Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem ustawy o przechodzeniu na emeryturę kobiet i mężczyzn w wieku 67 lat?

Tak
8 (17.8%)
Nie
36 (80%)
Nie mam zdania
1 (2.2%)

Głosów w sumie: 36

Głosowanie skończone: Maja 24, 2012, 10:10:16

Autor Wątek: [Ogólne] praca do 67 lat  (Przeczytany 36341 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 17, 2012, 23:50:16 »
Cytat: "jezat"
A co się stanie jeśli tego okresu składkowego się nie osiągnie?

Stanie się to samo, co stanie się, gdy nie dopracujemy do 67 roku życia.

Cytat: "jezat"
Tu się mylisz bo nie uwzględniłeś czasu wypłacania emerytur.Mamy przecież do czynienia z dwoma elementami czyli dłuższy okres wpłacania składek i krótszy okres ich wypłacania,element demograficzny pomijam.

Założyłeś moją pomyłkę w oparciu o argumenty hipotetyczne. Bo dłuższego okresu wpłacania składek, przy krótszym okresie wypłacania emerytury, zagwarantować się też nie da.

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 18, 2012, 09:18:31 »
Cytat: "jezat"
A co się stanie jeśli tego okresu składkowego się nie osiągnie?Pozostanie żebrać?


Cytat: "sekator"
I tak pozostanie żebrać. Tylko twój guru nie ma odwagi aby wprost to powiedzieć dzisiejszym tzrydziestolatkom. Wyliczenia systemu były robione przy symulacji sytuacji demograficznej za 12 lat. Tylko okazało się, że to co miało być za 12 lat, dzięki emigracji 2 mln Polsków, mamy już teraz :rotfl: (wykazał to ostatni spis statystyczny)
A co za tym idzie, wszelkie wyliczenia (łącznie z twoimi - podaj źródło) można sobie głęboko schować między J.Ch. Andersena, a braci Grimm :rotfl:

Ty w dalszym ciągu nie rozumiesz czy tylko udajesz?To PiS wraz ze zbrojnym ramieniem partii nazywanym jeszcze Solidarnością plus komuchy z SLD  i walcząca o byt SP domagają się głodowych emerytur dla Polaków co wykazałem na prostej symulacji.Okazuje się ,że dla ludzi wykształconych w oparach pisowskich teorii ta symulacja za trudna do zrozumienia.Sytuacja demograficzna nie ma tu nic do rzeczy ja tylko wykazałem absurdalność waszych protestów.
Ps zródłem moich wyliczeń jest moja głowa i każdy kto ma głowę na karku da sobie z takimi symulacjami radę.Wojtek Dudek dał sobie z nimi radę bo potrafi liczyć a ty?

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 18, 2012, 15:10:44 »
Cytat: "jezat"
To powiedz swojej niewykształconej jak mniemam znajomej
Czy Ty naprawdę jesteś aż takim ignorantem, myślącym, że tylko niewykształceni ludzie siedzą na kasach w marketach? W jakim Ty świecie żyjesz? Jeśli nawet to co? Jesteś od tych ludzi lepszy?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

traffic

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 18, 2012, 15:13:00 »
jezat jeżeli źródłem twoich wyliczeń jest twoja głowa to lepiej już więcej nie licz  :shaking2:

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 18, 2012, 15:46:48 »
Zostawcie go on jest chyba po prostu ślepo zakochany w swoim panu i władcy, słucha jego poleceń i nie widzi błędów.

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 18, 2012, 17:28:57 »
Cytat: "pol"
Zostawcie go on jest chyba po prostu ślepo zakochany w swoim panu i władcy, słucha jego poleceń i nie widzi błędów.

Nawet jeśli jestem ślepo zakochany to tylko we własnych umiejetnościach.Życie mnie nauczyło
liczyć tylko na siebie w przeciwieństwie do pisowszczyzny, wyciągającej cały czas łapy do państwa a jarosławpolskęzbaw obiecuje im cuda.Każdy kto potrafi liczyć wie,że nowy system emerytalny tzw emerytury kapitałowe zaserwowany Polakom przez AWS to ściema.Ale nawet jarosławpolskęzbaw nie myśli o powrocie do starego systemu.Obiecuje,że załatwi wam głodowe emerytury,zwłaszcza kobietom kiedy dojdzie do władzy i obniży ponownie wiek emerytalny.
Oczywiście Kaczyński nie mówi,że ten powrót to obniżenie emerytury dla kobiet o 45% i o 25% dla mężczyzn.Ale taka to już natura ekonomicznego nieuka.

sekator

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 18, 2012, 18:26:49 »
Cytat: "jezat"
Ale taka to już natura ekonomicznego nieuka.


Ostro się oceniasz, ale doceniamy, że jesteś samokrytyczny. Jak widać sondaż jednoznacznie wskazuje, gdzie forumowicze mają tą pseudoreformę. Możesz sobie jezat robić swoje wyliczanki, pod warunkiem że znajdziesz głupszego od siebie który w nie uwierzy, ale jak widać nie będzie to prosta sprawa.

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 18, 2012, 20:46:05 »
Cytat: "jezat"
Ale taka to już natura ekonomicznego nieuka Kaczyńskiego

Cytat: "sekator"
Ostro się oceniasz, ale doceniamy, że jesteś samokrytyczny. Jak widać sondaż jednoznacznie wskazuje, gdzie forumowicze mają tą pseudoreformę.

Nie dziwię się ,że nie możecie wygrać żadnych wyborów jak was rajcują podwórkowe sondaże.W polityce wygrywają ludzie obliczalni.
Cytat: "sekator"
Możesz sobie jezat robić swoje wyliczanki, pod warunkiem że znajdziesz głupszego od siebie który w nie uwierzy, ale jak widać nie będzie to prosta sprawa.

Jak na razie nikt z wielbicieli jarosławpolskęzbaw nie wykazał błędów mojej wyliczanki.Wniosek;brak argumentów!Pozostaje wam demagogia.
Ps.
A tu masz niektóre nazwiska posłów którzy w 1998 roku "pomogli"wprowadzić emerytury kapitałowe:Arciszewska-Mielewczyk,Bielan,Cymański,Czarnecki,Jurgiel(tak,ten taksówkarz Rydzyka),Kamiński Mariusz,Kamiński Michał Tomasz,Ujazdowski,Szwed Stanisław,Tchórzewski Krzysztof.Coś ci mówią te nazwiska?Aha,jeszcze jedno - Donalda Tuska w sejmie wtedy nie było i nie było również Platformy Obywatelskiej.

traffic

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 18, 2012, 21:35:33 »
to w 2008 roku opozycja coś przegłosowała??  :rotfl: a to w 1998?? zdecyduj się w końcu, Tuska nie było w sejmie był w senacie, PO nie było była UW (Piskorski, Tusk, Schetyna etc.)i był AWS (Komorowski, Niesiołowski etc..), jako zwolennik PiSu jestem zadowolony bo J. Kaczyńskiego nie było wtedy ani w sejmie ani w senacie. A cała ekipa PO była i rządziła krajem.

sekator

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 18, 2012, 21:53:53 »
Cytat: "traffic"
a to w 1998?? zdecyduj się w końcu, Tuska nie było w sejmie był w senacie, PO nie było była UW (Piskorski, Tusk, Schetyna etc.)i był AWS (Komorowski, Niesiołowski etc..)


Dalej szuka głupszych od siebie. Ciężko będzie. Swoją drogą krytykuje forumowy sondaż jako podwórkowy, ale sam zagłosował za ,,ustawą". :lol2:
Ale co się dziwić, jeżeli się popiera Niesiołowskiego, damskiego boksera, to głosowanie za ustawą  nakazującą   kobietom 10 lat dodatkowej pracy nie powinno zaskakiwać.

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 19, 2012, 10:37:22 »
Cytat: "sekator"

Dalej szuka głupszych od siebie. Ciężko będzie. Swoją drogą krytykuje forumowy sondaż jako podwórkowy, ale sam zagłosował za ,,ustawą". :lol2:
Ale co się dziwić, jeżeli się popiera Niesiołowskiego, damskiego boksera, to głosowanie za ustawą  nakazującą   kobietom 10 lat dodatkowej pracy nie powinno zaskakiwać.

A  w sprawie moich przykładów nic?Matematyka u was nie działa?Wiedza również?Szkoda,bo kobietom póki co przedłużono wiek emerytalny o 7 lat,żeby zwiększyć wysokość emerytury o 45%.I popatrz,nie wprowadzono przymusu pracy.A jarosławpolskęzbaw proponuje polskim kobietom głodowe emerytury.To jest dopiero damski bokser.Niesioł nawet się do niego nie umywa.
Natomiast jeśli chodzi o forumowy sondaż,chętnie wziąłbym w nim udział gdyby była możliwość oddania tylu głosów przeciw ustawie,żebyście mieli co najmniej 150% poparcia.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 19, 2012, 12:17:49 »
Cytat: "jezat"
...nie wprowadzono przymusu pracy.

Tak Jezat! Masz rację. Nie ma przymusu pracy i dobrze by było, aby nie było też przymusu emerytalnego. Zaznaczam – to tylko moja prywatna opinia. Ja życzyłbym sobie, aby system emerytalny nie określał nikomu kiedy ma przejść na emeryturę. To każdy sam powinien o tym decydować, ale z całkowitą świadomością na jakiej wysokości emeryturę się skazuje. Czyli mówiąc prościej: gdybym np. ja zdecydował się przejść na nią w wieku 50 lat (obecnie jest to już niemożliwe!) to miałbym świadomość, że wysokość mojej emerytury wg ZUS-owskiego wyliczenia wynosiłaby np. 350 zł (wielkości przykładowe!) i tylko taką bym otrzymywał. Reszta troski o poziom  mojego emerytalnego życia należałaby już tylko do mnie samego. Jeżeli natomiast życie za 350 zł by mi nie odpowiadało, to nie zdecydowałbym się na emeryturę w w/w wieku, lecz pracowałbym dalej. Ale jeżeli byłbym odpowiednio zapobiegawczy przez cały okres swojej pracy zawodowej, to być może oprócz tych zusowskich 350 zł mógłbym dołożyć sobie z własnego budżetu emerytalnego dodatkowe np. 1500 zł i wtedy przeżycie na emeryturze za 1850 zł byłoby już dla mnie możliwe. Przy czym muszę tu wyraźnie podkreślić, że w dużej mierze  skorzystanie z takiej emerytury w moim przypadku, zależne byłoby od mojej kondycji psycho-fizycznej, zdrowotnej i stanu własnego funduszu emerytalnego. Ale miałbym ten komfort, że o własnym życiu decyduję ja a nie ktoś inny, kto przyporządkowuje moje życie do własnych i niekoniecznie słusznych potrzeb. Zobacz jaka uniwersalna propozycja - każdy może dostosować wiek emerytalny do swoich potrzeb. Nic tylko wprowadzić ją w życie. Pozdrawiam :)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 19, 2012, 13:05:12 »
Świadomie zagłosowałem "za". Uzasdanienie- pieprzę swoje dobro ale myślę o swoich dzieciach...
Cytat: "Wojtek Dudek"
Nic tylko wprowadzić ją w życie.

Wojtek - faktycznie te rozwiązanie byłoby super, ale nie mamy wyrobionej skłonności do oszczędzania i niewielki ułamek procenta by myślał o systematycznym odkładaniu, by potem mieć możliwość wyborów, takich, jak opisałeś.  Myślę, że Polak mając możliwość wyboru emerytury w wieku 50 lat i przykładowo- 350 zł miesięcznie od razu by szukał pracy na czarno lub poszedł by do opieki społecznej...
Cytat: "jezat"
A w sprawie moich przykładów nic?Matematyka u was nie działa?

Przykład matematyczny - przykładem matematycznym. Ale jezat nie mam ludzi, iż wydłużenie wieku spowoduje wzrost emerytury. To nie jest prawda. Tak samo, jak kiedyś nas mamiono, że II i III filar spowoduje, że na emeryturze będziemy pogadsi- a teraz już widać, jak bardzo tym filarom się wzbogacimy.
Cytat: "sekator"
Ale co się dziwić, jeżeli się popiera Niesiołowskiego, damskiego boksera

Sławek - szkoda, że Pani Ewa nie miała w czasie tego incydentu miesiączki. Bo można by było ogłosić, że potwór Niesiołoski nie tylko jest damskim bokserem, ale dodatkowo ją zgwałcił i rozdziewiczył.

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 19, 2012, 13:56:33 »
Cytat: MrW
Świadomie zagłosowałem "za". Uzasdanienie- pieprzę swoje dobro ale myślę o swoich dzieciach...
Cytat: "Wojtek Dudek"
Nic tylko wprowadzić ją w życie.

Cytat: "MrW"
Wojtek - faktycznie te rozwiązanie byłoby super, ale nie mamy wyrobionej skłonności do oszczędzania i niewielki ułamek procenta by myślał o systematycznym odkładaniu, by potem mieć możliwość wyborów, takich, jak opisałeś.  Myślę, że Polak mając możliwość wyboru emerytury w wieku 50 lat i przykładowo- 350 zł miesięcznie od razu by szukał pracy na czarno lub poszedł by do opieki społecznej...

Wojtek prawdopodobnie zupełnie zapomniał,że mamy kilka milionów emerytów w systemie repartycyjnym.FUS się już teraz nie domyka m/in przez obniżoną za czasów PiS składkę rentową i odprowadzaną część składki do OFE.Pozostawienie obywatelom możliwości wyboru będzie możliwe dopiero w momencie kiedy ostatni emeryci z systemu repartycyjnego odejdą ze świata.Każde inne rozwiązanie wcześniejsze to kolejne kredyty czyli zadłużanie państwa,albo podniesienie podatków lub obniżenie świadczeń -kto się na to odważy?
 
Cytat: "jezat"
A w sprawie moich przykładów nic?Matematyka u was nie działa?

Cytat: "MrW"
Przykład matematyczny - przykładem matematycznym. Ale jezat nie mam ludzi, iż wydłużenie wieku spowoduje wzrost emerytury. To nie jest prawda. Tak samo, jak kiedyś nas mamiono, że II i III filar spowoduje, że na emeryturze będziemy pogadsi- a teraz już widać, jak bardzo tym filarom się wzbogacimy.

Mariusz,pytanie postawiłem ekonomicznym geniuszom z PiSu,ale skoro wszedłeś w temat odpowiadam.Przedłużenie wieku emerytalnego powoduje zmianę dwóch elementów przy tym dzieleniu,mianowicie rośnie licznik a zmniejsza się mianownik,czyli rośnie iloraz.I cokolwiek nie wstawisz do takiego ułamka przy owym emerytalnym założeniu iloraz będzie wyższy zawsze a więc emerytura również. To nie jest mamienie emeryturą na plażach Egiptu.Ale przeciez potrafisz liczyc więc nie bardzo wiem co w moim przykładzie jest niejasne.OFE było nadmuchanym balonem i takim choć w okrojonej skali pozostaje.W 2011 roku OFE zainkasowały 660 mln zł za friko a przymusowe wpłaty ubezpieczonych zmniejszyły się o,jeśli dobrze pamiętam 1,6 mld zł,czyli razem "ofiary"OFE straciły 2,260 mld.A dzisiaj jarosławpolskęzbaw marzy o likwidacji OFE wzorem "węgierskiego przyjaciela" tylko nie ma odwagi o tym głośno powiedzieć,dlatego bąka coś o dobrowolności.Podobnie z podwyższonym wiekiem emerytalnym.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 19, 2012, 15:02:15 »
Cytat: "jezat"
Mariusz,pytanie postawiłem ekonomicznym geniuszom z PiSu,ale skoro wszedłeś w temat odpowiadam.Przedłużenie wieku emerytalnego powoduje zmianę dwóch elementów przy tym dzieleniu,mianowicie rośnie licznik a zmniejsza się mianownik,czyli rośnie iloraz.I cokolwiek nie wstawisz do takiego ułamka przy owym emerytalnym założeniu iloraz będzie wyższy zawsze a więc emerytura również.

Jezat- nie podważam Twego wyliczenia, jednak jak sam stwierdziłeś- pominąłeś czynnik demograficzny, Twój model miałby sens, gdybyśmy teraz "uśmiercili" wszystkich obecnych emerytów....