Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Prywatne parkingi  (Przeczytany 14598 razy)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 02, 2012, 12:18:05 »
Cytat: "KrP"
kaskada napisał/a:

Nigdzie nie napisałam, że tam była strefa zamieszkania


kaskada napisał/a:
mandat był wystawiony z art. 49 ust. 2 pkt 4 Naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone


W ogóle.  

[ciach!] co jest napisane: mandat był wystawiony - więc nie ja to [ciach!] napisałam tylko policjant , a w dalszej wypowiedzi udowadnia tylko swoją arogancję, [ciach!] anarchię względem prawa.
Co do obrażania - nikogo nie obrażam a piszę prawdę o twojej tylko i wyłącznie osobie.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 02, 2012, 12:43:42 »
Koniec kłótni, za kolejne inwektywy polecą warny i topik, choć dopiero wydzielony, zostanie zamknięty, skoro nie potraficie ze sobą dyskutować.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 02, 2012, 17:41:52 »
Kodeks wykroczeń

    CZĘŚĆ SZCZEGÓLNA
    Rozdział XI Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji

Art. 98. Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innych osób, lub nie stosuje się do przepisów regulujących korzystanie z dróg wewnętrznych lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów,podlega karze grzywny albo karze nagany.


Pasuje czy nie? Pomyślcie sami, bo mnie czacha dymi po całym dniu pracy :P

i jeszcze:

Art. 92. § 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,
podlega karze grzywny albo karze nagany.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 02, 2012, 17:45:15 »
Cytat: "parian"
dróg wewnętrznych
Słowa klucz. By teren był uznany za drogę wewnętrzną musi na nim stać odpowiedni znak ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 02, 2012, 17:49:25 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "parian"
dróg wewnętrznych
Słowa klucz. By teren był uznany za drogę wewnętrzną musi na nim stać odpowiedni znak ;-)


lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów ;)

Cytat: "KrP"

P.S.2 Nie klikaj


Ale miałem polewę, a za małolata to był jeden z fajniejszych kawałków ;D

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 02, 2012, 17:53:56 »
Cytat: "parian"
lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów  
Wygrałeś  :rotfl:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 02, 2012, 18:03:54 »
Kultura wypowiedzi na najwyższym poziomie... nie ma co, aż się czytać odechciało.  Wiem, że OT, ale czy nie potraficie normalnie prowadzić rozmowy? Nic dziwnego, że naród wiecznie sfrustrowany i znerwicowany...

P.S. koleżanka kaskada nie pierwszy już raz obraża kolejnego użytkownika forum, to już recydywa...

kaskada almighty ...:/

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 02, 2012, 18:30:11 »
Cytat: "kaskada"
Cytat: "KrP"
kaskada napisał/a:

Nigdzie nie napisałam, że tam była strefa zamieszkania


kaskada napisał/a:
mandat był wystawiony z art. 49 ust. 2 pkt 4 Naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone


W ogóle.  

[ciach!] co jest napisane: mandat był wystawiony - więc nie ja to [ciach!] napisałam tylko policjant , a w dalszej wypowiedzi udowadnia tylko swoją arogancję, [ciach!] anarchię względem prawa.
Co do obrażania - nikogo nie obrażam a piszę prawdę o twojej tylko i wyłącznie osobie.


Melisy?

Powiedz mi - na Roweckiego jest miejsce z kopertą i numerem rejestracyjnym. Załóżmy, że je zająłem. Z jakiego paragrafu pan policjant mnie ukarze?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 02, 2012, 20:34:24 »
Cytat: "KrP"

Powiedz mi - na Roweckiego jest miejsce z kopertą i numerem rejestracyjnym. Załóżmy, że je zająłem. Z jakiego paragrafu pan policjant mnie ukarze?
Znając ciebie? Picie w miejscu publicznym :rotfl:

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 02, 2012, 20:49:12 »
Cytat: "parian"
Pasuje czy nie? Pomyślcie sami, bo mnie czacha dymi po całym dniu pracy :P

Myślenie nad brzmieniem tego art (98 kw )przepisu niewiele pomoże i nie pozwoli go należycie zrozumieć jeżeli nie sięgniemy do przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r. Nr 108,poz. 908 z póz. zm. oraz rozporządzeń wykonawczych. Ruch na drogach wewnętrznych lub innych jak publiczne nie jest podporządkowany zawsze i wszędzie przepisami ustawy oraz sankcjami karnymi.W tym konkretnym przypadku warto też posiłkować się inną ustawą - z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2000 r., Nr 71, poz. 838, z późn. zm.), warto o tym pamiętać i nie sugerować się suchym zapisem bo tak naprawdę w sposób należyty można go dopiero interpretować mając w ręku odpowiedni komentarz lub przepisy wykonawcze.Dopiero wówczas zrozumiemy co ustawodawca miał na myśli.Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

palindrom

  • Gość
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 03, 2012, 08:49:56 »
Jeszcze trzeba dodać, że w strefie zamieszkania, poza miejscami wyznaczonymi obowiązuje zakaz postoju. Istotne więc jest pytanie - kaskada czy w miejscu gdzie mieszkasz jest strefa zamieszkania?

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 03, 2012, 09:54:06 »
Cytat: "KrP"
Powiedz mi - na Roweckiego jest miejsce z kopertą i numerem rejestracyjnym. Załóżmy, że je zająłem. Z jakiego paragrafu pan policjant mnie ukarze?


Pan policjant jeżeli jego wiedza na temat PRD i Kw będzie pełna powinien Cię ukarać z art.130a pkt1.Kd  w związku z art 90 kw znając rzecz jasna osobę której ruch swoim działaniem utrudniasz.( kłania się tzw.służebność gruntowa i status osoby „uprzywilejowanej“ na wybranym fragmencie pasa drogi lub gruntu) W innym przypadku będzie to tylko wykroczenie formalne ale nie skutkowe i tu pan policjant zanim podejmie decyzję o odholowaniu Twojego autka powinien chwilę się zastanowić..... Oczywiście można tez się „procesować“ z KC bo jest cała gama art np. 415KC ( art worek )-z którego to art masę powództw wpływa do Sądów.Pozdrawiam.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prywatne parkingi
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 03, 2012, 11:41:23 »
Cytuj (zaznaczone)
Art. 90. KW
Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie
ruchu,
podlega karze grzywny albo karze nagany.


Tylko, że to nie jest tamowanie ani utrudnianie ruchu, nie jest to droga publiczna, nie jest to strefa zamieszkania ani też strefa ruchu. :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln