Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków  (Przeczytany 106086 razy)

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 05, 2011, 06:44:44 »
Minął kolejny rok, czas zatem na Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Odra". Tak, Zarząd przygotował je, dostarcza zawiadomienia członkom. I co dalej?

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 09, 2011, 21:50:14 »
Zapoznałam się z materiałami na Walne Zgromadzenie. Zwróciłam uwagę na kilka spraw:

po pierwsze – w Regulaminie Walnego Zgromadzenia w § 6 ust. 7  wprowadzono większość kwalifikowaną, która może podejmować ważne uchwały większością 2/3 głosów.  Jeżeli dotyczyć to będzie  zmiany statutu, odwołania członka Rady Nadzorczej  nie budzi to specjalnych obaw,            
ale w przypadku połączenia lub likwidacji Spółdzielni niepokoi. Tym bardziej, że Walne Zgromadzenie może podejmować uchwały bez względu na liczbę obecnych (ale także głosujących) członków. Dla tak ważnych decyzji nie przewidziano szczególnej formy (np. w głosowaniu czy ewentualnie formie pisemnej powinna wypowiedzieć się większość członków). Może mieć miejsce sytuacja, kiedy część spółdzielców mimo obecności na zebraniu nie będzie głosowała. Wg czarnego scenariusza  o  przyszłości Spółdzielni może zadecydować niewielka grupa ludzi;

po drugie – w materiałach na Walne nie znalazłam uzasadnienia i rodzaju ewentualnych zobowiązań do projektu uchwały w sprawie oznaczenia najwyższej sumy zobowiązań Spółdzielni na rok 2011.      26 milionów złotych to bardzo wysoka suma. Musimy pamiętać, że pozwoliliśmy na zapis w Statucie, że to my spółdzielcy będziemy uczestniczyć w zobowiązaniach Spółdzielni w stosunku do osób trzecich między innymi z tytułu zaciągniętych przez Spółdzielnię inwestycji i remontów.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 24, 2011, 22:57:14 »
Moimi wątpliwościami zamieszonymi na forum podzieliłam się także z władzami Spółdzielni. Szczególny nacisk położyłam na zapis w Statucie zobowiązujący nas spółdzielców, do uczestniczenia  w spłacie kredytów zaciągniętych przez Spółdzielnię.
Wyjaśniałam, że nie może to być  on tak ogólny , ponieważ Spółdzielnia w przypadku zaciągania kredytu na konkretny cel powinna zawrzeć umowy cywilne z konkretnymi spółdzielcami, a nie nakładać zobowiązania na wszystkich. W innych spółdzielniach zobowiązania te są do wysokości udziałów (w naszej Spółdzielni stanowi to kwotę 150 zł na jednego członka).
Niestety, Spółdzielnia nie wprowadziła zmiany do Statutu.
12 maja w materiałach na Walne zamieszczono komentarze władz Spółdzielni w sprawach poruszanych przeze mnie na forum.
Uznałam jednak, że zapis nakładający na nas odpowiedzialność z tytułu spłat kredytów     w tej formie należy wykreślić ze Statutu. Poparło mnie kilkanaście osób. 13 maja złożony został w Spółdzielni wniosek o wprowadzenie projektu uchwały do dotychczasowego porządku Walnego. 16 maja władze Spółdzielni dokonały tej zmiany.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 21, 2012, 16:58:43 »
Mam pytanie do znawców tematu i nie tylko. Chodzi o Radę Nieruchomości, wybraną, przegłosowaną i nie działającą. Panie same z siebie zrezygnowały już po kilku dniach.
Śledziłam informacje na temat ale może coś przegapiłam.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 22, 2012, 00:02:09 »
Cytat: "Daria"
Śledziłam informacje na temat ale może coś przegapiłam.
Może ktoś bardziej zorientowany odpowie, sama jestem ciekawa .Interesuje mnie sprawa ogrzewania naszych bloków.

Dlaczego nie ma w każdej klatce schodowej indywidualnego licznika, tak jak to jest w innych spółdzielniach w całej Polsce i Europie .Dlaczego mam płacić za sąsiada lub on za mnie .Brak zaworów na poszczególnych klatkach.Nie chce płacić za cały blok .

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 22, 2012, 13:03:30 »
Cytat: "Storczyk"
Może ktoś bardziej zorientowany odpowie, sama jestem ciekawa .


Odpowie albo nie. Było trochę ludzi wyjątkowo aktywnych. Wybyli gdzieś, urlopowali się bezterminowo albo znokautowani bezpowrotnie. Tak czy siak, dobrze byłoby wiedzieć jak się sprawy mają.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 22, 2012, 13:22:26 »
Link już wrzucałem. Ale poczytajcie sobie drogie Panie raz jeszcze,a wnioski wyciągnijcie same, bo mnie na ten temat nawet dyskutować juz się nie chce:

http://sm.mafia.mixxt.pl/networks/content/index.Definicja+mafii+sp%C3%B3%C5%82dzielczej

Oczywiście ewentualna zbieżność z osobami i zdarzeniami z Naszego życia może być jedynie czysto przypadkowa. :faja:

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 22, 2012, 19:36:46 »
Cytat: "sekator"
Link już wrzucałem. Ale poczytajcie sobie drogie Panie raz jeszcze,a wnioski wyciągnijcie same, bo mnie na ten temat nawet dyskutować juz się nie chce:


Ha, ha, ha...drogi Panie, tłumacząc z twojego na moje, też nic nie wiesz w temacie SM-Odra.
Czy stąd brak chęci do dyskusji? A link, jak dla mnie, taki link, wystarczy raz wrzucić.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 29, 2013, 19:11:35 »
Jak ten czas leci... Kolejne Walne lada dzień, a tu (forum) dyskretna cisza  :<
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 30, 2013, 15:54:56 »
Cisza, ponieważ wielu spółdzielców nie widziało informacji o zebraniach. Jak zwykle Spółdzielnia wywieściła je wysoko w gablotach. Mało czytelne, niczym sie nie wyróżniają z pozostałych informacji. A przecież Pani Prezes zobowiązała się do wywieszania ważnych dla spłódzielców informacji na drzwiach wejściowych do klatek schodowych. Miały wyróżniać się od pozostałych informacji kolorem tła - miały być drukowane na żółtym papierze. Tymczasem na drzwiach wiszą ważniejsze od Zgromadzenia Członków Spółdzielni informacje: o odczycie podzielników ciepła, o dniu wolnym od pracy pracowników Spółdzielni. Pytam po raz kolejny cytując stare przysłowie: "czy nos jest do tabakiery, czy tabakiera do nosa?"

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 30, 2013, 17:18:16 »
Cytat: "airam"
Cisza, ponieważ wielu spółdzielców nie widziało informacji o zebraniach. Jak zwykle Spółdzielnia wywieściła je wysoko w gablotach. Mało czytelne, niczym sie nie wyróżniają z pozostałych informacji. A przecież Pani Prezes zobowiązała się do wywieszania ważnych dla spłódzielców informacji na drzwiach wejściowych do klatek schodowych. Miały wyróżniać się od pozostałych informacji kolorem tła - miały być drukowane na żółtym papierze. Tymczasem na drzwiach wiszą ważniejsze od Zgromadzenia Członków Spółdzielni informacje: o odczycie podzielników ciepła, o dniu wolnym od pracy pracowników Spółdzielni. Pytam po raz kolejny cytując stare przysłowie: "czy nos jest do tabakiery, czy tabakiera do nosa?"

Czego rezultatem, może być, mała frekwencja.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 30, 2013, 18:27:57 »
Tak to bywa. Na zebraniach jest niska frekwencja, a później spółdzielcey dziwią się, że za nich zdecydowano. Znaczna część mieszkańców jest właścicielami mieszkań. Właściciel ma prawo o wielu sprawach decydować właśnie biorąc udział w walnym, przedstawiając sprawy, które go dotyczą, wybierać władze. Temu trzeba i należy poświęcić czas, aby później nie być zaskakiwanym, np. podwyżkami. Wielu spółdzielców myśli niestety jeszcze po staremu: co tam mój głos - sam niczego nie załatwię, nie zmienię. Ale te pojedyncze głosy grupy osób już mogą mieć wpływ. Można nie lubić tych, którzy w naszym imieniu działają, ale należy dbać o swoje interesy. Zachęcam do udziału w zebraniach, tym bardziej że będziemy wybierać radę nadzorczą na nową kadencję. Zastanówmy się kogo będziemy wybierać. Może nowa rada bardziej zadba o nasze interesy. Niektórzy zapominają, że funkcję się pełni przez jakiś czas, natomiast członkiem spółdzielni się jest.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 30, 2013, 20:32:31 »
Cytat: "airam"
A przecież Pani Prezes zobowiązała się do wywieszania ważnych dla spłódzielców informacji na drzwiach wejściowych do klatek schodowych. Miały wyróżniać się od pozostałych informacji kolorem tła - miały być drukowane na żółtym papierze.

Hmm... Zapomniała? Inny powód? Była pytana? Spełniłaby oczekiwania pracodawców. Tak wiele im zawdzięcza...Czyż nie tak?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 30, 2013, 21:43:17 »
Daria

Najpierw sprawdź dokładnie informacje ,potem pisz pierdoły.
W zwiazku z duża liczba członków SM "odra" każdy dostał informacje osobista o terminie i czasie zebrania. będzie ich kilka.
Tez nie bardzo lobię SM ale dostałem informacje o terminie i czasie zebrania .


Wiec nie siej fermentu i nie nabijaj sobie punkciorów.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 31, 2013, 09:50:08 »
Pamięć ludzka jest ulotna. Zawiadomienia na piśmie spółdzielcy otrzymują z dużym wyprzedzeniem. Dlatego informacje wywieszane na drzwiach wejściowych do klatek mają przypominać. Czy to tak wiele?