Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1643141 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1680 dnia: Maja 14, 2016, 21:12:05 »
Wszyscy inni kandydaci będą albo z nadania Zarządu, albo ich zadaniem będzie rozproszenie pozostałych głosów. Oddajemy głosy tylko i wyłącznie na kandydatów nieformalnego sztabu, w ten sposób tradycyjne zagrywki "władców spółdzielni" się nie powiodą !
Nie było mnie jakiś czas na forum, ale to, co sugerujesz czymś mi pachnie... Nie chcę być atakowany ale - no właśnie, jak ktoś ma innego dobrego kandydata, sąsiada zupełnie nie związanego z "układem" starej RN i Zarządu? To znaczy, że w myśl starych porzekadeł komuny"kto nie pije, to kapuje!?" Bo już przestaję rozumieć. Ma być normalność, czy jedynie słuszni!! Ci, co mnie znają wiedzą, o czym piszę - z takim podejściem się nie zgadzam - ja się nie zgadzam! Jak mam głosować zgodnie z tym, co chcemy osiągnąć - nie zabraniaj zgłaszać kandydatur innym na innych. Sądzę, że pisząc takie słowa (nie chcę używać podobnego tonu) możesz zrobić przysługę odwrotną do oczekiwanej. Sądze, ze nie przemyślałeś do końca swych słów. Zwycięstwo nie powinno być - już na wstępie - okupione odbierraniem innym prawa do własnego zdania - patrz powyższy cytat.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1681 dnia: Maja 15, 2016, 01:39:46 »
Oczywiście każdy może zgłosić dowolnego kandydata. .. ale jest dokładnie tak jak bazyl napisał i aby odnieść sukces tak właśnie należy zrobić. Jeżeli był jakiś " normalny " kandydat mógł wcześniej się ujawnić i działać razem ze sztabem. Teraz każdy inny kandydat  niż wystawiony przez sztab  będzie uznawany przez ludzi za człowieka " spółdzielni ". Głosujemy tylko na te cztery Panie ,  które  znamy z ulotek i koniec dyskusji. To jest jedyny sposób aby wszystko się udało. ..

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1682 dnia: Maja 15, 2016, 01:59:27 »
Nie chodzi tutaj żeby dyskredytować kogokolwiek tylko o to aby cały trud mający na celu naprawę naszej spółdzielni i pozbycie się cwaniaków z obecnego zarządu nie poszedł na marne. Aby to się udało musimy jak najliczniej przyjść na zebranie i zagłosować na te osoby które wspólnie przez wielu Członków spółdzielni zostały wytypowane i zaprezentowane przez sztab.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2016, 02:06:43 wysłana przez kryspin »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1683 dnia: Maja 15, 2016, 09:23:24 »
Power nie filozofuj. Członkowie wcześniej wybrali swoich kandydatów którzy działali aby doprowadzić do rozwalenia tego  niezdrowego układu i wybrać ludzi którzy będą dla nas a nie na odwrót. Co do nowych kandydatów jak przeczytasz sobie gazetkę zarządu zobaczysz tam już ich człowieka, mowa o Goślińskim który podał czego on to nie ukończył, a inni kandydaci nie i mają niższe wykształcenie, ale zapomniał dodać ze jest członkiem  SLD (byłe PZPR) w którym sekretarzem w Policach jest W. Zieliński mąż J. Zieleńskiej, a p Zielezińska jest w szefostwie SLD. Jak można zauważyć z zachować zarządza ze robią wszystko aby tylko ich nie wywalono, dlatego nie ma co debatować tylko 18 przyjść na zebranie i wybrać wcześniej wybranych koandydatów
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2016, 09:25:06 wysłana przez piotrzpl »

Offline marcello

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1684 dnia: Maja 15, 2016, 09:25:07 »
Nie chcę być atakowany ale - no właśnie, jak ktoś ma innego dobrego kandydata, sąsiada zupełnie nie związanego z "układem" starej RN i Zarządu?

Z całym szacunkiem i bez obrazy, ale nadal nie rozumiesz perfidnego systemu głosowania w spółdzielni, stworzonego dla utrzymania obecnego układu. Żaden niezależny kandydat (nawet najlepszy i najbardziej popularny jak ostatnio Pan Wiesław Gaweł), nie przejdzie głosowań na Walnym na wszystkich czterech osiedlach, nawet jeśli jego kandydatura zostanie zaakceptowana przypadkiem przez jedno zebranie osiedlowe. Liczy się tylko wspólne działanie kilkunastu - dobrze zorganizowanych osób, a w tej grze bitwa odbędzie się między kandydatami dwóch głównych sił. Po to właśnie spółdzielcy, po raz pierwszy w historii SM Chemik zorganizowali się, bo bez działania grupowego nie mieliby absolutnie żadnych szans. Pomijając już fakt, że ludzie z komitetu Wojtka Dudka pracują na ten efekt od miesięcy, finansują wszystko z własnych pieniędzy, zostali wstępnie i niemal jednogłośnie zaakceptowani przez nieformalne zebrania w lutym przez kilkuset członów spółdzielni i to dzięki nim mamy wcześniejsze wybory do RN. Wolnych strzelców w ostatnich siedemnastu latach było wielu i sam sobie odpowiedz ilu z nich zostało członkami RN.

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1685 dnia: Maja 15, 2016, 10:50:06 »
Z całym szacunkiem jeśli były osoby które chcoały coś zmienić dlaczego nie ujawniły się wcześniej sztab koordynacyjny nie jest od dziś od miesięcy działa a nawet i wcześniej w sztabie oprócz kandydatów jest jeszcze duża grupa członków która nie kandyduje i proszę mi uwierzyć że pomsgają przychodzą na nasze spotkania interesują się planami jakie są w danej chwili rozpatrywane i podejmowane. Ciężko mi uwierzyć że nagle z pośród mieszkańców zostanie wybrany ktoś kto chce coś zmienić.Nie wierzę !A gdzie był do tej pory !Kandydaci ze sztabu zagrali w otwarte karty przedstawili się tak jak tegosobie życzyli mieszkańcy zagrali w otwarte karty nie pozwolmy tego zmarnować.

Post Merge: Maja 15, 2016, 10:52:50
Żeby cały trud nie poszeł na marne porzebni są mieszkańcy!I jeśli jesteście pełni poparcia dla Sztabu to to jest najważniekszy moment na to aby wspólnie coś zmienić na lepsze!
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2016, 10:52:50 wysłana przez Tusia »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1686 dnia: Maja 15, 2016, 11:27:35 »
Nie chodzi tutaj żeby dyskredytować kogokolwiek tylko o to aby cały trud mający na celu naprawę naszej spółdzielni i pozbycie się cwaniaków z obecnego zarządu nie poszedł na marne. Aby to się udało musimy jak najliczniej przyjść na zebranie i zagłosować na te osoby które wspólnie przez wielu Członków spółdzielni zostały wytypowane i zaprezentowane przez sztab.
I z takim zdaniem się zgadzam. Bez osądzania, że inni - zakładam hipotetycznie - zgłoszeni są nie z listy naszych kandydatów, będą/są z "układu".

Power nie filozofuj.
Coś ci się pokręciło w postrzeganiu rzeczywistości i osądzie ludzi, ale to Twój problem.

Członkowie wcześniej wybrali swoich kandydatów którzy działali aby doprowadzić do rozwalenia tego  niezdrowego układu i wybrać ludzi którzy będą dla nas a nie na odwrót.
Sam ich wybierałem i będę konsekwentnie na nich głosował! Nie zmienia to faktu, że padają tu, na forum mocne słowa, iż inni - nie zgłoszeni/wybrani wcześniej - są umoczeni. Dla mnie to nie filozofia tylko duże nadużycie słowne. Takie postrzeganie w przyszłości może doprowadzić do tego, że ludzie będą się bać kandydować, bo inni ocenią ich, że są umoczeni i z układu (jakiego?) Chcemy zmian w naszej SM by móc decydować jako Członkowie SM, to głosujmy na naszych kandydatów, a nie, że inni są gorsi itd. Trzeba przy tym pamiętać, że każda władza się "wypala", czy to zawodowo, czy z nakazu społecznego. Mandat zaufania nie trwa wiecznie, zwłaszcza przy tak zróżnicowanej w poglądach oraz dużej społeczności, jaka mieszka w zasobach SM Chemik. To nie Partia żeby mieć takie same poglądy(...) i osąd, że zacytuję za klasykiem - „My jesteśmy tu, gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało..."itd
Reasumując; namawiam wszystkich moich znajomych i nieznajomych do udziału w zebraniu i glosowaniu na wcześniej zgłoszonych i wybranych kandydatów do nowej RN SM Chemik -  z tzw. komitetu Wojtka Dudka(!), jednak bez osądów typu, że ktoś jest "gorszego sortu".

Ciężko mi uwierzyć że nagle z pośród mieszkańców zostanie wybrany ktoś kto chce coś zmienić.Nie wierzę !A gdzie był do tej pory !Kandydaci ze sztabu zagrali w otwarte karty przedstawili się tak jak tegosobie życzyli mieszkańcy zagrali w otwarte karty nie pozwolmy tego zmarnować.

Tusia, mnie też jest w to ciężko uwierzyć, bo jest niewielki % społeczeństwa, który działa społecznie i chce coś robić i robi dla innych. Użyłem wcześniej pewnego skrótu myślowego, by widzieli w kandydatach osoby równego wyboru, a nie dawania szans starej RN czy Zarządowi.
Sama wiesz, bo rozmawialiśmy na zebraniu, jaki mam pogląd oraz długoletnią "walkę" z naszą SM w postaci zarządu czy RN, tak na prawdę bez efektów. I tyle. Nie należy mnie za to, że widzę z innej perspektywy i nie zachłystuję się hura optymizmem, a raczej czytam tematy na chłodno, traktować jak wroga czy mąciciela.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1687 dnia: Maja 15, 2016, 11:49:37 »
Trzeba przy tym pamiętać, że każda władza się "wypala", czy to zawodowo, czy z nakazu społecznego. Mandat zaufania nie trwa wiecznie,
nasi kandydaci o tym wiedza i wiedza tez ze mogą być wymienieni na
innego dobrego kandydata, sąsiada zupełnie nie związanego z "układem" starej RN i Zarządu?
i wtedy będziesz mógł zaproponować swojego sąsiada

Takie postrzeganie w przyszłości może doprowadzić do tego, że ludzie będą się bać kandydować,
uczciwi i ci co będą chcieli coś zrobić dla innych i nie mający nic za uszami nie będą się bali, prosty przykład obecni kandydaci


że są umoczeni i z układu (jakiego?)
obecny układ to członkowie jednej kiedyś słusznej partii, a obecnie jak się nie mylę nalezą  do jednej partii, nie uważasz ze to układ i nagle p. Gośliński zabiera głos w gazetce wydanej aby usprawiedliwić zarząd i rade   


Post Merge: Maja 15, 2016, 12:07:07
wracając do gazetki w temacie reklamującym nowe podzielniki "odczyt radiowy .........." zaciekawił mnie najbardziej punkt 8, jak można wywnioskować z niego ze będzie wymian zaworów (termostatów) na tzw. zerowe, wnioskuje to z sformułowania cyt; "umożliwiające zamkniecie  dopływu strumienia grzewczego, dzięki czemu lokatorzy mają bezpośredni wpływ na  ilosc zużytego ciepła w lokalu " no bo przy obecnych głowicach nie mamy wpływu.  ;) ;)
 

« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2016, 12:07:07 wysłana przez piotrzpl »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1688 dnia: Maja 15, 2016, 13:05:49 »
piotrzpl Weź się chłopie ogarnij i zejdź ze mnie. Nie dociera do ciebie, że nie chcę polemizować z Tobą? Czytaj ze zrozumieniem, co inni mają do powiedzenia i szanuj ich zdanie, a nie szukasz dziury w całym.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1689 dnia: Maja 15, 2016, 14:05:48 »
To ja może przypomnę kandydatki wytypowane przez Członków spółdzielni z osiedla Chemik C:



Offline Matylda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1690 dnia: Maja 16, 2016, 14:00:09 »
A ja jeszcze przypomnę , bo pojawiają się na ten temat wśród mieszkańców wątpliwości , że głosujemy na każdą z tych Pań tzn . oddajemy 4 głosy . Niektórzy myślą , że mogą oddać tylko jeden głos i trzeba którąś z nich wybrać ... Tak nie jest .
Pozdrawiam  :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1691 dnia: Maja 16, 2016, 14:02:20 »
Głos Spółdzielni: http://www.magpol.cba.pl/wp-content/uploads/2016/05/glosspoldzielni_1_2016.pdf

Komuchy zawsze miały gadane...

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1692 dnia: Maja 16, 2016, 14:12:29 »
A ja się pytam gdzie są ogłoszenia o zebraniach na osiedlach Chemik A, B i D?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1693 dnia: Maja 16, 2016, 14:19:03 »
Głos Spółdzielni: http://www.magpol.cba.pl/wp-content/uploads/2016/05/glosspoldzielni_1_2016.pdf

Komuchy zawsze miały gadane...
Osobę rozmawiającą z przewodniczącym RN podpisano jako "redakcja". Chyba komuś zabrakło odwagi żeby posłużyć się imieniem i nazwiskiem.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1694 dnia: Maja 16, 2016, 14:20:09 »
Chyba komuś zabrakło odwagi żeby posłużyć się imieniem i nazwiskiem.

Albo "prezes" rozmawiał sam ze sobą. ;)