Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza  (Przeczytany 197367 razy)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #345 dnia: Października 24, 2009, 21:07:10 »
Cytat: "Ja"
Być może objawi nam się jeszcze inna postać, choć nic na to na razie nie wskazuje. Police nie zasługują na wiarusów w przydużych garniturach, awanturników, chłopków, mściwców.
I całe sedno sprawy nic nie mam do Diakuna ale czas biegnie do przodu a On stoi w miejscu zacny człowiek ale nie na te czasy i ta Gmina którą już dawno powinien przewietrzyć.Ale nie ma godnego następcy pani Jażwinska tak bo osoba stonowana obyta łatwość w wysławianiu ludzie darzą ją sympatią ale czy podoła choć przysłowie mówi że gdzie diabeł nie może tam babę pośle.Ja sama nie jestem osobą młodą ale czas niektórych już minął i czas się wycofać  .Ale kiedy bym miała alternatywne pan K. czy Diakun zawsze wybiorę Diakuna po prostu na zasadzie mniejszego zła.

kresowiak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #346 dnia: Października 24, 2009, 21:23:22 »
No i znowu Władek Diakun. Oczywiście lubię go, ale też twierdzę trza nowego...

Offline malkontent8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #347 dnia: Października 24, 2009, 21:44:12 »
Cytat: "kresowiak"
No i znowu Władek Diakun. Oczywiście lubię go, ale też twierdzę trza nowego...


To może ten?

.), socjolog, absolwent WSD w Lublinie (nie przyjał swiecen kapłanskich) i UŁ,
członek Konferencji Episkopatu do Spraw Apostolstwa Swieckich oraz Komisji Konferencji Episkopatu do
Spraw Duszpasterstwa Rodzin, kierownik Duszpasterstwa Rodzin przy Kurii Biskupiej w Łodzi (1968-1984),
współpracownik m.in. Prymasa S. Wyszynskiego, kard. K. Wojtyły, bp. H. Gulbinowicza, bp. J. Rozwadowskiego,
bp. Kominka, KUL, ATK oraz redakcji „Tygodnika Powszechnego”, w wyniku działan dezintegracyjnych
SB czesciowo izolowany w srodowisku łódzkich duchownych, kontrolowany w ramach arkusza rejestracyjnego
teczki zagadnieniowej „Parafianie” (1966-1970) i SOS „Socjolog” (1970-1986), wg zachowanych
materiałów TW „Olszewski” (1954 r.), pozyskany przez KP MO w Pułtusku w celu dostarczania informacji dot.
Sytuacji w Zakładzie Leczniczo-Wychowawczym w Rybienku, współprace zakonczono z powodu zmiany miejsca
zamieszkania TW (podjeta przez łódzka SB w marcu 1964 r. próba wznowienia współpracy zakonczyła sie
niepowodzeniem z powodu odmowy wymienionego na ponowne utrzymywanie kontaktów z aparatem bezpieczenstwa),
Por. Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach SB, opr. M. Kopczynski i R. Rabiega, s. 380.
Wszystko co posiadam, noszę ze sobą...

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #348 dnia: Października 24, 2009, 23:02:01 »
Coś, komuś, odbija?

matthias99

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #349 dnia: Października 25, 2009, 13:35:21 »
Z całym szacunkiem, ale p. Tomasz Tokarczyk może startować ale mam nadzieje że nie wygra. Policami powinien rządzić burmistrz sprawdzający się jako manager lub poważany przedsiębiorca, który potrafi zarządzać. Niestety ale p. Tomasz Tokarczyk nie ma jakiś dobrych osiąnięć, które by powaliły na kolana.

kumaty

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #350 dnia: Października 25, 2009, 18:10:42 »
Cytat: "anakonda"
Po prostu dla niektorych to jest byc albo nie byc, stad ta zacinajaca sie plyta u Yaka.


Dokładnie. To jest chleb dla Yaka!!! Bardzo trafny post.

[ Dodano: 2009-10-25, 18:19 ]
Cytat: "babadraba"
Im więcej będzie się mówić w mediach politycznych źle o Diakunie, tym bardziej jego elektorat będzie zmotywowany (przykład Nowych Polic i P. Misiło jest aż nadto dobitnym przykładem)


Tylko pamiętaj o jednym. Rozmowa na jego temat w mediach nic nie pomoże jak wyjdą wszystkie przekręty burmistrza to Diakuna nie ma. Jak dobrze, że sesje są transmitowane bez cenzury. Z tego co się orientuje Diakun był bardzo przeciwny nagrywaniu przez kablówkę. Najwidoczniej ma jakieś brudy za paznokciami.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #351 dnia: Października 25, 2009, 19:26:08 »
A teraz lekcja matematyki. A raczej statystyki. Pobawiłem się w obliczenia. Najpierw ustaliłem ile osób ogółem dyskutuje na tym forum? Wyszło mi - 1320.
Dobrze, teraz kwestia następna: ile osób zajmuje wątek "Kandydat na burmistrza" - czyli ile osób choć raz się odezwało. Włącznie z moderatorami i osobami usuniętymi - 68 osób. Lista poniżej.

airam
airam
ak
anakonda
anakonda
anilewe
annka
archanioł
ayarl
babadraba
blick
bolek.1920
bzy-ka
coops
Dawid
dnfan1
ela
elsevier
franczeska
fredek
generał
Gminka
Godzik
grzegorz.ufniarz
gzzz
hfast
hocek
Ja
Jasia
JazzCalifornia
jezat
jurgenson - usunięty
karamba
karl
kinga ling
krecik
kresowiak
Kuba
kubapolice
kumaty
lariksi
malkontent8
matrixus
matthias99
Miral - usunięty
MrW
Nataleczka
patrykpolice
piesiek
pinki
piotrus^
polichrom
psi
pycek
RobertPolice - usunięty
rysiekzklanu
Sliwa
StarePolice
Storczyk
suszek
theville666
Tomix
tommen0
Wykidajło
xP
yak
Zafrina
zaski

Jaki to procent względem całości uczestników forum? 5,15%
Jeśli odejmiemy moderatorów i usuniętych będą to 63 osoby. Czyli 4,77%
Spośród tych 63 osób - 10 akceptuje głosowanie na W. Diakuna. Ilu nie akceptuje? 4%

W Polickiem średnio głosuje 12-13 tys. osób z 20 tys. uprawnionych. Niech będzie 13 tysięcy. Ile osób na pewno nie akceptuje W. Diakuna wg wskaźnika z forum? 520

Forum nie jest jednak reprezentatywne dla całej społeczności gminy, bo większość ludzi starszych nie korzysta z internetu. Zatem wskaźnik 4% można spokojnie zmniejszyć o połowę. Do 2% Ile osób (po tej korekcie) na pewno nie będzie głosować na W. Diakuna?
2% z 13 tys. = 260 osób.

Ile głosów pozostanie do zagospodarowania? 12 740
Głosuje się metodą większościową: 50% +1. Ile to jest z tych 12 740 tys.? 6371 głosów.

Proszę wskazać osoby - kandydatów na przyszłego burmistrza, które są tak popularne, że zdobędą (nawet pospołu) tyle głosów, aby zagrozić W. Diakunowi.

Miłych podenerwowań!

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #352 dnia: Października 25, 2009, 21:20:25 »
Odbieram to jako dobry dowcip, a nie realne obliczenia.
Nie wziąłeś yak'u pod uwagę, że część z wypowiadających się może nie mieć ukończonych 18 lat, a co za tym idzie - nie mieć praw wyborczych. Również część może być spoza gminy, więc też bez praw wyborczych na tym terenie (na przykład ja, chociaż mnie wykluczyłeś już chyba za Moderatora - choć nie bardzo rozumiem czemu akurat Moderatorów wykluczyłeś).
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #353 dnia: Października 25, 2009, 21:50:19 »
Jasne, że jest to dowcip, a nie rzetelne obliczenia. Niemniej pewne trendy pokazuje w jakiejś przestrzeni pokoleniowej. Zważ, że nawet jeśli część korespondentów to osoby małoletnie - odzwierciedlają poglądy zasłyszane w środowisku, np. w domu.

Moderatorów wykluczyłem, gdyż występują w podwójnej roli - osób prywatnych, mających własne poglądy i właśnie - moderatorów, stymulujących zachowania.

Chciałem pokazać jak nikłe zainteresowanie budzi wątek, dyskutują ciągle ci sami ludzie, odsetek malkontentów jest bardzo mały. Co więcej - łatwo nimi manipulować. Ćwiczę to od dłuższego czasu, właśnie w tym wątku. Wrzucam jakąś prowokacyjną uwagę, albo powtarzam mantrę "Tylko Diakun" - i malkontenci podskakują. Lecz jest ich bardzo mało i - jak napisałem wyżej - to wciąż ci sami ludzie.

Dlatego twierdzę, co cały czas twierdzę, odnośnie wyniku wyborów na Burmistrza. Jeżeli W. Diakun wystartuje - wygra z pewnością.

PO zrozumiała to za późno (patrząc z punktu widzenia teorii marketingu politycznego), dlatego ima się technik poniżej pasa. Jeżeli nie przyniosą efektu - a wg mnie nie przyniosą - dozna dotkliwej porażki.

Inna rzecz, że partie polityczne nie powinny mieć prawa wysuwać kandydatów w wyborach samorządowych. To prawo powinno być zarezerwowane wyłącznie dla lokalnych środowisk. Bo partie z natury rzeczy mają strukturę hierarchiczną i muszą się liczyć z władzami spoza Polic. A jak to widać na przykładzie Zakładów - dobro lokalne często się wtedy gubi.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #354 dnia: Października 25, 2009, 22:02:15 »
Cytat: "yak"
Inna rzecz, że partie polityczne nie powinny mieć prawa wysuwać kandydatów w wyborach samorządowych. To prawo powinno być zarezerwowane wyłącznie dla lokalnych środowisk. Bo partie z natury rzeczy mają strukturę hierarchiczną i muszą się liczyć z władzami spoza Polic. A jak to widać na przykładzie Zakładów - dobro lokalne często się wtedy gubi.

Popieram to w całości!

Gminka

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #355 dnia: Października 25, 2009, 22:15:15 »
Współczuję Ci Yak, szczerze.

Do innych osób: Przytakujmy i uśmiechajmy się przyjaźnie do Yak'a.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #356 dnia: Października 25, 2009, 22:22:59 »
No widzisz! Jesteś jedną z osób, o których pisałem. Łatwych do manipulowania. Nic z tego, co napisałem wyżej nie wywoływało potrzeby komentowania w taki sposób, jak uczyniłaś. Ale nie mogłaś wytrzymać. Oczywiście nie rozpatruję tego w kategoriach obrazy - ja tu sobie prowadzę eksperymenty z zakresu socjologii i psychologii społecznej, zatem żadne reakcje mnie nie dotykają. Co jakiś czas spotykam partnera - w rodzaju choćby powyższych postów "Godzika" i "Archanioła" - wtedy zmieniam relację i się nie zabawiam. Ale najczęściej różne "Gminki", "Kumaci", "PatrykiPolice" itd. dają się sprowokować. I to jest cenne, bo dookreśla mentalność kilku procent respondentów na tym forum.

Gminka

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #357 dnia: Października 25, 2009, 22:44:36 »
Cytat: "yak"
Nic z tego, co napisałem wyżej nie wywoływało potrzeby komentowania w taki sposób, jak uczyniłaś.

Wiem Yak, że tego nie rozumiesz. Nie jest to dla mnie już nic dziwnego. Tym bardziej mi przykro z Twojego powodu.
Powiem tylko tyle, że według mnie, nie pomagasz już ani sobie ani swojemu kandydatowi.
P.S. Oczywiście masz rację - we wszystkim.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #358 dnia: Października 25, 2009, 22:51:39 »
Tobie się tylko wydaje, że jesteś taka świetna. Pani Gminko (lub Panie Gminko, bo różnie mówią) - nie przeceniaj ani swoich możliwości, ani moich, ani znaczenia tego forum. Sprawy istotne rozgrywają się w zupełnie innych przestrzeniach i na całkiem odmiennych forach.

Gminka

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #359 dnia: Października 25, 2009, 23:23:10 »
Mi się nic nie wydaje, ja żyję w realnym świecie. [ciach!] Znam swoją wartość i miejsce w hierarchii społecznej. Mam coś jeszcze co nas odróżnia - godność.
Jak się już wyszkolisz Panie Yak [ciach!] i będziesz ekspertem z NLP, to będziesz mógł nas wszystkich zmanipulować i przeprogramować. Ze mną daj sobie spokój - i tak zagłosuje na Diakuna - z zupełnie innych powodów niż Ty.
Mam nadzieję, że jestem Ci pomocna w eksperymencie z zakresu socjologii i psychologii. społecznej.
Pozdrawiam.