Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Turystyka => Wątek zaczęty przez: zaski w Lipiec 12, 2008, 23:58:44

Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: zaski w Lipiec 12, 2008, 23:58:44
wybrałem się dzisiaj z rodzinką w poszerzonym składzie o rodzinę z Polski do naszego kurortu lokalnego. Postanowiliśmy skorzystać z transportu miejskiego tzn. LS na dzień dobry pierwszy problem nie ma rozkładów jazdy na Siedleckiej przy rondzie, ani przy MOKu ani nawet w Trzebieży co zakończyło się 40 minutowym czekaniem na przystanku końcowym i przyglądaniu się do czego zdolni są z nudów kierowcy i kanary SPPK którzy całe te 40 minut naszego oczekiwania stali a raczej kombinowqali siedząc chodząc itp.naprzeciw przystanku. Po dotarciu do kurortu powitał nas ( w sobotę ok. 12) wysypujący się kubeł śmieci ale nie taki przystankowy, bo tam nawet ławki nie ma w wiacie, ale taki jaki znamy z osiedlowych śmietników. Po tym nieprzyjemnym powitaniu, coś na poprawę humoru, oznaczenie alejki/deptaku - okrągły niebieski znak informacyjny że to alejka dla pieszych i ścieżka rowerowa a pod nim tabliczka nie dotyczy rowerzystów. Samej plaży też przydałoby się sprzątanie np. takim sitem jak na głębokim. Pomimo tych niedogodności i  wysokich cen np. za rower wodny, eskapadę można było uznać za udaną - bo dopisała tylko pogoda. :sunny:
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Lipiec 13, 2008, 10:57:39
Cytat: "zaski"
okrągły niebieski znak informacyjny że to alejka dla pieszych i ścieżka rowerowa a pod nim tabliczka nie dotyczy rowerzystów
Okrągłe i niebieskie są znaki nakazu ;-)
A ta tabliczka spod niego prawdopodobnie została zdjęta z innego znaku stojącego obok - zakazu poruszania się pojazdów mechanicznych (taki biały z czerwoną obwódką) i przykręcona do tego niebieskiego ;-)
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: zaski w Lipiec 13, 2008, 13:41:56
Cytuj (zaznaczone)
A ta tabliczka spod niego prawdopodobnie została zdjęta z innego znaku stojącego obok - zakazu poruszania się pojazdów mechanicznych (taki biały z czerwoną obwódką) i przykręcona do tego niebieskiego

jedyny biały z czerwoną obwódką jest ale z cyferkami 30 mądralo i nie interesuje mnie jak on tam się znalazł - śmieszy i jest po prostu żenujący bałagan tam panujący i tyle. Tak samo bzdurą jest znak zakazu psów na plaży bo i tak lezą z nimi na plaże i tak, a jak zwrócisz uwagę to właściciel szczeka bardziej niż jego pies. Słoneczny patrol (ratownicy) uwagi też nie zwracają a panie policjantki tylko przemknęły swym świeżo umytym stilo i nawet nosa za szybę nie wysadziły tak były pochłonięte rozmową ze sobą. No i te autobusy. Jaki sens ma utrzymywanie dwóch osób siedzących godzinę czasu w autobusie w oczekiwaniu na kurs same straty i stwarzanie dodatkowego zagrożenia dla pasażerów.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Lipiec 13, 2008, 13:46:46
Cytat: "zaski"
jedyny biały z czerwoną obwódką jest ale z cyferkami 30 mądralo
Mylisz się, byłem w Trzebieży w czwartek i również zwróciłem uwagę na te znaki, ale ja jeszcze zauważyłem taki(stoi jakieś dwa metry od znaku nakazu: (http://www.oskwrobel.pl/wp-content/uploads/2008/03/b-1.gif)

Cytat: "zaski"
Jaki sens ma utrzymywanie dwóch osób siedzących godzinę czasu w autobusie w oczekiwaniu na kurs same straty

A to nie dzięki temu, że w autobusie jest kontroler linia samorządowa jest opłacalna? Przecież gdyby go nie było mało osób kupowało by bilet ;-)

Cytat: "zaski"
stwarzanie dodatkowego zagrożenia dla pasażerów

No jeżeli ktoś zapytany o bilet przez kontrolera dostaje zawału to rzeczywiście, stwarza on (kontroler) zagrożenie.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Ardilla w Lipiec 13, 2008, 14:27:33
Cytat: "zaski"
pierwszy problem nie ma rozkładów jazdy na Siedleckiej przy rondzie, ani przy MOKu ani nawet w Trzebieży co zakończyło się 40 minutowym czekaniem na przystanku końcowym
 

to przed wyjazdem trzeba było sobie sprawdzić na stronie sppk , a nawet wirtualnych polic , tam są rozkłady jazdy.

Cytat: "zaski"
i przyglądaniu się do czego zdolni są z nudów kierowcy i kanary SPPK którzy całe te 40 minut naszego oczekiwania stali a raczej kombinowqali siedząc chodząc

jak mają czas wolny to nich sobie nawet leżą  ,  a nawet tańczą kankana ich sprawa , nie widzę w tym nic denerwującego , że sobie chodzili

Cytat: "kubapolice"
zaski napisał/a:
Jaki sens ma utrzymywanie dwóch osób siedzących godzinę czasu w autobusie w oczekiwaniu na kurs same straty

A to nie dzięki temu, że w autobusie jest kontroler linia samorządowa jest opłacalna? Przecież gdyby go nie było mało osób kupowało by bilet  

zaski napisał/a:
stwarzanie dodatkowego zagrożenia dla pasażerów

No jeżeli ktoś zapytany o bilet przez kontrolera dostaje zawału to rzeczywiście, stwarza on (kontroler) zagrożenie.


Racja , ls przynosi znacznie większe dochody od kiedy są konduktorzy , i nie trzeba martwić się o bilet jak się wsiada do ls .
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: krótki w Lipiec 13, 2008, 15:20:18
Cytat: "zaski"
Tak samo bzdurą jest znak zakazu psów na plaży bo i tak lezą z nimi na plaże i tak, a jak zwrócisz uwagę to właściciel szczeka bardziej niż jego pies.

znaki drogowe[ ograniczenia prędkości, zakazy skrętów itp.] też są bez sensu skoro ludzie je łamią[nie dosłownie], po co tablica odjazdów i przyjazdów na stacji pkp, skoro i tak sie pociągi spuźniają. Można by tak w nieskończoność ale po co ??
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: police1260 w Lipiec 13, 2008, 15:41:42
Cytuj (zaznaczone)
po co tablica odjazdów i przyjazdów na stacji pkp, skoro i tak sie pociągi spuźniają. Można by tak w nieskończoność ale po co ??


Jakie pociągi?
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: krótki w Lipiec 13, 2008, 15:42:52
Cytat: "police1260"

Jakie pociągi?


to tylko taki przykład ;]
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Heidi w Lipiec 13, 2008, 18:06:15
Cytat: "Ardilla"
to przed wyjazdem trzeba było sobie sprawdzić na stronie sppk , a nawet wirtualnych polic , tam są rozkłady jazdy


