Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 91269 razy)

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #165 dnia: Maja 23, 2012, 12:18:23 »
Cytat: "j.7"
Nikt nie podważa demokratycznego wyboru społeczeństwa. Chodzi o to aby wybry te były inne. Chodzi o to aby wyborca nie wiedząc na kogo głosować, stojąc przy urnie wyborczej poraz kolejny nie dochodził do wniosku, że "jak nie wiem na kogo to znowu na tych samych". Chodzi też oto, że sprawowanie ciągłej władzy przez tych samych staje się niezdrowe i nieprzejrzyste. Może też prowadzić do rzeczy gorszych...
 :study:

Jak to nie podważa?"Chodzi o to aby wybory te były inne",co masz na myśli, kryteria uliczne serwowane przez nie mogący dojść do władzy PiS?Polacy nie są tacy głupi jak się wielu wydaje.
Dokonują wyborów racjonalnych w danym momencie.Wrzeszczy margines tak jak w Policach w poprzedniej kadencji klan K,czego efektem jest m/in sięgnięcie po brudne metody,bo w demokratycznej rywalizacji nie dali rady.Z jednym się zgodzę,że ciągłe sprawowanie władzy usypia przy niej będących.Dlatego moim zdaniem władzę w samorządach  powinno się sprawować tylko przez jedną kadencję z prawem ponownego startu po czteroletniej przerwie.Takie rozwiazanie pozwoliłoby wyborcom dokonywać autentycznego wyboru.Dobrze rządzili ,wybieramy ponownie,zle odsyłamy do kąta.Taki mechanizm ograniczyłby tworzenie sitwy, z czym mamy do czynienia we wszystkich samorządach.

j.7

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #166 dnia: Maja 23, 2012, 12:33:54 »
Krzyczysz, Krzyczysz a na końcu i tak się ze mną zgodziłeś. Nie podważam wyborów demokratycznych bo stwierdzenie, żeby wybory były inne, to właśnie nawoływanie żeby nie były one ciągle takie same.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #167 dnia: Maja 23, 2012, 12:55:50 »
Cytat: "j.7"
Chodzi o to aby wyborca nie wiedząc na kogo głosować, stojąc przy urnie wyborczej poraz kolejny nie dochodził do wniosku, że "jak nie wiem na kogo to znowu na tych samych".

Ok. Ja Ciebie rozumiem! Tylko powiedz, jakimi metodami chciałbyś zmusić wyborcę do uzyskania tej wiedzy, jeżeli on sam tego nie zechce? Ja, idąc na wybory (w moim okręgu wybiera się 7 radnych) bez problemu jestem w stanie wytypować tych właściwych spośród kilkudziesięciu, bo o wielu kandydatach wiem sporo. Ale ja wiem, bo chcę wiedzieć! Innym wystarczy obrazek z plakatu, popularność nazwiska, szyld nad jego portretem lub fakt, że wcześniej też był radnym. A najpopularniejszy jest wariant  – który stosuje większość mieszkańców – a jest nim nie wzięcie udziału w wyborach.  Paradoksalnie głosują w ten sposób na tych, których wskaże mniejszość.

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #168 dnia: Maja 23, 2012, 13:04:45 »
Cytat: "j.7"
Krzyczysz, Krzyczysz a na końcu i tak się ze mną zgodziłeś. Nie podwarzam wyborów demokratycznych bo stwierdzenie, żeby wybory były inne, to właśnie nawoływanie żeby nie były one ciągle takie same.

Co do mechanizmów pełna zgoda,tylko ty  nic nie zaproponowałeś.Jeśli chodzi o pozostałą część twojego postu  aktualne pozostaje moje zdanie"Polacy nie są tacy głupi jak się wielu wydaje.Dokonują racjonalnych wyborów w danym momencie."

j.7

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #169 dnia: Maja 23, 2012, 13:21:02 »
Tak więc wszyscy w zasadzie gdzieś tam się zgadzamy...
Jeśli chodzi o wiedzę na temat tego na kogo głosować:
Wojtek i Jezat. Jeden z Was twierdzi, że części wystarczy plakat, innym nazwisko, innym że już był, a większość i tak nie pójdzie. Zatem gdzie tu mądrość, a w zasadzie racjonalizm rodaków o którym pisze drugi z Was.
Zatem ja powiem tak:
Wojtku: Faktycznie na siłę nikomu zainteresowania wyborami i kandydatami się nie wpoi. Kto chce, ten chce. Ale żeby to zmienić do ludzi muszą wyjść Ci którzy chcą rządzić, nie tylko plakaty rozwieszać. Nawet jeśli na 10 agitowanych 1 z tych co mają to gdzieś się zainteresuje to już bedzie sukces.
Jezat: Faktycznie Polacy nie są głupi i swoją mądrość mają. Tylko im się nie chce! Naród raczej leniwy, marudzący i nie wierzący, że jeszcze można coś zmienić. Zatem j.w. Do ludzi.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #170 dnia: Maja 23, 2012, 22:16:42 »
Cytat: "j.7"
Naród raczej leniwy, marudzący
Dziś na zebraniu w SM odra zamiast 401 osobników było 17, z czego dwie wyszły przed zakończeniem zebrania.

j.7

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #171 dnia: Maja 24, 2012, 09:27:54 »
Z innej beczki.
Sz. P. Kubo. Nie wiem kim Pan jest (Moderatorem, Administratorem) bo jestem tu krótko, ale powiem, że poprawianie na forum komuś błędów ortograficznych to bardzo nieładnie. Tu nie szkółka. Może tak, np. ktoś jest dyslektykiem albo z rozpędu się pomylił.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #172 dnia: Maja 24, 2012, 09:37:53 »
j.7, obecnie chyba już każda przeglądarka ma sprawdzanie pisowni w standardzie. A jak ktoś jest dyslektykiem to tym bardziej powinien dbać o to, aby pisać poprawnie. A nie spocząć na laurach i wszędzie się tłumaczyć, że on ma dysmózgię :crazy:

j.7

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 24, 2012, 09:43:25 »
Kolego/Koleżanko Kilofownikownia. Po pierwsze to nie mam dysleksji, tylko zwyczajnie się z rozpędu pomyliłem. Po drugie powtarzam, że to nie szkółka i to nie grzecznie, tym bardziej, że zrobił to chyba admin, a nie automat. Po trzecie to hamuj koleżko z takimi tekstami jak to, że ktoś ma dysmózgię bo mocno obrażasz.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 24, 2012, 09:49:23 »
Po pierwsze koleżko to zrobiłeś babola, ktoś cię poprawił a teraz robisz aferę. Po drugie określenie dysmózgia świetnie oddaje podejście osób o których mówiłem i nie jest moim zdaniem obraźliwe. A po trzecie jak sam zauważyłeś jesteś tu niezbyt długo, więc mógłbyś zacząć od poznania panujących tu zwyczajów a nie od razu zmieniać forum pod swoją osobę. Bo jednym z obowiązujących tu zwyczajów jest poprawianie ortów przez administrację. No i zawsze pozostaje ci opcja zrezygnowania z pisania tutaj. Wszak przymusu nie ma :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 24, 2012, 09:51:19 »
Ok Panowie, koniec, przenieście się na prywatne wiadomości, bo nie to jest tematem. Dziękuję.

j.7

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 24, 2012, 10:12:13 »
Ehhh. Faktycznie trzeba to zakończyć i powrócić do głównego wątku. Nie z każdym niestety da się na poziomie rozmawiać. Trudno.  :crazy:
Zatem, na czym staneło jeśli chodzi o Burmistrza?
Przejrzalem cały wątek (mam nadzieję, że dokładnie i teraz nie będę tego powtarzał) i chyba jeszcze nikt się nie zastanawiał nad tym, co jesli wyrok się utrzyma będzie dalej robił obecny Burmistrz?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 24, 2012, 12:55:09 »
Cytat: "j.7"
ale powiem, że poprawianie na forum komuś błędów ortograficznych to bardzo nieładnie. Tu nie szkółka


To forum jest jednak wyjątkowe i piszemy tu zgodnie z regułami języka polskiego. Tak jak napisał Kilofownikownia musisz się do tego przyzwyczaić, jeśli nie chcesz mieć poprawianych co chwila postów i gustownego czerwonego paska pod nickiem.

Cytat: "j.7"
Po drugie powtarzam, że to nie szkółka i to nie grzecznie, tym bardziej, że zrobił to chyba admin, a nie automat.


Niegrzecznym akurat jest robienie błędów w postach, czy to ortograficznych, czy interpunkcyjnych. Dlaczego? Bo w ten sposób jest okazywany brak szacunku dla Czytających. I guzik mnie obchodzi, czy ktoś ma papiery jakiegokolwiek koloru. Jeśli chcesz na ten temat dalej podyskutować - zapraszam na PW.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

traffic

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 24, 2012, 14:14:18 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "speedbax"
Cytat: "sekator"
(Bartek nie daj się manipulować)


Dobrze wiesz, że ciężko jest mną manipulować, jednak bardzo Ci dziękuję za post wyjaśniający.

A powinieneś podziękować za post wkręcający. Znów się dajesz sekatorowi manipulować.

1. 18 grudnia 1998 r. (uchwalenie ustawy powołującej IPN) w Polsce rządziła koalicja UW - AWS. Częścią AWS było PC, którego szefem do końca 1997 r. był Jarosław Kaczyński. W 1998 r. odszedł wprawdzie z PC, ale w 1999 r. do niego wrócił i dostał funkcję honorowego prezesa.
2. IPN (w uproszczeniu) składa się z dwóch części. Jedna robi to, do czego ją powołano w 1999 r. - zajmuje się badaniem historii, edukacją i ściganiem zbrodni przeciwko narodowi polskiemu, zarówno faszystowskich, jak komunistycznych. Druga to pion lustracyjny, który powstał 7 lat później.
3. Ustawę lustracyjną, która w pierwotnej wersji kazała się tłumaczyć chyba nawet bibliotekarkom urodzonym przed sierpniem 1972 r., uchwalono w październiku 2006 r. W Polsce rządził wówczas PiS, prezydentem był Lech Kaczyński, premierem Jarosław Kaczyński. Na szczęście nie rządzili Trybunałem Konstytucyjnym, który sporą grupę osób uwolnił od tego horroru (m.in. mnie).
4. Próby wykorzystywania esbeckich archiwów do niszczenia przeciwników politycznych mają już ponad 20 lat. Pierwsza znana publicznie to tzw. lista Macierewicza. Tak, chodzi o tego samego Macierewicza, który teraz zajmuje się wyjaśnianiem, że katastrofa smoleńska to był zamach.

To są fakty, które każdy może sobie sprawdzić i wyciągnąć własne wnioski. Oczywiście każdy może też czerpać wiedzę o rzeczywistości z filmów fabularnych.


 
czyli Tusk (UW), Schetyna (UW), Komorowski (AWS/SKL) etc. głosowali za IPN... J. Kaczyńskiego w parlamencie nie było ale po raz któryś jego potężna władza sięgnęła ul. Wiejskiej  :rotfl:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 24, 2012, 14:45:22 »
Cytat: "traffic"
Kaczyńskiego w parlamencie nie było

Bo wyszedł kota nakarmić?
Zamiast bezmyślnie powtarzać poczytaj sobie:
http://jaroslawkaczynski.info/jaroslaw_kaczynski/Notka_biograficzna
Na samym dole. To źródło chyba uznasz za wiarygodne?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.