Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Chcieliście PO, to macie  (Przeczytany 162417 razy)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #390 dnia: Maja 21, 2012, 11:07:17 »
Cytat: "sekator"
pozdrawiam wszystkich pozostałych i obiecuję, że o następnym spotkaniu poinformuję zainteresowanych na priva, sekator

Jestem, przepraszam, że dopiero teraz, ale świętowałem... i bynajmniej nie przed komputerem:)
Ślicznie dziękuję, za życzenia.
Ślicznie dziękuję, rownież, że przybyliście na spotkanie i jednocześnie wybaczcie, ze musiałem uciec, ale już wcześniej, wcześniej żonka moja miała zaklepane terminy na wyjazd do Galaxy na Noc zakupów.

Co do samego spotkania- moim zdaniem przekonaliśmy się empirycznie, że pomimo różnych poglądów można naprawdę kulturalnie i miło podyskutować. I już nie mogę się doczekać następnego wspólnego wypadu. Tym bardziej, że nie mamy dokończonego tematu nt poglądów liberalizmu czy interwecjonizmu obejmujacych działalnośc gospodarczą w skali mikro.

Odnosząc się teraz do ostatnich tutejszych wypowiedzi.

Cytat: "Kuba"
Napisałem wystarczająco jasno, że to raczej Twoje zachowanie przypomina faszystowskie, bo m.in. w przeciwieństwie do tych, których tym mianem nazywasz, brutalnie i bezpardonowo atakujesz wszystkich, którzy mają czelność mieć inne niż Twoje poglądy. Ot tyle i aż tyle


 :'(

Bądźmy sprawiedliwi i jezat atakuje i jezata atakują.
Oczywiście retoryka, jaką posługuje się jezat jest wysoce negatywna (o czym za chwilkę) ale by od razu stwierdzać publicznie, że jego zachowanie przypomina faszystowskie? Buuu... chyba musze powrocić do źródła i ponownie poczytać na tamat faszyzmu i jego przejawów...
A zaczęło się, że faktycznie jezat się normalnie w życiu pomylił i niechcąco zdublował swój post...

A teraz znowu do jezata:
Cytat: "jezat"
Żeby kogoś kopnąć też trzeba mieć odwagę,której tobie brakuje.A z ludzmi popierającymi człowieka zauroczonego marzeniami Hitlera nie spotykam się.Od ciebie jak na razie nie uslyszałem słów potępienia za jego sejmowy wyskok.Nie tylko zresztą od ciebie.Wniosek - podoba się wam język jarosławpolskęzbaw reklamujący austriackiego kaprala.I to wystarczy przypomnieć Polakom

Ech- jezaciku- ja też mam czasem wziąć Ciebie na kolano i dać takiego klapsa, że hej.
No, ale te metody obecnie nie są i modne i chyba prawnie niedozwolone, więc spóbuję w nowoczesny sposób:
Jezat- proszę Ciebie, błagam wręcz- zmień retorykę.
Ogranicz swoje słowotwórstwo do najistotniejszych elementów, pozbywając się tej sieczki, którą powtarzana jest jak "starta płyta".
Spróbuj, proszę Ciebie skoncentrować się na faktach, konkretach, tezach, antytezach oraz ich uzasadnieniu.
Spróbuj, proszę zlikwidować w swych wypowiedziach epitety i niepotrzebny jad.
Zapewniam Ciebie, że jakbyś to zrobił, inni również by inaczej odnosili się do tego co myślisz i piszesz.
Przedłuż treść nad formą- a wiem, że to potrafisz- ot- choćby kalkulacje Twoje w wątku o emeryturach.
Czy moja prośba może być spełniona? Czy jest to możliwe?
Podpowiem Ci jak tego można się nauczyć, na przykładzie ostatniej, cytowanej Twojej wypowiedzi. Rozłożę ją na czynniki pierwsze:
Cytat: "jezat"
Żeby kogoś kopnąć też trzeba mieć odwagę,której tobie brakuje.

Tego bym w ogóle nie pisał. Bo po co?
Znasz powiedzenie " milczenie jest złotem"- czasem warto dać sobie na wstrzymanie.
Cytat: "jezat"
A z ludzmi popierającymi człowieka zauroczonego marzeniami Hitlera nie spotykam się.

Twoje prawo. Ale po diabła dopisałeś tą etykietę do osób, z którymi sie masz ochoty się spotkać?
Tu kłania się zasada- zacznij szanować innych a inni będa szanować Ciebie.
Spróbuj ją zastosować- zapewniam Ciebie - to nie boli.
Cytat: "jezat"
Od ciebie jak na razie nie uslyszałem słów potępienia za jego sejmowy wyskok.Nie tylko zresztą od ciebie.Wniosek - podoba się wam język jarosławpolskęzbaw reklamujący austriackiego kaprala.I to wystarczy przypomnieć Polakom

Wałkujesz od samegopoczątku to samo odnośnie wypowiedzi J. Kaczyńskiego. Łapiesz za język. Akurat jak wcześniej napisałem Kubie nt tego faszyzmu, tak i teraz Tobie napiszę, że J. Kaczyński nie chciałby z pewnością utożsamiać się z faszyzmem. Źle to wyszło w jego wypowiedzi ale po innyc czynach (bądź obiektywny) jasnym jest, że wyolbrzymiasz ta kwestię. Oczywiście można by podyskutować o pewnych dyktatorskich zapędach J. Kaczyńskiego, lecz przestań wreszcie bredzić w kółko o tym, że reklamuje faszyzm.
I jeszcze jedno- wracam do kwestii poszanowania innej osoby- dyskutujemy o Jarosławie Kaczyńskim, a nie "jarosławiezbawpolskę". Prosze podnieś poprzeczkę kultury osobistej w tej kwestii. A zobaczysz, że jak inni będa pisali np. "donaldino nic nie mogę", to po prostu zacznie Ci się robić żal tych, którym poziom intelektualny wystarcza na tworzenie coraz to nowych inwektyw.
Konkludując: marzę o tym, by zacząć czytać jezata w 100% a nie tylko koncetrować się na wyłapywaniu niektórych istotnych elementów z gnojowicy, która tu puszczasz.
I jeszcze jedno- obiecuję Ci, że jeslibyś zastosował się do moich sugestii - szybko przekonałbyś się, że inni w stosunku do Ciebie też się zmieniają.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

jezat

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #391 dnia: Maja 21, 2012, 13:05:56 »
Cytat: "Kuba"
Napisałem wystarczająco jasno, że to raczej Twoje zachowanie przypomina faszystowskie, bo m.in. w przeciwieństwie do tych, których tym mianem nazywasz, brutalnie i bezpardonowo atakujesz wszystkich, którzy mają czelność mieć inne niż Twoje poglądy. Ot tyle i aż tyle

Cytat: "MrW"
Bądźmy sprawiedliwi i jezat atakuje i jezata atakują.
Oczywiście retoryka, jaką posługuje się jezat jest wysoce negatywna (o czym za chwilkę) ale by od razu stwierdzać publicznie, że jego zachowanie przypomina faszystowskie? Buuu... chyba musze powrocić do źródła i ponownie poczytać na tamat faszyzmu i jego przejawów...
A zaczęło się, że faktycznie jezat się normalnie w życiu pomylił i niechcąco zdublował swój post...

Dzięki za obiektywizm.
Cytat: "MrW"
A teraz znowu do jezata:
Cytat: "jezat"
Żeby kogoś kopnąć też trzeba mieć odwagę,której tobie brakuje.A z ludzmi popierającymi człowieka zauroczonego marzeniami Hitlera nie spotykam się.Od ciebie jak na razie nie uslyszałem słów potępienia za jego sejmowy wyskok.Nie tylko zresztą od ciebie.Wniosek - podoba się wam język jarosławpolskęzbaw reklamujący austriackiego kaprala.I to wystarczy przypomnieć Polakom

Ech- jezaciku- ja też mam czasem wziąć Ciebie na kolano i dać takiego klapsa, że hej.
No, ale te metody obecnie nie są i modne i chyba prawnie niedozwolone, więc spóbuję w nowoczesny sposób:
Jezat- proszę Ciebie,błagam wręcz -zmień retorykę.

Ale przecież mój tekst w ramce nie dotyczy Ciebie.Poza tym moje teksty to nieco łagodniejsza retoryka rodem z PiSu,tylko argumenty z wyższej półki.

Cytat: "MrW"
Spróbuj, proszę zlikwidować w swych wypowiedziach epitety i niepotrzebny jad.
Zapewniam Ciebie, że jakbyś to zrobił, inni również by inaczej odnosili się do tego co myślisz i piszesz.
Przedłuż treść nad formą- a wiem, że to potrafisz- ot- choćby kalkulacje Twoje w wątku o emeryturach.
Czy moja prośba może być spełniona? Czy jest to możliwe?

Mylisz się.To nie ja nakręcam spiralę agresji.Prosty przykład;wieczorem po spotkaniu u Ciebie pojawia się" komunikat"z podziękowaniami dla ciebie i z insynuacją pod moim adresem.Myślę,że Twoja prośba powinna być najpierw skierowana do tych ,którzy na tym politycznym forum stanowią zdecydowaną większość.Mój język,powtórzę to jeszcze raz,jest tylko konsekwencją języka tej większości i to nieco łagodniejszą.
Cytat: "MrW"
Znasz powiedzenie " milczenie jest złotem"- czasem warto dać sobie na wstrzymanie.
Kiedy zaczynają się próby obalenia demokratycznie wybranych władz,na razie w warstwie oratorskiej milczeć nie wolno.Przemilczanie pewnych zdarzeń prowadzi do takich ekscesów jak ostatnia blokada sejmu.A co będzie dalej jak będziemy się kierowali zasadą"milczenie jest złotem"?
Cytat: "jezat"
A z ludzmi popierającymi człowieka zauroczonego marzeniami Hitlera nie spotykam się.

Cytat: "MrW"
Twoje prawo. Ale po diabła dopisałeś tą etykietę do osób, z którymi sie masz ochoty się spotkać?

Tu akurat z grzeczności nie wymieniłem tej osoby.

Cytat: "MrW"
Wałkujesz od samegopoczątku to samo odnośnie wypowiedzi J. Kaczyńskiego. Łapiesz za język. Akurat jak wcześniej napisałem Kubie nt tego faszyzmu, tak i teraz Tobie napiszę, że J. Kaczyński nie chciałby z pewnością utożsamiać się z faszyzmem. Źle to wyszło w jego wypowiedzi ale po innyc czynach (bądź obiektywny) jasnym jest, że wyolbrzymiasz ta kwestię. Oczywiście można by podyskutować o pewnych dyktatorskich zapędach J. Kaczyńskiego, lecz przestań wreszcie bredzić w kółko o tym, że reklamuje faszyzm.

Swoje dyktatorskie zapędy Kaczynski potwierdził niedawnym wystąpieniem w Stoczni Gdańskiej,gdzie stwierdził,że poprawienie efektywności rządzenia można wykonać wprowadzając prezydenckie rozporządzenia(jeszce nie nazwał tego dekretami),zatwierdzane pózniej przez sejm.
Cytat: "MrW"
I jeszcze jedno- wracam do kwestii poszanowania innej osoby- dyskutujemy o Jarosławie Kaczyńskim, a nie "jarosławiezbawpolskę". Prosze podnieś poprzeczkę kultury osobistej w tej kwestii. A zobaczysz, że jak inni będa pisali np. "donaldino nic nie mogę", to po prostu zacznie Ci się robić żal tych, którym poziom intelektualny wystarcza na tworzenie coraz to nowych inwektyw.

Właśnie dlatego ,że jest mi ich żal stosuję ich metody.Również dlatego,żeby nie myśleli,że tylko oni mają monopol na prawdę..
Cytuj (zaznaczone)
="MrW"Konkludując: marzę o tym, by zacząć czytać jezata w 100% a nie tylko koncetrować się na wyłapywaniu niektórych istotnych elementów z gnojowicy, która tu puszczasz.
I jeszcze jedno- obiecuję Ci, że jeslibyś zastosował się do moich sugestii - szybko przekonałbyś się, że inni w stosunku do Ciebie też się zmieniają.

Chciałbym również aby Twoje marzenia się spełniły ale to najmniej zależy ode mnie.
Pozdrawiam!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #392 dnia: Maja 21, 2012, 13:27:09 »
Cytat: "MrW"

Bądźmy sprawiedliwi i jezat atakuje i jezata atakują.
Oczywiście retoryka, jaką posługuje się jezat jest wysoce negatywna (o czym za chwilkę)
[...]
Cytat: "jezat"
Żeby kogoś kopnąć też trzeba mieć odwagę,której tobie brakuje.

Tego bym w ogóle nie pisał. Bo po co?
Znasz powiedzenie " milczenie jest złotem"- czasem warto dać sobie na wstrzymanie.

"Bądźmy sprawiedliwi", powiadasz? Jak sekator pisać o kopaniu w zadek, to być dobrze, jak jezat pisać o kopaniu, to być źle - na tym Twoim zdaniem od teraz sprawiedliwe ocenianie polega? Bo nie zauważyłem, żebyś pierwszemu z wymienionych choć paluszkiem pogroził. Nie zauważyłem też, żebyś odbierał jakieś prawa innym, których imiennie zapraszałeś, a nie przyszli. Tylko jezatowi odmawiasz moralnego prawa wypowiadania się na forum.
Trochę Sprawiedliwa ta Twoja sprawiedliwość.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #393 dnia: Maja 21, 2012, 14:12:12 »
Cytat: "Wykidajło"
Trochę Sprawiedliwa ta Twoja sprawiedliwość.

Masz rację Wykidajło.
Jednak, jest pewne ale.
Zwracając się do Jezata, moim celem nie było jego gnębienie.
Przeciwnie- i lubię go i w części światopoglądowej stoimy po jednej stronie.
Obawiam się jednak, iż prowadzenie komunikacji w formie, jaką obrał może wolniej lub szybciej doprowadzić do wydłużenia się jego czerwonego paska i odesłania w forumowy niebyt.
Ponadto zadać sobie należy pytanie, czy sam zainteresowany czuje żal do mnie za moje wypowiedzi. Jeśli czułby i napisałby, a ja stwierdziłbym, że faktycznie przesadziłem to bym jezata przeprosił.
Co do kwestii grożenia paluszkiem lub odbierania praw... inne osoby chyba mają swój rozum i też moga ocenić, czy wykazały się kulturą, odwagą etc. Nie jestem policjantem ani zawodowym krytykiem, by odnosić się do każdego przypadku.
I wierz mi- nie chcę mieć w jezacie wroga.
Czy moje uzasadnienie Ciebie satysfakcjonuje?
Możemy przejśc do zagadnień związanych z tematem?

jezat

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #394 dnia: Maja 21, 2012, 16:44:37 »
Cytat: "MrW"

Bądźmy sprawiedliwi i jezat atakuje i jezata atakują.
Oczywiście retoryka, jaką posługuje się jezat jest wysoce negatywna (o czym za chwilkę)
[...]
Cytat: "jezat"
Żeby kogoś kopnąć też trzeba mieć odwagę,której tobie brakuje.

Tego bym w ogóle nie pisał. Bo po co?
Znasz powiedzenie " milczenie jest złotem"- czasem warto dać sobie na wstrzymanie.

Cytat: "Wykidajło"
"Bądźmy sprawiedliwi", powiadasz? Jak sekator pisać o kopaniu w zadek, to być dobrze, jak jezat pisać o kopaniu, to być źle - na tym Twoim zdaniem od teraz sprawiedliwe ocenianie polega? Bo nie zauważyłem, żebyś pierwszemu z wymienionych choć paluszkiem pogroził. Nie zauważyłem też, żebyś odbierał jakieś prawa innym, których imiennie zapraszałeś, a nie przyszli. Tylko jezatowi odmawiasz moralnego prawa wypowiadania się na forum.
Trochę Sprawiedliwa ta Twoja sprawiedliwość.

Jarku,dzięki za wsparcie ale musisz wziąc pod uwagę,że na tym forum są równi i równiejsi,co może ciebie  również dotknąć.A do zasady Kalego wobec mnie stosowanej już się przyzwyczaiłem,jak również do usuwania postów bez powodu,czy ignorowania wniosków o anulowanie ostrzeżenia.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #395 dnia: Maja 21, 2012, 17:49:37 »
Cytat: "Wykidajło"
Tylko jezatowi odmawiasz moralnego prawa wypowiadania się na forum


Cytat: "jezat"
Jarku,dzięki za wsparcie ale musisz wziąc pod uwagę,że na tym forum są równi i równiejsi,co może ciebie również dotknąć


O matko, ależ się wzruszyłem. Łzy ciekną mi ciurkiem, wprost nie nadążam ich wycierać....
I tak to za pomocą prostej, acz  mało wyszukanej socjotechniki, pierwszy grubianin forum zostanie ukazany jako udręczony przez stado wilków, niewinny, czerwony (nomen omen) kapturek w ciemnym lesie.
Wpadnijcie chłopaki na następne spotkanie, pogadamy sobie jak mężczyźni, ja obiecuję że wyjątkowo nie ubiorę swojej brunatnej koszuli, a bagnet zostawię w depozycie.  :lol2:
A teraz przejdźmy może, zgodnie z sugestią, Mariusza do tematu o PO, zostawiając osobiste spory na piwną biesiadę.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #396 dnia: Maja 21, 2012, 19:13:44 »
Cytat: "MrW"
J. Kaczyński nie chciałby z pewnością utożsamiać się z faszyzmem. Źle to wyszło w jego wypowiedzi...


Wszystkich polityków oceniajmy za to co mówią i za to co robią. Dla jednych taryfa ulgowa, dla innych nie?

Cytat: "MrW"
Bądźmy sprawiedliwi i jezat atakuje i jezata atakują.


A więc bądźmy i nie okłamujmy siebie i innych, psze pana.

Cytat: "MrW"
Oczywiście retoryka, jaką posługuje się jezat jest wysoce negatywna...


Popadł w niełaskę bo nie wielbi partii Jarosława K., nie pisze laurek, nie daje się, nie jest hipokrytą? Umie rozmawiać z każdym, kto tego chce. Jego argumenty korespondują z ogólnie dostępną wiedzą. Zbijajcie jego argumenty swoimi. Trudne?

Cytat: "MrW"
Znasz powiedzenie " milczenie jest złotem"...


Ja zmam inne - "milczenie nie zawsze jest złotem".
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #397 dnia: Maja 21, 2012, 20:13:19 »
Cytat: "Daria"
Umie rozmawiać z każdym, kto tego chce


A kto tego chce (mówię o jego dyskusyjnych adwersarzach, nie o klakierach)?

,,Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec marca tego roku wyniosło 780,9 mld zł - podało w komunikacie Ministerstwo Finansów. Dodało, że od początku roku zadłużenie wzrosło o 1,3 proc., czyli o 9,73 mld zł"

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zadluzenie;skarbu;panstwa;wzroslo;o;prawie;10;mld;zl,75,0,1089867.html

A dług rośnie i rośnie......I znowu  Wasz Donald T. podniesie nam wiek emerytalny o kolejne 2 lata, bo stan finansów państwa jest w katastrofalnym stanie.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #398 dnia: Maja 21, 2012, 20:43:18 »
Cytat: "Daria"
MrW napisał/a:
Bądźmy sprawiedliwi i jezat atakuje i jezata atakują.

A więc bądźmy i nie okłamujmy siebie i innych, psze pana.

Przepraszam, czy dobrze czytam?
Cytat: "Daria"
Popadł w niełaskę bo nie wielbi partii Jarosława K., nie pisze laurek, nie daje się, nie jest hipokrytą? Umie rozmawiać z każdym, kto tego chce. Jego argumenty korespondują z ogólnie dostępną wiedzą. Zbijajcie jego argumenty swoimi. Trudne?

Zgadzam się, że nie wielbi PiSu,
Zgadzam się ,że nie pisze laurek,
Zgadzam się, że się nie daje i nie jest hipokrytą,
Zgadzam się, że potrafi argumentować swoje wypowiedzi,
Ale...
Nie zgadzam się, że popadł w niełaskę z ww powodów. Popadł w niełaskę dlatego, że jego wypowiedzi są częstokroć po prostu chamskie *nawet dla osoby, która ma zbliżone do jego poglądów). Popadł w niełaske, dlatego, że powtarza się jak stara płyta i w znakomitej większości jego wypowiedzi nie są dyskusją, lecz antagonistycznapropagadą.
Ja to tak widze- a teraz możesz mnie za przedstawienie mojego punktu widzenia spalić na stosie.
I jeszcze jedno-
Cytat: "Daria"
Zbijajcie jego argumenty swoimi. Trudne?

Nie szufladkuj mnie.
Pozdrawiam

jezat

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #399 dnia: Maja 21, 2012, 20:46:02 »
Cytat: "Wykidajło"
Tylko jezatowi odmawiasz moralnego prawa wypowiadania się na forum


Cytat: "jezat"
Jarku,dzięki za wsparcie ale musisz wziąc pod uwagę,że na tym forum są równi i równiejsi,co może ciebie również dotknąć


Cytat: "sekator"
O matko, ależ się wzruszyłem. Łzy ciekną mi ciurkiem, wprost nie nadążam ich wycierać....
I tak to za pomocą prostej, acz  mało wyszukanej socjotechniki, pierwszy grubianin forum zostanie ukazany jako udręczony przez stado wilków, niewinny, czerwony (nomen omen) kapturek w ciemnym lesie.
Wpadnijcie chłopaki na następne spotkanie, pogadamy sobie jak mężczyźni, ja obiecuję że wyjątkowo nie ubiorę swojej brunatnej koszuli, a bagnet zostawię w depozycie.  :lol2:
A teraz przejdźmy może, zgodnie z sugestią, Mariusza do tematu o PO, zostawiając osobiste spory na piwną biesiadę.

Nie zauważyłem,żeby mój post skierowany do Wykidajły nosił znamiona postu otwartego ale w  zapewnienie,że przestaniesz zakładać brunatną koszulę wierzę jak w odezwę Kaczyńskiego do braci Rosjan przed wyborami prezydenckimi.
A wracając do polityki przyszły zbawca Polski obiecuje zawieszenie  bronii w trakcie Euro 2012,tym samym potwierdza,że prowadzi wojnę z państwem polskim.Ale najważniejsza jest wiadomość,że przyszły zbawca nie będzie bojkotował Ukrainy i nie zabierze Ukrainie rozgrywek.Ma panisko gest.Może nawet uda się go namówić do wyjazdu na Ukrainę w trakcie Euro i osobistego zamanifestowania tam na miejscu swojej niezgody na więzienie Julii,nad którą zbiera się coraz wiecej czarnych chmur.Czy się odważy?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #400 dnia: Maja 21, 2012, 20:47:42 »
Cytat: "sekator"
,,Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec marca tego roku wyniosło 780,9 mld zł - podało w komunikacie Ministerstwo Finansów. Dodało, że od początku roku zadłużenie wzrosło o 1,3 proc., czyli o 9,73 mld zł"

http://www.money.pl/gospo...,0,1089867.html

A dług rośnie i rośnie......I znowu Wasz Donald T. podniesie nam wiek emerytalny o kolejne 2 lata, bo stan finansów państwa jest w katastrofalnym stanie.

A czy mógłbyś podać poziom długu w założeniach budżetowych?
Jak wygląda korelacja wydatków i bieżacego zadłużania się do realizacji inwestycji na EURO?
Czy ten wzrost zadłużenia jest niekontrolowany?

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #401 dnia: Maja 21, 2012, 20:53:16 »
Cytat: "MrW"
Czy ten wzrost zadłużenia jest niekontrolowany?


Wszystko jest kontrolowane. Nawet upadek Grecji i kolejnych kostek domina będzie byc może kontrolowany. Tylko dla mnie to doprawdy niewielka pociecha.
Szczegóły dotyczące pozostałych pytań poniżej:

http://www.ekonomia24.pl/artykul/705501,879210-W-I-kw--dlug-Skarbu-Panstwa-wzrosl-o-10-mld-zl.html

Dane z dzisiejszej prasy, ale już trochę nieświeże, jako że złotówka znacznie się osłabiła w ciągu ostatniego tygodnia (tak więc i poziom długu dużo wyższy niż podano).

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #402 dnia: Maja 21, 2012, 21:16:06 »
Cytat: "sekator"
Wszystko jest kontrolowane. Nawet upadek Grecji i kolejnych kostek domina będzie byc może kontrolowany. Tylko dla mnie to doprawdy niewielka pociecha.
Szczegóły dotyczące pozostałych pytań poniżej:

http://www.ekonomia24.pl/...-10-mld-zl.html

Sławek- no widzisz- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ty przedstawiasz artykuł i komentujesz go w czarnych barwach a ja czytam ten sam artykuł i widzę optymistyczne informacje.
Po pierwsze- osłabienie złotego = wzrost eksportu. Przy osłabieniu inportu, saldo obrotów bieżacych staje się bardziej korzystne. Co prawda od strony zadłużenia - mamy je wyższe (alekontrolowane), jednak przychody dodatkowe z ekzportu mogą spowodowac, iż mam więcej pieniązków na obsługe zadłużenia? Czy nie prawdaż? To wszystko są naczynia powiązane.
Poza tym, skoro jest duże zainteresowanie by  nam dalej pożyczać to znaczy czę ocena wiarygodności kredytowej Polski jest wysoka, bo kto by chciał pożyczyć pieniądze bankrutowi lub komuś o wątpliwej wiarygodności, że te środki zwroci?

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #403 dnia: Maja 21, 2012, 21:25:05 »
Cytat: "MrW"
Poza tym, skoro jest duże zainteresowanie by nam dalej pożyczać to znaczy czę ocena wiarygodności kredytowej Polski jest wysoka, bo kto by chciał pożyczyć pieniądze bankrutowi lub komuś o wątpliwej wiarygodności, że te środki zwroci


Nawet Hiszpania i Włochy nadal sprzedają swoje obligacje. Żaden powód do dumy. Proponuję, abyś sprawdził aktualną rentowność polskich obligacji (na poziomie europejskich bankrutów) i sumę odsetek jaką płacimy rocznie od zaciągniętych długów. Po zestawieniu tych wartości tylko całkowity laik może uwierzyć, że jesteśmy w stanie spłacić kiedykolwiek zaciągnięte długi.
Jesteśmy europejską kolonią i hodowlą białych niewolników dla bogatych sąsiadów. Jak nie wierzysz to rozejrzyj się dookoła, ilu znajomych zostało zmuszonych do emigracji, ilu pracuje na umowach śmieciowych, lub za 300-400 eur miesięcznie, a ilu żyje tylko dzięki budżetówce i emeryturom ? (bezrobotnych nie wspomnę).
Myślisz, ze długo pociągniemy na takiej kroplówce ?

palindrom

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #404 dnia: Maja 21, 2012, 22:14:44 »
Cóż nam pozostaje?

Brać się do roboty i robić aż po pachy!