Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne
		Inne tematy => Motoryzacja => Wątek zaczęty przez: KrP w Czerwca 09, 2012, 09:34:51 
		
			
			- 
				http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/623379,sn_podjal_uchwale_w_sprawie_zwrotu_oplat_za_karty_pojazdow.html
Ktoś wie coś więcej na ten temat? 
Nie do końca rozumiem co mają na myśli w tym artykule i których pojazdów to się tyczy.
Osobiście sprowadzałem jakoś w 2008r. i pamiętam, że 500zł na coś tam musiałem wybulić. Kartę pojazdu oczywiście mam, ale dowodu wpłaty pewnie nie znajdę.
Ciekaw jestem czy można tą kasę odzyskać bez składania pozwu. ;]
			 
			
			- 
				
Ciekaw jestem czy można tą kasę odzyskać bez składania pozwu. ;]
Jasne. Pójdziesz do pani do okienka i powiesz, że chcesz zwrot kasy a ona ci wypłaci :rotfl: Zdaje się, że bez pozwu (i to zbiorowego aby koszty nie przewyższyły zysków) się nie obędzie. Ale jak masz dosyć czasu i nie szkoda ci kasy to walcz o swoje :devil: Ja niestety nie mogę bo to nie ja sprowadzałem samochód. Co najwyżej skontaktuje się z poprzednim właścicielem bo to on sprowadzał.
			 
			
			- 
				Nie wiem, może wystarczy jakieś pismo gdyby dostali odgórne rozporządzenie. Czego pewnie nie dostali. :D
			
 
			
			- 
				
KrP napisał/a:   
Ciekaw jestem czy można tą kasę odzyskać bez składania pozwu. ;]   
Jasne. Pójdziesz do pani do okienka i powiesz, że chcesz zwrot kasy a ona ci wypłaci
A dlaczego nie? składasz pismo do Starosty. Podajesz podstawę prawną i dodajesz, że ewentualnie skierujesz sprawę do sądu. Sąd przyzna ci rację, więc jeśli Starosta odrzuci wniosek o zwrot nadpłaty masz śliczną podkładkę na niegospodarność Starosty, a tego by nie chciał (chyba, że kończy z polityką :P).