Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Vectra  (Przeczytany 299831 razy)

Offline mariusz1602

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #165 dnia: Października 02, 2010, 12:56:46 »
Witam. Wie ktoś czy można wymienić dekoder w takiej sytuacji: Mama wzięła dekoder SD do pakietu Złotego umowa 12 miesięcy, podłączyła go a dziś dziwi się, że nie odbiera TVN HD.

No więc pomyślałem aby zamienić dekoder SD na HD w poniedziałek z rana. Orientujecie się czy taka wymiana z dopłatą oczywiście jest możliwa w pakiecie Złotym?

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #166 dnia: Października 02, 2010, 20:36:32 »
Cytat: "Daurel"
Skoro w trybie stanby grzeje sie - to na pewno, ze strata ciepła znaczy się pobiera trochę prądu


Przy darmowym zasilaniu sama przyjemność 2w1 TV + ogrzewanie  ;D  ale nie w naszych realiach.
Czy ktoś ma może info ile to cudo powinno pobierać mocy w obu trybach  :faja:
U mnie tuner HD mniej ciepły od PVR, ale oba grzeją w spoczynku  :ble:

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #167 dnia: Października 03, 2010, 09:55:20 »
Cytat: "IVAN"
Czy ktoś ma może info ile to cudo powinno pobierać mocy w obu trybach  :faja:

Nie dostaliście instrukcji/dokumentacji technicznej urządzenia? Pobór mocy powinien być określony na tabliczce (najczęściej na spodzie lub z tyłu), może będzie też określony w trybie czuwania (standby). Jeśli nie, to urządzenie powinno mieć określony model i spróbujcie znaleźć specyfikację w Internecie.
I love the night.
1101110100101111

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #168 dnia: Października 03, 2010, 11:33:54 »
Cytat: "dd2f"
Nie dostaliście instrukcji/dokumentacji technicznej urządzenia?
 Nie

Cytat: "dd2f"
Pobór mocy powinien być określony na tabliczce (najczęściej na spodzie lub z tyłu)
Brak

Na stronie Vectry jest istrukcja do pobrania PDF ale w danych technicznych brak specyfikacji poboru prądu.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #169 dnia: Października 03, 2010, 12:48:38 »
Zasilacz jest zewnętrzny, powinien być pobór energii podany na nim.
I love the night.
1101110100101111

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #170 dnia: Października 03, 2010, 12:58:59 »
Cytat: "dd2f"
Zasilacz jest zewnętrzny, powinien być pobór energii podany na nim.


12V - 4.17A
Ale to nie daje odpowiedzi ile bierze/powinien brać prądu w trybie czuwania.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #171 dnia: Października 03, 2010, 13:07:39 »
Czyli producent sobie olał sprawę  :neutral:
I love the night.
1101110100101111

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #172 dnia: Października 03, 2010, 15:34:47 »
Zgadza się producent dekoderów "Vectry" olał sprawę. powinno pisać w znamionach - w trybie Normal i Stan-by ile ma pobór prądu WATT.
Znajomy ze Szczecina - sprawdził pod innym tunerem od UPC wynosi trakcje używania normal ma 42watt a w trybie stan-by około 4W...

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #173 dnia: Października 03, 2010, 18:41:31 »
Tyle podaje producent:

http://www.adbglobal.com/files/ADB_datasheet_5810CDX.pdf

Dane ogólne
Up to 500GB HDD capacity for PVR Pojemności do 500 GB pojemności dysku dla PVR
External Power Supply Zasilanie zewnętrzne
Operating temperature range +5 to +40(°C) Zakres temperatur pracy od +5 do +40 (° C)
AC input voltage: 90 - 264 V, 50/60 Hz napięcie wejściowe AC: 90 - 264 V, 50/60 Hz

I dalej tajemnica ile powinien pobierać w stanie standby  :faja:

Ale nie jest to odosobniony przypadek:

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=21&t=16360

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #174 dnia: Października 03, 2010, 22:52:47 »
Znaczy ja piszę, że olał sprawę, jeśli chodzi o "standby". Bo tak, to jeśli dobrze rozumuję to wyjście zasilacza a wejście dekodera to z tego co podał IVAN to:
12V - 4.17A
Czyli dekoder ma 50.04W poboru w trybie pracy. (Jeśli dobrze pamiętam wzór na moc ;-)). Natomiast to:
Cytuj (zaznaczone)
AC input voltage: 90 - 264 V, 50/60 Hz

To parametry wejściowe, ale na zasilaczu. Na wyjście podaje to co wyżej, czyli tyle przyjmuje na wejściu dekoder. Nadal jednak nie wiadomo jak sprawa wygląda na standby.
I love the night.
1101110100101111

SnoopyPL

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #175 dnia: Października 06, 2010, 18:16:31 »
Cytat: "jula"
Ja odebrałam dekoder SD duża poprawa w obrazie. Udało mi się zabrać regulamin promocji , pani nie była zbyt zadowolona, że chowam go do torebki (prosiła by go nie rozpowszechniać) dziwne praktyki. Więc tak wyglądaja ceny:
telewizja     złoty-30 zl
          platynowy-60 zł

internet  2Mb-25zł
             8Mb-35zł
            16Mb-45zł
właśnie znikły mi wszystkie programy z dekodera i chyba muszę jeszcze raz rozpocząć wyszukiwanie, nie znaleziono żadnego programu, ale się długo nacieszyłam :( (pewnie już jakaś awaria)

[ Dodano: 2010-09-26, 22:01 ]
Cytat: "secha"
A wie ktoś może jak wygląda sprawa, aby mieć dwa dekodery? Albo ew. jeden dekoder i na drugi telewizor analogowe.

Można wziąć drugi dekoder , do rachunku będą doliczać 9.90zł
analagowa działa tak jak wcześniej nic się nie zmienia, ja cyfrówkę podłączylam do jednego telewizora a w pozostałych oglądam tak samo jak oglądałam.


Przyznam szczerze, że troche dziwne jest podejście Vectry na naszym polickim ryneczku. Na samym początku (ok. 20 września) dowiadywałem się o TV (VIP) + multiroom + internet (8Mb). Pani w informacji podała, że nie ma problemu 165zł za całość, aktywacja dekodera 0 zł (dekoder PVR), aktywacja drugiego dekodera 149zł + dodatkowo miesięczna opłata 9,90zł za niego, bez opłat za miesięczne korzystanie z podstawowego PVR. Przychodzę w następnym tygodniu (końcówka września), okazuje się, że aktywacja podstawowego dekodera już nie jest darmowa (teraz kosztuje 99zł) a miesięczne korzystanie z niego 9,90zł. Przyznam szczerze zdziwiłem się skąd taka zmiana - ale ok. Postanowiłem to przeanalizować. Jak już zapoznałem się z regulaminem i pełnym cennikiem (ktoś nawet tutaj zamieszczał linki do zdjęć) chciałem podpisać umowę. Wybrałem się do nich 4 października i kolejny szok. Ceny po raz kolejny uległy zmianie (mimo informacji w regulaminie, że obowiązuje do końca tego roku - proszę mnie poprawić jeżeli się mylę). Podany wcześniej pakiet nie kosztuje już 165zł a 180zł, dodatkowo miesięczny wynajem dekodera PVR to już nie 9,90 a 12,90zł. Na moje pytanie skąd ta ponowna zmiana skoro cennik miał jeszcze obowiązywać przez ponad miesiąc - Pani odpowiedziała, że jest tam któryś punkt który zezwala operatorowi na takie zmiany (OK, pierwszy raz spotykam się z usługodawcą który podczas promocji zmienia ceny). Koniec końców zrezygnowałem z ich oferty - aż tak to mi nie zależy, aby wiązać się z nimi na kolejne dwa lata.
Odrazu uprzedzam, że nie chodzi o to żeby się komuś wyżalić (moja wina trzeba było  podpisywać umowę jak były dobre ceny - bez zastanawiania). Uważajcie poprostu, czytajcie dokładnie regulamin i proście o podanie CAŁKOWITEGO kosztu miesięcznych opłat oraz opłat aktywacyjnych. Nikt tutaj nie wspominał, ale oprócz:
- aktywacji dekodera
- miesięcznej opłaty za niego (oczywiście nie we wszystkich opcjach i wersjach)
- pobierają jeszcze abstrakcyjną jak dla mnie opłatę aktywacyjną za faktury. W zależności od tego czy zrobią nam łaskę i będą wysyłać papierkowe faktury, płacimy 59zł, a jak oszczędzimy im roboty i pozwolimy na e-faktury opłatę wspaniałomyślnie zniżają do 39zł.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #176 dnia: Października 06, 2010, 18:42:01 »
Ja kieruję ten post do instalatorów VECTRY - POLICE.
Nauczcie się cholery jasne zarabiać kable, następnym razem jak będę musiał po Was zarabiać kable, to zgłoszę brak kompetencji do "samej centrali".
Czy Was nie uczyli, że po to jest osłonka, by na niej zacisnąć kabel/rj'kę?
To kolejna fuszerka w Waszym wykonaniu, następną będę monitował w centrali.
Mam nadzieję, że któryś z Was to przeczyta,
pozdrawiam.

jaroslawp

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #177 dnia: Października 06, 2010, 19:55:34 »
Ile czeka się na założenie konta do sprawdzania e-faktur? Mija już prawie drugi tydzień i jeszcze go nie uruchomili. A jak na moje oko założenie takiego konta to jakaś minuta.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #178 dnia: Października 06, 2010, 19:58:22 »
Cytat: "jaroslawp"
Ile czeka się na założenie konta do sprawdzania e-faktur? Mija już prawie drugi tydzień i jeszcze go nie uruchomili. A jak na moje oko założenie takiego konta to jakaś minuta.


Nawet miesiąc, a może nawet więcej, bo nadal czas leci i cisza..

jaroslawp

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #179 dnia: Października 06, 2010, 22:31:58 »
Cytat: "rbk"
Nawet miesiąc, a może nawet więcej, bo nadal czas leci i cisza..
No to mają niezłe tempo.  :devil: Mam nadzieję, że nie czepią się, że jakaś faktura nie będzie opłacona na czas.