Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 90611 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 23, 2011, 13:36:38 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jezeli żadnej adnotacji nie było, znaczy, że kandydat złożył ośiwadczenie, że nie współpracował.

Rozumiem że ze służbami komunistycznymi a co ze współpracą z obecnymi służbami-?  ;-) zasady,metody współpracy się nie zmieniły w obecnych służbach.Na ZCH-w urzędach publicznych i innych sferach życia administracji publicznej służby jak działały tak działają
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 23, 2011, 21:13:01 »
Obecne służby będą trefne po kolejnej zmianie ustroju. Wiesz, fortuna kołem się toczy, a karty się odwracają.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 23, 2011, 21:30:22 »
Chciałem tylko uzmysłowić,że "zajmujemy" się agenturą 1944-1990 w sytuacji kiedy po 90 roku do chwili obecnej tak naprawdę filtracja różnych grup i środowisk przez rozbudowaną "nową" siatkę agenturalną kwitnie na całego.Wszystko w majestacie prawa.Tak więc składane oświadczenia lustracyjne nie do końca oddają rzeczywistość i fałszują "obraz historii" Osoba która została pozyskana do współpracy po 90r-ma swoisty parasol ochronny.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 23, 2011, 21:52:26 »
Brak sprzeciwu. Nadal się z Tobą zgadzam. Inna rzecz, że dla ludzi urodzonych w PRL, którzy inną Polskę znali tylko z opowiadań, ówczesny kraj był jedyną znaną Ojczyzną. I niejeden rozumiał, że ma obowiązek wspierać jego władze, jakiekolwiek są i jakkolwiek się je ocenia. Tzw. lustracja jest próbą karania za to, że ktoś jednoznacznie nie rozpoznał istoty reżimu. To jakaś paranoja, przynajmniej logiczna.
Rozumiem ściganie ludzi podłych, dręczących innych, katów itd. Nie rozumiem ścigania ludzi zwiedzionych lub uwiedzionych. Ja - takie miałem szczęście - urodziłem się w rodzinie inteligenckiej (nie moja zasługa) o świadomości wyrastającej ponad przeciętność. Dlatego dane mi było rozeznanie dobra i zła. Jednak to był "łut szczęścia", dobrze, łaska Opatrzności, jednak co z tego?
Czy mogę potępiać sąsiada - prostaka, który doszedł do jakiejś pozycji drogą "awansu społecznego" (specjalny termin PRL) i uznał, że jego powinnością jest służyć władzy, której zawdzięcza awans?
Mam komfort, w życiu się taką współpracą nie zhańbiłem. No i co z tego? Jakaś zasługa? Nie mniemam. Raczej wspomniany "dar Opatrzności". Dlatego kulawy proces lustracyjny powinien zostać przerwany na wieki wieków. Tak sądzę. I nikogo nie oceniam. Kto to może pojąć - niech pojmuje.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 23, 2011, 22:33:39 »
Cytat: "Beobachter"
Tzw. lustracja jest próbą karania za to, że ktoś jednoznacznie nie rozpoznał istoty reżimu. To jakaś paranoja, przynajmniej logiczna.

Wolą ustawodawcy ocenia się nagannie i obłożony sankcją nie fakt współpracy z organami bezpieczeństwa w latach 1944–1990, lecz zatajenie takiej współpracy.Sam fakt współpracy przy złożeniu prawdziwego oświadczenia nie ma znaczenia prawnego.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 23, 2011, 22:40:34 »
OK, do tej pory OK. A co dalej (wnioski)?

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 23, 2011, 22:51:55 »
Cytat: "Król podziemia"
lecz zatajenie takiej współpracy.
Działając w mikrym zakresie przeciwko komunie, nie wiem co zostało zapisane na moje konto. Mogę figurować jako Tajny/Poufny Współpracownik. Nie ma dokumentów z moim podpisem o podjęciu współpracy. Co mam oświadczać? Nagle zjawia się jakiś esbek, mówi ze TW "BUBBU' to ja. Dokumentów nie ma, ale są protokoły zniszczenia. Chore. Nie piszę tego we własnym interesie. Prowadzę firmę. Mam blisko do emerytury, nie mam zamiaru ubiegać się o jakiekolwiek stanowisko. A już obracając kota ogonem, praca dla SB była pracą dla rządu polskiego, uznanego przez wszystkie mocarstwa. I wschodnie i zachodnie. I Papieża, który przyjmował kilkakrotnie  Jaruzelskiego. Nawet wtedy, kiedy był już osobą zupełnie prywatną.

Piotr

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 23, 2011, 23:04:36 »
Dajcie już spokój Burmistrzowi 70 % poparcia wyrok unieważniony a pozostałe 30% to właśnie wy oczywiście bez yaka malkontenci doszukujecie się sensacj. Propozycja dla Admnia zakończ chłopie ten temat, i niech ludzie nie męczą oczu i klawiatury.Burmistrz po prostu jest nie winny i czy komuś się to podoba czy nie taka jest prawda!.skończyłem

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 24, 2011, 00:29:40 »
Cytat: "piotr S"
A już obracając kota ogonem, praca dla SB była pracą dla rządu polskiego, uznanego przez wszystkie mocarstwa.


Nie ma co obracać kota ogonem - tak po prostu było. Legalna robota na rzecz legalnego państwa.

Cytat: "Piotr"
Burmistrz po prostu jest nie winny i czy komuś się to podoba czy nie taka jest prawda!


Oczywiście nie masz racji. Niewinny by się normalnie stawiał w sądzie na każde wezwanie. Po co miałby odwlekać sprawę lustracynjną jakby był niewinny?

Oczywiście jedyny wyrok jaki był mówi, że Diakun jest kłamcą i zataił swoją współpracę. Drugi sąd zwrócił jedynie uwagę na błędy formalne.

No a czemu Diakun nie jest dziś DUMNY z tego co robił, to ciężko stwierdzić. Widocznie coś napsocił, albo nie wykonywał swojej pracy rzetelnie i teraz się wypiera.

Cytat: "Piotr"
Propozycja dla Admnia zakończ chłopie ten temat, i niech ludzie nie męczą oczu i klawiatury.


Otworzy się temat po prawomocnym wyroku ;)
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 24, 2011, 07:52:04 »
Następny anonimowy wspólnik znanych ludzi bez sumienia?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 24, 2011, 10:55:49 »
Raczej następny przegrany, któremu tylko anonimowe podgryzanie na forum zostało.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

markietek

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 25, 2011, 11:42:41 »
Cytat: "Beobachter"


@markietek
Nie podniecaj się tak bardzo. Nigdzie Cię nie obrażałem. Zresztą, jak ktoś nie zaczyna to i nie ma powodu do obaw. Nigdy pierwszy nie rozrabiam. No, ale, jak ktoś zaczepia - co robić, trzeba się bronić.



Tu nie chodzi o moja osobę. To po pierwsze. A po drugie. Nie raz i nie dwa, zdarzało się Panu obrażać swoich interlokutorów podczas dyskusji. I nie zauważyłem by wcześniej Pana obrazili (oczywiście nie twierdzę, że wszyscy ale wielu obrażal Pan bez powodu). Czytając Pana polemiki z tymi osobami, odnosi się wrażenie, że w chwili kiedy brakuje Panu merytorycznych argumentów zaczyna Pan jakieś smęcenie o wieku, o tym, ze "wiem ale nie powiem" i inne dyrdymały. Za najzabawniejsze zaś uważam wtręty o Pańskim "dorobku naukowym"... W jednym z postów udowodniłem jakiej jakości jest ten "dorobek".
Osobiście jestem zdania, że jeśli ktoś, podczas dyskusji, z braku argumentów, stosuje trik "bo ja jestem starszy to wiem lepiej" tudzież "jestem naukowcem/jestem magistrem/doktorem"* (niepotrzebne skreślić) to jest tak naprawdę jakimś zakompleksionym człowiekiem. Szacunku nie zdobywa się obrażając adwersarza tylko prowadząc merytoryczną dyskusję.

Życząc miłego dnia
M.

TW_BOLEK

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 15, 2011, 21:51:06 »
Cytat: "Beobachter"
[ciach!] Co ty chcesz zrobić z Polic? Miasto opluwających się ludzi? Co Cię to obchodzi kto coś robił w przeszłości, z kim sypiał, ile razy się rozwodził, czy siedział w więzieniu i zatarto skazanie etc.? Najpierw sam się ujawnij: nazywam się tak i tak, mam tyle lat i tyle, oświadczam, że współpracowałem - nie współpracowałem (ewentualnie współpracuję) z takimi lub innymi służbami.
Radni uzyskali mandat społecznego zaufania, ich życiorys - ich sprawa. Police to mała gmina, wiedzą sąsiedzi, jak kto siedzi. Jeśli komuś ufają - widać mają podstawy. I na tym koniec.  
Jak długo jeszcze będzie ten wątek kontynuowany w takim stylu? Mało wam tego, co orzekł sąd apelacyjny? I jak potraktował nadgorliwców I instancji? Zamach się nie udał, burmistrza nie da się usunąć esbeckimi metodami i za pomocą chwytów poniżej pasa. To teraz mamy dobierać się do radnych? Więcej godności Panowie!
Panie Kłys! Porozmawiaj pan ze swoim mocodawcą, niech pana mianuje swoim rzecznikiem prasowym i przestanie pan w końcu marnować publiczne pieniądze jako jakiś specjalista od spraw historii i kultury który nie wiadomo gdzie i kiedy przyjmuje oraz czym tak na prawdę się zajmuje. Czy tak nie byłoby prościej i uczciwiej?

Y.A.K

  • Gość
Rola "Obserwatora" w życiu Gminy
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 16, 2011, 07:04:20 »
Cytat: "TW_BOLEK"
Porozmawiaj pan ze swoim mocodawcą, niech pana mianuje swoim rzecznikiem prasowym i przestanie pan w końcu marnować publiczne pieniądze jako jakiś specjalista od spraw historii i kultury który nie wiadomo gdzie i kiedy przyjmuje oraz czym tak na prawdę się zajmuje. Czy tak nie byłoby prościej i uczciwiej?


Dało się ostatnio zauważyć czyhającego "redaktora" z aparatem w krzakach przed Clubem 80.

Zapewne zbierał materiały "historyczne" dla Urzędu Gminy.

Ciekwa jestem tylko co na to właściciel klubu?

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 16, 2011, 17:49:19 »
A gdzie jest klub 80?? nowy jakiś  :devil:
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !