Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 7777720 razy)

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18585 dnia: Października 01, 2024, 18:35:01 »
Oczywiście, że on piszę o brutto, bo kto by tu zarabial 6-7koła na rękę z aparatowych. Pracuje z gościem, który ma staż 30 lat i 6 na ręke nie ma.


A co do tego, że 4bop jest najlepszym rozwiązaniem to nie byłbym taki pewny. Uciekną ludzie, bo 5bop trzyma jeszcze,na samej mojej zmianie jest takich trzech, którzy tutaj pracują jeszcze przez ten system pracy.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2024, 18:40:12 wysłana przez Arkona »

Offline Mlodyapatatowy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18586 dnia: Października 01, 2024, 18:50:08 »
Oczywiście, że on piszę o brutto, bo kto by tu zarabial 6-7koła na rękę z aparatowych. Pracuje z gościem, który ma staż 30 lat i 6 na ręke nie ma.


A co do tego, że 4bop jest najlepszym rozwiązaniem to nie byłbym taki pewny. Uciekną ludzie, bo 5bop trzyma jeszcze,na samej mojej zmianie jest takich trzech, którzy tutaj pracują jeszcze przez ten system pracy.
Nie no to lekka przesada , bo u mnie emerycie w momencie odejścia powyżej 6 na rękę.
Ja sam po 7 latach lekko ponad 5 na rękę.
I racja mnie trzyma tylko system pracy.

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18587 dnia: Października 01, 2024, 18:55:24 »
Oczywiście, że on piszę o brutto, bo kto by tu zarabial 6-7koła na rękę z aparatowych. Pracuje z gościem, który ma staż 30 lat i 6 na ręke nie ma.


A co do tego, że 4bop jest najlepszym rozwiązaniem to nie byłbym taki pewny. Uciekną ludzie, bo 5bop trzyma jeszcze,na samej mojej zmianie jest takich trzech, którzy tutaj pracują jeszcze przez ten system pracy.
Nie no to lekka przesada , bo u mnie emerycie w momencie odejścia powyżej 6 na rękę.
Ja sam po 7 latach lekko ponad 5 na rękę.
I racja mnie trzyma tylko system pracy.


Wiesz zależy pewnie ile miał wypracowane lat w samych ZCh. No i oczywiscie dochodzi przez te lata czy znał kogos odpowiedniego by się rozwijać finansowo xd niestety takie są realia tych zakladów. Nowy zakład jak powstaje, tj np Polimery, wszyscy startują jednakowo, nikt nikogo nie zna, tam może doceniają tych, którzy pracują uczciwie, kształcą się itd, tutaj trzeba miec plecy, jakiekolwiek.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 337
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18588 dnia: Października 01, 2024, 19:17:46 »
A jak prezes tak bardzo chcę 4bop to niech daje załodze sowitą gratyfikację. Za te 4tys pensji które dostaje tu większość to niech się w ogóle cieszą ,że ktoś chcę tu jeszcze pracować i dawać coś od siebie. Praca na zmiany praca w święta praca w syfie. Tu lekkim chujem powinno się wyciągać 7tys za zapierdalanie w tym szajsie. A za te marne 4tys to niech lepiej podziękuję załodze,że ktoś tu w ogóle jeszcze siedzi i się przykłada bo tak jak dyma nas ten zarząd to nie dymal jeszcze nikt. Z Lunch passem też już niech co niektórzy się żegnają,śmiem twierdzić że do końca roku będą go dostawali ci wszyscy co dostają dotychczas a po nowym roku sporo osób się pożegna z kartami.

1. Nie Prezes chce tylko macie takie straty, że gdzieś trzeba ciąć koszty. Zmniejszenie załogi, poprzez 4bop, jest jednym z najlepszych rozwiązań.
2. Już nie płacz tak z tymi 4000 zł. Nikt na zakładach nie zarabia tak mało, większość ma dużo więcej (dla aparatowego średnio pewnie będzie 6-7 tys.). Chyba, że to podajesz swoją samą podstawę? Jak zarabiasz tylko tyle to faktycznie aż Ciebie żal.
Większej głupoty nie czytałem..... buhhha chcą ciąć koszty może niech na góra da przykład i zacznie od siebie

Offline Mlodyapatatowy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18589 dnia: Października 01, 2024, 19:20:56 »
Oczywiście, że on piszę o brutto, bo kto by tu zarabial 6-7koła na rękę z aparatowych. Pracuje z gościem, który ma staż 30 lat i 6 na ręke nie ma.


