Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!  (Przeczytany 9921 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 11, 2012, 14:04:53 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Denver"
Chyba, że dostanie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych,


Właśnie, jak to się ma do skuterów, których pojemność nie przekracza 50 ccm? Dalej wystarczy mieć ukończone 18 lat? Dla mnie ten przepis to megagłupota.


18 lat i dowód osobisty lub mniej plus karta rowerowa, którą od tego roku zastępuje kategoria prawa jazdy AM.

Nie uważam, że jest to głupota. Kurs na prawo jazdy niestety nie jest dobrym sitem dla "debili", którzy będą stanowić potencjalne zagrożenie na drogach. Oczywiście łatwy dostęp do prowadzenia skutera zwiększa liczbę młodych i czasem nieodpowiedzialnych ludzi, którzy je prowadzą, ale odsetek wypadków spowodowanych przez skutery chyba nie jest zbyt duży. Małym skuterem, który maksymalnie może pędzić 45 km/h większą krzywdę można zrobić co najwyżej sobie.
Nie wiem czy jest sens wszystko koncesjonować, wymagać certyfikatów i uprawnień. Skuter z założenia ma być prostym i ogólnie dostępnym środkiem transportu. Jedyne co bym poprawił, to fakt, że taki 18 latek może nie mieć bladego pojęcia, o przepisach ruchu drogowego, a dosiadając roweru czy skutera staje się jego aktywnym uczestnikiem.
Sam każdej wiosny zastanawiam się nad zakupem skutera, ale póki co rolki wygrywają jako miejski, letni środek transportu, a niestety klimatem odstajemy od Chorwacji czy Włoch, gdzie skuterem można jeździć niemal cały rok ;p

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 11, 2012, 14:08:02 »
Cytat: "Denver"
Jedyne co bym poprawił, to fakt, że taki 18 latek może nie mieć bladego pojęcia, o przepisach ruchu drogowego, a dosiadając roweru czy skutera staje się jego aktywnym uczestnikiem.


Trafiłeś w 10-tkę. Dokładnie o to mi chodziło. Moim zdaniem jest to bardzo poważna luka prawna.

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 11, 2012, 14:19:18 »
Cytat: "Denver"
że taki 18 latek może nie mieć bladego pojęcia, o przepisach ruchu drogowego,


Podstawowych praw o przepisach ruchu drogowego uczy się dzieci  w czwartej i piątej klasie szkoły  podstawowej - po  zaliczeniu programu mogą  zdawać na kartę  rowerową egzamin praktyczny ,ale nie  muszą - teorię jednak muszą  zaliczyć - może po prostu warto  przypomnieć te  przepisy gimnazjalistom , a potem uczniom szkół średnich w ramach programu nauczania. :study:
garde

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 11, 2012, 14:23:24 »
Cytat: "_garde_"
teorię jednak muszą zaliczyć - może po prostu warto przypomnieć te przepisy gimnazjalistom , a potem uczniom szkół średnich w ramach programu nauczania. :study:


O tym nie wiedziałem, tak jak piszesz, należy poprawić program nauczania, by te zaliczenia miały miejsce również podczas późniejszej nauki.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 11, 2012, 14:37:59 »
Cytat: "_garde_"
Cytat: "Denver"
że taki 18 latek może nie mieć bladego pojęcia, o przepisach ruchu drogowego,


Podstawowych praw o przepisach ruchu drogowego uczy się dzieci  w czwartej i piątej klasie szkoły  podstawowej - po  zaliczeniu programu mogą  zdawać na kartę  rowerową egzamin praktyczny ,ale nie  muszą - teorię jednak muszą  zaliczyć - może po prostu warto  przypomnieć te  przepisy gimnazjalistom , a potem uczniom szkół średnich w ramach programu nauczania. :study:


I takie coś funkcjonuje chyba do tej pory, ale w praktyce wygląda to tak, że w gimnazjum w ramach lekcji PO lub Techniki przeprowadza się w zależności od woli nauczyciela 2-3 lekcje z przepisów ruchu drogowego i znajomości znaków - trochę mało. Także warto by było to powtórzyć w szkołach ponadgimnazjalnych w większym wymiarze godzin.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 11, 2012, 14:41:06 »
A co to wszystko mam do komentowanego artykułu? Nie zaśmiecajcie każdego tematu!
Na razie nie ma podpisu......

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 11, 2012, 14:52:31 »
Cytat: "Ciekawy"
A co to wszystko mam do komentowanego artykułu? Nie zaśmiecajcie każdego tematu!


Jesteś świętszy od Admina [: Spokojnie - zaśmiecanie, to dla mnie kłótnie między użytkownikami, czy wrzucanie wszędzie wątków politycznych. Tutaj pozwoliłem sobie i innym na lekki offtopic mając na uwadze, że dyskusja odbywała się płynnie, a nie to punktując regulamin.
Ok - koniec offtopa Panowie ;D

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 11, 2012, 15:37:33 »
Cytat: "Denver"
Jesteś świętszy od Admina


Jak widać próbuje. Takie zachowanie przypomina mi osoby, które po roku pobytu poza granicami zaczynają łamać polski język. :) Bardzo dobrze, że można czasami bezkarnie odbiec od tematu.

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 12, 2012, 20:38:56 »
Kolejny wyczyn za kierownicą. najciekawsze  z artykułu "Okazało się, że kierowca miał 2,7 promila w wydychanym powietrzu. Niestety taki wynik nie jest rekordowym. Dla kierowców na naszych drogach to norma"


Roverem na podwójnym gazie. Miał 2,7 promila

W sobotę około godz. 13.30, dzięki czujności jednego z kierowców, policjanci z Polic zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który prowadził samochód.Roverem na podwójnym gazie.
- Otrzymaliśmy zgłoszenie od kierowcy, który jechał za samochodem osobowym marki rover z Pilchowa - mówi mł. asp. Jolanta Szalińska z policji w Policach. - Kierowca podejrzewał, że mężczyzna, który prowadził pojazd jest nietrzeźwy.

Auto od czasu do czasu zjeżdżało na przeciwległy pas i pobocze. Wysłaliśmy patrol, który zatrzymał pojazd w Leśnie Górnym.

Okazało się, że kierowca miał 2,7 promila w wydychanym powietrzu. Niestety taki wynik nie jest rekordowym. Dla kierowców na naszych drogach to norma.

Źródło: GS24
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120212%2FPOLICE%2F365047391

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 13, 2012, 08:14:47 »
Cytat: "kanioma"
Tylko jedno mnie zastanawia, jeżeli zatrzymujesz się zestawem na pauzę (minimum 9h) to czy wybierasz do tego zatokę autobusową? Ja raczej wolałabym miejsce gdzie nie jeżdżą samochody, a i policja nie obudzi mnie po 2h snu, że mam odjechać bo zestaw jest nieprawidłowo zaparkowany :P
Ja kiedyś kręciłem na awaryjnym pasie niemieckiej autostrady.Dla tych co mnie od razu zlinczują i nie mają zielonego pojęcia,napiszę tylko,że nie miałem wyjścia.Równie dobrze,mogłem magnes przyczepić ale nie jestem z tych ludzi.Chłodnia+święto+noc i wiadomo o co kaman :)

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Za kierownicą Tira popijał alkohol!
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 13, 2012, 09:37:06 »
Policzanin_2, no to współczuję takiej pauzy, ale znam to. Też stałam w zeszłym roku na Górze Św. Anny, tyle, że z powodu awarii układu paliwowego. Wytrzepało kabiną jak na otwartym morzu, za każdym przejazdem ciężarówki myślałam, że mnie zwieje z drogi. Często zdarzało się też wjeżdżać na parking dla osobówek, ale to z chłodnią-żeby innym nie brzęczeć nad uchem, ale nigdy na zatoce autobusowej popijając alkohol :crazy: