Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!  (Przeczytany 63618 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 09, 2010, 22:23:54 »
Jezat, nie wiem na jakich "katolików" miałeś nieprzyjemnośc trafić, ale proszę nie obrażaj , bo nie każdy jest świnią...Żyjemy w wolnej Polsce, gdzie każdy ma prawo do własnej wiary, światopoglądu.Dla mnie najważniejsze jest, nie szkodzić innym.Móc codziennie spojrzeć w lustro ze świadomością, że nikt przez Ciebie nie płacze... Niech każdy sam sobie odpowie jaki jest.. Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 09, 2010, 23:57:56 »
W odpowiedzi na moj post, Millena usiluje odpowiedziec, przytaczajac wywiad radiowy p.Weissa, a nastepnie zonglujac nieco statystyka PZPR. Poniewaz "pokorne ciele dwie matki ssie", wiec nie bede szukal kontr-argumentow, ale powtorze pytanie:
- Dlaczego PO w przeprowadzanych ankietach uzyskuje przewage powyzej 50% ?
Polska po wojnie liczyla c'a 30 milj. obywateli.Wg. Millen'y, ponad 3 milj. bylo czlonkami partji.
Ile jest dzisiaj w Polsce osob uprawnionych do glosowania ? Nie wiem, ale biorac pod uwage obecne zaludnienie kraju (c'a 36 milj.) mozna przyjac, ze 12 milj.ma prawo glosowac, a wiec takze odpowiadac na ankiety.
Najbardziej wiarogodne sa ankiety, przeprowadzane na ulicy. Radiowy wywiad z taksowkarzem mogl byc zaaranzowany, a ankiety telefoniczne, lub typu "od drzwi do drzwi" tez nie sa w pelni wiarygodne, gdyz mozna je "ustawic", odpowiednio poslugujac sie z gory wytypowana baza danych.
Przyjeta norma jest przepytanie okolo jednego tysiaca osob i przyjecie bledu 3% (plus, minus).
Ta procedura jest stosowana w wiekszosci wolnego swiata, a co najciekawsze, jej wyniki sa naogol bardziej zblizone (do pozniej osiagnietych wynikow), niz owo dopuszczalne 3% bledu.
Czyli z tego wniosek, ze ponad 500 osob z tysiaca ankietowanych opowiada sie za PO ! Ilu wsrod nich jest bylych komunistow, ilu oportunistow, etc. - nie jest wazne ! Chodzi o rezultat wyrazony w procentach !
Odpowiedzi konkretnej na drugie i trzecie pytanie Millena nie udzielila.
Znow wiec moge wyrazic swoje uznanie dla postawy, jaka zajmuja Trzebiez City i Speedbax, co czynie z przjemnoscia.
Pozdrawiam - Bill

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 10, 2010, 08:59:25 »
Sorry, fascynujące badania nt. "Jaka jest rola ankiet w życiu Narodu Polskiego i innych Narodów" pozostawiam, z całym szacunkiem, Tobie. Dla ciebie to temat widzę ważny, dla mnie za przeproszeniem pierdoły.
Życzę sukcesów, bo ankiet i ankieterów coraz więcej, jest pole do popisu.

Jeżeli uważasz, że to większość czyni wartość, czyli, że jak większość się opowiada w ankiecie za czymś, to to jest na pewno dobre, to ja nic już na to nie poradzę.Za Hitlerem stała też zdecydowana większość, że o Stalinie nie wspomnę.

A tak serio, to polecam nie tylko komuchom ( którzy i tak nie obejrzą ze strachu) List z Polski. Link był już chyba podawany przez dnfan1. Film (5 odcinków)holenderskiej TV publicznej naprawdę wart, aby go zobaczyć i potraktować z uwagą:
 


Pozdrawiam
millena

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 10, 2010, 11:03:18 »
Cytat: "sekator"
Cytat: "Wykidajło"
Niedużo, raptem strona


Paszkwil wyborczy jest dla ciebie źródłem wiedzy i sprawdzonych informacji ?

Skąd ten pomysł? Położyłem bibułę na bibułę i tyle.
Cytuj (zaznaczone)
Mam nadzieję, że na co dzień nie podpierasz się w przekazywaniu informacji tego typu ,,źródłami". Jeżeli tak to gratuluję. :faja:

Widzę, że wciąż nie potrafisz się powstrzymać przed próbami anonimowego podszczypywania rzeczywistych osób. Tymczasem sytuacja się nieco zmieniła i to, że nadal nie wiem, kim jesteś, nie zapewnia ci już bezkarności. Przypominam też, że kandydata na radnego można wymieniać z imienia i nazwiska. A anonimowi ogrodnicy wcale nie muszą być zainteresowani trafieniem za pierwszym razem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 10, 2010, 11:23:23 »
Cytat: "jezat"
Strasznie jestem ciekawy w jaki sposób Drzazga w stanie wojennym nadstawiał karku zza biskupiej sutanny.To musiało być pasjonujące zajęcie.Akurat na zakładach niewiele o nim było słychać.



Cytat: "jezat"
Cytat: "sekator"
Oto kilka słów na temat działalności Kazimierza Drzazgi:

Od VIII 1980 w opozycji, 18-30 VIII 1980 uczestnik strajku w Zakładach Chemicznych Police, od IX 1980 w „S”. Od 13 XII 1981 członek kierownictwa (wraz z Jerzym Przybyłem, Władysławem Diakunem) Podziemnego Podregionu Nadodrza (Zakłady Chemiczne Police i Huta Skolwin), uczestnik pomocy internowanym i aresztowanym i ich rodzinom, współpracownik podziemnego pisma „Solidarność Nadodrza”, 1982-1983 dostawca materiałów poligraficznych do podziemnego pisma „Obraz”, organizator sieci kolportażu; od 1982 współorganizator manifestacji (odpowiedzialny za informację), od 1983 autor artykułów w „Solidarności Nadodrze”, 1987-1988 w „Obrazie”; 1984-1986 wielokrotnie poddawany rewizjom, przesłuchiwany, zatrzymywany na 48 godz.; 1984-1989 członek Szczecińskiego Klubu Katolików; 1986-1990 członek Tymczasowego Zarządu „S” Regionu Pomorza Zachodniego;

To teraz jeszcze uzupełnij tą laurkę o kilka rzeczy;
1.od kiedy twój bohater K.D został pracownikiem ZChPolice
2.jaką pełnił tam funkcję(charakter zatrudnienia)w czasie stanu wojennego
3.kiedy był internowany
4.ile razy siedział w więzieniu za "bohaterskie"czyny
5.z kim walczył o "wolność naszą i waszą"kiedy go wysłano(pewnie wiesz kto)za granicę.
A ja jego biografię uzupełnię jak sięgnę do twoich meldunków.


Cytat: "jezat"
Jeśli dobrze pamiętam to bohaterskiego K.Drzazgi w stanie wojennym nie było w Polsce.Walczył telepatycznie z wstrętną komuną.Dlatego nie mogli go internować.Takich bohaterskich cwaniaków wygenerowała "Solidarność",


Cytat: "jezat"
hubalczyk napisał/a:   
No to jednak się mylisz. Właśnie, że Drzazga był wówczas w Polsce i ryzykując wraz z kolegami wiele, walczył z chorym systemem, jaki przygniatał wówczas nasz kraj. Za granicę natomiast wyjechał po t.zw. "obaleniu", czyli dopiero po 89 roku.   

O,key!Przyjmuję warunkowo,ze to co piszesz jest prawdą.Mimo wszystko sprawdzę ,bo wam zwolennikom kaczyzmu nie wierzę.Pozostaje odpowiedz na pytanie,dlaczego taki "bohater"nie był internowany i nie siedział w więzieniu za działalność.Intuicja mi podpowiada ,że dla SB był to cienki bolek.Co Drzazga wtedy w stanie wojennym robil nie wiemy.Ja akurat wtedy miałem "przyjemność"wysłuchiwać komisarzy w oficerskich mundurach.


Cytat: "jezat"
To ja się pytam co robili w tamtym czasie "bohaterowie "pokroju Drzazgi.Nie przypominam sobie aby organizowali protesty w imieniu wykluczonych.Nie mieli na to ochoty ,bo korzystając z zamieszania urządzali sobie ciepłe posadki.


Działalność Drzazgi, czy innych polickich opozycjonistów, podczas stanu wojennego polegała m.in. na pisaniu artykułów do pism opozycyjnych, druku i kolportażu tych pism, przechowywaniu urządzeń i materiałów do druku, ulotek i innych. Organizowanie i niesienie pomocy np. dla rodzin działaczy, którzy byli internowani. Organizowanie i uczestniczenie w konspiracyjnych zebraniach, często po nocach, zimą w lesie.

Tego typu działalność opozycyjna wymagała wielkiej odwagi, szczególnie podczas stanu wojennego.

Piszesz o nienawiści, która rzekomo w nas się objawia. Odnoszę jednak wrażenie, że ta nienawiść jest raczej po Twojej stronie. Dlatego co bym nie napisał o Drzazdze, to nigdy nie będzie to dla Ciebie wystarczające - tak go właśnie nienawidzisz. Pisząc o Drzazdze, nie chcę oceniać jego charakteru - nie jestem psychologiem, ani nie jest to moja sprawa, tak samo jak to co robi dziś. Zadałeś pytanie na jego temat w odniesieniu do okresu stanu wojennego. Na to pytanie odpowiedziałem. Był on wówczas odważny i aktywny w działalności opozycyjnej. Dlatego choć nie wiem jak bardzo byś go nienawidził i jak bardzo nie podobało by Ci się to co robi teraz, to nie odbierzesz ani nie ujmiesz mu tego co robił w trakcie stanu wojennego.

