Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 158740 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #135 dnia: Marca 12, 2010, 13:34:23 »
Cytuj (zaznaczone)
A "nie mamy pieniędzy na lepiej" to jest wielka przeszkoda czy mała? A "żeby zrobić asfalt, musielibyśmy przełożyć sieci podziemne"?
Oczywiście zawsze można się dołączyć do stadka powtarzającego "asfalt lepszy, meee...".


Kwestia pieniędzy już została wyjaśniona - asfalt jest tańszy. Przekładanie sieci podziemnych wyjąłeś z kosmosu, pamiętaj, że ścieżka rowerowa to nie jezdnia - kostkę kładzie się na takiej samej mniej więcej grubości jak asfalt pod drogę rowerową.

A jeśli nie ma akurat w danym momencie kasy na asfalt to można poczekać i zbudować ścieżkę jak kasa się znajdzie. Nie pali się, lepiej coś zrobić później żeby służyło na dłużej niż odwrotnie.

Naprawdę, kostka sprawdzą się tylko w przypadku chodników, a to i tak nie zawsze (kobiety chodzące w szpilkach ponoć nie przepadają za kostką ;p).
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #136 dnia: Marca 12, 2010, 13:57:13 »
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
A "nie mamy pieniędzy na lepiej" to jest wielka przeszkoda czy mała? A "żeby zrobić asfalt, musielibyśmy przełożyć sieci podziemne"?
Oczywiście zawsze można się dołączyć do stadka powtarzającego "asfalt lepszy, meee...".

Kwestia pieniędzy już została wyjaśniona - asfalt jest tańszy.

Jasne, w rowerowych bajkach. Tylko tam metr kwadratowy gotowej ścieżki rowerowej z asfaltu kosztuje 50 zł.

Cytuj (zaznaczone)
Przekładanie sieci podziemnych wyjąłeś z kosmosu, pamiętaj, że ścieżka rowerowa to nie jezdnia - kostkę kładzie się na takiej samej mniej więcej grubości jak asfalt pod drogę rowerową.

O, następny znawca. Ja pytałem szefa wydziału w starostwie, który się takimi inwestycjami zajmuje. I jakoś bardziej wierzę jemu niż gościom z Internetu, którzy nie umieją liczyć.

Cytuj (zaznaczone)
A jeśli nie ma akurat w danym momencie kasy na asfalt to można poczekać i zbudować ścieżkę jak kasa się znajdzie. Nie pali się, lepiej coś zrobić później żeby służyło na dłużej niż odwrotnie.

A to już jest kategoria "de gustibus". Ja wolę gorszą ścieżkę z kostki teraz niż lepszą asfaltową na święty nigdy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #137 dnia: Marca 12, 2010, 14:02:52 »
Cytuj (zaznaczone)
Jasne, w rowerowych bajkach. Tylko tam metr kwadratowy gotowej ścieżki rowerowej z asfaltu kosztuje 50 zł.


Tobie nawet jak się kosztorys na papierze przedstawi to i tak wiesz swoje. Może tak zamknij się w swojej bajce i żyj tam spokojnie?

Cytuj (zaznaczone)
O, następny znawca. Ja pytałem szefa wydziału w starostwie, który się takimi inwestycjami zajmuje. I jakoś bardziej wierzę jemu niż gościom z Internetu, którzy nie umieją liczyć.


O rly? A ja pytałem Kulczyka i mówił, że asfalt jest bardziej opłacalny.

Cytuj (zaznaczone)
A to już jest kategoria "de gustibus". Ja wolę gorszą ścieżkę z kostki teraz niż lepszą asfaltową na święty nigdy.


Ty raczej wolisz kostkę, którą trzeba regularnie potem naprawiać niż asfalt, który dobrze położony zapewnia spokój na lata (polecam drogę do Świnoujścia, naprawdę).
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #138 dnia: Marca 12, 2010, 14:33:04 »
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
Jasne, w rowerowych bajkach. Tylko tam metr kwadratowy gotowej ścieżki rowerowej z asfaltu kosztuje 50 zł.


Tobie nawet jak się kosztorys na papierze przedstawi to i tak wiesz swoje.

Bo w przeciwieństwie do rowerowych bajarzy trochę rzeczy zbudowałem. I wiem, że koszt surowca na wyłożenie ścieżki to tylko ułamek kosztów inwestycji, który o niczym nie przesądza. Dlatego patrzę na sumy końcowe, a nie na fragmenty kosztorysów.
A owieczki czytają, że kostka na pokrycie 10 m kw. kosztuje więcej niż asfalt na taką samą powierzchnię i powtarzają, że asfaltowa ścieżka tańsza. Albo porównują metr bieżący asfaltowej ścieżki o dwumetrowej szerokości z metrem bieżącym brukowanej o szerokości 3,5 m i beczą to samo...

Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
O, następny znawca. Ja pytałem szefa wydziału w starostwie, który się takimi inwestycjami zajmuje. I jakoś bardziej wierzę jemu niż gościom z Internetu, którzy nie umieją liczyć.


O rly? A ja pytałem Kulczyka i mówił, że asfalt jest bardziej opłacalny.

A miał na myśli handel asfaltem czy zarabianie na budowaniu dróg?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #139 dnia: Marca 12, 2010, 14:39:56 »
Cytuj (zaznaczone)
Bo w przeciwieństwie do rowerowych bajarzy trochę rzeczy zbudowałem. I wiem, że koszt surowca na wyłożenie ścieżki to tylko ułamek kosztów inwestycji, który o niczym nie przesądza. Dlatego patrzę na sumy końcowe, a nie na fragmenty kosztorysów.
A owieczki czytają, że kostka na pokrycie 10 m kw. kosztuje więcej niż asfalt na taką samą powierzchnię i powtarzają, że asfaltowa ścieżka tańsza. Albo porównują metr bieżący asfaltowej ścieżki o dwumetrowej szerokości z metrem bieżącym brukowanej o szerokości 3,5 m i beczą to samo...


Ale przecież mówiłem - nawet jakby to miało wyjść nieco drożej to i tak się opłaca patrząc przyszłościowo. Kostka szybciej się psuje, lepiej raz zapłacić więcej niż później co roku płacić za naprawy, to nie jest trudne do zrozumienia.

Cytuj (zaznaczone)
A miał na myśli handel asfaltem czy zarabianie na budowaniu dróg?


Nie wyczułeś ironii?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #140 dnia: Marca 12, 2010, 15:48:27 »
Cytat: "Wykidajło"
Bo w przeciwieństwie do rowerowych bajarzy trochę rzeczy zbudowałem. I wiem, że koszt surowca na wyłożenie ścieżki to tylko ułamek kosztów inwestycji, który o niczym nie przesądza. Dlatego patrzę na sumy końcowe, a nie na fragmenty kosztorysów.
A owieczki czytają, że kostka na pokrycie 10 m kw. kosztuje więcej niż asfalt na taką samą powierzchnię i powtarzają, że asfaltowa ścieżka tańsza. Albo porównują metr bieżący asfaltowej ścieżki o dwumetrowej szerokości z metrem bieżącym brukowanej o szerokości 3,5 m i beczą to samo...

Proste pytanie- i teraz jestem przekonany, że natychmiast odpowiesz, albowiem masz dościadczenie i trochę rzeczy zbudowałeś...
Jaki jest koszt wybudowania ścieżki z Siedlic do Pilichowa? Oczywiście podaj 2 warianty - kostka oraz asfalt. Szerokośc ścieżki 2,5 m. Jako, iż nie jesteś owieczką, a do tego Twój czas jest okropnie cenny- stąd masz czas 1 dzień na odpowiedź. Czas start...
Oczekuję konkretów.
Pozdrawiam

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #141 dnia: Marca 12, 2010, 19:30:03 »
Cytat: "KrP"

Ale przecież mówiłem - nawet jakby to miało wyjść nieco drożej to i tak się opłaca patrząc przyszłościowo. Kostka szybciej się psuje, lepiej raz zapłacić więcej niż później co roku płacić za naprawy,

Zgadza się. Tylko że to nie zawsze jest takie proste. O przekładaniu sieci już pisałem (to kwestia uzgodnienia dokumentacji, przy asfalcie energetyka życzy sobie przełożenia, przy kostce nie - nie widzę powodu, żeby nie wierzyć naczelnikowi Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg). W sumie się nie dziwię, kable czy rury trzeba czasem naprawiać. Pewnie dlatego Niemcy w wielu miastach mają kostkę, nie asfalt.
Przy ścieżkach budowanych z dotacjami z funduszy pomocowych dochodzi dodatkowy problem: terminy. Trzeba się zmieścić w określonym czasie z przetargami. A jeśli firm mogących ułożyć asfalt jest w województwie pięć, z czego cztery mają zamówienia na dwa lata do przodu, to jest duże ryzyko, że w przetargu nikt nie wystartuje. Przy kostce to niebezpieczeństwo jest znacznie mniejsze.

Cytuj (zaznaczone)
Cytuj (zaznaczone)
A miał na myśli handel asfaltem czy zarabianie na budowaniu dróg?


Nie wyczułeś ironii?

Ja tak, ale Ty chyba nie :)

[ Dodano: 2010-03-12, 19:37 ]
Cytat: "MrW"

Proste pytanie- i teraz jestem przekonany, że natychmiast odpowiesz, albowiem masz dościadczenie i trochę rzeczy zbudowałeś...
Jaki jest koszt wybudowania ścieżki z Siedlic do Pilichowa? Oczywiście podaj 2 warianty - kostka oraz asfalt. Szerokośc ścieżki 2,5 m. Jako, iż nie jesteś owieczką, a do tego Twój czas jest okropnie cenny- stąd masz czas 1 dzień na odpowiedź. Czas start...
Oczekuję konkretów.

Nie ma sprawy, o ile w ciągu 7 dni wpłacisz na moje konto 300000 (trzysta tysięcy) złotych. Jak pieniądze wpłyną, możesz włączać stoper. Zdążę w ciągu jednego dnia - dopłacasz jeszcze 200000, nie zdążę - wystarczy te 300000. Pasuje?


Skąd się biorą ci wszyscy, którym się wydaje, że mogą tu komuś rozkazywać?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Giant

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #142 dnia: Marca 12, 2010, 20:30:32 »
Cytat: "Wykidajło"

(...) to kwestia uzgodnienia dokumentacji, przy asfalcie energetyka życzy sobie przełożenia, przy kostce nie (...)


Cytat: "Dz.U.1999.43.430"
§ 140. 1. Umieszczenie w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej nie związanej z drogą, zwanej dalej "infrastrukturą", nie może naruszać elementów technicznych drogi oraz nie może przyczyniać się do czasowego lub trwałego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu albo zmniejszenia wartości użytkowej drogi.
2. Infrastrukturę, o której mowa w ust. 1, stanowią w szczególności:
     1)   linie elektroenergetyczne wysokiego i niskiego napięcia oraz linie telekomunikacyjne,
     (...)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #143 dnia: Marca 12, 2010, 21:28:42 »
Kolejność Ci się odwróciła :)
Mowa o urządzeniach, które już są umieszczone.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Giant

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #144 dnia: Marca 12, 2010, 23:22:37 »
Dziwne w takim razie, że wydano zgodę na wykonanie podziemnych instalacji tak blisko drogi wojewódzkiej, chociażby z racji jej ewentualnej rozbudowy. No ale to były inne czasy... Zresztą ciekawe na jakim odcinku występuje kolizja? Ktoś się orientuje?

Też bym chciał żeby ścieżka była z asfaltu. Wysokie parametry techniczne czyniłyby tą drogę użyteczną dla każdego. Nawierzchnia z kostki niefazowanej czyni o 40% większe opory w trakcie jazdy niż asfalt (źródło: Umwelt und Prognose Institut, Haidelberg).

Znając jednak lokalne realia pozostanie (niestety) kostka niefazowana. Rowerzyści i tak będą wiedzieć swoje i jeździć asfaltem (nie wszyscy oczywiście, ciężko mi powiedzieć ile procent). Droga ta jest bardzo popularna wśród użytkowników szosówek, którzy kostkę ominą z daleka. Sztuka dla sztuki - niektórym to pasuje, jak widać.

Ale niech stowarzyszenie walczy dalej! Może kiedyś urzędnicy posłuchają...

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #145 dnia: Marca 13, 2010, 01:30:52 »
Cytat: "Wykidajło"
Nie ma sprawy, o ile w ciągu 7 dni wpłacisz na moje konto 300000 (trzysta tysięcy) złotych. Jak pieniądze wpłyną, możesz włączać stoper. Zdążę w ciągu jednego dnia - dopłacasz jeszcze 200000, nie zdążę - wystarczy te 300000. Pasuje?

O proszę spodziewałem się głupkowatych wyliczeń z kapelusza wszechwiedzącego, a tu zaskoczenie. Jeszcze bardziej idiotyczna odpowiedź z propozycją zapłaty za te wypociny.
Wykidajło- zanim się popiszesz wiedzą - zapytaj się w biurze projektowym ile czasu by im zajęlo sporządzenie wszystkich pomiarów (np. geodezyjnych), a następnie obliczeń. Z pewnością nie będzie to jeden dzień.
Jeszcze jedno- wiesz jak nazywa się w biznesie osoby, które obiecują złote góry i oczekują za te obiecywanki zaliczki lub przedpłaty?
Są to albo mitomani albo naciągacze.

Cytat: "Wykidajło"
Skąd się biorą ci wszyscy, którym się wydaje, że mogą tu komuś rozkazywać?

Jeśli się to mnie tyczy - to gdzie w mojej wypowiedzi masz tryb rozkazujący?

PS. Do adminiastracji. Przepraszam za offtop, ale proszę nie wykasowywać tego postu. Nie potrafię zrozumieć osób, które nie posiadają kompetencji i wiedzy w danym temacie, ale innych potrafią zrównać do "rowerowych bajarzy".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #146 dnia: Marca 15, 2010, 14:42:46 »
Cytat: "Giant"
Rowerzyści i tak będą wiedzieć swoje i jeździć asfaltem (nie wszyscy oczywiście, ciężko mi powiedzieć ile procent).

Mniejszość. Większość rowerzystów to ci niedzielni. Oni pojadą kostką i będą się cieszyć, że jest bezpieczna ścieżka.
Cytuj (zaznaczone)
Ale niech stowarzyszenie walczy dalej! Może kiedyś urzędnicy posłuchają...

Uhm. Wbrew pozorom dużo nie trzeba, żeby zaczęli słuchać: wystarczy nie traktować ich jak przygłupów, przestać opowiadać bajki o cenach budowy i pogodzić się z realiami (czyli z tym, że asfaltowa ścieżka to nie zawsze najlepszy wybór).

[ Dodano: 2010-03-15, 15:11 ]
Cytat: "MrW"

O proszę spodziewałem się głupkowatych wyliczeń z kapelusza wszechwiedzącego, a tu zaskoczenie. Jeszcze bardziej idiotyczna odpowiedź z propozycją zapłaty za te wypociny.

Dostałeś odpowiedź na poziomie, który sam wybrałeś. A widzę, że wolisz jeszcze niższy.
Cytuj (zaznaczone)
Wykidajło- zanim się popiszesz wiedzą - zapytaj się w biurze projektowym ile czasu by im zajęlo sporządzenie wszystkich pomiarów (np. geodezyjnych), a następnie obliczeń.

Gdybym potrzebował, to bym zapytał. Na razie nie potrzebuję.
Cytat: "MrW"
Jeszcze jedno- wiesz jak nazywa się w biznesie osoby, które obiecują złote góry i oczekują za te obiecywanki zaliczki lub przedpłaty?
Są to albo mitomani albo naciągacze.

Chcesz nam coś w ten sposób powiedzieć o sobie?
Ja, Szanowny Panie, niczego nie obiecywałem. To Szanowny Pan czegoś sobie ode mnie zażyczył. Ja tylko poinformowałem, ile Szanownego Pana będzie kosztowało spełnienie tego życzenia. Za drogo? No to albo Szanowny Pan znajdzie sobie inne marzenie, albo będzie się musiał zabrać za łowienie rybek lub pocieranie butelek.
Żeby było jasne: podane kwoty są jak najbardziej serio i tylko za poświęcony czas. Za te - jak to nazywasz - wypociny musiałbyś zapłacić osobno.
Cytat: "MrW"
Cytat: "Wykidajło"
Skąd się biorą ci wszyscy, którym się wydaje, że mogą tu komuś rozkazywać?

Jeśli się to mnie tyczy

Między innymi.
Cytat: "MrW"
Do adminiastracji. Przepraszam za offtop, ale proszę nie wykasowywać tego postu. Nie potrafię zrozumieć osób, które nie posiadają kompetencji i wiedzy w danym temacie, ale innych potrafią zrównać do "rowerowych bajarzy".

Mnie zaś śmieszyły i śmieszą osoby, które uważają, że skoro same czegoś nie umieją, to nikt inny też tego nie potrafi. Ty możesz sobie opowieści o budowaniu asfaltowych ścieżek rowerowych po 30 czy 60 zł za metr kwadratowy traktować jak biblię czy naukowe dzieło, nie moja sprawa. Ja nie potrzebuję doktoratu z kosztorysowania, żeby bez pudła rozpoznać, do jakiego gatunku należą. To są rowerowe bajki.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #147 dnia: Marca 15, 2010, 16:17:12 »
Cytat: "Wykidajło"
Ja, Szanowny Panie, niczego nie obiecywałem. To Szanowny Pan czegoś sobie ode mnie zażyczył. Ja tylko poinformowałem, ile Szanownego Pana będzie kosztowało spełnienie tego życzenia. Za drogo? No to albo Szanowny Pan znajdzie sobie inne marzenie, albo będzie się musiał zabrać za łowienie rybek lub pocieranie butelek.

Próbujesz mnie obrazić? Trudno.
Nie zniże się do Twego poziomu i nie będe kontunuował personalnych wymian zdań, jedynie co to:
Cytat: "Wykidajło"
Ty możesz sobie opowieści o budowaniu asfaltowych ścieżek rowerowych po 30 czy 60 zł za metr kwadratowy traktować jak biblię czy naukowe dzieło, nie moja sprawa. Ja nie potrzebuję doktoratu z kosztorysowania, żeby bez pudła rozpoznać, do jakiego gatunku należą. To są rowerowe bajki.

I postawię tezę, iż ścieżki rowerowe można budować, za nawet za 5-10 zł za mkw a nawet za darmo.
Niemożliwe? Zastanów się na tym.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #148 dnia: Marca 18, 2010, 11:17:33 »
Cytat: "MrW"
Cytat: "Wykidajło"
Ja, Szanowny Panie, niczego nie obiecywałem. To Szanowny Pan czegoś sobie ode mnie zażyczył. Ja tylko poinformowałem, ile Szanownego Pana będzie kosztowało spełnienie tego życzenia. Za drogo? No to albo Szanowny Pan znajdzie sobie inne marzenie, albo będzie się musiał zabrać za łowienie rybek lub pocieranie butelek.

Próbujesz mnie obrazić? Trudno.

Szanowny Pan z tych, którzy wartość człowieka mierzą grubością portfela? Nie mój problem.
Nie, nie próbuję obrazić. Wskazuję tylko inne możliwości: złapanie złotej rybki, wydobycie dżina z butelki, zmianę życzenia na będące w zasięgu.
Cytuj (zaznaczone)
Nie zniże się do Twego poziomu i nie będe kontunuował personalnych wymian zdań,

W kwestii formalnej: to Twój poziom. I prościej było nie zaczynać.
Cytat: "MrW"

I postawię tezę, iż ścieżki rowerowe można budować, za nawet za 5-10 zł za mkw a nawet za darmo.
Niemożliwe? Zastanów się na tym.

Masz na myśli budowanie na zasadzie "ja funduję, Pan płaci" czy może promocję typu "Arbeit macht frei"?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #149 dnia: Marca 18, 2010, 21:23:59 »
Cytat: "Wykidajło"
MrW napisał/a:

I postawię tezę, iż ścieżki rowerowe można budować, za nawet za 5-10 zł za mkw a nawet za darmo.
Niemożliwe? Zastanów się na tym.

Masz na myśli budowanie na zasadzie "ja funduję, Pan płaci" czy może promocję typu "Arbeit macht frei"?

Nic innego Ci do głowy nie przyszło? To po co się wypowiadasz?
Chyba tylko po to, by umiejętnością składnego pisania :dofasolić" innemu forumowiczowi. Ale umiejętność słowotwórcza to tylko część suksesu. Pozostała jeszcze umięjętnośc myślenia, umijętność kreowania faktów i logicznego kojarzenia. Poćwicz nad tym zarozumiały pismaku.
Cytat: "Wykidajło"
Cytat:
Nie zniże się do Twego poziomu i nie będe kontunuował personalnych wymian zdań,

W kwestii formalnej: to Twój poziom. I prościej było nie zaczynać.

Dwa razy Ci odpuściłem, i w ostanim poście dałem do zrozumienia, że nie chcę tu personalnych wycieczek, ale Ty swoje...
Cytat: "Wykidajło"
Szanowny Pan z tych, którzy wartość człowieka mierzą grubością portfela?

Wara Ci ode mnie! Znasz mnie osobiście? Wiesz kim jestem? Wiesz jakim jestem człowiekiem? Podałeś mi kiedykolwiek dłoń i zamieniłeś choć kilka zdań? Nie? Więc się ode mnie odpiepsz!
Albo dyskutujemy tu na temat ścieżek rowerowych, albo milczymy. Jeśli jeszcze jedno upierliwe zdanie napiszesz w moim kierunku, to ja już nie będę Tobie dłużny. Jesne?...