A co do tego, że 4bop jest najlepszym rozwiązaniem to nie byłbym taki pewny. Uciekną ludzie, bo 5bop trzyma jeszcze,na samej mojej zmianie jest takich trzech, którzy tutaj pracują jeszcze przez ten system pracy.
Nie no to lekka przesada , bo u mnie emerycie w momencie odejścia powyżej 6 na rękę.
Ja sam po 7 latach lekko ponad 5 na rękę.
I racja mnie trzyma tylko system pracy.


Wiesz zależy pewnie ile miał wypracowane lat w samych ZCh. No i oczywiscie dochodzi przez te lata czy znał kogos odpowiedniego by się rozwijać finansowo xd niestety takie są realia tych zakladów. Nowy zakład jak powstaje, tj np Polimery, wszyscy startują jednakowo, nikt nikogo nie zna, tam może doceniają tych, którzy pracują uczciwie, kształcą się itd, tutaj trzeba miec plecy, jakiekolwiek.

Nie znam zarobków na Polimerach.
Chyba teraz na Walnym coś było omawiane z ich wynagrodzeniem ,bo oni mają określone w ustawie

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 996
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18590 dnia: Października 01, 2024, 20:04:35 »
A jak prezes tak bardzo chcę 4bop to niech daje załodze sowitą gratyfikację. Za te 4tys pensji które dostaje tu większość to niech się w ogóle cieszą ,że ktoś chcę tu jeszcze pracować i dawać coś od siebie. Praca na zmiany praca w święta praca w syfie. Tu lekkim chujem powinno się wyciągać 7tys za zapierdalanie w tym szajsie. A za te marne 4tys to niech lepiej podziękuję załodze,że ktoś tu w ogóle jeszcze siedzi i się przykłada bo tak jak dyma nas ten zarząd to nie dymal jeszcze nikt. Z Lunch passem też już niech co niektórzy się żegnają,śmiem twierdzić że do końca roku będą go dostawali ci wszyscy co dostają dotychczas a po nowym roku sporo osób się pożegna z kartami.

1. Nie Prezes chce tylko macie takie straty, że gdzieś trzeba ciąć koszty. Zmniejszenie załogi, poprzez 4bop, jest jednym z najlepszych rozwiązań.
2. Już nie płacz tak z tymi 4000 zł. Nikt na zakładach nie zarabia tak mało, większość ma dużo więcej (dla aparatowego średnio pewnie będzie 6-7 tys.). Chyba, że to podajesz swoją samą podstawę? Jak zarabiasz tylko tyle to faktycznie aż Ciebie żal.
Większej głupoty nie czytałem..... buhhha chcą ciąć koszty może niech na góra da przykład i zacznie od siebie
Ale tak wlasciwie to jaka glupota? 4bop to oszczednosci finansowe. Matematyki nie oszukasz. Czy to dobra decyzja? Czy bedzie sie to podobalo ludziom? To sa inne kwestie. Ale pod wzgledem czysto ekonomicznym (a niestety tylko na to musi patrzec zarzad w tej chwilii) to poprawna decyzja.

O ile oczywiscie to wprowadza, bo watpie ;)

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 457
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18591 dnia: Października 01, 2024, 20:23:18 »
Oczywiście, że on piszę o brutto, bo kto by tu zarabial 6-7koła na rękę z aparatowych. Pracuje z gościem, który ma staż 30 lat i 6 na ręke nie ma.
Może zapytaj kolegi w ilu jest związkach zapisany, ile bierze chwilówek, jaką ma ratę w Kasie Zapomogowo Pożyczkowej i ile składki wpłaca do KZP wtedy to rzeczywiście kolo 4 tys wyjdzie

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18592 dnia: Października 01, 2024, 20:31:59 »
Wszystko na czysto Brachu. Tak Was tu czytam, no to aparatowi zarabiają naprawdę dobre pieniądze. Ale nie żałuję nikomu, każdy ma tyle na ile się postarał w miarę swoich możliwości...

Offline Anonin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Aparatowy 1
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18593 dnia: Października 01, 2024, 20:53:10 »
Już nie pracuje na ZCh ale bez przesady panowie liczcie wszystko co dostajecie.Podstawy w zakładach były małe od lat ale za to socjal macie/mieliście rozbudowany ostro. Więc dodajcie to co przychodzi np: wczasy pod grusza.13 pensja. Kasa na święta. Na kartę itp jak wszystko wypłacali oczysłowem ,a się okaże że aparatowy wcale nie miał najgorzej😁. Pracowałem kiedyś w systemie 4BOP tragedia jednym słowem najgorszy system w jakim pracowałem.

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18594 dnia: Października 01, 2024, 21:19:37 »
Już nie pracuje na ZCh ale bez przesady panowie liczcie wszystko co dostajecie.Podstawy w zakładach były małe od lat ale za to socjal macie/mieliście rozbudowany ostro. Więc dodajcie to co przychodzi np: wczasy pod grusza.13 pensja. Kasa na święta. Na kartę itp jak wszystko wypłacali oczysłowem ,a się okaże że aparatowy wcale nie miał najgorzej😁. Pracowałem kiedyś w systemie 4BOP tragedia jednym słowem najgorszy system w jakim pracowałem.

Przyjacielu z innej planety. To czasy odległe, tego już nie ma. Teraz my biedaki są. Chłopaki robią na wal-pal uprawienia udt na wózki, żeby dorobić w wolnej chwili w biedronce czy lidlu jest tani.

Offline Zachodniopomorzanin

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18595 dnia: Października 01, 2024, 23:12:14 »
Powiedziałbym, ze polimery są bardziej niebezpieczne od elektrowni jądrowej, mają tam kilkaset ton gazu w instalacjach oraz wodór, wystarczy niedopatrzony wyciek, mikro iskra czy samoczynny zapłon i pozostaje krater w ziemi, jak uruchamiali instalację to w wielu miejscach eksperci hinduscy tak dokręcali instalację, że prawie codziennie coś wychodziło nie tak. Instalacja też pracuje nie tak jak powinna patrząc na to jak flara chodziła. Od jednego z chłopaków tam pracujących usłyszałem że czują się jak na poligonie, w porównaniu do zch to w zch na wydziałach macie podziały na poszczególne instalacje i bardziej możecie zadbać o stan instalacji, na polimerach tego nie ma, jest paru aparatowych poszczególne na cały wydział produkcji polipropylenu i pdh, zapierdalają jak mrówki i muszą znać cały układ pracy danego wydziału, to tak jakby wziąć u nas na przykładzie dajmy na to np. EC2, zlikwidować podziały na poszczególne instalacje i kazać aparatowemu latać po kilku obiektach przecież to jest chore i doprowadzi do ogromnego nieszczęścia, aparatowi zarówno na polipropylenie jak i pdh mają do dyspizycji budki operatorskie tj. mały pokoik, w którym powinni się zmieścić w 5-6 osób, mały stolik przy którym jednocześnie usiądzie max 3 osoby i jeszcze w tym pokoiku trzymają próbki przed przewiezieniem do laboratorium (na pdh trochę lepiej bo trzymają małe butle z gazem, na polipropylenie mają butle z gazem do opróżnienia po zbadaniu przez lab, torebki z granulatem i próbki z proszkiem w formie plastiku, wystarczy że któremuś przypadkowo się worek wysypie lub rozerwie i w wszyscy mają kontakt z proszkiem który dostaje się do płuc). Jak kogoś ciekawi pensja rok temu mieli 6100-6400 brutto razem z dodatkiem zmianowym, w tym roku coś tam podnieśli.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 337
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18596 dnia: Października 02, 2024, 00:18:34 »
Powiedziałbym, ze polimery są bardziej niebezpieczne od elektrowni jądrowej, mają tam kilkaset ton gazu w instalacjach oraz wodór, wystarczy niedopatrzony wyciek, mikro iskra czy samoczynny zapłon i pozostaje krater w ziemi, jak uruchamiali instalację to w wielu miejscach eksperci hinduscy tak dokręcali instalację, że prawie codziennie coś wychodziło nie tak. Instalacja też pracuje nie tak jak powinna patrząc na to jak flara chodziła. Od jednego z chłopaków tam pracujących usłyszałem że czują się jak na poligonie, w porównaniu do zch to w zch na wydziałach macie podziały na poszczególne instalacje i bardziej możecie zadbać o stan instalacji, na polimerach tego nie ma, jest paru aparatowych poszczególne na cały wydział produkcji polipropylenu i pdh, zapierdalają jak mrówki i muszą znać cały układ pracy danego wydziału, to tak jakby wziąć u nas na przykładzie dajmy na to np. EC2, zlikwidować podziały na poszczególne instalacje i kazać aparatowemu latać po kilku obiektach przecież to jest chore i doprowadzi do ogromnego nieszczęścia, aparatowi zarówno na polipropylenie jak i pdh mają do dyspizycji budki operatorskie tj. mały pokoik, w którym powinni się zmieścić w 5-6 osób, mały stolik przy którym jednocześnie usiądzie max 3 osoby i jeszcze w tym pokoiku trzymają próbki przed przewiezieniem do laboratorium (na pdh trochę lepiej bo trzymają małe butle z gazem, na polipropylenie mają butle z gazem do opróżnienia po zbadaniu przez lab, torebki z granulatem i próbki z proszkiem w formie plastiku, wystarczy że któremuś przypadkowo się worek wysypie lub rozerwie i w wszyscy mają kontakt z proszkiem który dostaje się do płuc). Jak kogoś ciekawi pensja rok temu mieli 6100-6400 brutto razem z dodatkiem zmianowym, w tym roku coś tam podnieśli.


Pracujsze na zakładach ? są instalacje gdzie aparatowy obsługuje tytlko taśmy ale sa tez wydziały gdzie jest zamiennośc stanowisk i aparatowy musi znać kompleksowo instalacje a śniadanie je w biegu .. PDH nie jest wyj ątkiem i czymś wyjątkowym w całej strukturze azotów

Offline Anonin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Aparatowy 1
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18597 dnia: Października 02, 2024, 08:19:20 »
Na Polimerach mam kolegę szału nie ma z zarobkami a  na dodatek mają premie tylko do końca roku i zero innych socjali. Ma 5tys brutto plus 1199zmianowego.Egzaminów do zdania masę i uprawnień jak nie ogarnia to do widzenia . Co zmiana umowy to egzamin stanowiskowy itp. Na zakładach jest w porównaniu z Polimerami w tej kwestii przedszkole. A system w którym pracują jest ciężki ..

Offline Aparatczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18598 dnia: Października 02, 2024, 10:12:50 »
Pracuje na polimerach i egzaminów stanowiskowych nie mam na kursy i szkolenia wysyłają co chwilę. I mam 5300 brutto plus dodatek zmianowy. I tu się zgodzę świadczenia socjalne na poli są biedniejsze, ale poza tym to dużo lepiej.


Offline Mlodyapatatowy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #18599 dnia: Października 02, 2024, 10:16:37 »
Panowie Nas PDH malo powinno interesować(jedynie aby zaczęło zarabiać na siebie)
Na Zakładach robi się mało ciekawie ,bo mi nic nie wiemy dowiadujemy się jakiś informacje na "korytarzu" i tyle.
Zasłanianie się jakaś tajemnica handlowa itp.
To po co wybieramy swoich przedstawicieli do RN lub do Zarządu.
Może wywalczą dla Nas 5bop , ale jeżeli w komisji nadal jest JW to walczy przeciwko Nam.