Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784164 razy)

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10290 dnia: Lutego 27, 2020, 10:46:49 »
u mnie rano było wydrukowane, może Pani Ania wrzuci to pismo ? 200 zł BRUTTO to nawet nie pokryje inflacji i podwyżek za media ;)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10291 dnia: Lutego 27, 2020, 10:53:15 »
Które pismo bo już jest ich kilka?

Post Merge: [time]Luty 27, 2020, 10:56:13 [/time]

Ja mogę je wrzucić. Natomiast ja się pod tym pismem nie podpisuję (informacja do pracowników powinna być syntetyczna i o taką wnioskowałam kilka dni temu przed jej ukazaniem się) i nie zgadzam na część zamieszczonych w nim sformułowań.

Post Merge: [time]Luty 27, 2020, 11:03:58 [/time]

Na Waszą prośbę zamieszczam:

https://www.facebook.com/339940956571103/posts/633884537176742/?d=n
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2020, 11:19:44 wysłana przez An_na »

Offline Szmmic92

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10292 dnia: Lutego 27, 2020, 11:05:36 »
Wstyd dosłownie pewnie 2marca będą kolejne trzy terminy może zaczną już rozmawiać na temat podwyżek na 2021 zdążą może 🤦🏻‍♀️

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10293 dnia: Lutego 27, 2020, 11:41:29 »
Pani Aniu jak to jest z zatrudnieniem się w spółce Polimery, będąc obecnie pracownikiem Zakładów bądź Spółek córek?
Czy w jakiś sposób blokowane jest takie przejście?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10294 dnia: Lutego 27, 2020, 11:50:56 »
Blokowane to nie bo trochę osób przeszło, ale z uwagi na to, że oni chętnie zabraliby naszych najlepszych pracowników to jest ustalone, ze za zgodą spółki mogą zatrudnić.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10295 dnia: Lutego 27, 2020, 12:13:02 »
Co to znaczy "zabraliby najlepszych pracowników"? Porwali siłą? Pracownik przechodzi raczej z własnej woli kiedy otrzymuje lepszą propozycję. W jaki sposób stawki mają wzrosnąć skoro firmy mają ze sobą zmowę? Czy takie coś w świetle prawa jest legalne? Co na to ZZ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10296 dnia: Lutego 27, 2020, 12:27:57 »
To nie jest zmowa tylko ustalenie. Od dawna tyczy to pracowników wszystkich spółek. Każdy może złożyć podanie o pracę w PDH czy Zakładach(nie zapominajmy o pracownikach GAPS czy Transtech). Zakłady przez lata ponosiły spore wydatki na wyszkolenie niektórych osób  i pod tym kątem jest to analizowane. Tak jak napisałam, składać może każdy i każde podanie jest rozpatrywane. Wiadomo, że pracownik który pracuje nie chce zarabiać w innej spółce mniej i startować od przysłowiowego zera. Zwolnić się na Zakładach i zatrudnić tam tylko jeden w jeden płynnie. Więc stara się przejść za porozumieniem stron (to reguluje prawo i wpisane jest też w ZUZP choćby przy jubileuszówkach)- stąd stara się o porozumienie obu stron. Doprecyzowując co na to zz: zadbały w ZUZP,  aby staż pracy przy jubileuszówkach był liczony wraz z tym porozumieniem stron w spółkach grupy kapitałowej GA Police.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2020, 12:42:57 wysłana przez An_na »

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10297 dnia: Lutego 27, 2020, 18:11:13 »
Prezes chce kontynuować negocjacje w poniedziałek

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10298 dnia: Lutego 27, 2020, 18:40:08 »
Również mnie takie słuchy doszły , ciekawe czy myśli że przetrzyma pracowników do maja? a po wyborach jego podejście będzie wyglądać jak w przypadku dodatkowej nagrody o której już w zeszłym roku miała być decyzja? Zasadniczo nie rozumiem jaka różnica jutro czy w poniedziałek, albo się zarząd zgodzi albo nie na te warunki. Z prawnego punktu widzenia w piśmie jest termin na jutro jeśli będzie decyzja negatywna tudzież  pozytywna lub jej nie będzie to i tak wszczyna się spór zbiorowy. Przynajmniej tak mówi ustawa ...... 
Ewentualnie możliwe że te parę dni czasu pozwoli prezesowi przeczekać wybory aby przed nimi nie było strajku. Nie wiem jak wygląda bieg terminów w przypadku mediacji, referendum itp.
Chyba że prezes w piśmie wstawionym przez Panią Anie znowu rozminął się z prawdą i posiedzenia zarządu nie ma.
Ale tu by musiała się Pani Ania wypowiedzieć.

Offline johnnie.winterfeld

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10299 dnia: Lutego 27, 2020, 18:59:34 »
Również mnie takie słuchy doszły , ciekawe czy myśli że przetrzyma pracowników do maja? a po wyborach jego podejście będzie wyglądać jak w przypadku dodatkowej nagrody o której już w zeszłym roku miała być decyzja? Zasadniczo nie rozumiem jaka różnica jutro czy w poniedziałek, albo się zarząd zgodzi albo nie na te warunki. Z prawnego punktu widzenia w piśmie jest termin na jutro jeśli będzie decyzja negatywna tudzież  pozytywna lub jej nie będzie to i tak wszczyna się spór zbiorowy. Przynajmniej tak mówi ustawa ...... 
Ewentualnie możliwe że te parę dni czasu pozwoli prezesowi przeczekać wybory aby przed nimi nie było strajku. Nie wiem jak wygląda bieg terminów w przypadku mediacji, referendum itp.
Chyba że prezes w piśmie wstawionym przez Panią Anie znowu rozminął się z prawdą i posiedzenia zarządu nie ma.
Ale tu by musiała się Pani Ania wypowiedzieć.

Pan prezes czeka na telefon z Warszawy.
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10300 dnia: Lutego 27, 2020, 19:24:45 »
Tak, na jutro jest zaplanowane posiedzenie Zarządu, zgodnie z informacją przekazaną na intranecie.

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10301 dnia: Lutego 27, 2020, 19:42:49 »
Fajnie dziękuję za odpowiedź :)
Czyli zasadniczo mówiąc o decyzji albo kontr propozycji dowiemy się dopiero w poniedziałek. Czy już jutro będzie przedstawiona do zapoznania.
Zapewne Pani Aniu jest Pani związana tajemnicą, i nie będzie mogła takiej informacji przekazać?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10302 dnia: Lutego 27, 2020, 21:17:03 »
Zgadza się, jest to objęte do czasu poinformowania tajemnicą służbową. Kolejne kroki to będą zapewnie spotkania negocjacyjne w zależności od trybu. Wg stanu na dzisiaj określa to ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10303 dnia: Lutego 27, 2020, 23:00:44 »
Co to znaczy "zabraliby najlepszych pracowników"? Porwali siłą? Pracownik przechodzi raczej z własnej woli kiedy otrzymuje lepszą propozycję.

Wiesz, jak nawet podstawa będzie taka sama, to na górkę dostaną cztery premie kwartalne w wysokości 100% pensji.

Offline admin

  • Administrator
  • Gadatliwy
  • *****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.police24.pl
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10304 dnia: Lutego 28, 2020, 09:56:15 »

Prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Wojciech Wardacki w piśmie skierowanym do Zakładowych Organizacji Związkowych, prosi o rozważenie możliwości kontynuowania negocjacji płacowych.


https://police24.pl/police-informacje/2396-w-wardacki-prosi-o-kontynuowanie-negocjacji-placowych.html
Wirtualne Police - www.police24.pl