Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!  (Przeczytany 63901 razy)

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #105 dnia: Grudnia 10, 2010, 12:57:30 »
Cytat: "speedbax"
II wojna swiatowa.


Podczas rządów Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska, zginęło tragicznie więcej polskich generałów, niż podczas całej II wojny światowej (łącznie z zamordowanymi w Katyniu). Czyli jakaś tragedia nasz naród, a w szczególności polską armię jednak dotknęła
Taka ciekawostka, ale jakże przemawiająca do wyobraźni.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #106 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:04:19 »
Cytat: "sekator"
Taka ciekawostka, ale jakże przemawiająca do wyobraźni.


Ciekawostka. Fakt. Ale idac dalej tym tokiem rozumowania, to kazdy sprawujacy wladze jest bezposrednio i bezapelacyjnie odpowiedzialny za nieszczesliwe wypadki wsrod obywateli. Wybacz, lecz do mojej wyobrazni takie "ciekawostki" nie przemawiaja. Tusk jest picerem, lawirantem i lejwoda, lecz do terrorysty i kolaboranta jeszcze mu daleko. Zachowajmy trzezwosc umyslu i nie kierujmy sie prymitywna nienawiscia.

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #107 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:07:44 »
Cytat: "speedbax"
Zachowajmy trzezwosc umyslu i nie kierujmy sie prymitywna nienawiscia.


A gdzie tu nienawiść ? Ja przytaczam tylko fakty.
P.S. Acha, byłbym zapomniał, i dwóch prezydentów, ale w sumie to taki nieistotny szczegół.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #108 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:08:43 »
Cytat: "speedbax"
niewyjasnionego, nieszczesliwego wypadku

Jak niewyjaśniony, to skąd wiesz, że wypadek?
millena

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #109 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:10:45 »
Cytat: "millena"
Jak niewyjaśniony, to skąd wiesz, że wypadek?


A skad wiesz, ze nie?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:12:31 »
Cytat: "sekator"
A gdzie tu nienawiść ? Ja przytaczam tylko fakty.
P.S. Acha, byłbym zapomniał, i dwóch prezydentów, ale w sumie to taki nieistotny szczegół.


Nie traktuj mnie jak glupka, sposob w jaki przetaczasz te fakty jest jednoznaczny.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #111 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:19:12 »
Cytat: "speedbax"
millena napisał/a:
Jak niewyjaśniony, to skąd wiesz, że wypadek?


A skad wiesz, ze nie?


Bo niewyjaśniony, sam o tym piszesz, więc jaką masz pewnośc, ze to "tylko" wypadek?
millena

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #112 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:21:21 »
Cytat: "speedbax"
Nie traktuj mnie jak glupka


Nigdy Cię tak nie traktowałem, nie wiem dlaczego odniosłeś takie wrażenia. Ja naprawdę tylko przytaczam liczby i fakty, a to że są one niekorzystne dla ekipy rządzącej, której nota bene nie lubię, to juz zupełnie inna sprawa.
pzdr sekator

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #113 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:26:31 »
Cytat: "millena"
Bo niewyjaśniony, sam o tym piszesz, więc jaką masz pewnośc, ze to "tylko" wypadek?


Bo wypadek jest nastepstwem przyczyny, ktora trzeba wyjasnic. Bez twardych dowodow nie wolno zakladac, ze cos odbylo sie na 100%. Mozna dochodzic prawdy, ale bez sugestii i pomowien.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #114 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:30:22 »
Cytat: "sekator"
Nigdy Cię tak nie traktowałem, nie wiem dlaczego odniosłeś takie wrażenia. Ja naprawdę tylko przytaczam liczby i fakty, a to że są one niekorzystne dla ekipy rządzącej, której nota bene nie lubię, to juz zupełnie inna sprawa.


Nie wiem dlaczego, ale poczulem ironie w Twojej wypowiedzi. Do liczb, oczywiascie masz racje, lecz do ich skojarzenia juz nie. Mysle, ze pora zakonczyc to ciagle obustronne podsycanie emocji.

Rowniez pozdrawiam.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #115 dnia: Grudnia 10, 2010, 13:35:28 »
Cytat: "sekator"
Temat jest o bohaterskiej Ince,

Na pewno? Ja myślałem, że o komuchach.
Cytuj (zaznaczone)
ale jeżeli dla ciebie bardziej fascynująca jest moja osoba, to proszę pisz na priva i pytaj.

Nie jest. Chciałem ci tylko uświadomić, że role się odwróciły i teraz to osoba podpisująca się "sekator" jest łatwiejszym celem niż osoba podpisująca się "Wykidajło". Co z tą wiedzą zrobisz, to już twoja rzecz. Jak widzisz bardzo mściwy nie jestem, ale granica jest od tej pory ostra: dopóki atakujesz Wykidajłę, on odpowiada sekatorowi (albo nie odpowiada). Zaczepisz osobę, w rewanżu oberwie osoba.
Cytuj (zaznaczone)
Co do postaci Pana Drzazgi, to może zamiast rozliczać człowieka który czynnie przyczynił się swoją postawą do tego, że możemy sobie politykować bezkarnie na forum, to może porozmawiamy o którymś z polickich pierwszych sekretarzy PZPR, którzy wiodą żywot dużo lepszy od Pana Drzazgi. Temat tym bardziej frapujący, że w przeciwieństwie do szeregowych członków partii, do których nic nie mam, oni otumaniali bzdurną ideologią swoich rodaków, utrwalali niesprawiedliwy system, czerpali z niego pełnymi garściami, i manifestowali swoje przywiązanie do ZSRR, co im dzisiaj nie przeszkadza doskonale funkcjonować w systemie kapitalistycznym i dalej brać ponadprzeciętne wynagrodzenia w czasie gdy wielu ludzi walczących o wolną Polskę żyje w skrajnym ubóstwie.
To jest dopiero polski paradoks.

A nie przyszło ci do głowy, że oni mogą sobie radzić lepiej po prostu dlatego, że to potrafią, niezależnie od warunków zewnętrznych?
Co do walki o wolną Polskę, to bym nie przesadzał. Gdy w sklepach półki były pełne, ruski but mało komu ciążył.
Cytat: "sekator"
Cytat: "Wykidajło"
może sobie nadal bulgotać.

A ja proszę o więcej subtelności w  wypowiedziach i powrót do poruszanego tematu, ewentualnie założenie nowego wątku, dotyczącego forumowiczów, ich sposobu wysławiania się i formułowania wypowiedzi.

Luzik. Co miało być powiedziane, zostało powiedziane.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #116 dnia: Grudnia 10, 2010, 20:55:17 »
Cytat: "Wykidajło"
że oni mogą sobie radzić lepiej po prostu dlatego, że to potrafią, niezależnie od warunków zewnętrznych


Raczej nie, ponieważ gdy próbowali własnego biznesu na początku transformacji ustrojowej, skutki tego były nader mizerne. Przykłady mogę podać na priva.
Co do reszty, pozostawiam bez komentarza. Umowa stoi.
pozdrawiam sekator

jezat

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #117 dnia: Grudnia 11, 2010, 14:09:59 »
Cytat: "jezat"
Strasznie jestem ciekawy w jaki sposób Drzazga w stanie wojennym nadstawiał karku zza biskupiej sutanny.To musiało być pasjonujące zajęcie.Akurat na zakładach niewiele o nim było słychać.

Cytat: "jezat"
To ja się pytam co robili w tamtym czasie "bohaterowie "pokroju Drzazgi.Nie przypominam sobie aby organizowali protesty w imieniu wykluczonych.Nie mieli na to ochoty ,bo korzystając z zamieszania urządzali sobie ciepłe posadki.
Cytat: "hubalczyk"
Działalność Drzazgi, czy innych polickich opozycjonistów, podczas stanu wojennego polegała m.in. na pisaniu artykułów do pism opozycyjnych, druku i kolportażu tych pism, przechowywaniu urządzeń i materiałów do druku, ulotek i innych. Organizowanie i niesienie pomocy np. dla rodzin działaczy, którzy byli internowani. Organizowanie i uczestniczenie w konspiracyjnych zebraniach, często po nocach, zimą w lesie.
Dlatego myślę, że dyskusja między nami nie ma sensu. A Ty czy ja i tak nigdy nie będziemy w stanie wyobrazić sobie, w jak wielkim stresie trzeba było żyć, prowadząc taką działalność w okresie stanu wojennego.

Masz rację,bo dyskusja z wami kończy się dla mnie pouczeniami, jakie powinienem mieć poglądy i ostrzeżeniami.To "prawdziwa" demokracja.Nie o taką walczyła pierwsza Solidarność. Ale możesz już spać spokojnie.Za chwilę zostanę pozbawiony możliwości pisania.I wyobraz sobie ,że wcale się tym nie przejmuję.Prędzej czy pózniej znajdę forum gdzie zasługi polickiego bohatera będe mógł reklamować,wcale nie dlatego,że go -jak stwierdziłes autorytatywnie -nienawidzę.Ani on dla mnie brat ani swat.Chodzi o zasady.Ja za bohaterów uważam i zawsze tak uważałem,ludzi którzy w PRLu siedzieli a w stanie wojennym byli internowani.Cała reszta to tło,które dorabia sobie bohaterską legitymację.Jeśli za takie poglądy otrzymuje się na tym forum ostrzeżenia to znaczy ,że
Solidarność popełniła błąd,dając władzę ludziom,którzy z demokracją są na bakier.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #118 dnia: Grudnia 11, 2010, 17:25:36 »
Mamy "nowy" ustrój- demokrację, ale demokratów brak albo... trudno ich wypatrzyć, tak się okopali.
Jezat i inni tak często banowani i wszyscy tu bywający - to forum to jak loteria, w której losy znaczone. Dla mnie dyskusja jest wtedy gdy poglądy się ścierają. Oczywiście bez wulgaryzmów i w temacie. Dlatego nie mogę zrozumieć pasji z jaka tropi się jednych a odpuszcza  innym. I dla równowagi, chociażby, w odróżnieniu do jednego z Was, z      nieskromną śmiałością, proszę nie podpuszczajcie.
Ad rem, wg. mnie brakuje na naszym rynku literatury faktu, dlatego pamiętajmy tu piszący, że  to forum może być źródłem wiedzy. Pozdrawiam wszystkich.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #119 dnia: Grudnia 11, 2010, 18:04:19 »
Dlatego szkoda yaka.Pomijając jego gminne powiązania, to żywa skarbnica wiedzy historycznej.Taką skarbnicą jest dla mnie każdy forumowicz, który pamięta stan wojenny i wcześniejsze zawieruchy,można się czasami dowiedzieć wielu ciekawych faktów.Takie osoby są z rteguły bardzo wyraziste, i albo się je lubi albo nienawidzi.I jak dla mnie to jest zaleta, bo nie zlewają się oni z otoczeniem.Tacy forumowicze są potrzebni mimo wszystko, oczywiście w ramach dobrego wychowania i kultury dialogu i rozmowy.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...