Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6917186 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5250 dnia: Listopada 18, 2016, 20:52:20 »
Gadanie czy to odwołanie jest słuszne czy nie jest bezsensu dopóki nie jest ujawniony jego powód.

Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka


Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5251 dnia: Listopada 18, 2016, 21:03:32 »
http://www.solidarnosc.police.pl/pismo18_11_2016.pdf
Zaraz się okaże że nikt nie był u Pani Ani z tym pismem z 10.10  :)
niezły cyrk widzę mamy z tymi związkami

Może ktoś był u pana Arka ...


Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5252 dnia: Listopada 18, 2016, 21:05:03 »
Wodnik Szuwarek nie bluźnij. Nie czytasz pism? Zwiazki wiedzą lepiej co jst dla nas ważne. Podwyżki, remonty...place... kit z tym :) Może jak ludzie zaczną się wypisywać z mniejszych zwiazkow to da im do myślenia.

Offline Angel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5253 dnia: Listopada 18, 2016, 21:10:29 »
Swoją drogą ciekawe jak będzie wyglądało spotkanie negocjacyjne skoro związki są ze sobą skłócone, o czym oczywiście doskonale wie pracodawca. Nie muszę chyba mówić, ze nie sprzyja to klimatowi negocjacji i nie umacnia pozycji zz. Pamietajmy, ze zz zaproponowały podwyżki na poziomie tych puławskich (600 zł) więc wyzwanie jest spore. Trochę wstyd, że dorośli ludzie, którzy na sztandarach mają interes pracowników zupełnie o nich zapominają i bawią sie w wojnę!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5254 dnia: Listopada 18, 2016, 21:11:40 »
Przecież maja teraz na głowie ważniejsze sprawy...czytaj Pan Rafał.
Tak tak zgadza sie co tam kilkaset pracowników ważny jest jeden i jego interesy, roboli jest wielu a on jest jeden wiec trzeba dbać o niego
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5255 dnia: Listopada 18, 2016, 21:12:07 »
Swoją drogą jak będą nowe wybory to przecież bedziemy wybierać nowego czlonka zarządu. Czyli będzie przedstawiciel załogi ktory bedzie reprezentował przecież pracowników rządzie więc o co ten dym?
Może o to, że tworzy się nowa " świecka tradycja " - odwoływanie przez RN z zarządu przedstawiciela załogi . To się stanie zwyczajem, że każda wolta polityczna będzie wymiatała poprzedni zarząd razem z przedstawicielem załogi . Ciekawe czy RN zaakceptuje wybór pracownikow gdy okaże się , że wygra ktoś nie po linii politycznej ?

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5256 dnia: Listopada 18, 2016, 21:14:45 »
zaczną się wypisywać z mniejszych zwiazkow
Ludzie nie będą się wypisywać bo wielu mają chwilówki w kilku związkach. Według etatów w związkach to  mamy nadwyżkę w zatrudnieniu w zch Police
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5257 dnia: Listopada 19, 2016, 07:38:23 »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5258 dnia: Listopada 19, 2016, 07:55:32 »
Dzisiaj rano znalezione
http://mzzprc.com/news/64/18/OsWIADCZENIE.html
A może było tak, że było zorganizowane wspólne spotkanie sześciu Central związkowych, a MZZPRC po prostu nie przyszedł na to spotkanie, a decyzje i właśnie tam zapadły i podpisało się pięć organizacji!? Jak poszukać w postach, to już takie sprawy miały miejsce, że się ktoś "obraził" i nie dotarł..., a potem pisze oświadczenia(?) Nic mi do tego, ale warto by było uzyskać taką informację od innych naszych Central ZZ, by rozwiać wątpliwości wśród załogi. Jak na razie to widać, że ktoś zawsze strzela "focha", a my pracownicy jesteśmy na szarym końcu informacji, by naszymi rękami/postami załatwić czyjeś antagonizmy (może nawet osobiste).
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5259 dnia: Listopada 19, 2016, 08:18:57 »
Eeee wątpie. Z tego co widzę to wszystkie inicjatywy w interesie pracowników wychodzą z mzzprc. Troche bez sensu by było jak by gdzieś nie przyszli. Nie żebym ich bronił ale chyba tylko oni coś robią. Tak jak było z ankietami odnośnie paczek. Zrobili ankiety a reszta związków focha strzelila bo ich nie poinformowano. No i wazniejsze się stalo kto kogo poinformował a sam wątek zamiany posilkow na karty zaginął.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5260 dnia: Listopada 19, 2016, 09:32:10 »
Power nie było sytuacji, aby nasza organizacja MZZPRC nie przychodziła na spotkania, obrażała się czy coś podobnego. Były spotkania na które nas nie zapraszano i nie mamy o to pretensji. Na naszym Walnym w październiku zadaliśmy panu Rafałowi pytanie o to, dlaczego organizuje spotkania ze związkami i nas nie zaprasza. Wowczas odpowiedział (50 świadków) że były to spotkania robocze. Jego prawo - nie mamy pretensji. Każdy ma prawo spotykać się w takim gronie w jakim chce.
Na wszystkie spotkania służbowe na które jesteśmy "zapraszani" przychodzimy. Nie jesteśmy jednak" sobiepaństwem" tylko poruszamy się w ramach  prawa, bo zawsze reprezentujemy pracowników w prawie zbiorowym pracy. Zadziwiająca szybkość reakcji w jednych sprawach a opieszałość w innych (posiłki) pokazuje ustalanie priorytetów. Uważam podobnie jak koledzy, że nie powinno się odwoływać członka zarządu z ramienia załogi.  Chyba pierwszy raz w Polsce sytuacja taka miała miejsce.  Jednak uchwała o odwołaniu nie jest wynikiem kaprysu Rady, a konsekwencją bardzo poważnych decyzji podjętych choćby przez Samego zainteresowanego.
W Puławach czy Tarnowie członek zarządu z ramienia załogi jest i z tego co obserwuję a mam kontakt z kolegami z tamtych zakładów nie ma zamiarów ich odwołania. Proszę również pamiętać, że w Radzie jest nas dwoje i każdy dostaje te same materiały. Jeśli ktoś ma wątpliwości, chce wyrazić sprzeciw do porządku obrad ma czas i możliwości, aby podjąć działania.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2016, 10:18:04 wysłana przez An_na »

Offline cerber

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5261 dnia: Listopada 19, 2016, 12:25:53 »
Wracając do sprawy pana Rafała Kuźmiczonka:

Dla mnie sprawa nie jest taka prosta. Facet siedział w zarządzie prawie 5 lat, w tym czasie zdążył sobie poukładać relacje na zewnątrz. Będąc w zarządzie miał dostęp do pieniędzy...miał swiadomosc, że fucha kiedys się urwie może więc pracował na "bezpieczną emeryturę"? Nie wiem, stawiam pytanie jakie stawia sobie teraz wielu pracowników....

Nie chcę mi się wierzyć aby rada nadzorcza, a tym samym własciciel - skarb państwa - szedł na konfrontację z załogą zakładu po to żeby zdobyć jedno stanowisko dla znajomego? To totalnie nieracjonalne. Kto zaryzykuje strajk dla jednego stanowiska? Przecież mogli mu dać ofertę nie do odrzucenia, transfer gdzie indziej, rolę doradcy zarządu z tym samym uposażeniem i odszedłby po cichu...

Poza tym sprawa, z tego co możemy przeczytać, trafi do sądu - to kolejna rzecz jaka przemawia za radą nadzorczą - bez 100% dowodów przeciw odwołanemu członkowi z ramienia załogi nie byliby tacy pewni siebie...

Cos musi być na rzeczy i Pan Rafał o tym wie, pozoruje działania zaczepno - obronne wobec rady i własciciela ale moim zdaniem to z całą pewnoscią podpucha. Niedługo się zresztą okaże co w trawie piszczało ale jestem daleki od tego aby stwierdzić, że zwolnili niewinnego....
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2016, 12:28:24 wysłana przez cerber »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5262 dnia: Listopada 19, 2016, 13:03:27 »
zaczną się wypisywać z mniejszych zwiazkow
Ludzie nie będą się wypisywać bo wielu mają chwilówki w kilku związkach. Według etatów w związkach to  mamy nadwyżkę w zatrudnieniu w zch Police

Raz zaczniesz i później spłacasz cały czas chwilówki tak to jest, u mnie na wydziale prawie wszyscy biorą, część nawet gdy nie musi, nie wiem czy to przyzwyczajenie czy chęć (ukrycia przed żoną) :D
Jednak czy to naprawdę jest niemożliwe żeby chociaż jeden ZZ mógł czuć się zagrożony? jeśli tak to co się dziwić, że jest tak jak piszecie, jakbym się czuł, że nie stracę nigdy posadki to też bym miał wszystko gdzieś :)

Jedyny ZZ, który dla mnie dużo robi i go widać to oczywiście Związek MZZPRC i nie to, że tam mam coś z tego, bo szczerze pisząc nie jestem do nich nawet zapisany, po prostu to widać, takiej aktywnej osoby jak Anna ze świecą szukać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2016, 13:10:09 wysłana przez policzek »

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5263 dnia: Listopada 19, 2016, 14:43:22 »
Zrobili ankiety a reszta związków focha strzelila bo ich nie poinformowano
Pani Anna napisała iż zmianowi złożyli pismo sami;
. Żadna organizacja związkowa nie chciała go podpisać czy zmianowi postanowili ugrać temat paczek dla siebie? Wszystkie związki są za, nawet wysokie kierownictwo ZCH  jest za likwidacja paczek. Kampania ruszyła z kopyta wśród zmianowcow...
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5264 dnia: Listopada 19, 2016, 17:22:14 »
Wracając do sprawy pana Rafała Kuźmiczonka:

Dla mnie sprawa nie jest taka prosta. Facet siedział w zarządzie prawie 5 lat, w tym czasie zdążył sobie poukładać relacje na zewnątrz. Będąc w zarządzie miał dostęp do pieniędzy...miał swiadomosc, że fucha kiedys się urwie może więc pracował na "bezpieczną emeryturę"? Nie wiem, stawiam pytanie jakie stawia sobie teraz wielu pracowników....

Nie chcę mi się wierzyć aby rada nadzorcza, a tym samym własciciel - skarb państwa - szedł na konfrontację z załogą zakładu po to żeby zdobyć jedno stanowisko dla znajomego? To totalnie nieracjonalne. Kto zaryzykuje strajk dla jednego stanowiska? Przecież mogli mu dać ofertę nie do odrzucenia, transfer gdzie indziej, rolę doradcy zarządu z tym samym uposażeniem i odszedłby po cichu...

Poza tym sprawa, z tego co możemy przeczytać, trafi do sądu - to kolejna rzecz jaka przemawia za radą nadzorczą - bez 100% dowodów przeciw odwołanemu członkowi z ramienia załogi nie byliby tacy pewni siebie...

Cos musi być na rzeczy i Pan Rafał o tym wie, pozoruje działania zaczepno - obronne wobec rady i własciciela ale moim zdaniem to z całą pewnoscią podpucha. Niedługo się zresztą okaże co w trawie piszczało ale jestem daleki od tego aby stwierdzić, że zwolnili niewinnego....

Sytuacja faktycznie dziwna, bo jak zaznaczyła Anna zdarzyło się to w Polsce po raz pierwszy. Można domniemywać , że zarzuty muszą być poważne tyle że wspomniane w komunikacie zakładów , postępowanie sądowe dotyczy sprawy , w której p.Kuźmiczonek , jak sam napisał w oświadczeniu   , jest świadkiem a nie oskarżonym . Chyba, że toczy się lub za chwilę będzie się toczyć jeszcze jakieś inne postępowanie.
W sprawie odwołania go z zarządu to raczej on zapowiedział wystąpienie do sądu .
Swoją drogą , gdyby toczyło się wobec niego jaka sprawa mająca udowodnić mu jakieś przestępstwo , to dziwne , wobec takiego faktu , jest stanowisko firmy , które można przeczytać w zakładowym intranecie (przynajmniej wczoraj jeszcze tam było ).
Poza  tym , w zarządzie nie był sam, wolnej ręki w działaniu też nie miał ( chyba jeszcze pamiętamy,  że bez prezesa nie zapadła żadna decyzja ) jeśli więc byly jakieś wałki to za aprobatą szefa , co rzecz jasna go nie usprawiedliwia jeśli takowe były.

Cała ta sytuacja to jak wiadomość z radia Erewań- że w Moskwie na placu czerwonym  mercedesy rozdają a po sprostowaniu okazuje się , że nie w Moskwie a we Władywostoku , że nie na placu czerwonym tylko koło dworca , że nie mercedesy a rowery i że nie rozdają a kradną. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Jeszcze wczoraj Senegal był naszym ogromnym sukcesem , dziś jest garbem i kulą u nogi , nie zdziwię się jak jutro okrzyknięty zostanie projektem wizjonerskim i ogromną szansą .
Kurz bitewny niebawem opadnie , wszysto się poukłada i może dowiemy się o co w tym zamieszaniu chodziło .
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2016, 17:25:19 wysłana przez jorka »