Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Likwidacja podzielników w leningradach  (Przeczytany 39989 razy)

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 02, 2012, 21:07:08 »
Cytat: "kier"
kogo? mieszkańców bloku? klatki? węzła grzewczego?


u nas było 50% bloku, a reszta, która nie podpisała... trudno :) d***kracja :P
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 02, 2012, 21:26:56 »
Cytat: "mat_tk"
trudno :) d***kracja :P

to teraz pomyśl o tej rzeszy/garstce ludzi, którym czynsz wzrośnie o stówkę, może dwie na m-c. dzięki temu może zbraknąć na chleb czy inną kiełbasę. toć to potencjalni kolejni niepłacący czynszu. i te koszty spóldzielnia przerzuci na Was- płacących

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 02, 2012, 21:30:34 »
U mnie w bloku 4-piętrowym większość chce zdjęcia podzielników ,pożyjemy zobaczymy ,ponoć płacić będę  prawie tak samo .

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 02, 2012, 21:43:10 »
Cytat: "Storczyk"
U mnie w bloku 4-piętrowym większość chce zdjęcia podzielników ,pożyjemy zobaczymy ,ponoć płacić będę  prawie tak samo .


Jakoś tego nie rozumiem, jeżeli KAŻDY będzie grzał na MAKSA, to jak możecie nie płacić WIĘCEJ?
Przecież to nielogiczne. Kiedyś tak już było w SM Odra,otwierali okna, bo było im za gorąco, ale nie zakręcali grzejników, tak więc i zużycie się zwiększyło, płacili WSZYSCY-WIĘCEJ.

Gdzie tu sens ?:)

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 02, 2012, 22:14:30 »
Mam nadzieję że wypowiedź rbk rozwiązała wszystkie dylematy i podzielniki pozostaną na swoim miejscu.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 02, 2012, 22:43:38 »
Spółdzielnie na "podzielnikach" popłynęły-nie był to "projekt" dobrze przygotowany i oszacowany. Decyzję o zmianie sposobu rozliczania za energię cieplną podjęto już dawno-problem polegał na tym jak wyjść z tego z twarzą. Proszę się nie łudzić że macie wpływ na obecną sytuację i że SM liczyć się będzie z głosem swoich członków.Podobnie rzecz się ma z osławioną i wyśmiewaną "wprowadzaną"przez SM Odra rewitalizację bloków przy ul Wojska Polskiego,ale to już inna bajka i gra o zupełnie inną "kasę" która zapewne także przysporzy Odrze poważne kłopoty.Pozdrawiam.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 02, 2012, 23:22:48 »
Kołchozy już były...  ? powracamy do starego?
Jeszcze nie tak dawno ludzie krzyczeli, żeby każdy płacił za to co zużywa.... i co nie podoba się?
To może tak... ryczałt za ciepło, za gaz, za prąd, za wodę.... a może też za jedzenie?.... powracamy do komuny?
Ludzie opamiętajcie się !

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 03, 2012, 07:18:34 »
A przypomnijcie sobie drodzy zwolennicy zdjęcia podzielników, co było powodem ich założenia? Przecież był czas kiedy grzaliśmy bez tych podzielnikow. Dlaczego wyrażono zgodę na ich założenie? Proste: płaciliśmy dużo, a podzielniki miały i mają na celu rozliczyć każdy lokal indywidualnie. Ja na przykład też nie chcę płacić za coś, czego nie używam.

Dobry pomysł dał ktoś wczoraj tu na forum, aby na próbę wprowadzić taki system na okres 1 roku.
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 03, 2012, 08:14:43 »
Cytat: "jasia"
Kołchozy już były...  ? powracamy do starego?
Jeszcze nie tak dawno ludzie krzyczeli, żeby każdy płacił za to co zużywa.... i co nie podoba się?
To może tak... ryczałt za ciepło, za gaz, za prąd, za wodę.... a może też za jedzenie?.... powracamy do komuny?
Ludzie opamiętajcie się !