Cytat: "jezat"
Mimo wszystko sprawdzę ,bo wam zwolennikom kaczyzmu nie wierzę.


Dlatego myślę, że dyskusja między nami nie ma sensu. A Ty czy ja i tak nigdy nie będziemy w stanie wyobrazić sobie, w jak wielkim stresie trzeba było żyć, prowadząc taką działalność w okresie stanu wojennego.

I jeszcze jedno. Nie jestem żadnym zwolennikiem "kaczyzmu". Nie ma czegoś takiego. Zwrot ten został użyty przez Jerzego Urbana (nie jest moim autorytetem). Po to go użył, aby kojarzyło się z faszyzmem. A ja nie przypominam sobie, żeby Kaczyński za swoich rządów budował obozy koncentracyjne i uśmiercał w nich swoich przeciwników. Podobnie Twoi idole nazywali zwolenników premiera Olszewskiego - "olszewikami", aby kojarzyć ich z bolszewikami. Za rządów Olszewskiego, nie było mordowania, grabienia czy gwałtów.
Wiem tylko, że zwolennicy bolszewików, zainstalowali w Polsce komunizm. W ten sposób narzucili Polsce inną cywilizację, inne obyczaje (raczej azjatyckie). A to żadnemu Polakowi podobać się nie może! Dlatego mnie się nie podoba.
hubalczyk

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 10, 2010, 11:56:42 »
Cytat: "Wykidajło"
Położyłem bibułę na bibułę i tyle.

Po pierwsze. Dla cynicznych nieuków i szyderców każdy niepoprawny podręcznik historii może być bibułą.

Cytat: "Wykidajło"
to, że nadal nie wiem, kim jesteś, nie zapewnia ci już bezkarności.

Po drugie: Było takie powiedzenie: Nie strasz , nie strasz, bo się …
Wrodzona kultura nie każe mi dalej przytaczać.

Po trzecie: Inwektywy sfilcowanych cyrankiewiczów i innych mam w głębokim poważaniu.
millena

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:15:49 »
Cytat: "millena"
A tak serio, to polecam nie tylko komuchom ( którzy i tak nie obejrzą ze strachu) List z Polski.


A tak serio, obiektywnie patrzac - nadmieniam, ze nie stoje po niczyjej stronie - po obejrzeniu tej niby "rewelacji" uwazam, ze film jest bardzo tendencyjny i moze  wplywowym ludziom niebezpiecznie namieszac w glowie. Dla mnie katastrofa, w ktorej zginelo tylu waznych rodakow powinna laczyc, tak jak to bylo przez pierwsze dni, gdy wszyscy byli w szoku. Jest to kolejne czyjes narzedzie, ktore ma dolac oliwy do i tak juz sporego ognia wewnetrznej polskiej nienawisci. Na wyjasnienie tej katastrofy wplyw ma okreslona grupa ludzi, nie sadze zeby ktos na sile przyspieszyl, badz usprawnil ujawnienie powstalych watpliwosci. Pewnie zaraz w odpowiedzi padnie propaganda rozzalonego na wszystkich i wszystko J.Kaczynskiego, ja jednak mam swoje zdanie na ten temat. I nie mam zamiaru nikogo slepo bronic.

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:28:13 »
Cytat: "Wykidajło"
Tymczasem sytuacja się nieco zmieniła i to, że nadal nie wiem, kim jesteś, nie zapewnia ci już bezkarności.


Temat jest o bohaterskiej Ince, ale jeżeli dla ciebie bardziej fascynująca jest moja osoba, to proszę pisz na priva i pytaj.

Co do postaci Pana Drzazgi, to może zamiast rozliczać człowieka który czynnie przyczynił się swoją postawą do tego, że możemy sobie politykować bezkarnie na forum, to może porozmawiamy o którymś z polickich pierwszych sekretarzy PZPR, którzy wiodą żywot dużo lepszy od Pana Drzazgi. Temat tym bardziej frapujący, że w przeciwieństwie do szeregowych członków partii, do których nic nie mam, oni otumaniali bzdurną ideologią swoich rodaków, utrwalali niesprawiedliwy system, czerpali z niego pełnymi garściami, i manifestowali swoje przywiązanie do ZSRR, co im dzisiaj nie przeszkadza doskonale funkcjonować w systemie kapitalistycznym i dalej brać ponadprzeciętne wynagrodzenia w czasie gdy wielu ludzi walczących o wolną Polskę żyje w skrajnym ubóstwie.
To jest dopiero polski paradoks.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:32:49 »
Cytat: "millena"
Cytat: "Wykidajło"
to, że nadal nie wiem, kim jesteś, nie zapewnia ci już bezkarności.

Po drugie: Było takie powiedzenie: Nie strasz , nie strasz, bo się …
Wrodzona kultura nie każe mi dalej przytaczać.

To nie było do Szanownej Pani/Pana, tylko do sekatora. Szanowna Pani/Pan jest tym, czym była/był, i może sobie nadal bulgotać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:35:42 »
Cytat: "sekator"
to może porozmawiamy o którymś z polickich pierwszych sekretarzy PZPR, którzy wiodą żywot dużo lepszy od Pana Drzazgi.


He, he, ja chyba wiem do kogo "pijesz" i calkiem slusznie z reszta. :)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:37:54 »
Cytat: "speedbax"
Jest to kolejne czyjes narzedzie, ktore ma dolac oliwy do i tak juz sporego ognia wewnetrznej polskiej nienawisci.

Zlikwidujmy Mickiewicza z kanonu polskich lektur szkolnych, nie mówmy o naszych bohaterach narodowych, nie wspominajmy nawet, że była Inka, gen. Nil, major Pilecki. Nie ważmy się pamiętać o bohaterach grudnia, których nasza, bo tzw. "polska" władza wykończyła. Nie wolno myśleć. Nie wolno podjudzać i pamiętać , jak ty to nazywasz. Trzeba robić to co każe władza, byc spolegliwym i politycznie poprawnym. Obejrzeć "M jak Miłość" i lulu. To cała wykładnia filozofii lojalistów. Dobrze, że w historii Polski byli tacy ludzie, którzy nie bali się walczyc o wolność. Inaczej nie byłoby nas ciągle na mapie świata.
Polecam książki prof. Trznadla, który m.in. występuje w tym filmie.

A film jest ku refleksji, nie ku wszczynaniu rewolucji. Bo może coś straciliśmy 10 kwietnia 9 w sensie wartości). Nie uważasz?
millena

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:38:31 »
Cytat: "Wykidajło"
może sobie nadal bulgotać.


A ja proszę o więcej subtelności w  wypowiedziach i powrót do poruszanego tematu, ewentualnie założenie nowego wątku, dotyczącego forumowiczów, ich sposobu wysławiania się i formułowania wypowiedzi.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #102 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:44:01 »
Cytat: "Wykidajło"
Szanowna Pani/Pan jest tym, czym była/był, i może sobie nadal bulgotać.

Tak mi przykro, ale nie potrafię, nie każdy potrafi robic to co ty, Wykidajło. :lol2:

Jeśli już: to pisze się nie "tym", tylko "kim" . Taki drobny błąd , ale co tam. :rotfl:
millena

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #103 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:51:14 »
Oto fragment z dzisiejszego wydania Komsomolskiej Prawdy:

"Warszawa jednak rozmieści u siebie amerykańskie antyrakiety i myśliwce F-16" - konstatuje gazeta. "A przecież zaledwie kilka dni wcześniej Bronisław Komorowski zapewniał, iż skończył się czas zastoju w stosunkach między naszymi krajami. Także Moskwa zdecydowała się na wiele, aby przekształcić te relacje w dobrosąsiedzkie. A tutaj nagle coś takiego!" - pisze "Komsomolskaja Prawda".

W tym kontekście odradzałbym Bronkowi latanie do Rosji na pokładzie jakiegokolwiek sprzętu produkcji rosyjskiej. Tak na wszelki wypadek. Może być nieklawo. :<

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #104 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:53:10 »
Cytat: "millena"
A film jest ku refleksji, nie ku wszczynaniu rewolucji. Bo może coś straciliśmy 10 kwietnia 9 w sensie wartości). Nie uważasz?


Oczywiscie ze stracilismy, i to bardzo wiele. Jednak bedzie super, jak u wszystkich ogladajacych, wspomniany film wywola uczucie reflekcji, w co osobiscie watpie.

Cytat: "millena"
Dobrze, że w historii Polski były tacy ludzie, którzy nie bali się walczyc o wolność. Inaczej nie było by nas ciągle na mapie świata.


Tutaj trudno sie nie zgodzic, lecz niewyjasnionego, nieszczesliwego wypadku nie mozna porownywac z tragediami Polski i ludzkosci, jakimi byly zabory i II wojna swiatowa. Rozmiar i konsekwencje tych wydarzen byly nieporownywalnie wieksze, mysle, ze taka argumentacja jest delikatnie mowiac "na wyrost".