Hmm, rozkład jazdy zamontowany na przystanku jest w tym celu, aby każdy pasażer mógł dowiedzieć się z niego o jakiej porze odjeżdża autobus. Tym bardziej, że do Trzebieży przyjeżdżają ludzie, którzy nie mają przyjemności kursować tym autobusem codziennie. Więc brak rozkładu to problem nie tego, który chciał zorientować sie o której ma autobus, z tabliczki umieszczonej przy przystanku, a tego który powinien zadbać o to, żeby te rozkłady tam widniały. Więc nie dziwię się, że kolega Zaski nie zajrzał do internetu. Ja na jego miejscu też bym nie zaglądała :) Tak w ogóle u mnie na wsi rozkładu ls nie ma już od zeszłego roku, więc to chyba normalne zjawisko :) ja zdążyłam się przyzwyczaić. Pzdr
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: zaski w Lipiec 13, 2008, 19:38:10
dzięki Heidi - ty jedna wiesz o co biega, bo reszta to patrzy tylko jak się przypieprzyć do kogoś
Cytat: "Ardilla"
to przed wyjazdem trzeba było sobie sprawdzić na stronie sppk , a nawet wirtualnych polic , tam są rozkłady jazdy.
- to niech postawią skrzynki z netem na każdym przystanku to będę sprawdzał (oczywiście za twoje pieniądze mądralo)
panie krótki przepisy są by je respektować a odpowiednie służby by je egzekwować i tyle.
Tak samo nigdzie nie napisałem, że błędem było zatrudnienie konduktora. Też do ostatniej eskapady byłem zdania że to dobre, ale po tym co widziałem w autobusie śmiem wątpić czy przynosi to dalej oczekiwane zyski. Po za tym płacenie za męczącą godzinę nic nie robienia dwóm osobom do zysków raczej ciężko zaliczyć. Sam dobrze wiem że siedzenie bez sensu godzinę za kółkiem jest bardziej męczące niż trzy godziny normalnej pracy za kółkiem i dla tego twierdzę że nie jest to bezpieczne dla pasażerów. A jeżeli już musi koniecznie być ta godzinna przerwa to niech stworzą im godziwe warunki do odpoczynku i tyle.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: delma w Lipiec 13, 2008, 19:41:14
a czy to wina kierowców i kontrolerów,że mają tak ułożony rozkład?? Po drugie każdemu należy się przerwa
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: zaski w Lipiec 13, 2008, 19:48:48
Cytat: "delma"
Po drugie każdemu należy się przerwa

w godziwych warunkach - tak ale nie tak jak ma to miejsce obecnie
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: wafel 345 w Lipiec 13, 2008, 21:11:08
Jak już wiecie z poprzedniej edycji FORUM od 01.08.08 drożeją bilety LS.
Dla niewiedzących odsyłam do stron internetowych URZĘDU MIEJSKIEGO POLIC.

Sam opisałem wygląd plaży i syfu wokół tego terenu.DRACULKA odpisała mi że TRANS-NET zawija do Trzebieży w czwartki.

Co do rozkładu jazdy to mam uwagę do Grzegorza Ufniarza.
P.Grzegorzu proponuję kupić dwie ryzy papieru ksero i narobić 1000 egzemplarzy rozkładów jazdy LS.
Z jednej strony odjazdy z drugiej przyjazdy.Ksero macie w firmie.To żaden problem chyba że co chwilę chce się zakładać tabliczki z rozkładami to życzę powodzenia.
Rozkłady jazdy wydawał by kierowca lub konduktor który sprzedaje pasażerom bilety.

Tak na stacji PKP robią PRZEWOZY REGIONALNE ze Szczecina kupując bilet dostajesz rozkład jazdy lokalnych lini.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: mkw w Lipiec 13, 2008, 22:56:14
ja tak odnośnie czystości na plaży w Trzebieży.To prawda chwilami jest strasznie dużo smieci.Ludzie odwiedzajacy plażę strasznie smiecą wielokrotnie przebywając na  nad wodą w Trzebieży widziałem jak plazowicze z premedytacją zżucają papiery na ziemie jak by to było normalne, nie mówiąc już o petach które są żucane nawet do wody.palące sie grilę na plaży też się zdazają,a potem nie wypalony wegiel gdzie ,w piach oczywiście albo do wody,potem trzeba grila umyć oczywiście w zalewie.A ponadto jest zakaz w prowadzania psów,ale tym też się nikt nie przejmuje  można spotkać psiaki w wodzie na piasku,a co.Ja sie wcalę nie dziwie że czasem widać smieci czy pełne kosze, ludzie smiecą na potegę .

Miejscowość trochę na północ od Polic to Trzebież Szczeciński, a nie Trzebierz ;). Pozdrawiam, Kuba
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Ardilla w Lipiec 13, 2008, 23:14:36
Cytat: "Heidi"
Tak w ogóle u mnie na wsi rozkładu ls nie ma już od zeszłego roku, więc to chyba normalne zjawisko  ja zdążyłam się przyzwyczaić.

niestety to się tyczy także miasta Polic , jak pisał
Cytat: "zaski"
nie ma rozkładów jazdy na Siedleckiej przy rondzie, ani przy MOKu


Cytat: "zaski"
to niech postawią skrzynki z netem na każdym przystanku to będę sprawdzał (

jak masz czas tak czynnie udzielać się na forum , to chyba nie będzie zbytnim wysiłkiem zerknięcie  na strone internetową z rozkładem Ls

 
Cytat: "mkw"
Ludzie odwiedzajacy plażę strasznie smiecą wielokrotnie przebywając na nad wodą w Trzebieży widziałem jak plazowicze z premedytacją zżucają papiery na ziemie jak by to było normalne, nie mówiąc już o petach które są żucane nawet do wody.palące sie grilę na plaży też się zdazają,a potem nie wypalony wegiel gdzie ,w piach oczywiście albo do wody,potem trzeba grila umyć oczywiście w zalewie.A ponadto jest zakaz w prowadzania psów,ale tym też się nikt nie przejmuje można spotkać psiaki w wodzie na piasku,a co.Ja sie wcalę nie dziwie że czasem widać smieci czy pełne kosze, ludzie smiecą na potegę .


Prawda , niestety ludzie sami śmiecą , nie szanują czyjeś pracy , a potem narzekają ,że plaża jest brudna , pełno  śmieci itp.
Osoby , które dbaja o plażę robią to codziennie i dokładnie , poza tym zawsze można liczyć na ich pomoc , tylko ,że  pewna część plażowiczów  nie umie tego uszanować, ciekawe czy u siebie w domu też tak mają , bo ich zachowanie świadczy że ich mieszkania wyglądja gorzej niż chlew.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: zaski w Lipiec 14, 2008, 15:08:32
Cytat: "Ardilla"
jak masz czas tak czynnie udzielać się na forum , to chyba nie będzie zbytnim wysiłkiem zerknięcie na strone internetową z rozkładem Ls

żeby zerknąć to dostawca też musi dostarczyć sygnał a espol jaki jest wie ten kto go ma, podobno na światłowodzie jest już lepiej z dostawą (nie ma tylu przerw w sygnale), ze mną na przystanku siedzieli też dziadkowie ze Szczecina z 4 letnim wnuczkiem trzeba było ich posłuchać a nie się wymądrzać zaglądaniem w internetowe rozkłady, których i tak się nie trzymają.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Denver w Lipiec 14, 2008, 15:21:29
Ok. Parę rzeczy faktycznie powinno się poprawić. Brak rozkładu jazdy na końcowym LS jest faktycznie problemem, który powinno się naprawić.
Brud na plaży to po części także nasza - odwiedzających Trzebież - sprawa, bo gdyby każdny z nas sprzątał po sobie i wyrzucał śmieci do koszy nie było by aż takiego problemu.
Reszta to zwykłe "polskie" narzekanie na wszytsko dookoła. Jest autubus - źle, nie ma fo - jeszcze gorzej...
życzę sobie i wam więcej wyrozumiałości.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: draculka w Lipiec 14, 2008, 16:22:03
Cytat: "wafel 345"
DRACULKA odpisała mi że TRANS-NET zawija do Trzebieży w czwartki


Chyba pomyliłeś osoby, ale to szczegół.  Nie mam nic wspólnego ani z Trzebieżą ani z Trans-netem, więc nie widziałabym celu wypowiadać się na ten temat.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Ardilla w Lipiec 14, 2008, 16:58:33
Cytat: "Plm"
Ok. Parę rzeczy faktycznie powinno się poprawić. Brak rozkładu jazdy na końcowym LS jest faktycznie problemem, który powinno się naprawić.


też uważam , że powinni to naprawić, tylko niestety znając życie jak już powieszą te rozkłady , to zaraz ich nie będzie bo niektórzy zamiast spisać rozkład, wolą wyrwać tabliczkę i wziąć sobie do domu... może powinny być one pod napięciem :/
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: zbyszko w Lipiec 17, 2008, 15:53:43
Już na poprzednim " starym forum " o tym pisałem chodzi o rozkłady jazdy. Poprsił wówczas Pan G.U. z SPPK aby mu podać konkretne przystanki. Tylko zastanawiałem się wówczas co robią pracownicy Sppk iż tego nie widzą? :alien:
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: martoszka w Sierpień 08, 2008, 12:52:18
ale  niektórzy z Was poprostu sie czepiaja!!Niepasuje Wam Trzebiez ???To do Starych polic nad Odre zapierdzielac!! :devil:
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: misiek w Sierpień 08, 2008, 12:56:43
kobieto wszystko tylko nie na stare police daj tym ludzia jeszcze troche pozyc! :devil:
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: martoszka w Sierpień 08, 2008, 12:58:24
hehe :lol2:

Wiecie co??ja Wam proponuje Brzózki :ble: ,byłam tam przez 2 tygodnie-jest super :sunny:  :sunny:  :sunny:
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: matrixus w Kwiecień 26, 2009, 21:48:21
Ludzie wy jestescie chorzy brak rozkladów w polichach to czyja wina sppk? nie to wina waszych mieszkancow bo wyrywaja je... A co do znakow to nie jest wina mieszkancw to wina pracownikow zditm to oni je montuja i to oni sa idiotami:P   Ja jestem dumny z mojej miejscowosci zaqpraszam wszystkich:) ;D
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Nataleczka w Kwiecień 26, 2009, 22:02:19
och Bo w Trzebieży pięknie jest
: :faja:
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: Kula1506 w Kwiecień 26, 2009, 22:47:35
Jako  mieszający w Trzebieży od 22 lat stwierdzam z przekonaniem,że Trzebież jest piękna:)
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: yak w Kwiecień 26, 2009, 22:53:10
Gadacie Bracia i Siostry. Albo Siostry i Bracia, jak kto woli. Na temat rozkładów na przystankach w Trzebieży bębnimy od lat. W gazecie, na forum i poprzez osobisty kontakt z tzw. strukturami.
Otóż jakiś czas temu pewna Bardzo Mądra Osoba wymyśliła maleńkie tabliczki z rozkładem jazdy. Wielkości modlitewnika, ściśle kartki z tegoż. Umieszczone - a jakże - na wysokości 2 metrów. Normalny człowiek nie doczyta. Zatem? Zatem tabliczki, jako kieszonkowe - zniknęły.
Dwa lata temu niejaka pani Iwona, pełniąca obowiązki w miejsce niezapomnianej pani Eli Majdańskiej, zarzekała się, że dopilnuje powstania i umieszczenia normalnych rozkładów dla normalnych ludzi.
Nie zrobiła nic, na zasadzie - przeczekamy, zobaczymy. Pani Iwona, jako, że jest wyjątkowo nierzetelna, już dawno powinna pójść "na grzybki" zamiast aspirować do stołka naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich, któremu podlega kontrola nad policką infrastrukturą autobusową. Stąd problemy.
Raz jeszcze poruszymy temat w "Magazynie", a potem zajmiemy się konkretnymi osobami odpowiedzialnymi za opisywany przez przedmówców stan rzeczy. Akurat Grzegorz Ufniarz jest w tej materii niewinny. Winni są obijający się urzędnicy. A proszę wierzyć - ja zwykle wiem, co mówię.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: matrixus w Czerwiec 29, 2009, 13:57:29
chcialbym poruszyc temat weekendowej imprezy w Trzebieży "o ile mozna tak to nazwac" bylo wszystko pieknie tylko ze na papierze mialo byc tak ze zaczynala sie w piatek od 10 do 24 najpierw siatkowka a pozniej dyskoteka no ok bylo sobota od 10 siatkowka pozniej kabaret koncert i dyskoteka do 2 w nocy ale oczywiscie wladze OSIRU kabaret przeniosly dla siebie na wlasna impreze na ktora nikt z poza Vipow nie mial wstepu wiec pytam dlaczego na swojej oficjalnej stronie podali taki charmonogram a nie inny ze np. impreza zamknieta    http://www.osir.police.pl/osir.htm
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: T w Czerwiec 29, 2009, 14:42:44
Wybraliśmy się specjalnie na kabaret który miał rozpocząć się o godz. 20:00. Panowie pozwijali kable puścili muzyczkę i koniec. Do samego turnieju SIMPLUS CUP też mam sporo zastrzeżeń. Grand Prix było zdecydowanie ciekawszą imprezą. Odniosłem wrażenie że OSiR poszedł mocno na łatwiznę udostępniając tylko boisko. Frekwencja mizerna...
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: marcin w Czerwiec 29, 2009, 15:11:19
Nie no... ja osobiście lubię Trzebież. Fakt: Bywa brudno...ale gdzie nie??? Wcześniej jak była dzika plaża, nie było zakazu wprowadzania psów i było czysto. Co mnie denerwuje? Jak ludzie jeżdżą tam samochodami albo kładami przy samej plaży gdzie jest zakaz wjazdu. To jest chamstwo. I gdzie policja? Gdzie władza?...Nie ma jak gówniarz pruje 60km/h albo jedzie cwaniak przy plaży bo się d.... nie chce ruszyć pod sama wodę. TAm chodzą i bawią się dzieci. Co do tabliczek: Zaski ma rację. Mają być i koniec. Co mnie obchodzi że jakiś idiota ją zerwał? Innych nie zrywają? np 107 jest zawsze. A LS nigdy nie było prawie odkąd pamiętam. To czy ktoś ma neta i może zobaczyć to jedno a to że tabliczka powinna być i ktoś za to odpowiada to drugie. Na szczęcie już nie jeżdżę autobusami bo też mnie krew zalewała...
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: tzak w Czerwiec 29, 2009, 15:58:13
Cytat: "matrixus"
....  oczywiscie wladze OSIRU kabaret przeniosly dla siebie na wlasna impreze na ktora nikt z poza Vipow nie mial wstepu ...


Przeniosły, nie przeniosły tego nie widziałem. Jeżeli tak było to świadczy to nie po raz pierwszy o braku klasy naszej "klasy" politycznej.
Chamstwo i tyle. Myślą, że jak garnitury założą to słomy nie będzie widać.

Osobiście pojechałem na kabaret. Postałem zobaczyłem, że się nic nie dzieje i wróciłem do domu.
Na drugi raz jak będą chcieli robić imprezę dla siebie to najlepiej bez rozgłosu przynajmniej sobie inaczej czas zorganizuję.
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: matrixus w Lipiec 05, 2009, 20:24:00
tzak nie byles sam duzo ludzi czekalo na kabaret
Tytuł: [Trzebież] Trzebież
Wiadomość wysłana przez: jurgenson w Lipiec 06, 2009, 03:03:38
Cytat: "matrixus"
tzak nie byles sam duzo ludzi czekalo na kabaret

Można powiedzieć że w sumie byliście w kabarecie .
Uczestniczyliście w prawdziwym w dosłownym tego znaczeniu.
W sumie nie wiem, o co pretensje, w końcu każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu.
Od dawna dla mieszkańców przewidziana forma rozrywki to polanka za szkołą i wóda.
Niesamowite realia Polickie