Mylisz się jeśli uważasz, że przy opomiarowanym ogrzewaniu płacisz wyłącznie za siebie.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 03, 2012, 09:10:20 »
Płacę za siebie (swoje mieszkanie) i klatkę, piwnice, a nie za cały blok (każdego mieszkanie), czy to wrzucą mi w koszty, dodadzą gwiazdki... czy ja to zmienię? Nie :]

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 03, 2012, 09:18:33 »
rbk dobrze prawi. Opłaty przesyłowe, grzanie klatki, ulicy, piwnic płacą wszyscy i dalej będą płacić to się nie zmieni. Ale za mieszkanie płacisz tyle ile zużyjesz. Jeżeli teraz grzejesz mało i płacisz mało (za zużycie, nie za całość) to jakim cudem po zdjęciu podzielników i grzaniu na maxa chcesz płacić mniej? Jedyna różnica w kosztach jaka wyjdzie to koszt grzania mieszkania (bo te koszta poboczne i tak zostaną), a teraz przynajmniej nie musisz płacić za sąsiada, który grzeje na maxa, bo lubi i ma kasę.
Prawda jest taka, że mniej będą płacić Ci, którzy cały czas grzeją i mają olbrzymie niedopłaty. Ludziom, którzy grzeją mało koszta wzrosną i to o parę ładnych stówek.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 03, 2012, 10:25:53 »
Dokładnie tak jak piszą koledzy rbk i secha. Ci, którym zależy na płaceniu bez podzielników to albo grzeją na maksimum i liczą na to, że ktoś/sąsiedzi za nich część zapłaci(ą), albo nie mają pojęcia, że nie można płacić mniej bez podzielników. Bo bez nich ludzie "poczują luz", każdy będzie odkręcał nie patrząc na oszczędności (bo przecież spółdzielnia obiecała, że będzie taniej), w konsekwencji ogół będzie zużywał jeszcze więcej i koszty wzrosną. Nic nie ma za darmo. Zdjęcie podzielników = wzrost kosztów ogrzewania dla większości. Lepiej będą mieli tylko Ci co grzeją non stop - bo sąsiedzi za nich zapłacą.
I love the night.
1101110100101111

pracuś

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 03, 2012, 12:55:55 »
Cytat: "dd2f"
Lepiej będą mieli tylko Ci co grzeją non stop - bo sąsiedzi za nich zapłacą.
Jak na razie to jest odwrotnie,  teraz to niby co -  mieszkam na 4 piętrze i wiem że jak ja grzeje ( po prostu stać mnie na to żeby nie marznąć) to nie płacę za sąsiada którego mieszkanie jest ogrzewane częściowo przez rury idące w jego mieszkaniu?  :devil: Sąsiad nie odkręca grzejnika bo te rurki nagrzewają mu chatkę do ok24 stopni i według was to fer? żeby nie było - pytam oczywiście teoretycznie bo mnie temat nie dotyczy.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 03, 2012, 13:05:37 »
A myślisz, że sąsiad w ogóle nie płaci? 100% zwrotu ma? Też płaci i za to co płaci ma prawo oczekiwać, że ta rurka nagrzeje mu te 24 stopnie...

I nie liczcie na to, że spółdzielnia zrobi co zechce. Przyjdzie taki czas, że się zbierzemy i zrobimy im tam Egipt i się zabawa skończy. W końcu jako członkowie mamy prawo zmienić zarząd...

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 03, 2012, 13:29:23 »
Cytat: "Febe"
Gdzie konkretnie na Mieszka? Ja mieszkam w 6-tce i mam podzielniki.


W 2 lub 3. Wiem od takiej znajomej, której za dobrze nie znam, ale jej wierzę. Spotkam ją to się dopytam.

Cytat: "lio"
A przypomnijcie sobie drodzy zwolennicy zdjęcia podzielników, co było powodem ich założenia?


Najpewniej nie troska o lokatora, i nie z chęci obniżenia moich kosztów. Wmawianie mieszkańcom, że po zdjęciu podzielników znacząco podniesie się komfort cieplny, mnie nie zachęca. A, jeszcze, że będę mogła właściwie wietrzyć mieszkanie. Takie ble, ble... Niech podadzą kwotę o jaką wzrośnie czynsz w em 50, 60 metrów powierzchni.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -