Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Przebudowa ul. Grzybowej  (Przeczytany 53279 razy)

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« dnia: Czerwca 15, 2012, 12:21:09 »
Od 20 czerwca rusza przebudowa ul. Grzybowej. Dokładnie odcinka od Piaskowej do Bankowej. Będą utrudnienia :)

http://magazynpoglad.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=118:rusza-przebudowa-ul-grzybowej&catid=9:informacje&Itemid=102

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Re: Przzebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 15, 2012, 15:55:39 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Od 20 czerwca rusza przebudowa ul. Grzybowej. Dokładnie odcinka od Piaskowej do Bankowej. Będą utrudnienia :)

http://magazynpoglad.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=118:rusza-przebudowa-ul-grzybowej&catid=9:informacje&Itemid=102


Pomijam póki co uporczywą reklamę stronki. Skupmy się na remoncie. Tak krótki odcinek ma być remontowany prawie 3 miesiące? W tyle czasu to można tunel metra albo tory tramwajowe tam położyć, ba Bramę Portową w Szczecinie wyremontować.
Nawet zerwanie starej nawierzchni, wywalenie płyt, nowa podbudowa, położenie nowej nawierzchni, budowa zatoczek, wjazdów, chodników ma zająć kwartał? Przecież to ledwo 400 metrów.

Ps. Spojrzałem na wykonawce - to wiele tłumaczy, ale bez przesady.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 15, 2012, 16:16:36 »
Cytat: "Denver"
Spojrzałem na wykonawce - to wiele tłumaczy

Chyba nie ten sam co na Piłsudskiego?

Bo teraz to dopiero  miałby co spaprać

w/g przetargu:

 "Przedmiotem zamówienia jest  przebudowa odcinka ul. Grzybowej od skrzyżowania z ulicą Bankową do skrzyżowania z ulicą Piaskową w Policach, obejmująca  roboty budowlane związane z :
-               rozbiórką istniejących nawierzchni: z masy bitumicznej, z płyt żelbetowych, z płyt chodnikowych, z kostki betonowej, z betonu,
-               budową drogi o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej o powierzchni
         około 2 300 m2,
-               budową parkingów z kostki brukowej betonowej o powierzchni około 900 m2,
-                przebudową zjazdów o nawierzchni z kostki brukowej betonowej i z mieszanki  mineralno-asfaltowej o łącznej powierzchni około 600 m2,        
-               przebudową zatok  autobusowych z kostki kamiennej o powierzchni około 240 m2,
-               budową chodników z kostki brukowej betonowej o powierzchni około 2 050 m2,
-               budową nowych studzienek ściekowych z wpustami ulicznymi,
-               wymianą wpustów ulicznych na istniejących studzienkach,
-               wymianą włazów na studzienkach kanalizacji sanitarnej i deszczowej,
-               odtworzeniem i uzupełnieniem oznakowania pionowego i poziomego bezpieczeństwa ruchu,
-               przebudową oświetlenia ulicznego (przestawienie latarni),
-               zagospodarowaniem przyległego terenu."

...aż strach pomyśleć jakby to mogło wtedy wyglądać.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2012, 16:33:39 »
Cytat: "pol"
Cytat: "Denver"
Spojrzałem na wykonawce - to wiele tłumaczy

Chyba nie ten sam co na Piłsudskiego?

Bo teraz to dopiero  miałby co spaprać


Na Piłsudskiego był Strabag plus podwykonawcy, który faktycznie parę rzeczy spartaczyli. FDO robiło Piaskową.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2012, 23:23:09 »
A wie ktoś może czy mieszkańcom parkującym na na Grzybowej zorganizują jakiś parking?
Można by np na tym czymś przypominającym boisko na ulicy Robotniczej.
Ma ktoś jakieś informacje?

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
kiedy ruszy?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 25, 2012, 13:56:13 »
Miało się zacząć 20... dziś rano jeszcze była otwarta, ale widzę, że auta dalej przejeżdżają. Wiadomo coś w tym temacie? Bo znaki widziałam już były przygotowane (typu objazd).

CichyJoe

  • Gość
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 25, 2012, 14:05:16 »
Z tego co zaobserwowałem 20 maja, to zaczęli od zdejmowania chodników (od strony piaskowej), więc pewnie najpierw zdejmą chodniki, potem te ceglane "odgradzacze" (nie wiem jak się to nazywa - to czerwone za krawężnikiem), potem zajmą się jezdnią.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 25, 2012, 15:25:12 »
Cytat: "CichyJoe"
Z tego co zaobserwowałem 20 maja, to zaczęli od zdejmowania chodników (od strony piaskowej), więc pewnie najpierw zdejmą chodniki, potem te ceglane "odgradzacze" (nie wiem jak się to nazywa - to czerwone za krawężnikiem), potem zajmą się jezdnią.


Mają na to aż trzy miesiące, więc po co się spieszyć [:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 25, 2012, 15:48:10 »
Myślę, ze zaczekaja z zamknieciem ruchu na zakonczenie roku szkolnego. wtedy odpadnie kilka autobusów na godzinę(109, 110,111).

Mam tylko nadzieję, że poprawia błędnie ustawioną tablicę przy Bankowej kierujaca na objazd ul. Robotniczą, a nie na odrzańską jak to jest w projekcie organizacji ruchu.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 25, 2012, 16:48:59 »
dzisiaj pojawiła się informacja, że zamykają 27 czerwca. Dwa fragmenty chodnika już zostały rozebrane
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 25, 2012, 17:07:41 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Myślę, ze zaczekaja z zamknieciem ruchu na zakonczenie roku szkolnego. wtedy odpadnie kilka autobusów na godzinę(109, 110,111).

Mam tylko nadzieję, że poprawia błędnie ustawioną tablicę przy Bankowej kierujaca na objazd ul. Robotniczą, a nie na odrzańską jak to jest w projekcie organizacji ruchu.


A właśnie miałam zapytać jeszcze, dlaczego objazd jest kierowany na Odrzańską? Nie będzie można jeździć przez Robotniczą??
z góry dziękuje za odpowiedź :)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 25, 2012, 22:16:14 »
Odrzańska jest w lepszym stanie technicznym niz Robotnicza. Poza tym na Robotniczej jest przedszkole i żłobek, w godzinach odbioru dzieci straszny tam młyn. dodatkowy ruch aut mógłby spowodować zagrożenie.

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 26, 2012, 10:19:05 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Odrzańska jest w lepszym stanie technicznym niz Robotnicza. Poza tym na Robotniczej jest przedszkole i żłobek, w godzinach odbioru dzieci straszny tam młyn. dodatkowy ruch aut mógłby spowodować zagrożenie.


aaaaaaaaaaaaa, no to wszystko jasne ! Dzięki śliczne za odpowiedzi ;)

marcins1611

  • Gość
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 26, 2012, 16:10:25 »
dziwi mnie tylko ze taki odcinek tyle czasu beda robic . moze to bedzie ulica ze zlota hahaha

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ul. Grzybowej
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 26, 2012, 19:55:54 »
Ze względu na konieczność utrzymania ruchu na Grzybowej, bedzie ona wykonywana połówkowo, a to wydłuża czas realizacji. Oprócz tego na części ulicy ma być wykonana wymiana rur kanalizacyjnych, a to również wydłuża czas wykonywania robót.
Zatem te trzy miesiące to wcale nie jest tak duzo.