Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza  (Przeczytany 197490 razy)

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #480 dnia: Listopada 29, 2009, 12:55:03 »
I to pewnie Bogumiła Korczyc, eh fantasta.

patrykpolice

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #481 dnia: Listopada 29, 2009, 15:58:05 »
Cytat: "babadraba"
Nie wiem skąd takie wysokie mniemanie o kandydaturze p. Ewy Chmielewskiej. W ostatnich wyborach samorządowych, startując z 1 miejsca osiągnęła wynik zaledwie 156 głsów -
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiKandydat.html?okregId=321100-RDA/3&kandydatId=8a8a8a830e3bc34c010e3c2a6e070191
Bodajże dwa lata wcześniej startowała do sejmu z list Platformy Ob. i wówczas wynik był dużo lepszy chyba 2 lub 3 tys. głosów. Ale gdy zabrakło dobrego szyldu wyborczego, zabrakło także wyniku. Teraz będzie podobnie. Tym bardziej, że został niespełna rok do wyborów a p. Chmielewskiej nie widać wogóle w mediach. Według mojej oceny to widoczny znak na to, że jej zaplecze polityczne, o ile jest takowe, nie ma zbyt wiele wiedzy o marketingu politycznym ani o mechanizmach wyborczych. Ale niech próbuje. Im większy wybór dla wyborców tym lepiej. Także lepiej dla obecnego burmistrza (którego fanem nie jestem), im wieksza ilość kandydatów tym ma większa szansa na jego wygraną wyborów w pierwszej turze.


Już ustosunkowuję się do wypowiedzi i zapytania o wysokie przewidywania - otóż wynik, który przytaczasz dotyczy wyborów samorządowych i startowania z lokalnego komitetu wyborczego, który sam w sobie niestety mimo dobrych chęci i mnóstwa pieniędzy wyrzuconych w kampanię nie wiele zwojował, ale to raczej wina (zasługa) lidera grupy, który jak wiadomo w Policach nie cieszył się zbyt dużą "sympatią". Ilość zdobytych głosów jak na radną, o które to stanowisko ubiegała się Pani Ewa w zupełności by wystarczyła, gdyby tylko była w innym komitecie wyoborczym (tutaj cała rozprawka nt. parytetów i skomplikowanej metodologii dzielienia głosów wyborczych zgodnie z ordynacją), poza tym głosowanie na radnego - jest stricte lokalne - stąd w Policach wystarczy 70-100 głosów aby nim zostać, a sumaryczna wspomniana przez Ciebie ilość głosów oddanych na Panią Ewę jest prosta do wyjaśnienia - otóż w danym okręgu wyborczym głosuje tylko dana garstka mieszkańców (z danego obszaru wyborczego - czyli często 2-3 ulice a nie cała Gmina czy Powiat), a nie wszyscy uprawnieni do głosowania. Stąd dużo bardziej odpowiadające faktycznemu poparciu są głosy oddane w wyborach poselskich, gdzie z dalekiego miejsca na liście udało się Pani Ewie zdobyć jeden z lepszych wyników i chyba najlepszy w Powiecie (nie wspominając o słynnym amatorze maryśki, tym jak on się reklamował - ostatnim atamanie :)). Reasumując - i tutaj także odpowiedź na przewrotne słowa Pana Yaka - Policom jak nigdy dotąd potrzebny, wręcz niezbędny jest ktoś nowy! Ktoś nieuwikłany, bez podejrzeń, z otwartym niewypaczonym umysłem, trzeźwą oceną sytuacji i pomysłami. Tutaj bez szans są wielcy mościowie z rodziny "K" z prostej przyczyny - są znienawidzeni przez społeczeństwo, bez szans są także onni lokalni dorbkiewicze, pseudo biznesmeni czy poszukiwacze fortuny i niespełnionych aspiracji. Pan Yak wspomina, że tyle się burmistrzowi zawdzięcza (Pan Yak z pewnością:)), że co dobrego w gminie to on, itp. A ja się zapytuję w takim razie - co miałby - zupełnie nic nie robić za 10 tys. miesięcznie? Czy to łaska i wileka dobra wola, że remontuje się ulicę, wymienia chodniki i buduje ścieżki rowerowe? Nie, to normalna, bieżąca praca - bo nie zapominajmy, burmistrz to zwierzchnik pracowników urzędu i w jego interesie jest, aby praca była odpowiednio zaplanowana i wykonana. A w tej kadencji i poprzenich już wystarczy mniejszych, bądź większych afer - wielu niedomówień o przetargi, wielu znaków zapytania i klepania się po plecach. Odrębną kwestię stanowi sama funkcja reprezentacyjna - i tutaj nasz obecny miłościwie panujący niektórym burmistrz biję wszystkich na głowę - jak można się tak zniżać do nie wiem, poziomu nastolatka wpuszczonego na salony, aby podczas oficjalnych spotkań, imprez, uroczystości, biegać z aparatem foto?! to jest żenujące i nie przystające do takiego stanowiska. Nie sposób nie wspomnieć o robieniu zdjęć podczas sesji rady miasta - czyżby same protokoły nie wystarczyły burmistrzowi aby wiedział kto nie podniósł odpowiednio ręki? Musi mieć dokumentację foto aby w danym momencie komuś wypluć jego niesubordynację? Brak słów na takie zachowanie. Zmierzając do podsumowania - akurat w nadchodzą takie czasy, że bezpartyjność i bezszyldowość, a szczególnie nie bycie powiązanym z obłudną platformą, szczególnie tą policko-szczecińską może wyjść tylko in plus i na pewno tak będzie w przypadku Pani Ewy. Ponadto abstrachując i patrząc z takiego czysto "ludkziego" punktu widzenia - to chyba jedyny kandydat, który nie patrzy na korzyści płynące z fotela burmistrza i naprawdę ze szczerym sercem chce zmian na lepsze i rozwoju, a nie tylko mizernego wykonywania obowiązków. Poza tym pani Ewa ma już piękny dom, dobre auto i materialnie nie musi tego szukać na stanowisku.
Tyle, zapraszam do dalszej - merytorycznej dyskusji.
Patryk.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #482 dnia: Listopada 29, 2009, 16:14:13 »
Oj Patryku, Patryku! Pewnie jesteś jakoś skoligacony z panią Ewą, skoro tak za nią optujesz. Nie chcę w jakikolwiek sposób umniejszać jej kwalifikacji, ani jej atakować - muszę jednak wskazać rzecz oczywistą. Pani Ewa jest od kilkunastu lat bibliotekarką w szkole podstawowej. Ma za sobą relatywnie krótkie doświadczenie bycia przewodniczącą Rady Powiatu. Ma sporo osiągnięć jako organizatorka różnych ciekawych imprez. I - na tym koniec. O realiach gminy (bo gmina to nie powiat, którym rządzi się łatwo) pani Ewa nic nie wie. Po prostu NIC. I nagle, w tzw. momencie granicznym, czyli potencjalnie bardzo trudnym dla gminy (Zakłady itd.) chcesz Patryku powierzyć jej tak istotny urząd? Argumentując - wręcz ją obrażając - że będzie świetna, bo nie wykonuje zdjęć radnym i nie będzie kradła, skoro ma ładny samochód i dom. Czy chcesz powiedzieć, że gdyby tych przedmiotów nie miała to mogłaby kraść? Oj, straszne rzeczy piszesz, wręcz nie do uwierzenia, że można tak postawić sprawę. Nigdy bym nie śmiał tak napisać, po prostu z szacunku do pani Ewy. Jak to ma być dyskusja merytoryczna to ja za nią dziękuję.

suszek

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #483 dnia: Listopada 29, 2009, 21:15:24 »
Czyli co YAK? Burmistrzem Nowego Warpna- tak, Polic-nie.

bolek.1920

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #484 dnia: Listopada 29, 2009, 21:24:02 »
Panie Yak proszę w końcu wyłączyć ten gramofon, bo zdaje się, że zacięła się w nim płyta. Pan Diakun nie będzie Burmistrzem w następnej kadencji i Pan powinien wiedzieć o tym najlepiej.

jezat

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #485 dnia: Listopada 29, 2009, 21:51:05 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: "bolek.1920"
Panie Yak proszę w końcu wyłączyć ten gramofon, bo zdaje się, że zacięła się w nim płyta. Pan Diakun nie będzie Burmistrzem w następnej kadencji i Pan powinien wiedzieć o tym najlepiej.

To wam w Platfuuormie,nie wiedzieć czemu obywatelską zwaną,nie tylko,że zacięła się płyta.Wam  po prostu zaczął gnić gramofon i przykry zapach tej zgnilizny unosi się nad Policami.Na wasze  nieszczęście macie tylko ten gnijący gramofon.

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #486 dnia: Listopada 29, 2009, 23:49:04 »
Cytat: "patrykpolice"
poza tym głosowanie na radnego - jest stricte lokalne - stąd w Policach wystarczy 70-100 głosów aby nim zostać

Nie zgodzę się z tym. Żaden z wybranych radnych miejskich nie uzyskał wyniku poniżej 100 głosów. Dopiero radni, którzy weszli za W. Diakuna, J. Pisańskieego i śp. K. Tobołę mieli niższe wyniki.

Diakun Władysław 739
Pisański Jakub 324
Korczyc Bogumiła Janina 312
Chmielewski Janusz 301
Kardziejonek Jerzy Konstanty 283
Sobczyk Adam 275
Jaźwińska Elżbieta 265
Różycki Mariusz Roman 253
Król Witold Melcher 236
Wirkijowski Kazimierz 218
Durman Zygmunt 182
Kropidłowski Zbigniew 180
Toboła Krzysztof Stanisław 162
Kosiorkiewicz Władysław Jan 162
Rajewski Michał Wojciech 150
Ufniarz Grzegorz Marek 149
Pachis Bartłomiej Władysław 148
Hlek Zofia 147
Rybowski Jan 136  
Tokarczyk Tomasz Maksymilian 113
Karpiszyn Mieczysław 104

Cytat: "patrykpolice"
sumaryczna wspomniana przez Ciebie ilość głosów oddanych na Panią Ewę jest prosta do wyjaśnienia - otóż w danym okręgu wyborczym głosuje tylko dana garstka mieszkańców (z danego obszaru wyborczego - czyli często 2-3 ulice a nie cała Gmina czy Powiat), a nie wszyscy uprawnieni do głosowania.
 
Okręgi powiatowe są rozległe i nie ograniczają się tylko do kilku ulic.

Cytat: "patrykpolice"
otóż wynik, który przytaczasz dotyczy wyborów samorządowych i startowania z lokalnego komitetu wyborczego, który sam w sobie niestety mimo dobrych chęci i mnóstwa pieniędzy wyrzuconych w kampanię nie wiele zwojował, ale to raczej wina (zasługa) lidera grupy,

Do polityki trzeba mieć intuicję. E. Chmielewską intuicja zawiodła w poprzednich wyborach. Teraz może będzie lepiej. Z pewnością start na burmistrza znacznie zwiększa szanse na otrzymanie mandatu radnego, i w mojej ocenie o to w tym przypadku chodzi. Trzeba tylko uważac, aby nie podzielić losu P. Misiło, który jako jedyny kandydat ubiegający się o fotel burmistrza 3 lata temu, nie został radnym.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

anilewe

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #487 dnia: Listopada 30, 2009, 00:16:59 »
Cytat: "patrykpolice"
Poza tym pani Ewa ma już piękny dom, dobre auto i materialnie nie musi tego szukać na stanowisku.


Czy to jakies kryterium w wyborze burmistrza? No coz, w takim razie musze przyznac, ze dom p.Kardziejonka zdecydowanie bardziej do mnie przemawia. Idac Pana tropem bede zmuszona zaglosowac na radnego Kardziejonka. A tak zupelnie na powaznie co Pan sugeruje? Ze jak czlowiek biedny to nieuczciwy?

Wojtek

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #488 dnia: Listopada 30, 2009, 11:08:57 »
Szkoda, że nie ma wyborów na Pełnomocnika  ;D .  Moim zdaniem rządzi teraz Pełnomocnik, a Burmistrz tylko podpisuje.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #489 dnia: Listopada 30, 2009, 17:09:24 »
Mój Drogi, acz biedny Wojtku! Musisz być bardzo młody, skoro demonizujesz. Ja, jako pełnomocnik ds. zabytków jestem master NIKT. Facet, którego możliwości z łaski Pana Burmistrza ograniczają się do interwencji w podjętej profesji. Przyznaję, że Pan Burmistrz jest słowny i konsekwentny, w zakresie nadanych mi uprawnień - szanuje owe uprawnienia. Jeżeli jest jakiś problem związany z pełnioną przeze mnie funkcją - Pan Burmistrz i wszystkie profilowe wydziały UM pomocy nie odmawiają. Ja również nie nadużywam nadanych mi kompetencji i wszystko dzieje się "summa cum laude", czyli "z najwyższą pochwałą". Mówimy jednak o marginaliach, to nie są istotne sprawy w codziennym życiu gminy. Oczywiście ja wiem, Pan Burmistrz pewnie również, że po naszych czasach zostaną tylko te dzisiaj marginalne działania. Przyszłe pokolenia zainteresują dociekania (i ustalenia) historyczne, widzenie Polic w kontekście czasu i świadomości, dawne odkrycia itd. Nikogo nie zainteresuje teatr polityczny, występy efemeryd-radnych, jałowe kłótnie i spory. W tym sensie ja i Burmistrz mamy wspólne osiągnięcia. Obaj przejdziemy do Historii i będą nas wspominać oraz się na nas powoływać. Czy jednocześnie ktoś wspomni radną Korczyc lub awanturniczego Kardziejonka, co chce zostać burmistrzem? Bardzo wątpliwe. Co jakieś lokalne spory będą obchodziły badacza za lat np. 50., gdy ja (i moi współcześni) będę gryzł ziemię? Zostaje tylko wartość. Z Burmistrzem Władysławem dobrze się rozumiemy.
Nie przekażemy - szczególnie "młodym wilkom" - istoty pewnych punktów stycznych, wynikających z podobnych wyborów i doświadczeń. Mamy na koncie ich dość, aby obopólne stanowiska brać pod uwagę. Wam, Drodzy Adwersarze, wydaje się, że to są "wpływy". Nieprawda. To jest umiejętność brania cudzych stanowisk pod uwagę. Nabywa się ją z wiekiem. Nic na to nie można poradzić. Trzeba ów wiek osiągnąć. To takie obiektywne przesłanie.
Piszesz Wojtku, sugerując rzeczy nie istniejące, że Burmistrz jest zależny od swego Pełnomocnika. Brednia. W niczym, naprawdę w niczym zależny nie jest. Zależny jestem - jeśli już - ja. Ale istnieje pewna prywatna realizacja, pozwalająca na współpracę. Na zasadach dobrowolnej lojalności. Dogadaliśmy się i nie będziemy się zdradzać. Tyle wzajemnych zależności. W praktyce oznacza to, że mogę do Pana Burmistrza zadzwonić w dowolnej porze. I vice versa. Obaj odbierzemy telefony. Choćby jeden z nas był w Pasewalk lub na Ukrainie. To żaden ewenement.
I wreszcie słowo na koniec. Uważam Władysława Diakuna za najlepszego kandydata na burmistrza w nadchodzących wyborach. Argumentów mam wiele, bo długo nad kwestią myślałem. Nie ma w tej refleksji żadnej prywaty, jest wielostronne przemyślenie. Byłbym rad, gdyby moi Respondenci również ten temat przemyśleli. Pozdrawiam Czytających!

kolins

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #490 dnia: Grudnia 01, 2009, 07:54:07 »
"Uważam Władysława Diakuna za najlepszego kandydata na burmistrza w nadchodzących wyborach. Argumentów mam wiele, bo długo nad kwestią myślałem. Nie ma w tej refleksji żadnej prywaty, jest wielostronne przemyślenie. " [/quote]
Proszę o rozszerzenie tematu, dlaczego pan Diakun jest kandydatem najlepszym, jakie cechy lokalnego polityka posiada, poza "brataniem się' z ludnością i posiadaniem zaplecza  w postaci Gryfa? :szukaj:

Wojtek

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #491 dnia: Grudnia 01, 2009, 16:38:10 »
kolins - Pan też jest Pełnomocnikiem?

jezat

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #492 dnia: Grudnia 02, 2009, 11:02:56 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: "kolins"
"Uważam Władysława Diakuna za najlepszego kandydata na burmistrza w nadchodzących wyborach. Argumentów mam wiele, bo długo nad kwestią myślałem. Nie ma w tej refleksji żadnej prywaty, jest wielostronne przemyślenie. "

Proszę o rozszerzenie tematu, dlaczego pan Diakun jest kandydatem najlepszym, jakie cechy lokalnego polityka posiada, poza "brataniem się' z ludnością i posiadaniem zaplecza  w postaci Gryfa? :szukaj:
[/quote]
Tylko człowiek o marnym poziomie intelektualnym może zadawać tak głupie pytania,chyba....że zadaje je POPiSior w celach politycznych.Tutaj mamy akurat do czynienia z tym drugim.Odpowiedz jest prosta, choć nie wiem czy dla pytającej drużyny -W.Diakun ma kilka tysięcy wiernych wyborców nie poddających się biznesowym ogłupiaczom.A po drugie wymagania jeśli chodzi o kandydatów na wójtów,burmistrzów i prezydentów znajdziecie w ustawach o samorządzie terytorialnym.

kolins

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #493 dnia: Grudnia 02, 2009, 11:22:24 »
Tylko człowiek o marnym poziomie intelektualnym może zadawać tak głupie pytania,[/quote]

Tylko POPiSiak może obrażać ludzi i cham...

jezat

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #494 dnia: Grudnia 02, 2009, 12:57:27 »
Cytuj (zaznaczone)
[quote="kolins"
]

Tylko POPiSiak może obrażać ludzi i cham...
[/quote]
Masz oczywistą rację co do POPiSu.Dlatego każda wypowiedz członka drużyny Jurgensona
  ze względu na sączący się z niej jad nienawiści wywołany bezsilnością.otrzymuje ripostę
z mojej strony.