Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Edycja jednego pliku z kilku komputerów.  (Przeczytany 12272 razy)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« dnia: Czerwca 07, 2012, 14:21:51 »
Witam.
Już wyjaśniam tytuł tematu: chodzi o to, by jeden plik (excel) edytować z poziomu różnych komputerów lub smartfonów będących w sieci domowej (router wifi). Problem polega na tym, że pliku nie mogę umieścić na żadnym z urządzeń, bo wtedy musiałoby być ono włączone gdy inni chcieliby mieć do niego dostęp. Plik trzeba by umieścić tak, by był dostępny online. Są jakieś proste rozwiązania, które temu sprostają? Piszę o prostych, bo wrzucanie pliku na FTP, pobieranie go, edytowanie i wysyłanie może przerosnąć umiejętności mojej piękniejszej połowy ;)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline strzelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2012, 14:46:09 »
Z pomocą przycgodzi "chmura" a więc przede wszystkim microsoftowy skydrive, skoro mowa o piku z excela, lub inne dropboxy czy rozwiązania do hostingu plików online. Pozdrawiam.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 07, 2012, 15:08:09 »
Jakoś niedawno było o tym w programie Gadget Show. Od razu mi się to spodobało. Ale czy można edytować plik nie ściągając go uprzednio na urządzenia mobilne?

EDIT: Wszystko niby OK. Wybrałem Skydrive, wrzuciłem plik, udostępniłem link ale nie mozna edytować o oknie przeglądarki ze względu na jakieś "okno czujki". Teraz z tym muszę powalczyć.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 07, 2012, 16:15:28 »
Zasadniczo się udało - dzięki za podsunięcie rozwiązania. Na pewno wykorzystam Skydrive na większą skalę.
Minus taki, że edytor w przeglądarce nie obsługuje komentarzy w plikach excel :( Można też zsynchronizować 2 kompy poprzez zainstalowanie aplikacji Skydrive na wszystkich urządzeniach i wtedy otwierać pliki bezpośrednio w excelu. Niestety jeden komp ma jeszcze win XP a Skydrive go nie obsługuje.

EDIT: Przeszedłem na Dropboxa - pełen sukces. O to chodziło!! Dzięki strzelec za rozwiązanie.

Pozdrawiam.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2012, 18:13:54 »
DropBox da radę z edycją online na nawet 100 urządzeniach jednocześnie :]

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 07, 2012, 20:00:53 »
Zainstalowałem Dropboxa na laptopie z win7, drugim z win XP i w 2x telefonie z Androidem - wszystkie urządzenia mają dostęp do współdzielonego pliku (dla dwóch odrębnych użytkowników) i mogą je edytować nie tylko w przeglądarce ale i w swojej zewnętrznej aplikacji (w tym wypadku Excel).
Normalnie miód i orzeszki :D
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 07, 2012, 20:47:06 »
Ciesze sie, ze pomogleProgram prosry w uzyciu i przerzuca wszystkie pliki i wielkosci :)m.

CichyJoe

  • Gość
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 09, 2012, 17:50:47 »
Mam pytanie co do dropboxa.
Mam go zainstalowanego na 2 komputerach i telefonie. Na jednym z komputerów muszę wykonać reinstalkę, czy jak sformatuję dysk systemowy (na którym jest dropbox) to dane z dropboxa znikną? Orientuje się ktoś?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Edycja jednego pliku z kilku komputerów.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 10, 2012, 08:29:54 »
Może przenieś katalog dropboxa na drugi dysk i wskaż go jako nowy w programie?
Ale wydaje mi się, że po reinstalu, zainstalowaniu dropboxa, program się zsynchronizuje z chmurą i dane powrócą bez problemu.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...