Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784692 razy)

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10710 dnia: Kwietnia 21, 2020, 10:01:45 »
Lepiej iść do sądu. Kolega jakiś czas temu wygrał sprawę z zakładami. Auto warte ok. 27 tysięcy dostał 22 tysiące. Ale trzeba czekać z dwa lata. Można z tego niezłą kasę otrzymać, polerka i do żyda. Ktoś próbował wziąść kasę z zakładu i Ac za pochlapanie?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10711 dnia: Kwietnia 21, 2020, 10:44:45 »
Za pieniądze z tych wszystkich lat już dawno można by było wybudować porządny parkingowiec dla pracowników, w którym auta byłyby chronione przed bezpośrednimi opadami tego syfu na lakier. Już nie wspomnę o zaoszczędzonych nerwach, pieniądzach i czasie.

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10712 dnia: Kwietnia 21, 2020, 11:09:26 »
Ale zawsze to na jakiś czas kilkanaście tysięcy wpadło. U mnie jest koleżka co złożył wnioski na trzy auta, zobaczymy czy przejdzie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10713 dnia: Kwietnia 21, 2020, 11:40:42 »
DeTonator_jest w planach budowa parkingów. Jest też koncepcja ich wizualizacji. Rozważane jest również wprowadzenie ( rozważane też płatnego) parkingu tylko dla pracowników lub wjazd na przepustkę. Nie ma potrzeby sponsorować osobom nie związanym z zakładami różnych form podreperowania budżetu.  Na wszystko potrzebne są pieniądze i to niemałe. Teraz są inne ważniejsze koszty do ponoszenia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 11:47:49 wysłana przez An_na »

Offline MamPytanie

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10714 dnia: Kwietnia 21, 2020, 12:26:39 »
Czy planowana jest opłata za wstęp na teren Zakładów?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10715 dnia: Kwietnia 21, 2020, 12:44:08 »
Tylko dla nowicjuszy z forum ☺️
Wejście na zakład regulują określone przepisy wewnętrzne.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 12:52:27 wysłana przez An_na »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10716 dnia: Kwietnia 21, 2020, 12:45:28 »
Płatny parking dla pracowników? Pracownicy mogliby korzystać z parkingu bezpłatnie za pomocą elektronicznych przepustek, dla pracowników firm współpracujących parking za rozsądną opłatą, może jeszcze kilka miejsc dla gości. Na poziomie 0 jakieś miejsce na odpłatną myjnię obsługiwaną przez zewnętrzną firmę, co w dniach większego pylenia także obniżyłoby ryzyko powstawania szkód na lakierze.

 
Nie ma potrzeby sponsorować osobom nie związanym z zakładami różnych form podreperowania budżetu. 

Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób parkowanie miałoby kogokolwiek sponsorować, czy reperować budżet, przecież przez skutki uboczne wynikające z działalności Z.Ch każdy jest bezpośrednio narażany na straty. Kontrahent, pracownik Z.Ch., czy inne postronne osoby.

Na wszystko potrzebne są pieniądze i to niemałe. Teraz są inne ważniejsze koszty do ponoszenia.

Duże, małe pieniądze, to jest zawsze pojęcie względne, zależne od punktu widzenia. Oczywiście, teraz nie jest czas na takie inwestycje. Choć coś czuję, że ten kryzys Waszej branży nie trafi tak mocno.

Offline Aparatowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10717 dnia: Kwietnia 21, 2020, 18:55:53 »
Czyli zakład pracuje i produkuję. Tylko się cieszyć proszę Pana. Tym samym jest uprawnienie pracowników do pełnej nagrody rocznej, którego by nie było gdyby była z automatu realizacja wszystkich wniosków o których Pan pisze. Proszę przeczytać opublikowane sprawozdania finansowe. Wnioskodawcy m.in. za pomocą swoich pełnomocników złożyli sprawy do sądu co wydłużyło proces /na to zakład nie ma wpływu/.


Tak pani Aniu,cieszę się z nagrody rocznej.Nie zmienia to faktu ìż sprawy pochlapań powinny być rozpatrzone chyba w szybszych terminach???.Dla pani to raczej bez znaczenia jak się jeździ służbowym autem...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10718 dnia: Kwietnia 21, 2020, 19:33:21 »
Pracuję w zakładach chemicznych pod numerem ewidencyjnym 22356 od 1993 r, na stałe od 1998. Sprawy odszkodowań znam wnikliwie od lat kilkunastu. Teraz podjechania na parking na 10 minut do lekarza czy na stołówkę po pierogi niesie za sobą też wnioski o naprawienie szkody. Niestety sprawy nie dotyczą tylko pracowników. Są osoby co podają szeregiem po 8 aut. Nie zawsze swoich. To wydłuża proces.  Aut miałam kilka swoich osobistych. Prywatne też cały czas mam swoje auto i czasami nim przyjeżdżam na zakłady. Ja się zatrudniłam do zakładów chemicznych wielkiej syntezy chemicznej produkującej nawozy, biel, amoniak, chemikalia a Pan? Ja pisałam wiele razy na temat który Pan porusza. Nie jest mi to proszę Pana obojętne, bo wiem że skala roszczeń jest taka, że gdyby wypłacono wszystkie na raz to nie byłoby ani podwyżek, ani zmian do ZUZP, i nagroda nie byłaby taka jaka jest od trzech lat. Wszystko ma Pan opisane w sprawozdaniach finansowych na stronie spółki. Ugody widzę są regularnie podpisywane.  Proces ten jest regularnie nadzorowany przez Radę Nadzorczą. Jak kolega przyjdzie do Pana i powie, ze uważa że Pan mu zniszczył auto to też od razu nie wyłoży Pan mu na stół pieniędzy tylko przeanalizuje Pan swój w tym udział lub jego brak i dopiero podejmie Pan decyzję o wypłacie. Tak samo jest w zakładach- na zakładzie codziennie przebywa ok 5-6 tys osób dziennie na dobę dlatego każdy wniosek jest dokładnie weryfikowany. Jest to normalne działanie w oparciu o przepisy prawa.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 19:53:35 wysłana przez An_na »

Offline syberianhusky

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10719 dnia: Kwietnia 21, 2020, 19:41:12 »
Czy wie ktoś skąd (wydział, komin) to tak sypie na nasze samochody, oraz co to dokładnie jest? Sól z kwasem? Przy niesprzyjającym wietrze jest dramat, auto zniszczone po pół roku, pomimo, że wiatr nie zawsze wieje tak jak ostatnio. Białe plamy trudne do zmycia i kropki albo wżery wyczuwalne już nie tylko pod paznokciem.
Tak, wiem, mogę dojeżdżać autobusem, ale ze Szczecina jest to utrudnienie.
Coraz więcej osób przykrywa auta plandekami lub narzutami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 19:44:16 wysłana przez syberianhusky »

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10720 dnia: Kwietnia 21, 2020, 20:07:55 »
Faktycznie ostatnio jakoś bardzo te kominy namieszały, w stronę bramy nr. 3 jest cała biała droga, dziwne, bo robie już tu trochę czasu, a pierwszy raz takie coś widzę.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10721 dnia: Kwietnia 21, 2020, 20:08:32 »
Cały asortyment produkcji opisany jest na stronie GAP i w Prospekcie emisyjnym a pozostałe kwestie procesowe są określone tajemnicą przedsiębiorstwa. Sprawy pracowników są dla mnie priorytetem i nie będę wspierała osób z zewnątrz w tej kwestii.  A Was proszę: chcecie zatrzymać pewne unormowania korzystne dla pracowników tylko i wyłącznie dla pracowników nie karmicie firm, które biorą od Was pełnomocnictwa i idą z tym do sądu co sprawia, że pracownik sądzi się z pracodawcą. Więcej nie będę na ten temat pisała bo taki wydruk z forum też może być podstawą w sądzie. Przemyślcie proszę. Jak coś zawsze można do mnie napisać na Priv, przyjść, porozmawiać, ja mogę przyjść. Prawników żerujących na tym z firm zewnętrznych nie zamierzam tu instruować bo przez to właśnie cierpią pracownicy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 20:12:54 wysłana przez An_na »

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10722 dnia: Kwietnia 21, 2020, 20:29:36 »
Pracuję w zakładach chemicznych pod numerem ewidencyjnym 22356 od 1993 r, na stałe od 1998. Sprawy odszkodowań znam wnikliwie od lat kilkunastu. Teraz podjechania na parking na 10 minut do lekarza czy na stołówkę po pierogi niesie za sobą też wnioski o naprawienie szkody. Niestety sprawy nie dotyczą tylko pracowników. Są osoby co podają szeregiem po 8 aut. Nie zawsze swoich. To wydłuża proces.  Aut miałam kilka swoich osobistych. Prywatne też cały czas mam swoje auto i czasami nim przyjeżdżam na zakłady. Ja się zatrudniłam do zakładów chemicznych wielkiej syntezy chemicznej produkującej nawozy, biel, amoniak, chemikalia a Pan? Ja pisałam wiele razy na temat który Pan porusza. Nie jest mi to proszę Pana obojętne, bo wiem że skala roszczeń jest taka, że gdyby wypłacono wszystkie na raz to nie byłoby ani podwyżek, ani zmian do ZUZP, i nagroda nie byłaby taka jaka jest od trzech lat. Wszystko ma Pan opisane w sprawozdaniach finansowych na stronie spółki. Ugody widzę są regularnie podpisywane.  Proces ten jest regularnie nadzorowany przez Radę Nadzorczą. Jak kolega przyjdzie do Pana i powie, ze uważa że Pan mu zniszczył auto to też od razu nie wyłoży Pan mu na stół pieniędzy tylko przeanalizuje Pan swój w tym udział lub jego brak i dopiero podejmie Pan decyzję o wypłacie. Tak samo jest w zakładach- na zakładzie codziennie przebywa ok 5-6 tys osób dziennie na dobę dlatego każdy wniosek jest dokładnie weryfikowany. Jest to normalne działanie w oparciu o przepisy prawa.
Pani Aniu !
Z całym szacunkiem, lecz nie do końca jest tak jak Pani napisała. Tzn. Sześć lat temu zgłaszałem samochód na pochlapanie i po około miesiącu samochód stał na lakierni.  Szkoda została usunięta bezgotówkowo. Tym czasem teraz jest to ewidentna przepychanka e-mailowa pomiędzy mną, a działem odszkodowań. Wiem, że dziewczyny nie są winne i zbierają niepotrzebne joby od klientów. Po pierwsze proszę sprawdzić dokumenty ( załączniki), które są dostępne na stronie Intranetu. Nie znajdzie Pani załącznika dotyczącego świadków zdarzenia, czyli wysłane dokumenty czekały dwa miesiące, po czym otrzymałem e-maila , że nie dołączyłem ów załączników. Oczywiście w załączeniu już były brakujące dokumenty.  Co to Jest to normalne działanie w oparciu o przepisy prawa ??? ??? ??
 Proszę podać mi podstawę prawną, która stanowi, że muszę pokazać cenę zakupu samochodu, który nabyłem ponad 6 lat temu !!! . Bez decyzji sądu to i policja nie ma prawa wiedzieć ile zapłaciłem za samochód który nabyłem ponad 6 lat temu. Otrzymałem wiadomość, że zakład musi widzieć cenę zakupu, by nie było naciągania. Przepraszam bardzo, ale od wyznaczenia ceny samochodu jest rzeczoznawca, który na podstawie rocznika, wyposażenia , wyposażenia dodatkowego i rocznika określa wartość pojazdu w dniu szkody. Ja nie chcę rekompensaty, jak to miałem zasugerowane w e-mailu, tylko chcę naprawienia szkody !!!! Póki co przepychanki trwają ponad pół roku. Fakt , niektórzy naciągają, lecz nie można szufladkować wszystkich do jednego worka. Rzeczoznawca stwierdza fakt uszkodzenia powierzchni lakierniczej, szyb etc. i na tej podstawie jest robiona wycena.
Weryfikacja zakładu uszkodzenia pojazdu bez odpowiednich kompetencji personelu jest bezpodstawna i nie zasługuje na uznanie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10723 dnia: Kwietnia 21, 2020, 20:54:00 »
Sześć lat temu było to ubezpieczone. Pisałam o tym kilka razy. Kilka lat temu firmy ubezpieczeniowe odmówiły ubezpieczenia tego.

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10724 dnia: Kwietnia 21, 2020, 20:59:33 »
Pani Aniu a przypadkiem nie rozdawała pani ulotek firmy odszkodowawczej? Może to plotka?