Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Inne tematy => Komputery, internet, telefonia i inne technologie => Wątek zaczęty przez: rbk w Kwietnia 20, 2011, 13:47:24

Tytuł: Dział dysków Samsunga kupiony przez Seagate
Wiadomość wysłana przez: rbk w Kwietnia 20, 2011, 13:47:24
Cytuj (zaznaczone)
Niedawne plany firmy Samsung dotyczące wycofania się z rynku dysków twardych i sprzedania odpowiedzialnego za nie działu zostały zrealizowane. Nowym właścicielem byłego oddziału dysków HDD Samsunga została firma Seagate.
Firma Seagate jeszcze w ubiegłym roku zasiadała na fotelu lidera rynku dysków twardych HDD, jednak niedawno pierwszą pozycję na rynku przejęła firma Western Digital która to kilka tygodni temu wchłonęła dział dysków twardych firmy Hitachi - umacniając tym samym swoją pozycję na rynku. Transakcja przejęcia oddziału firmy Samsung przez Seagate opiewa na sumę 1,375 miliarda dolarów. Do tej pory Samsung otrzymał połowę tej kwoty w formie przelewu pieniężnego, natomiast drugą połowę ma otrzymać w formie akcji firmy Seagate.
Obie firmy na mocy zawartej umowy postanowiły również zawrzeć porozumienie o wzajemnej wymianie patentów. Ponadto firma Samsung zobowiązała się do pomocy firmie Seagate w kwestii produkcji dysków SSD, zaś Seagate wyraziło zgodę na dostarczanie dysków twardych HDD Samsungowi. Oprócz tego dotychczasowy dyrektor oddziału który był odpowiedzialny za opracowywanie, produkcję oraz sprzedaży dysków HDD w firmie Samsung awansował na stanowisko dyrektora wykonawczego w firmie Seagate.

Jak się okazuje Seagate dzięki przejęciu oddziału Samsunga wierzy w swój rynkowy sukces oraz ma nadzieję na powrót na fotel lidera w produkcji dysków HDD. Czy jednak tak będzie?


info (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Dzial_dyskow_Samsunga_kupiony_przez_Seagate-34528.html)

Robi się ciekawie, praktycznie 4 wielkie firmy, wchłaniają się..
Jaki Ty masz dysk ?:)
Tytuł: Dział dysków Samsunga kupiony przez Seagate
Wiadomość wysłana przez: cooker w Kwietnia 20, 2011, 15:22:59
Dziwne te opcje... Powinien być podział wg typowych pojemności (80, 160, 250, 320, 500 1tb+). Przy obecnym większość odpowiedzi wejdzie do drugiego przedziału, bo typowy non-pirat user będzie miał albo 250 albo 320...
Tytuł: Dział dysków Samsunga kupiony przez Seagate
Wiadomość wysłana przez: KrP w Kwietnia 21, 2011, 00:07:58
Zależy co kto rozumie pod pojęciem pirat. Bo mp3 i filmy są legalne u nas. :twisted:

Mi 250 wystarcza, chociaż czasem przydałoby się jeszcze z 50. Brakuje mi jedynie zewnętrznego jakiegoś na backupy zdjęć.
Tytuł: Dział dysków Samsunga kupiony przez Seagate
Wiadomość wysłana przez: C80 w Kwietnia 21, 2011, 18:59:10
Hehe, 1TB + 200 GB + serwer NAS z Raid 1 z dysków 2x500GB.

I przynajmniej nie martwię się, że zabraknie mi miejsca na zdjęcia.
Tytuł: Dział dysków Samsunga kupiony przez Seagate
Wiadomość wysłana przez: C80 w Kwietnia 21, 2011, 19:21:18
Kupny. D-Link DNS-323. (http://www.dlink.com/products/?pid=509)
Tytuł: Dział dysków Samsunga kupiony przez Seagate
Wiadomość wysłana przez: rbk w Kwietnia 21, 2011, 21:16:33
Jak się bawicie w NASy, to polecam Synology.