Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Rozrywka i Kultura => Rozrywka i Kultura w regionie => Wątek zaczęty przez: św. Kazimierz w Czerwiec 03, 2014, 20:26:08

Tytuł: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 03, 2014, 20:26:08
15 czerwca (niedziela) w godzinach 14:00-21:15 (zakończenie Apelem Jasnogórskim) odbędzie się kolejny, piąty już, nasz parafialny Festyn Rodzinny. Jego przesłaniem będzie dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. W tym roku zebrane fundusze będą przeznaczone na budowę w naszym kościele bocznego ołtarza Serca Bożego ze stałą chrzcielnicą.

W programie m.in.:
- loteria fantowa z wieloma ciekawymi nagrodami (sprzedaż losów do godz. 20:30, główne losowanie ok. godz. 20:45),
- koncerty i występy grup muzycznych - m.in: Tumultus Gaudium (ok. godz. 16:30) oraz GoBo i Przyjaciele (ok. 18:50),
- występy zespołów dziecięcych, m.in. Compania Baletowa z MOK (ok. godz. 14:10),
- zjazd motocyklistów i poświęcenie kasków podczas Mszy św. o godz. 15:15, po Mszy św. parada motocykli,
- grill, ciasta - dla wszystkich, którzy przyniosą swoje domowe ciasta, przewidziane są nagrody niespodzianki (bardzo prosimy o przynoszenie wypieków przez cały czas trwania imprezy, a nie tylko na samym początku - zapewni to dostępność słodkości również w późniejszych godzinach),
- gry i zabawy dla dzieci.
(więcej szczegółów będziemy podawać na bieżąco).

Tak jak w poprzednich latach jednym z punktów imprezy będzie loteria fantowa. Stąd nasza bardzo gorąca prośba: rozglądnijcie się w swoim otoczeniu i pomyślcie, czy nie jesteście przypadkiem w stanie zorganizować gadżetów i przedmiotów nadających się na fanty loteryjne. Wszelkie przedmioty można składać w parafialnej Kawiarence "Trzy Ogrody" w dni powszednie w godz. 16:00-20:00, a w niedzielę od 8:00 do 20:00. Za każde wsparcie - serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy ponadto wszystkich chętnych do wystawienia na Festynie swoich dzieł czy też różne grupy i organizacje do prezentacji w czasie imprezy. W tej sprawie prosimy o kontakt pod nr. tel. 693 060 117
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: citrix w Czerwiec 04, 2014, 08:02:47
Przydało by się wywiesić jakiś plakat np na płocie kościoła, bo niekoniecznie motocykliści będą wiedzieli , że jest kolejne święcenie kasków. W poprzednich latach jak był ksiądz motocyklista, wiadomość tego typu rozchodziła się pocztą pantoflową :) Skoro święcenie sprzętów ma być o 15:15 proponuję spotkanie jednośladów jak zwykle na ORLENIE o 15-tej ;)
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 04, 2014, 09:17:46
Z informacji, które posiada administracja tego profilu, wynika, że ktoś ze środowiska motocyklistów (może Stivi?) kontaktował się z księdzem proboszczem i miały zostać rozpuszczone wici w środowisku. Citrix - jeśli masz dostęp do jakichś for zachodniopomorskich/szczecińskich motocyklistów, to bardzo prosimy o rozpowszechnienie tej informacji. Zasady będą bardzo podobne, jak w latach poprzednich :) .

A szczegółowy plan Festynu i plakaty są już w przygotowaniu :)O, tutaj szczegóły:
http://www.moto-fanatyk.pl/forum/viewthread.php?thread_id=4759&pid=125471#post_125471 (http://www.moto-fanatyk.pl/forum/viewthread.php?thread_id=4759&pid=125471#post_125471)
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: citrix w Czerwiec 04, 2014, 22:00:13
ok nie ma problemu :) Nawiązując do poprzednich lat proponuję zabezpieczyć po przez taśmę ostrzegawczą trasę przejazdu z dzieciakami wokół kościoła, gdyż w poprzednich latach dla nas (motocyklistów) troszkę stanowi problem omijania co 10 sekund pieszych. Przed jazdą z dzieciakami zapowiedzieć przez mikrofon o przewozie i zabezpieczeniu w związku z tym trasy przejazdu. Jak ktoś się pojawi- ponowić apel o ostrożność i oddalenie się poza wyznaczoną strefę. Napewno poprawi to atrakcyjność i bezpieczeństwo  uczestników festynu.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 07, 2014, 22:51:14
citrix - postaramy się coś wymyślić z tym zabezpieczeniem, ale z taśmami może być niestety ciężko - choćby ze względu na to, że średnio jest z miejscami do zaczepienia taśmy ostrzegawczej, tak aby jej szybko nie zwiało. Jednak ze sceny z pewnością będą powtarzane komunikaty, aby umożliwić przejazd motocyklom.

Co do programu Festynu to miło nam zapowiedzieć, że w tym roku na placu kościelnym od strony ulicy Roweckiego podczas imprezy będzie ustawiony tzw. krwiobus - mobilny punkt poboru krwi. Zapraszamy tym samym do udziału w ratowaniu życia ludzkiego poprzez oddawanie krwi.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 11, 2014, 00:02:51
Plakat Festynu:
(http://kazimierz.police.info.pl/plakat/festyn2014_2.jpg)
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 13, 2014, 10:48:44
Dzisiaj ostatni dzień, w którym można przynosić do Kawiarni Parafialnej Trzy Ogrody gadżety i inne przedmioty, których będziemy mogli użyć jako fanty na loterii :). Kto jeszcze nic nie przyniósł - dzisiaj ma ostatnią szansę! :)
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 15, 2014, 07:51:03
To już dzisiaj - zapraszamy :)
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 15, 2014, 22:22:25
Dziękujemy wszystkim za obecność na naszym V Festynie Rodzinnym! Do zobaczenia za rok :)
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: jojo w Czerwiec 16, 2014, 11:28:35
Festyn z roku na rok coraz lepszy. Pogoda dopisała. Czegóż chcieć więcej.
Do zobaczenia za rok.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 19, 2014, 00:38:46
Zdjęcia z imprezy:
http://kazimierz.police.info.pl/galeria-zdjec/category/52-v-festyn-rodzinny-fot-rafa-grochowski-gobo-mah.html
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: Kapral_Kuba w Czerwiec 19, 2014, 09:21:15
Następnym razem poproszę głośniej, bo nie było was słychać...
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 19, 2014, 13:10:14
Zapewne za rok spokojnie da się spełnić tę prośbę ;)
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: Kapral_Kuba w Czerwiec 20, 2014, 23:14:39
Ktoś chyba nie zrozumiał aluzji. Puszczanie tak głośnej muzyki grozi normalnie katastrofą budowlaną. Od tej waszej muzyki całe ściany mi się trzęsły. Ledwo można było odespać ciężki dzień w pracy. Dziękuje bardzo. Jestem ciekawy czy mieliście pozwolenie na zorganizowanie takiej imprezy włączenie z puszczaniem głośno muzyki. Toż to na dniach Chemika ciszej pod sceną było.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 21, 2014, 01:00:19
Ktoś chyba nie zrozumiał aluzji.

Wszystko zostało zrozumiane tak jak trzeba - jakie zarzuty, taka odpowiedź :) .

Od tej waszej muzyki całe ściany mi się trzęsły. Ledwo można było odespać ciężki dzień w pracy. Dziękuje bardzo. Jestem ciekawy czy mieliście pozwolenie na zorganizowanie takiej imprezy włączenie z puszczaniem głośno muzyki. Toż to na dniach Chemika ciszej pod sceną było.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że w ciągu trochę ponad 6 godzin imprezy, w naszym kościele były 3 Msze św., podczas których muzyka na scenie była wyciszana, aby nic nie zakłócało przebiegu Eucharystii. Ponadto scena i nagłośnienie zostały odpowiednio dobrane do wielkości placu, dlatego jest niemożliwym, aby pod sceną na Dniach Chemika (gdzie scena i głośniki były dużo większe, a w ich pobliżu nie słychać było własnych myśli) było ciszej niż u nas na Festynie. Jeśli chodzi o sprawy formalne - proszę się o to nie martwić, wszystko było okej. Struktury samorządowe wiedziały o organizacji przez nas Festynu, czego dowodem jest choćby wsparcie przez nie naszej loterii fantowej poprzez przekazanie gadżetów. Mamy świadomość, że głośna muzyka może być w niektórych sytuacjach uciążliwa, dlatego nasze Festyny jak dotąd nigdy nie trwały całego dnia i zawsze kończyły się prawie godzinę przed regulaminową ciszą nocną. I tego zamierzamy się trzymać również w przyszłych latach. A Ciebie Kapral_Kuba za rok zapraszamy na nasz plac celem zweryfikowania, czy faktycznie jest za głośno (a przy okazji będziesz mógł zaczerpnąć trochę rozrywki :) ).
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: piotrekpl w Czerwiec 21, 2014, 06:53:24
Jestem ciekawy czy mieliście pozwolenie na zorganizowanie takiej imprezy włączenie z puszczaniem głośno muzyki. Toż to na dniach Chemika ciszej pod sceną było.

Na temat pozwolen i uprawnien to ty się lepiej nie wypowiadaj. Festyn jest ok.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: Kapral_Kuba w Czerwiec 22, 2014, 15:23:49
aby nic nie zakłócało przebiegu EucharystiiJestem ciekawy co zrobiliście, aby nic nie zakłócało mojego pobytu we własnym domu. Mam tu na myśli już same głośne próby dźwięku od 9 rano. Na dobrą sprawę na tak małym placu żadne głośniki nie są wam potrzebne. Dziękuję za zaproszenie ale wystarczy ze stanę w domu z miernikiem decybeli. Ten problem był już zgłaszany w zeszłym roku i nic się nie zmieniło, widać że trzeba napisać to na forum publicznym by doczekać się chociaż odpowiedzi. Sama idea jest szczytna ale szanujmy się. Ja nie zakłócam waszego funkcjonowania.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Czerwiec 22, 2014, 16:54:47
Jestem ciekawy co zrobiliście, aby nic nie zakłócało mojego pobytu we własnym domu. Mam tu na myśli już same głośne próby dźwięku od 9 rano. Na dobrą sprawę na tak małym placu żadne głośniki nie są wam potrzebne.

Sorry, że się wtrącam, ale wytłumacz mi, jak sobie wyobrażasz koncerty i występu muzyczne bez nagłośnienia? Tak się nie da, szczególnie, że różne zespoły mają różne swoje wymagania, co do wielu kwestii - w tym i nagłośnienia. Poza tym tłum na tego typu imprezach liczy się w setkach, a nawet w tysiącach ludzi - w jaki sposób prowadzący imprezę (i ogólnie ci, którzy są na scenie) mieliby bez nagłośnienia przekrzyczeć zgromadzonych, wśród których sporym odsetkiem są dzieci?
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: Kapral_Kuba w Czerwiec 22, 2014, 20:05:45
Ty chyba pomyliłeś festyn rodzinny ze stadionem Wembley. Chciałbyś w wolny dzień z rana uciekać z własnego domu bo nie da się w nim wysiedzieć a wystarczyłoby ODROBINĘ CISZEJ nawet dla zdrowia tych dzieci.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Czerwiec 22, 2014, 20:42:32
Ty chyba pomyliłeś festyn rodzinny ze stadionem Wembley. Chciałbyś w wolny dzień z rana uciekać z własnego domu bo nie da się w nim wysiedzieć a wystarczyłoby ODROBINĘ CISZEJ nawet dla zdrowia tych dzieci.

Nic nie pomyliłem. Masz przynajmniej okazję raz w roku wyjść z domu - więc jakiś plus się zawsze znajdzie ;). A tak na poważnie to ja u siebie bardzo dobrze słyszę (nawet przy zamkniętych oknach) wszystko to, co dzieje się za SP8 - np. w ramach Dni Polic, które hałasują przez cały dzień, a nawet grubo po 22:00, nie mówiąc już o hordach "degustatorów piwa" hałasujących potem przez całą noc na mieście. I mimo, że na tę imprezę nie chodzę, to jakoś nie mam do nikogo pretensji i roszczeń, aby scena była ciszej. Dwa dni w roku można spokojnie przeboleć.

Byłem na wszystkich parafialnych Festynach, w tym roku bywałem również pod samą sceną, gdzie mimo muzyki można było prowadzić spokojnie rozmowę bez podnoszenia głosu. Nie wiem, może Twoje odczucia są związane z jakimś niefortunnym odbiciem się dźwięku - wszak scena jest zawsze odwrócona tyłem do bloków mieszkalnych (każda inna lokalizacja sceny będzie miała dużo więcej minusów niż ta obecna).
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: piotrekpl w Czerwiec 22, 2014, 20:45:06
Jakubie
To jeden dzień w roku a ty zachowujesz sie  jak stary tetryk. Jak jeżdzisz motocyklem bez uprawnien >:( i zagrażasz bezbieczeństwu  mieszkanców Polic to OK, ale głośniejsza muzyka raz w roku przeszkadza szanownemu kapralowi.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: police w Czerwiec 22, 2014, 23:59:41
Mieszkam w blokach przy kościele i jestem tego samego zdania. Z tego co mi wiadomo mieszkańcy przy SP8 dogadali się z organizatorem i faktycznie od paru lat można zauważyć, że jest ciszej. Zresztą nie oszukujmy się bloki przy SP8 nie stoją w takiej odległości jak te przy kościele. Czy naprawdę tak trudno wykazać odrobinę dobrej woli? A ty piotrekpl skoro nie znasz tematu to po co się odzywasz i z tego co widzę to sam sobie zagrażasz najbardziej wściubiając nos w nie swoje sprawy i w dodatku bez powodzenia. Zastanawia mnie tylko skąd ty posiadasz uprawnienia do takiej inwigilacji  :)  Uważaj bo każdy kto ocenia też może być oceniony!

Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: cash w Czerwiec 23, 2014, 02:40:48
a kiedy tam była głośna muzyka? na festynie na pewno takiej nie było skoro można było spokojnie rozmawiać na ławkach przed sceną. Momentami nie było słychać mówiących do mikrofonów...
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: św. Kazimierz w Czerwiec 23, 2014, 09:20:34
Jestem ciekawy co zrobiliście, aby nic nie zakłócało mojego pobytu we własnym domu.

Czy naprawdę tak trudno wykazać odrobinę dobrej woli?

Jest to tak naprawdę pierwszy sygnał, który do nas dotarł, że może być za głośno (festynów było już 5) - dlatego jesteśmy zdziwieni. Do tej pory spotykaliśmy się z opiniami, że scena jest wręcz za cicha (sic!) - wg tych opinii za cicho jest szczególnie wtedy, kiedy motocykliści jeżdżą po placu, nie słychać tego, co dzieje się na scenie. Oczywiście przedyskutujemy tę kwestię (jak wszystkie inne uwagi, które do nas docierają) wśród organizatorów przy organizacji przyszłorocznego Festynu. Jednak jak na razie ciężko jest wymyślić jakieś rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.

Mam tu na myśli już same głośne próby dźwięku od 9 rano.

Postaramy się przesunąć te próby na ciut późniejszą porę, choć od razu zaznaczamy, że nie będzie to łatwe - przed południem w naszym kościele jest spore zagęszczenie Mszy św., które solidnie ograniczają pod tym względem pole manewru dźwiękowców.
Tytuł: Odp: V Festyn Rodzinny przy Parafii św. Kazimierza
Wiadomość wysłana przez: police w Czerwiec 23, 2014, 12:55:42
Problem był za każdym razem tylko do tej pory nikomu nie chciało się poruszyć tego tematu. Możliwe, że będąc tam na placu tak jest. Mimo wszystko dźwięki, które docierają do bloków (mowa tutaj szczególnie o tym tuż przy ogrodzeniu za sceną) są zupełnie inne od tych idących w plac. Rozumiem, że nie macie zbyt dużego pola do popisu by to zmienić ale miło słyszeć, że się chociaż zastanowicie. Dziękuje i temat uważam za zamknięty więc ludzie, których ten problem de facto nie dotyczy niech dadzą sobie na luz tym bardziej, że to nie miejsce i sprawa do urządzania sobie osobistych wycieczek(takie rzeczy załatwia się osobiście jak ma się odwagę) ;)