń 26, 2012, 02:19:36
Dzisiaj tez tam byl, przy garazach w strone Siedlic. Lezal biedny, chcialysmy do niego podejsc, ale uciekl.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: gamp w Styczeń 27, 2012, 22:21:30
Witam
Dziekuje za wiadomość. z uwagi iż mam uszkodzony telefon i nie mam kontaktu telefonicznego z nikim, mam ogromną prośbę. Jakis czas temu zaginela suczka 4 miesięczna. Czy jest możlwość aby ktoś skontaktowal się z osoba i zapytal czy czasem nie jest to ten pies. poniżej wkleje tekst ogłoszenia i bardzo proszę o tel, do tej osoby. Najwcześniej będe mogła zadzwonić w poniedziałek ale szkoda pieska.

DNIA 19.10.2011 (ŚRODA) OKOŁO GODZ 15:30 OKOLICE GOCŁAWIA- SZASA POLSKA
ZAGINEŁA SUCZKA (OWCZAREK NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY 4 MIESIĘCZNY) MIAŁA NA SOBIE CZERWONĄ OBROŻE ZE SREBRNYMI ELEMENTAMI.
PROSZĘ O KONTAKT: 601-584-610, 693-567-588
DLA UCZCIWEGO ZNALAZCY
NAGRODA PIENIĘŻNA
PROSZĘ O WSZELKIE INFORMACJE
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Styczeń 28, 2012, 12:37:34
Spróbuję się dziś wyrwać z domu i poszukać tego psiaka,może uda się go znaleźć i złapać ;)

Jak go zobaczę,to będę wiedziała,czy to z tego ogłoszenia,to najwyżej zadzwonię :)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: oopaulka w Styczeń 29, 2012, 21:46:40
Słyszałam o tym piesku poszłam dzisiaj za garaże chciałam dać mu coś do jedzenia. Przyjrzałam mu się jest to raczej mieszaniec w typie owczarka a sierść ma krótką uwagę zwróciłam na to że piesek ma ubytek na jednym uchu (nie ma czubka ucha). Pies warczał na mnie wiec odeszłam kawałek a on uciekł. Zostawiłam mu jedzenie i odeszłam. Z daleka widziałam że wrócił i zaczął jeść. Biedaczek był głodny i zmarźnięty ;(.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: sylwia637 w Styczeń 29, 2012, 22:55:09
Cytat: "oopaulka"
Słyszałam o tym piesku poszłam dzisiaj za garaże chciałam dać mu coś do jedzenia. Przyjrzałam mu się jest to raczej mieszaniec w typie owczarka a sierść ma krótką uwagę zwróciłam na to że piesek ma ubytek na jednym uchu (nie ma czubka ucha). Pies warczał na mnie wiec odeszłam kawałek a on uciekł. Zostawiłam mu jedzenie i odeszłam. Z daleka widziałam że wrócił i zaczął jeść. Biedaczek był głodny i zmarźnięty ;(.


To prawda, jest bardzo nieufny. teraz jest podkarmiony, on lezał bardzo długo na grzybowej, tam przy domu Jechowych, a teraz przeniósł sie pod garaże. Takie mrozy a on tam lezy, masakra;(( hycel go lapał juz pare razy ale nie udało mu sie.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: DiSi w Styczeń 29, 2012, 23:18:27
Prosze niech ktos mu pomoże może wezwijcie straż miejską,ten pies inaczej zamarznie;/;/
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Styczeń 30, 2012, 09:59:38
Cytat: "DiSi"
Prosze niech ktos mu pomoże może wezwijcie straż miejską,ten pies inaczej zamarznie;/;/


Jeszcze raz napiszę,2 godziny go w sobotę szukałam,za garażami,za ósemką,między leningradami,niestety nigdzie go nie było.Chciałam nakarmić i zrobić zdjęcia,jak są zdjęcia to można ogłoszenia porobić.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: matipolice w Luty 04, 2012, 01:42:53
Dni 29.01.12 znaleziono suczke od 2-3 lat na terenie Polic rasy Labrador ,maść psa jasno-brązowa ! obroża ciemno-brązowa ze srebnymi kuleczkami ! piesek jest w dobrych rekach i czeka na wlasciciela !!! prosze o kontakt : 913502222 zdjęcia

(http://img688.imageshack.us/img688/3338/1004609f.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/688/1004609f.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

(http://img839.imageshack.us/img839/3310/1004605e.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/839/1004605e.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

poprawiłam linki,by zdjęcia były widoczne.pozdrawiam.tatankas.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Luty 05, 2012, 18:24:43
Gdzie znaleziono suczkę,na jakiej ulicy???Może któregoś z sąsiadów,ale oni na forum nie wchodzą.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: matipolice w Luty 06, 2012, 18:44:52
Psa znaleziono między ulicą Piaskowa, a Robotniczą. Z tego co wiem to ten pies błąkał się obok ronda. Jeżeli byłby to pies sąsiada to dawno wróciłby do swojego domu.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Luty 06, 2012, 21:43:32
Cytat: "matipolice"
Jeżeli byłby to pies sąsiada to dawno wróciłby do swojego domu.


Niekoniecznie.Jeżeli pies mieszka na przykład u mnie na Wróblewskiego i nigdy nie był dalej niż pod Biedronką,bo najczęściej chodzę ja i moi sąsiedzi do lasu z psami,to może nie znać osiedla i nawet dwie ulice dalej się zgubić i nie trafić do domu.Już znam takie przypadki,osobiście się z nimi spotkałam.Suka,która na końcu Grzybowej zdechła z wyziębienia mieszkała na Odrzańskiej i ani ona nie mogła trafić do domu,ani właściciele nie mogli jej znaleźć.Najlepszym wyjściem byłoby porozwieszać ogłoszenia o znalezieniu psiaka na klatkach bloków i w większych sklepach osiedlowych typu biedronka,netto,lidl.Taka moja uwaga.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Luty 14, 2012, 10:02:52
Dostałam telefon,a potem maila z prośbą:

Cytuj (zaznaczone)
Zaginął piesek o imieniu Rapek ok.godz.11.00 dnia 11.02.2012 przy
ul.Boh.Westerplatte w Policach. Proszę o pomoc w odnalezieniu pieska nr.
kontaktowy 502-863-648.
[/b]

(http://images43.fotosik.pl/1368/3043782b39f93b25.jpg) (http://www.fotosik.pl)

(http://images37.fotosik.pl/1330/9862abe911cd5780.jpg) (http://www.fotosik.pl)

(http://images46.fotosik.pl/1324/2329df7634b44950m.jpg) (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2329df7634b44950.html)

To mały psiak i miejmy nadzieję,że go ktoś przygarnął.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: bydy w Luty 14, 2012, 10:26:57
Żona mówi, że w okolicach kościoła/szkoły na W. Polskiego taki piesek biegał, ale nie jest pewna, zdjęcia są nie wyraźne...
Może warto tu zajść i poszukać.

Pozdrawiam
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Luty 14, 2012, 13:28:39
Niestety psiak został potrącony przez samochód,hycel go zabrał i odwiózł do schroniska,pies niestety nie przeżył :( Taką właśnie wiadomość dostałam od właścicieli przed chwilą :(
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: bydy w Luty 15, 2012, 07:29:27
UUuu to przykro mi :(
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: grzegorz.ufniarz w Luty 15, 2012, 12:29:54
Szkoda psinki. Często zaczepiał mojego Kaprysa i choć był maleńki to zadziora w zabawie.
Pozdrawiam
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tiramisu w Luty 27, 2012, 16:37:13
Dzisiaj w okolicach ul. Zamenhofa widziałam psa rasa Husky, czerwone szelki. Ma chyba chore oczy, może nawet nie widzi i jest bardzo wychudzony. Mam zdjęcie ale tak na szybko nie wiem jak wstawić.
Piesek widać cierpi.... :(
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tiramisu w Luty 27, 2012, 16:45:27
(http://images45.fotosik.pl/1396/85232181f0261b1am.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=85232181f0261b1a)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Luty 28, 2012, 13:11:52
Ja znowu trzy dni temu na wieczornym spacerku spotkałam Srebrną sunię Husky w czerwonej obróżce i szelkach.Sunia łagodna i spokojna,nie burzyła się nawet do mojej rudej,która ją zaczepiała.Sprawdziłam szelki i obrożę,niestety żadnego znaczka czy adresówki.Sunia najprawdopodobniej  z cieczką,bo latał za nią czarny psiak i ją naskakiwał.

Czy naprawdę tak trudno psiakowi zamówić adresatkę,koszt na allegro z przesyłką to 11zł.Jak by sunia miała adresatkę,to można byłoby zadzwonić do właściciela,czy odprowadzić sunię do domku.Na piękną obróżkę stać,na szeleczki też,ale żeby psa zabezpieczyć,to już kasy nie ma.Ludzie opamiętajcie się.Może zdarzyć się każdemu,że pies zwieje,ale to tylko wina właściciela,że nie wróci do domu,bo nie jest dobrze zabezpieczony pies.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Lilly w Luty 29, 2012, 00:15:51
Cytat: "tiramisu"
[u
rl=http://images45.fotosik.pl/1396/85232181f0261b1am.jpg]Obrazek (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=85232181f0261b1a)[/URL]


Sunia ma wlasciciela, mieszka w domku naprzeciwko Zamenhoffa 48. Sunia jest stara i nie dowidzaca.
Tytuł: zaginął kotek
Wiadomość wysłana przez: cindy123 w Maj 23, 2012, 16:35:24
W Tanowie na ulicy Szczecińskiej zaginął kot! Kotek ma dwa lata i jest wykastrowany. Jeżeli jest Ktoś kto widział go albo przygarnął do siebie to bardzo proszę o kontakt 514 053 580.
zaginione koty (http://zaginionekoty.pl/obiekt,429,zaginiony,Tanowo,kotus.html)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: cindy123 w Maj 23, 2012, 23:28:47
proszę pomóżcie mi bo bardzo tęsknie za nim !!!!!
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Maj 24, 2012, 22:36:46
Przede wszystkim musisz napisać jak kot wyglądał,czyli jakiej maści jest,a najlepiej,jakbyś wstawiła zdjęcie,jeżeli nie umiesz to wyślij mi na maila tatankas@vp.pl a ja zdjęcie wstawię.Czy kotek miał na sobie obróżkę,ma jakieś znaki szczególne?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Maj 25, 2012, 00:30:37
Ok,mam,a więc tak:

kotek nie miał obroży był szaro bury pręgowaty i miał długie łapki

I zdjęcia:

(http://images39.fotosik.pl/1541/3a23d13269a6937emed.jpg) (http://www.fotosik.pl)

Wstawiłam kocura na nk i fb
Tytuł: Pies rasy Husky
Wiadomość wysłana przez: oopaulka w Czerwiec 08, 2012, 10:28:51
Czy komuś przypadkiem nie uciekł pies rasy Husky? Pies wygląda na zadbanego i ma czarną obrożę. Suczka w bloku ma cieczkę i pies koczuję pod balkonem na Wyszyńskiego. Może ktoś coś wie? Szkoda żeby pies tak leżał cały dzień na słońcu i utrudniał właścicielowi spacerki z sunią bo do małych adoratorów z pewnością nie należy. ;P
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Sweeti Belle w Czerwiec 22, 2012, 18:25:39
Nie zaginął może komuś pies husky ,młody,reaguje na komendy,ma czerwoną obrożę z ćwiekami.?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Czerwiec 25, 2012, 09:39:30
Cytat: "Sweeti Belle"
Nie zaginął może komuś pies husky ,młody,reaguje na komendy,ma czerwoną obrożę z ćwiekami.?


Niestety ten psiak,a raczej suczka jest nagminnie wypuszczana na wyprawy przez właścicieli,czasami jest tylko w czerwonej obróżce,czasami jeszcze ma założone szelki.Lata przeważnie w okolicach ul:26 Kwietnia,ale i na Wróblewskiego do mnie raz zawędrowała.Niestety nie wiemy kto jest jej właścicielem i nie możemy interweniować,a po hycla dzwonić nie chcemy :(
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Sweeti Belle w Czerwiec 25, 2012, 22:51:45
Cytat: "tatankas"
Cytat: "Sweeti Belle"
Nie zaginął może komuś pies husky ,młody,reaguje na komendy,ma czerwoną obrożę z ćwiekami.?


Niestety ten psiak,a raczej suczka jest nagminnie wypuszczana na wyprawy przez właścicieli,czasami jest tylko w czerwonej obróżce,czasami jeszcze ma założone szelki.Lata przeważnie w okolicach ul:26 Kwietnia,ale i na Wróblewskiego do mnie raz zawędrowała.Niestety nie wiemy kto jest jej właścicielem i nie możemy interweniować,a po hycla dzwonić nie chcemy :(
To zdecydowanie był pies,nie suka,błąkał się  na ul.Grzybowej i już go nie ma.:)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Czerwiec 26, 2012, 00:28:43
W sumie Huskych błąkających się po Policach jest kilka,chyba około 4 .Codziennie mamy w ich sprawie telefony,ale zanim tam dotrzemy to psiak jest już w innym miejscu :(
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: draculka w Lipiec 16, 2012, 16:37:32
Jeśli komuś zaginął dog arlekin - to widziałam go przed kwadransem na ścieżce rowerowej. Nie wiem czy to pies czy suczka, jechałam w sznurze aut w kierunku Szczecina, a psiaka widziałam w okolicach wyjazdu z ul. Polickiej. Bardzo wystraszony, chciał co chwilę skręcać w las, jeśli dobrze widziałam - czerwona obroża z nitami.

PS. mogłam rasę pomylić z dalmatyńczykiem, ale psina była spora i biegła dość charakterystycznym dla dogów kołyszącym kłusem.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: taaga20 w Sierpień 10, 2012, 21:40:49
Dziś z rana zaginął mojej znajomej szczeniak rasy yorkshire terrier. Piesek bardzo garnął do ludzi i boimy się że mógł go ktoś podprowadzić.
Piesek wabi się Snoopy. Zaginął w okolicy działek Jasienica.
Trzy małe dziewczynki z utęsknieniem czekają na powrót ukochanego pupilka.
Dla znalazcy przewidziano nagrodę.
(http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3f4b5bd190ec.jpg) (http://naforum.zapodaj.net/3f4b5bd190ec.jpg.html)
(http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7a6c8955e647.jpg) (http://naforum.zapodaj.net/7a6c8955e647.jpg.html)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: _garde_ w Sierpień 13, 2012, 16:18:56
Wczoraj wieczorem w okolicach Urzędu Stanu Cywilnego w Policach zaginęła  młoda czteromiesięczna szarobura (delikatne prążki)  kiciunia, bez żadnych białych łatek , ani innych znaków  szczególnych (zwykły dachowiec), niestety  nie mamy  zdjęcia - reaguje na imię  Misia. Informacje poprosze na PW lub tel 722060479
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Nataleczka w Październik 03, 2012, 21:59:40
Witam. Dziś koło sklepu Lidl leżał sobie pies  głodny i wychudzony.Może to czyjś może się zgubił dlatego informuje.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: stokrotka84 w Październik 05, 2012, 08:21:17
Dziś o 6 rano w  moje ręce trafiła bardzo młoda kicia cała w kolorze czarnym przebijającym lekkim szarym odcieniem. Na moje oko kicia może mieć ok 8-10 tygodni. Znaleziona została na parkingu przy ul. Odrzańskiej 19. Kicia była przemarznięta i głodna, dostała jedzenie i coś do picia. Na pierwszy rzut oka widać że przebywała w domu z ludźmi, jest bardzo zadbana jak na takiego malucha. Właściciela proszę o kontakt.

