Police i okolice > Historia

[Police] To nie są Police

(1/6) > >>

jakub_m:
Gdy zbadałem temat do końca - uśmiechnąłem się pod nosem na wspomnienie o wywodach zamieszczonych tu na forum o amatorskiej interpretacji faktów historycznych. Otóż przyglądając się zdjęciom "bombardowanych Polic" w wydanej przez gminę i poddanej adiustacji merytorycznej przez p. Kłysa książki Hilde Kliche "Ruchome piaski" zacząłem się przyglądać zdjęciu na górze, probując wyobrazić sobie, gdzie utrwalony na zdjęciu widok się znajduje. Okazuje się, że w Policach - nigdzie :-) Zdjęcie huraoptymistycznie zostało potraktowane przeze mnie za źródłem jako pochodzące z nalotu na Police - błędnie. Słusznie zwrócił na to uwagę pewien czytelnik strony o fabryce mojego autorstwa, wskazując, że jest to... Hamburg. Nie wiem skąd fotki te zaczerpnięto do wspomnianej publikacji, faktem jest, że wkradł się błąd.

Proszę się temu przyjrzeć:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/FE01x7OveIyQRK1r8Y5HRg?authkey=Gv1sRgCP65gIrw8-uiOw&feat=directlink


http://picasaweb.google.com/lh/photo/XUjIq3p2AtRJssZDw7Jw_Q?authkey=Gv1sRgCP65gIrw8-uiOw&feat=directlink

yak:
Śmiać się - biedny, zgorzkniały Panie Jakubie - mógłbyś, gdybyś coś wiedział. A nie wiesz i podobnie jak Twój Tatuś uprawiacie fantastykę historyczną. Garstka faktów - multum zmyśleń. Jak się czegoś nie wie, to trzeba się najpierw spytać zamiast udawać wszechwiedzącego. Proponuję wejść na stronę:

www.magpol.com.pl/strona.html

i zobaczyć pdf-a. A potem gadać.

Natomiast co do Roberta - [...]*

* Ich habe einen Teil des Textes entfernen. Plm.

RobertPolice:

--- Cytat: "yak" ---Śmiać się - biedny, zgorzkniały Panie Jakubie - mógłbyś, gdybyś coś wiedział. A nie wiesz i podobnie jak Twój Tatuś uprawiacie fantastykę historyczną. Garstka faktów - multum zmyśleń. Jak się czegoś nie wie, to trzeba się najpierw spytać zamiast udawać wszechwiedzącego. Proponuję wejść na stronę:

www.magpol.com.pl/strona.html

i zobaczyć pdf-a. A potem gadać.

Natomiast co do Roberta - [...]
--- Koniec cytatu ---


.......zaiste? nie wiem do czego "pijesz" choć  wydawać by się mogło że mamy równe prawa

--- Cytat: "yak" ---Hej, fizyku jądrowy. A kiedy to ja kogoś obrażam hę? Konkrety, bo inaczej taki z ciebie fizyk, jak z koziej... Lecz każdy lubi się chwalić, zwłaszcza, że nikt nie sprawdzi.

--- Koniec cytatu ---


Co się tyczy zdjęć to nie trzeba być ekspertem aby stwierdzić że oba zdjęcia "niby Polic" różnią się topografią w sposób zasadniczy.

jakub_m:

--- Cytat: "yak" ---Śmiać się - biedny, zgorzkniały Panie Jakubie - mógłbyś, gdybyś coś wiedział. A nie wiesz i podobnie jak Twój Tatuś uprawiacie fantastykę historyczną. Garstka faktów - multum zmyśleń. Jak się czegoś nie wie, to trzeba się najpierw spytać zamiast udawać wszechwiedzącego.
--- Koniec cytatu ---


Nie wiem skąd ten paskudny wtręt, choć nie dziwi mnie ów ton i powtórzę to co już kiedyś powiedziałem - sieje Pan w środowisku lokalnych amatorów-historyków atmosferę niezgody, o czym świadczy powyższy wpis. Zwróciłem tylko grzeczną uwagę, sam dostrzegając swój błąd, który poprawiłem wyrzucając owe zdjęcie ze swojej strony internetowej. A jest Pan amatorem, bo: nie chce Pan zauważyć błędu, nie mówiąc już o nieumiejętności analizowania tego rodzaju źródeł:

- Strona internetowa, której rzut Pan zamieścił, jest mi znana, bo i ja z niej pobrałem owe zdjęcie. Zamieszczając je na stronie dodałem uwagę, że mam wątpliwość co do tego, czy są to Police: http://fabryka.wp24.pl/?sr=!czytaj&id=309&dz=info&x=4&pocz=0&gr=4 Galeria mieściła się bodajże na stronie www.aeronautics.ru, która obecnie nie działa. Jeśli nie na tej - proszę podać linka do źródła tego zdjęcia a nie zrzut, bo takie są prawidła przypisów w literaturze. Internet jest pełen błędnych informacji, i w tej galerii miał prawo pojawić się błąd. Pod postem na mojej stronie pojawiła się uwaga jednego z internautów. Moim zdaniem - 100% słuszna.

- Gdy porówna się oba zdjęcia, widzimy na nich te same okolice. Ów internauta zwrócił uwagę na basen wodny o charakterystycznym kształcie fajki, który powtarza się na obu zdjęciach. Jeśli nie jest to przekonywujący argument, proszę udowodnić, że obrazek rzeczywiście pokazuje okolice Polic z lotu ptaka.

Doprawdy nie wiem, kto tu uprawia fantastykę historyczną...

Domino:
Witam,

Galeria, a dokładnie zdjęcie, o które Pan Jakub się pyta znajdowało się na stronie:

http://www.aeronautics.ru/archive/wwii/photos/gallery_006/page_06.htm

Były to dokładnie dwa zdjęcia do kompletu z następującym podpisem - B-24 bombing the Politz oil refinery 20 June '44.

Niestety serwis już nie funkcjonuje.

Wracając do zdjęcia - rzeczywiście porównując oba zdjęcia widać ogromne podobieństwo - można zauważyć nawet identyczny przebieg drogi po stronie Hamburga.Do topografii Polic nijak nie pasuje ten układ, zresztą prosze zobaczyć samemu:



Nie pasuje również układ beczek z zasłoną dymną, te znajdowały się na polickich ląkach.

I teraz wspólne punkty, które widać na zdjęciu z Hamburga, można rozpoznać również istniejącą do dziś charakterystyczną droge.



Według mnie Pan Jakub ma racje, poprostu zdjęcie z takim podpisem znalezione w galerii automatycznie zostało uznane za prawdziwe i nikt nie dokonał jego weryfikacji.


PS: Panie Jakubie mówi Pan o błędach - zgoda, szkoda tylko, że nieprawdziwa informacja na temat restauracji Waldhalle, którą zasygnalizowaliśmy tu na forum, dalej znajduje się na blogu "Police 750" i nie została sprostowana.Mało tego została powielona na police.info.pl - gdzie jeszcze zostanie?


Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej