Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Halloween  (Przeczytany 59387 razy)

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Halloween
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 03, 2011, 18:53:40 »
Mieszkam od lat w kraju, z ktorego ten zwyczaj przejela Polska, a ze wiekszosc tego
okresu mieszkalem w domu indywidualnym, wiec dotkliwie odczuwalem ten obyczaj.
Jestem absolutnie przeciwny celebrowaniu takich pomyslow. Jak bys my je nie
nazywali, to sa zwyklym wymuszeniem !
W mojej ocenie niczym sie nie roznia od zaczepek menela, ktoremu brakuje 50 groszy
na piwo.
Ale nie wtracal bym sie w te dyskusje, gdyby nie przypadki jakie sie u nas co raz czesciej
zdarzaja, a wiec trzeba sie liczyc z tym, ze i do Polski przesiakna.
Otoz te wyrozumiale mamuski powinny wziasc pod uwage, ze :
a.) Dzieciakom ludzie klada do toreb nie tylko cukierki, zawiniete w papierkach, ale i
     jablka, sliwki, orzechy itp.
b.) Przewaznie jest to najtanszy asortyment, z czego ciesza sie pozniej dentysci, leczacy
     prochnice.
c.) W calych Stanach notuje sie dziesiatki przypadkow, ze dzieciom "podarowano"
     wbite w jablko zyletki, szpikowane texami tapicerskimi miekkie cukierki, a nawet
     oblane czekolada szklo.
     Nie naleza do rzadkosci rowniez proby przemycania narkotykow.
Oczywiscie obecnosc doroslych niczemu nie zapobiega, bo na tych datkach nie ma
adresu zwrotnego i jest prawie niemozliwe ustalenie, kto jakies paskudztwo do torby
wrzucil.
Pozdrawiam - Bill

Patijot

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 04, 2011, 00:27:54 »
Co rok kupuję cukierki , bo wiem ,że dzieci do mnie zapukają , ani raz nie miałam problemu zeby, jakaś grupka małotatów zabrudziła mi drzwi. Wykidajło, oczywiście wali ze skrajności  wskrajnośc, od razu sugeruje ze moje dziecko śmiga w zabrudzonym, starym prześcieradle, a w moim domu jest patologia ,ale to świadczy o jego braku kultury i wychowania .   Wykidajło ty jakiś niedorozwinięty jestes !! Jakich ścian??? Co ty za bzdury piszesz!! Udzielasz sie prawie w każdym wątku na forum polickim , jakbyś wszystkie rozumy pozjadał , a tak naprawde  to pewno jestes zakłamanym hipokrytą .Ciekawe co robiłes  za młodziaka w Lany Poniedziałek, może lałes wodą w domu a nie z kolegami i koleżankami na podwórku!! Cokolwiek by człowiek nie napsiał ( nie mowie tu i swoim wątku)    , jedziesz po wszystkich z góry na dół. Kto Ci dał takie prawo???? Załóż sobie gorąca linie "100 pytań do..." i sie spełniaj  jak musisz wszystkich pouczac jak życ.A najlepiej weź sie do normalnej roboty bo pewno jedziesz na socjalach , zeby miec czas pisac te wszystkie bzdury  i roztrzasac tematy. I mam to gdzieś , niech mnie zbanują na tym forum, i tak widze ze rzadzi  tu paru użytkowników, bo reszta co by nie napisała  jest mieszana z błotem.

Patijot

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 04, 2011, 01:42:40 »
A gdyby wszechmocny  i wszechmądry Wikidajło czytał dokładnie moje posty,  ( no ale nie , bo już szuka inne posty do zjechania) to doczytałby sie ze ja nie inicjowałam chęci  pojścia syna na Halloween, nie wypychałam go z domu z reklamówka lidla (coście sie uparli na tego Lidla ? ). No ale oczywiście to jest bezstresowe  wychowywanie dzieci jak określi Wykidajło   bo normą jest trzymac dzieci na karnym jeżyku. Oj chłopie miales trudne dzieciństwo......

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 04, 2011, 07:34:24 »
Cytuj (zaznaczone)
a tak naprawde to pewno jestes zakłamanym hipokrytą


Nie żebym się czepiał, ale to Ty pozwalasz dziecku biegać z bitą śmietaną po klatkach, a zabraniasz mu wymazywania ścian w domu (właśnie o te ściany chodzi).

Patijot

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 04, 2011, 09:45:13 »
Nie wiesz czego mu zabraniam a czego nie, w tym rzecz.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 04, 2011, 09:54:05 »
Czyli jednak może smarować bitą śmietaną po ścianach w Twoim domu?

mm

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 04, 2011, 10:52:12 »
Widzę, że nie tylko ja nie jestem zwolennikiem tej "szopki".  :faja:

Należy dodać, że Halloween w PL polega tylko i wyłącznie na przeleceniu się po chałupach w celu zebrania darów. Brak pierwotnej idei tego święta.

Pomysł z jajami i bitą śmietaną do d...y
Powszechnie znane są psikusy typu owinięcie chałupy czy drzwi papierem toaletowym..

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 04, 2011, 11:54:21 »
Niestety, ja znam jeszcze przypadki rzucania na wycieraczkę papki z mąki i wody, lub pisanie kredą po drzwiach (to drugie to pół biedy), ale ja swojemu synowi zabroniłam robienia takich głupich psikusów, które trudno później usunąć i człowiek ma tylko za przeproszeniem nas...e koło drzwi. Mogłam zgodzić się ewentualnie na napisanie czegoś kredą na drzwiach ale nie mazanie nią po całej powierzchni (i oczywiście bez obraźliwych tekstów).
W tym roku zaopatrzyłam się w pakę cukierków, bo jednak nie lubię żadnych psikusów...
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 04, 2011, 12:38:53 »
Cytat: "Agnes_1976"
Mogłam zgodzić się ewentualnie na napisanie czegoś kredą na drzwiach


Zakaz absolutnie jakiegokolwiek niszczenia mienia. Dopóki dzieciarnia i rodzice się tego nie nauczą, dopóty ten zwyczaj będzie przez większość krytykowany.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 04, 2011, 12:48:50 »
Cytat: "Agnes_1976"
Mogłam zgodzić się ewentualnie na napisanie czegoś kredą na drzwiach


Ale na swoich drzwiach, albo lepiej, na czole. Jaka jest roznica miedzy kreda, bita smietana, czy jajkiem? Zadna, wszystko jest aktem zwyklego wandalizmu i braku poszanowania cudzej wlasnosci. Rany, co za czasy...

markietek

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 04, 2011, 12:59:00 »
Opinie o pochodzeniu święta Halloween są różne - od święta rzymskiego, przez celtyckie, po francuskie. Jedna z legend można przeczytać tutaj http://fakty.interia.pl/news/pijak-diabel-i-dynia-krotka-opowiesc-o-halloween,1389475,4709

Mnie tez, nie przypadło ono do gustu. Nie otwieram drzwi dzieciom biegającym po klatce - robi to syn (nastolatek): który staje w drzwiach i bezceremonialnie mówi: psikus. Jeszcze sie nie zdarzyło by wśród dzieci nie zapadła cisza i nie zapanowało zdziwienie. Po kilku sekundach następuje odwrót. Co więcej, zauważyliśmy z synem, że po kilku wizytach dzieci przestały pukać. Uznaliśmy, że działa jakaś poczta pantoflowa.....

Rozumiem potrzebę dzieci by się przebierać. No naturalne. Bale karnawałowe to zdecydowanie za mało dla maluchów. Tylko co w zamian możemy dzieciom zaproponować? Święto Kupały ?(chyba jednak za mali ;) ;) )

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 04, 2011, 13:33:16 »
Właśnie, podoba mi się podejście niektórych rodziców.
"Moje dziecko nie jest wandalem i zabraniam mu niszczenia cudzego mienia. No może po za nasraniem na klamkę bo to łatwo wyczyścić"

Ja poproszę o adresy tych wszystkich, którzy uważają, że mazanie kredą czy bitą śmietaną to nic złego. Jutro wpadniemy z paroma osobami z forum i się pobawimy :D

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Halloween
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 04, 2011, 14:52:21 »
Cytat: "Patijot"
Wykidajło ty jakiś niedorozwinięty jestes !! Jakich ścian???

Zwyczajnych, w domu lub mieszkaniu. Takich, które trzeba malować albo tynkować, jak na nich zaschnie rozbite jajko czy bita śmietana. Nie wiesz, co to jest ściana, pani dorozwinięta?
Cytat: "Patijot"
Ciekawe co robiłes  za młodziaka w Lany Poniedziałek, może lałes wodą w domu a nie z kolegami i koleżankami na podwórku!!

Mogę zaspokoić Twoją ciekawość. W domu lałem wodą symbolicznie, żeby tradycji dochować bez robienia szkód, a na potęgę oblewaliśmy się nawzajem z kolegami i koleżankami na podwórku. Ale wyłącznie między sobą, nikomu nie przychodziło do głowy, że można oblewać przechodniów.
Po prostu rodzice nas nauczyli, że dobra i akceptowalna zabawa jest wtedy, gdy nikt nie jest do niej zmuszany, i gdy nie odbywa się cudzym kosztem. Że co innego przypadkowo stłuc szybę kamieniem wystrzelonym z procy, a co innego urządzić sobie zawody w tłuczeniu szyb. Ciebie nie nauczyli? To poproś syna, niech Ci wytłumaczy różnicę.
Cytat: "Patijot"
A gdyby wszechmocny  i wszechmądry Wikidajło czytał dokładnie moje posty,  ( no ale nie , bo już szuka inne posty do zjechania) to doczytałby sie ze ja nie inicjowałam chęci  pojścia syna na Halloween, nie wypychałam go z domu z reklamówka lidla (coście sie uparli na tego Lidla ? ).

Doczytał. I doczytał też dumne stwierdzenie, że syn nie miał jajek, tylko bitą śmietanę. Dla mnie bez znaczenia, czy przyczyną tego, że mu ją dałaś, była Twoja głupota, czy bezczelność, czy jedno i drugie.
Masz gdzieś innych - i to prędzej czy później będzie Twój problem, bo zostaniesz potraktowana tak samo. Niby dlaczego ktoś miałby się przejmować tym, że to nie Twój syn rzucił jajkiem, tylko ten drugi z tej samej bandy?
Cytat: "secha"
Właśnie, podoba mi się podejście niektórych rodziców.
"Moje dziecko nie jest wandalem i zabraniam mu niszczenia cudzego mienia. No może poza nasraniem na klamkę bo to łatwo wyczyścić"
Ja poproszę o adresy tych wszystkich, którzy uważają, że mazanie kredą czy bitą śmietaną to nic złego. Jutro wpadniemy z paroma osobami z forum i się pobawimy :D

Chętnie się przyłączę ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 04, 2011, 14:57:29 »
Oj tam oj tam, przecież nie mówiłam dziecku: idź dziecko, a jak nie dadzą słodyczy to rób psikusy, maluj kredą, farbą, g... jajkiem etc etc. Mówiłam, żeby nic nie robił bo nie każdy się w to bawi. W myśl zasady, nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Police] Halloween
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 04, 2011, 15:04:18 »
Cytat: "Agnes_1976"
Mogłam zgodzić się ewentualnie na napisanie czegoś kredą na drzwiach


Cytat: "Agnes_1976"
Mówiłam, żeby nic nie robił bo nie każdy się w to bawi.


Hmm... Co do samego święta. To i tak nie minie, za wiele ludzi się na to godzi, a jeśli nam to nie pasuje? Trudno... trzeba przełknąć i liczyć, że z czasem sprawa się unormuje i dzieciaki same zaczną zachowywać się racjonalnie i nie robić syfu na klatkach...

Z tego wszystkiego szkoda mi tak na prawdę tylko woźnych... Chyba najbardziej zapracowany dzień mają 2 listopada. No, może zaraz po 2 stycznia... ;)
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!