Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Walka nauczycieli o szkołę  (Przeczytany 84940 razy)

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #210 dnia: Stycznia 05, 2012, 17:52:06 »
Panie, Panowie - czapki z głów. Proszę przeczytać oświadczenie Zarządu Powiatu z dnia 04.01. 2012 zamiesczczone na stronie Powiatu. Historia porozumień powiatowo-gminnych chyba po raz pierwszy podana do publicznej wiadomości. Zaczyna się przenoszenie odpowiedzialności.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #211 dnia: Stycznia 05, 2012, 20:14:21 »
DRAMAT!!!
to wlasnie nasz szanowny Powiat nie chce gimnazjum, to nie jest pomysl Burmistrza!
Zrobilo sie goraco wokol sprawy i chca na niego zrzucic wine!
To, ze zdjeto to z obrad sesji gminnej wlsnie o tym swiadczy. Powiat klepnal pomysl 40 miejsc bez zadnej dyskusji bo jest im to na reke! Musza utrzymac jedna klase po to by nie oddac pieniedzy za hale( projekt polsko-niemeiecki - Interreg 4a) to starostwo mowi o "wygaszaniu gimnazjum" to nie jest pomysl Burmistrza!
sz

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #212 dnia: Stycznia 05, 2012, 20:25:28 »
Cytat: "sz"
to nie jest pomysl Burmistrza!


Pewnie, że nie jest - starają się jak mogą,  aby się pozbyć  burmistrza. W tej materii (tj. szkoły),  działanie  na  zasadzie  - cel uświęca środki - jest po prostu chore. Mam nadzieję, że szanownym decydentom starostwa  tym razem nie wyjdzie to na zdrowie.
garde

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #213 dnia: Stycznia 05, 2012, 21:10:33 »
Poczekajmy, może dowiemy się do czego tak naprawdę zdążają.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #214 dnia: Stycznia 07, 2012, 10:19:47 »
Cytat: "airam"
Panie, Panowie - czapki z głów. Proszę przeczytać oświadczenie Zarządu Powiatu z dnia 04.01. 2012 zamiesczczone na stronie Powiatu. Historia porozumień powiatowo-gminnych chyba po raz pierwszy podana do publicznej wiadomości. Zaczyna się przenoszenie odpowiedzialności.

Szanowna pani w jakichś innych Policach mieszka czy może na początku tego wątku jakaś inna airam się wypowiadała?
Historia porozumień w sprawie Gimnazjum nr 6 jest publicznie znana od czasów pierwszego z nich (gdy jeszcze w gminie i powiecie te same opcje rządziły), natomiast historia ostatnich negocjacji jest publicznie znana co najmniej od początków października.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #215 dnia: Stycznia 08, 2012, 06:45:56 »
Od początku sprawy jestem po tej samej stronie, nie zmieniłam zdania ani miejsca zamieszkania.
W swoim poście chciałam zwrócić uwagę, że jest to historia na nowo opowiedziana. Przy okazji uwagę zwraca wreszcie docenienie ogromu działań pedagogów, uczniów, rodziców, kierownictwa Zespołu Szkół na rzecz partnerstwa polsko-niemieckiego.
Kurjozalne są kolejne akapity w kontekście ograniczania suwerennych działań organów Szkoły, przenoszenie odpowiedzialności na innych, kiedy chociażby sprawa godzin zajęć zaplanowanych przez Szkołę w ramach szkolnych planów nauczania trwała co najmniej o kilka miesięcy za długo i zakończyła się poważnym ograniczeniem limitu kilka miesięcy po rozpoczęciu roku szkolnego.
Dlaczego ograniczono nabór na rok szkolny 2012/13 do czterdziestu uczniów (sesja Rady Powiatu z 23.12.2011 r.) skoro Powiat widzi potrzebę utrzymania naboru  na poziomie sześćdziesięciu uczniów?
Czy ktoś ubezwłasnowolnił władze w tym zakresie?
Okazuje się, że można wreszcie powiedzieć, iż nie ogranicza się naboru spoza Gminy Police, bo nie od jej władz to zależy. Jest to sprawa pozostająca wyłącznie w gestii władz powiatowych.
Pytam w związku z tym: po co ten zamęt, zwlekanie w podejmowaniu decyzji?
I odpowiadam sobie:  to inni są winni tego zamieszania i niepokoju, nie my.
A tak dodatkowo chcę zapytać, czy zamieszczenie oświadczenia na stronie internetowej załatwia sprawę korespondencji pomiędzy Powiatem a Gminą? Forma przeniesiona chyba ze szczebla polityki krajowej - nowomoda?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #216 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:47:50 »
Cytat: "airam"

W swoim poście chciałam zwrócić uwagę, że jest to historia na nowo opowiedziana.

Słowami "po raz pierwszy podana do publicznej wiadomości"? Interesująca forma artystyczna.
Cytat: "airam"
Dlaczego ograniczono nabór na rok szkolny 2012/13 do czterdziestu uczniów (sesja Rady Powiatu z 23.12.2011 r.) skoro Powiat widzi potrzebę utrzymania naboru  na poziomie sześćdziesięciu uczniów?

Bo taką liczbę uzgodniły władze wykonawcze obu samorządów. Napisałbym "burmistrz ze starostą", ale technicznie tak to nie wyglądało. Natomiast na pewno obaj panowie ten wynik negocjacji zaklepali. I starosta uzgodnień dotrzymał - a burmistrz nie.
Niestety, ja nie kupuję tekstu burmistrza "moje stanowisko było takie, żeby nie było limitu". Bo tylko kretyn uwierzy, że naczelnik Stefański propozycję wygaszenia polskiej części Gimnazjum nr 6 wysłał do starostwa bez zgody swojego szefa. A jeśli się w trakcie negocjacji tak diametralnie zmieniło zdanie, to co przeszkadzało przyjąć pierwszą propozycję powiatu, czyli 60 bez względu na miejsce zameldowania?
Pani wybaczy, ale akurat w tej sprawie nie bawią mnie ani zagrywki pod publiczkę (tak oceniam wypowiedź burmistrza), ani gierki polityczne po obu stronach. Natomiast zdecydowanie mnie wkurza fakt, że wszystkie strony tego konfliktu - wliczając szkołę - interes dzieci mają na ostatnim miejscu.
Cytat: "airam"
Okazuje się, że można wreszcie powiedzieć, iż nie ogranicza się naboru spoza Gminy Police, bo nie od jej władz to zależy. Jest to sprawa pozostająca wyłącznie w gestii władz powiatowych.

airam może wszystko powiedzieć, nawet to, że Ziemia jest płaska. To taka zaleta/wada (niepotrzebne skreślić) wolności słowa i Internetu.
Fakty są zaś takie, że zależy to od obu samorządów. Powiat nie może prowadzić gimnazjum bez umowy z gminą (bo to w gminnych kompetencjach jest prowadzenie gimnazjów), a gmina nie może zmusić powiatu, żeby gimnazjum prowadził. Czyli muszą się dogadać, a za kształt tej umowy odpowiadają obie strony.
Natomiast za stworzenie patologii pt. "jeśli twoje dziecko uczy się za słabo, żeby się normalnie dostać do gimnazjum w Białej, to zamelduj je w Szczecinie albo Nowym Warpnie" odpowiada szkoła. Szkoła, która powinna również wychowywać, a w tym przypadku pokazuje dwunastolatkom, że oszustwo popłaca.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #217 dnia: Stycznia 08, 2012, 13:36:01 »
Chyba nie wiesz, ale Powiat prowadzi  na terenie Gminy oprócz Gimnazjum Nr 6 jeszcze cztery gimnazja.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #218 dnia: Stycznia 09, 2012, 06:53:12 »
Masz rację, przekształcenie Białej w SOSW nr 5 rozwiązałoby mnóstwo problemów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #219 dnia: Stycznia 10, 2012, 06:12:02 »
I znowu problem się rozmydla. Wróćmy do sedna sprawy - walki nauczycieli (rodziców, uczniów) o szkołę. Co załatwia oświadczenie Zarządu Powiatu. Czy i w jakim zakresie ją rozwiązuje?

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #220 dnia: Stycznia 10, 2012, 09:29:22 »
"Powiat" pozstanowil zrobic porzadek z Biala, pozbyc sie pani Golisowicz i dlaej to czyni, a oswiadczenie to tylko proba zmycia z siebie odpowiedzialnosci za glupie czyny i zrzucenie odpowiedzialnosci na Burmistrza, ktorego wybieraja ludzie...
sz

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #221 dnia: Stycznia 10, 2012, 13:30:17 »
Cytat: "airam"
I znowu problem się rozmydla. Wróćmy do sedna sprawy - walki nauczycieli (rodziców, uczniów) o szkołę. Co załatwia oświadczenie Zarządu Powiatu. Czy i w jakim zakresie ją rozwiązuje?

Przestań rozmydlać niewygodne kawałki, to nie będzie się rozmydlał. Oświadczenie ZP rozwiązuje problemy szkoły w takim samym zakresie jak demonstracja nauczycieli przed Doboszem. Czyli w żadnym. Podobnie jak nie rozwiązuje ich ustalenie, czy to powiat jest be, gmina cacy, a nauczyciele święci, czy może na odwrót.
Co do walki o szkołę - jesteś pewna, że nauczycielom, rodzicom i uczniom chodzi dokładnie o to samo? Bo ja np. chcę, żeby powiat skończył z próbami ręcznego sterowania szkołą - ale to nie znaczy, że zależy mi na tym, aby żaden nauczyciel nie stracił pracy. Chcę, żeby gmina skończyła z próbami zapełniania swoich gimnazjów poprzez ustawianie ograniczeń dla innych - ale to nie znaczy, że chcę braku limitu miejsc w Gimnazjum nr 6. Chcę, żeby to szkoła decydowała o kryteriach naboru - ale to nie znaczy, że godzę się na dyskryminację dzieciaków z Polic i przyjmowanie innych jak leci, na zasadzie "geniusz i matoł dają taką samą subwencję i tyle samo etatów".
Dla mnie najważniejszy jest interes mojego dziecka, który nie całkiem pokrywa się z priorytetami nauczycieli, a tym bardziej polityków. Zdziwiona?
Widzisz, ja potrafię wskazać rzeczy nie do przyjęcia (nie tylko z mojego punktu widzenia) w postępowaniu każdej ze stron, również szkoły. Ale nie o to chodzi. Teraz na tapecie jest sprawa naboru do gimnazjum, w której to gmina zachowuje się jak smarkacz w piaskownicy. Liczba 40 może jest gorsza niż 60 - ale na pewno lepsza niż 32 dla Polic plus ile się zmieści dla reszty świata. A czasu na marnowanie już nie ma.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
odpowiedz Gminy na zarzuty Powiatu
« Odpowiedź #222 dnia: Stycznia 13, 2012, 13:31:41 »
sz

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #223 dnia: Stycznia 13, 2012, 14:09:53 »
Ciekawe, kogo mają na myśli pisząc o "wprowadzających niepotrzebny niepokój i zamęt". Pewnie kuratora oświaty, który zarządził, że "Składanie podań o przyjęcie do oddziałów klas pierwszych gimnazjów bezrejonowych odbywa się w terminie 13 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. do godz.15.00". Najbliższa sesja polickiej rady miejskiej ma być 31 stycznia.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #224 dnia: Stycznia 15, 2012, 12:33:43 »
No to mamy winnego!!! Ha, ha, ha!!!  Nie zapominajmy, że Kurator co roku ogłaszając nabór do gimnazjów, wcześniejszy termin wyznacza dla tzw. gimnazjów bezrejonowych.