609532536  zdjęcia mogę podesłać na maila- tu niestety nie jestem w stanie
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: stokrotka84 w Październik 05, 2012, 20:19:37
Kotka znalazła już dom :)
Tytuł: Znaleziony piesek
Wiadomość wysłana przez: kch w Październik 06, 2012, 10:57:49
Znaleźliśmy pieska dzisiaj przy bloku 17A przy ulicy Bankowej. Piesek młody i zadbany. Nie wiem jak wkleić zdjęcie. Proszę o podpowiedź. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 511-700-454
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Październik 07, 2012, 16:57:03
Proszę mi przesłać zdjęcie to wkleję.Mail :tatankas@vp.pl
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Październik 07, 2012, 23:38:38
Otrzymałam zdjęcie,a więc wklejam :)

(http://images45.fotosik.pl/1579/4306c6a984f496c8med.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: magic56 w Październik 18, 2012, 23:56:54
Uwaga!
Dziś (18.10.2012) koło Lidla kręcił się zagubiony duży pies, samiec, podobny do owczarka, wychudzony.
.(http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/253069_459177904132411_909708918_n.jpg) [/hide]

kontakt: alina1992@op.pl
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Styczeń 07, 2013, 22:03:50
Dostałyśmy wiadomość na maila:

Cytuj (zaznaczone)
Witam !
> Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu pieska.Wysyłam 2 zdjęcia oraz treść
> ogłoszenia jakie (w miarę możliwości) rozpowszechniliśmy.
>
> Dnia 30 grudnia 2012 r. zaginęła mała czarno-brązowa terierka.Spłoszona
> wybuchami petard pognała ile sił w łapkach przed siebie.Wabi się Buffy,ma
> 2 lata,jest bardzo łagodna i przyjacielska.Prosimy o pomoc w odnalezieniu
> naszej suni.
>  Bardzo za nią tęsknimy!!!
> TEL.505 626 664 lub 504 452 697
> Buffy jest zaczipowana.
>
>
> Dziękuję za pomoc. Mąż pojechał zobaczyć pieski,które są w chwili obecnej
> na kwarantannie,ale niestety nie znalazł naszej zguby.


i zdjęcia:

(http://images40.fotosik.pl/1903/5dfb4b330bcc948dmed.jpg) (http://www.fotosik.pl)

(http://images36.fotosik.pl/335/242093bada2a94aamed.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: iwcia003 w Czerwiec 14, 2013, 20:58:18
Witam. Około 3 dni temu zaginął nam piesek rasy york, średniej wielkości w Uniemyślu. Myślimy, że mógł ktoś go zabrać do samochodu. Piesek wabi sie Tofik i ma ok. 3 lat. Wszyscy czekamy na niego z utęsknieniem. Poniżej zamieszczam zdjęcia. Proszę o kontakt. tel.723747531
(http://pics.tinypic.pl/i/00401/ifx3p488hzan_t.jpg) (http://www.tinypic.pl/ifx3p488hzan)
(http://pics.tinypic.pl/i/00401/x0w6agrwn8zg_t.jpg) (http://www.tinypic.pl/x0w6agrwn8zg)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: iwcia003 w Czerwiec 15, 2013, 18:23:59
Oczywiście dla znalazcy oraz osoby,która ma naszego pieska przewidywana nagroda pieniężna. Tylko niech wróci do nas!!!!
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: oopaulka w Czerwiec 25, 2013, 16:48:40
Dzisiaj w godzinach szczytu koło Miasteczka Rzemieślniczego kręcił się duży czarny pies. Miał sierść średniej długości był podobny trochę do owczarka. Biedak był zmoknięty i zmarznięty stał na środku ulicy kierowcy na niego trąbili, zrobił się korek. Pies był zdezorientowany i wystraszony, miał na sobie obrożę chyba koloru brązowego.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ermelinka1 w Lipiec 12, 2013, 22:12:09
Witam serdecznie.Proszę o pomoc w znalezieniu kota. 7 lipca br. na ul.Piłsudskiego w Policach zaginęła kotka, nie rasowa ale wyglądająca jak rosyjski niebieski, o jednolitym kolorze sierści i fałdą skóry przy brzuszku, żółte duże oczy.
Kotka ma na imię Mimi, jest dosyć płochliwa,średniej wielkości, ma 6lat i jest wysterylizowana.
mój tel 662 17 48 48 za każdą informację dziękuję.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ermelinka1 w Lipiec 13, 2013, 10:18:39
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3eed1aab8f2841e1.html

zdjęcie zaginionej kotki
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Bast3k w Lipiec 17, 2013, 21:12:33
Wczoraj w Brzózkach, tj. 16 lipca 2013 około godziny 6 rano uciekły nam dwa pieski.
jeden niestety z przypiętą smyczą. Prawdopodobnie udały się do lasu.

Do dzisiaj szukaliśmy ich w okolicy domu i Zalewu, ale niestety bez rezultatu.

Żadnej reakcji na nawoływanie. Może ktoś widział te dwa pieski jak biegały po lesie, wsi?
Być może pieski zawędrowały np. do Trzebieży, bądź Warnołęki.

Za pieskami tęsknimy my, ale najbardziej dzieci. Przypomnę, że pieski podrzucono nam kiedyś (o czym też pisałem na forum) i tak już oba zostały u nas...

Bardzo proszę o pomoc, dla osoby, która pomoże je odnaleźć, przewidziana nagroda.
 
opis psów:
 
1. Biały w czarne łatki, nieduży, sierść długa, puszysta (około 40 cm wysokości) , wabi się "Ciapek"

http://fotoo.pl/show.php?img=576747_zdja-cie0348.jpg.html
 
2. Cały czarny, wielkością zbliżony do ciapka, sierść krótka, wabi się "Krecik"

http://fotoo.pl/show.php?img=576748_zdja-cie0350.jpg.html
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Bast3k w Lipiec 18, 2013, 07:54:45
Aktualizacja z 18.07.2013

Wczoraj wieczorem (17.07), Krecik (czarny pies) wrócił sam do domu. Niestety, tego drugiego ze smyczą nie ma, a krecik nie bardzo wie o co chodzi jak każemy mu szukać ciapka.
Nie doprowadzi nas raczej do niego :(.
Obawiamy się najgorszego, czyli, że piesek zahaczył o coś tą smyczą i został w tym lesie.

Może ktoś coś słyszał o znalezionym psie w okolicach lasów Trzebież - Brzózki?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: grubcia1982 w Lipiec 23, 2013, 09:13:01
Witajcie!
Zaginęła mi kotka. W okolicach Żabki na ul. Bankowej. Kotka jest udomowiona, nie zna świata zewnętrznego. Na pewno jest przerażona.
Kotka jest drobna, szaro-bura. Charakterystyczne jest to, że ma w prawym oczku zawsze dużą źrenicę, która nie reaguje na światło.
Nie mam jej zdjęcia teraz pod ręką- po pracy poszukam i postaram się wstawić.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: Bast3k w Lipiec 25, 2013, 18:28:18
Informuję, że drugi pies równiez się odnalazł. Już bez smyczy biegał po Trzebieży, ok 8 km od domu. Prawdopodobnie ktoś mu smycz odczepił i być może zabrał ze sobą. Najważniejsze, że oba mają się dobrze. Życzę wszystkim właścicielom zaginionych zwierzaków równie dobrego finału :)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ermelinka1 w Lipiec 29, 2013, 08:17:30
Hej, hej jestem teraz prze szczęśliwa. Moja kotka po dwóch tygodniach się znalazła, jednak była tak wystraszona że nie reagowała na moje wołanie mimo 1,5m odległości jaka nas różniła. Udało mi się ją złapać tydzień później dzięki klatce pułapce pożyczonej ze szczecińskiego TOZu. A o tym że kot jest w danym miejscu powiedział mi sąsiad mieszkający w bloku obok, pomagał mi również ją łapą no ale w tedy nam się nie udało. Wielkie dzięki za informacje, pogodziłam się że jej już nie będzie i naprawdę mi jej brakowało a tu takie szczęście naprawdę Panu dziękuję. A każdemu komu zaginęło zwierzę naprawdę współczuję i życzę z całego serca by się znalazło.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: ermelinka1 w Lipiec 29, 2013, 08:19:56
Hej Grubcia mi pomogły rozwieszone informacje ze zdjęciem kota na pobliskich śmietnikach.Powodzenia
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: koko w Lipiec 30, 2013, 01:01:12
Gdy mój kot zaginął, znalazłam go po kilku dniach. Był w wielkim stresie. Poszłam z nim do weterynarza. Być może Twój kot też potrzebuje pomocy lekarskiej.
Tytuł: Poszukiwany pies!
Wiadomość wysłana przez: sylwia637 w Październik 28, 2013, 15:07:29
Poszukiwany piesek, (chłopaczek)  obcięty na sznaucera. Ma na sobie obróżkę czerwoną. Jest raczej nieufny.
Zaginął wczoraj w godz. popołudniowych.
Nie ma go ani w Sierakowie, ani hycel go nie złapał.


Proszę o wszelkie informację, 514 032 196.

Bardzo ważne!!!

([URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images62.fotosik.pl/325/2f60878041fe958amed.jpg)[/URL][/img]
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: sylwia637 w Październik 28, 2013, 15:08:13
Bardzo proszę o wszelkie informacje. nawet jak koło kogoś przebiegnie to proszę dzwonić.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: sylwia637 w Październik 29, 2013, 21:28:30
Psiak sie odnalazł.

Dziękuje wszystkim za wszelkie informacje o pobycie pieska.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: koko w Październik 29, 2013, 22:20:46
sylwia637, a czy znalazł się już właściciel pieska?
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Październik 31, 2013, 20:10:32
Tak,piesek już jest w domu u siebie,właśnie właścicielka prosiła nas o pomoc w szukaniu psiaka.
Tytuł: Zaginął rudo biały kot
Wiadomość wysłana przez: An_na w Listopad 11, 2013, 22:49:58
W niedzielę wieczorem w okolicach Mścięcina na osiedlu niedaleko nowo budowanej Biedronki przy wiadukcie zaginął młody 8 mies kocurek.kot jest dachowcem maści rudo białej. Jeśli ktoś go znalazł proszę o informację.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Listopad 12, 2013, 10:06:12
Ogłoszenie jest już na stronie FB,nie każdy ma,więc kopiuję:

Uwaga Police! 10 listopada przy ul. Brzoskwiniowej zaginął biało-rudy ok. roczny kot. Leon jest kastratem. Jak zwykle wyszedł na spacer, ale tym razem nie wrócił. Leon ma tendencje do wchodzenia do garaży, otwartych aut... Może przypadkiem ktoś go zamknął albo wywiózł w inne miejsce. Prosimy o pomoc! Ktokolwiek może pomóc prosimy dzwonić Ania 500-002-070

(http://images61.fotosik.pl/369/848d9c0ea67bc7cdmed.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: palana w Listopad 13, 2013, 13:27:47
Dziś o 4 rano widziałam bardzo podobnego kotka na Starych Policach. Dokładnie na ulicy Rycerskiej, przy nowym parku. Chciałam go złapać, ale się spłoszył i uciekł.
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: An_na w Listopad 13, 2013, 14:24:31
Dziekuję za info. poszukam i tam
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: An_na w Listopad 14, 2013, 13:33:53
Byłam tam ok 23 ale nigdzie taki nie biegał :(
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Grudzień 07, 2013, 17:49:18
Ogłoszenie grzecznościowe :"Wczoraj ok. godz.22.00 wybiegł z podwórka nasz owczarek. Był bardzo zdenerwowany wczorajszą pogodą . Każdego kto go widział prosimy o kontakt tel.604968848. Proszę o pomoc!"

(http://images63.fotosik.pl/455/fa526c49670f09d4med.jpg) (http://www.fotosik.pl)
Tytuł: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: An_na w Grudzień 07, 2013, 17:58:05
Moj kot Leon się po trzech tygodniach odnalazł to o pies się znajdzie :)
Tytuł: Odp: Znalezione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: robin44 w Marzec 24, 2014, 07:53:13
Wczoraj- 23.03 zaginął szczeniak(suczka) 3 miesieczny- :'(  owczarka niemieckiego długowłosego....miał byc dla dziewczynki niepełnosprawnej!
Posiada czip 900032001935895
Moj tel.513-366498


Tytuł: Odp: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: pol w Styczeń 02, 2016, 12:11:27
Jeżeli komuś zaginął ciemny pies (chyba) pekińczyk, to w Biedronce koło wiaduktu kobieta, która go znalazła zostawiła numer telefonu.
Tytuł: Odp: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: magdalenaa w Styczeń 04, 2016, 23:18:16
Witam, a może to york?
Tytuł: Odp: Zaginione zwierzaki
Wiadomość wysłana przez: pol w Styczeń 04, 2016, 23:37:59
To nie york

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka