• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 2606618 razy)

Offline RPzpl

• Wielka Gaduła
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9960 dnia: Styczeń 15, 2020, 19:16:08 »
Wybory tu nie mają żadnego wpływu. Mamy związki jakie mamy i tyle, a że są o kant d.... rozbić, to już inna inszość.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2020, 19:19:48 wysłana przez RPzpl »
Nie walcz z idiotami. Mają przewagę liczebną.

Offline An_na

• VIP
« Odpowiedź #9961 dnia: Styczeń 15, 2020, 19:25:34 »
Nie zgadzam się z Panem.

Offline RPzpl

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #9962 dnia: Styczeń 15, 2020, 20:13:46 »
Że mną się pani nie zgadza. To wcale mnie nie dziwi bo pani jest związkowcem. Ja tylko pisze to co widzę, autopsja. Proszę podać mi przykład co związki wywalczyły / wynegocjowały więcej niż dawał zarząd. Ja mogę przytoczyć przykłady gdzie związki podpisały przepisy które nie są na korzyść pracownika.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2020, 20:17:04 wysłana przez RPzpl »

Offline zaksiu

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #9963 dnia: Styczeń 15, 2020, 20:27:31 »
Ja mogę przytoczyć przykłady gdzie związki podpisały przepisy które nie są na korzyść pracownika.
WOW!!!

Offline RPzpl

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #9964 dnia: Styczeń 15, 2020, 20:43:54 »
Prosty przykład, premia kwartalna i nieobecność pracownika w ciągu kwartału 31 dni. Pracownicy nie podlega ocenie przez przełożonego i ten nie przydzieli mu premii, mimo że ten przepracuje pozostałe dni kwartału. Po drugie było obiecane że wynegocjują powrót do.misiecznej premii, rok negocjowali i jaki efekt.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2020, 20:46:21 wysłana przez RPzpl »

Offline johnnie.winterfeld

• Stały bywalec
« Odpowiedź #9965 dnia: Styczeń 15, 2020, 22:21:05 »
Ja też uważam. A dlaczego nie tu, a gdzie ?
   Racja .Przecież ZZ nie informują swoich członków na wydziałach. Wszystko "tajne przez poufne"

Podczas wyborów wszyscy sobie przypominają o wydziałach...
Chociaż Pani Ania się udziela, za co pozostaje tylko dziękować.
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline Darek80

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #9966 dnia: Styczeń 15, 2020, 22:35:22 »
Pani Aniu, ten sprowadzony milion tysięcy ton, to trochę przesada :D . Sprowadzono po prostu milion ton. Fakt jako kraj bilans export-import od dobrych kilku lat mamy ujemny.
Ale uszy do góry, ostatnio Prezes Wardacki podzielił się z rynkiem informacją, że spodziewa się wzrostu zużycia nawozów na krajowym rynku o 19%. Dodatkowo dynamicznie rozwija się rynek nawozów płynnych. Dopóki chronią nas cła antydumpingowe, to nie warto straszyć.

Offline An_na

• VIP
« Odpowiedź #9967 dnia: Styczeń 15, 2020, 22:37:06 »
Panie RPzpl_ Regulamin należy czytać całościowo,  namawiam Pana do zapoznania się z Całym Regulaminem SYstemu Ocen Okresowych Pracowników (nie mylić proszę z Regulaminem Premiowania).
Jeśli Pan go nie zna proszę o podanie mi w wiadomości prywatnej emaila to Panu wyślę i każdemu z pracowników oczywiście. Jutro podam konkretny opis z Pana przykładu czyli w którym momencie przełożony nie ocenia z uwagi na nieobecność dłuższą a pracownik ma z automatu zgodnie z oczekiwaniami.

Post Merge: Styczeń 15, 2020, 22:39:14
Darek 80-  Tak! Ma Pan rację! Mój błąd. Dziękuję za czujność! Konkretnie 947 tysięcy ton:) tak, po tym co napisałam kraj nasz byłby zasypany :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2020, 22:39:14 wysłana przez An_na »

Offline kod79

• Stały bywalec
« Odpowiedź #9968 dnia: Styczeń 16, 2020, 01:56:24 »
Ciekawe kto jest w stanie ułożyć plan żywieniowy dla 2tys ludzi z osobna bo przecież każdy ma inną budowę ciała i zarazem inne zapotrzebowanie kaloryczne więc proszę mi nie zaglądać do sniadaniowki bo ja lepiej wiem co jest dla mnie lepsze i bardziej pożywne, a nie tak jak było za czasów paczek puste nic nie warte kalorie z samych węglowodanów pochodzących z chemii i cukrów.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Offline AAK

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #9969 dnia: Styczeń 16, 2020, 05:54:14 »
A czy coś zostało ustalone bądź było omawiane o doładowaniach kart Sodexo w 2020 na Wielkanoc, Dzień Chemika, Boże Narodzenie?

Offline An_na

• VIP
« Odpowiedź #9970 dnia: Styczeń 16, 2020, 07:08:01 »
Nikt nie będzie układał planu żywieniowego ☺️ Zostaną podane przykładowe kompozycje posiłków. Energetyk i drożdżówka nie spełnia kryterium posiłku profilaktycznego, stąd propozycja z komisji bhp, aby takie przykłady były podane. Po to zostały wprowadzone karty aby pracownicy komponowali wg swoich preferencji, jednak ma być to kompozycja zgodna z Rozporządzeniem które określa ilość węglowodanów, tłuszczów, białka, kalorii. Izba skarbowa zdecydowała, że pracodawca ma mieć nad tym pieczę (tak w skrócie- jak trzeba to przytoczę całą interpretację).
W sprawie kart jest to jeden z elementów negocjacji płacowych. Propozycja zz wzrost o 20 %. W grudniu zostało podpisane utrzymanie FŚS na poziomie 125 % czyli na poziomie 2019.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2020, 07:11:44 wysłana przez An_na »

Offline polo

• Gaduła
« Odpowiedź #9971 dnia: Styczeń 16, 2020, 08:01:52 »
Nikt nie będzie układał planu żywieniowego ☺️ Zostaną podane przykładowe kompozycje posiłków. Energetyk i drożdżówka nie spełnia kryterium posiłku profilaktycznego, stąd propozycja z komisji bhp, aby takie przykłady były podane. Po to zostały wprowadzone karty aby pracownicy komponowali wg swoich preferencji, jednak ma być to kompozycja zgodna z Rozporządzeniem które określa ilość węglowodanów, tłuszczów, białka, kalorii. Izba skarbowa zdecydowała, że pracodawca ma mieć nad tym pieczę (tak w skrócie- jak trzeba to przytoczę całą interpretację).
W sprawie kart jest to jeden z elementów negocjacji płacowych. Propozycja zz wzrost o 20 %. W grudniu zostało podpisane utrzymanie FŚS na poziomie 125 % czyli na poziomie 2019.

to jakaś kpina ..robicie z pracowników idiotów ... co kogo obchodzi co kto je   ... jeden pracownik przyniesie schabowego a drugi kanapki ... proszę przy kompozycji posiłków uwzględnić wegan, wegetarian i preferencje religijne :)

Offline An_na

• VIP
« Odpowiedź #9972 dnia: Styczeń 16, 2020, 09:18:32 »
Proszę wyhamować ze słownictwem  a swoje emocje zaangażować we wczytanie się w uregulowania prawne dotyczące tej kwestii. To co Pan je prywatnie to Pana prywatna sprawa.  Rozumiem, że Pan woli zbierać paragony, je archiwizować i mieć w gotowości do kontroli? Nie. No pracodawca też robi wszystko, aby Pan nie musiał a zgodnie z prawem zobowiązany jest sprawdzać co Pan spożywa komponując posiłek profilaktyczny. Niestety, to nie wymysł pracodawcy a izby skarbowej.  Ma Pan przestrzegać Regulaminu a pracodawca robi wszystko aby pracownikom to ułatwić, po drugiej  stronie jest kwestia opodatkowania tych kart podatkiem dochodowym w przypadku gdy pracodawca nie będzie kontrolował tego co pracownik spożywa jako posiłek profilaktyczny. Rozporządzenie mówi o kaloryczności, białkach, tłuszczach, węglowodanach a nie o wyznaniach czy preferencjach proroślinnych.

Post Merge: Styczeń 16, 2020, 09:30:55
RPzp_wracam do Regulaminu SOOP: par.4.2 Ocenie okresowej podlega Pracownik spełniający jednocześnie dwa warunki:
a. Okres zatrudnienia w relacji do liczby dni kalendarzowych w okresie oceny jest większy bądź równy 33%,
b. Obecność jest większa lub równa 66%.
3. Pracownik nie podlegający ocenie w myśl ust 2, na potrzeby naliczenia premii uznaniowej otrzymuje liczbę punktów jak dla oceny „Zgodna z oczekiwaniami”, chyba że w okresie oceny otrzymał naganę lub został zwolniony w trybie art.52 KP. W tym przypadku otrzymuje liczbę punktów oceny okresowej równą 0 (zero).”
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2020, 09:30:55 wysłana przez An_na »

Offline Blutut

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #9973 dnia: Styczeń 16, 2020, 09:48:42 »
Czwarty raz przekładane spotkanie, a nie jest powiedziane, że będzie piąty, szósty... Miesiąc czasu mija( Wielkie zapowiedzi, że w połowie Stycznia wracamy do rozmów)organizowane jest spotkanie i nic nie ustalone. Kto nie odrobił lekcji Zarząd, czy ZZ ? 21stycznia, oficjalnie kolejne spotkanie, co znowu wymyślą, a może o czym nie chcą poinformować i w czym jest problem? może w tym roku bez podwyżki,

Offline An_na

• VIP
« Odpowiedź #9974 dnia: Styczeń 16, 2020, 10:04:01 »
Nie są przekładane tylko trwają i się odbywają. Związki są na bieżąco informowane o wszystkich istotnych kwestiach mających wpływ na negocjacje. Spółka może komunikować się na zewnątrz wyłącznie raportami bieżącymi zgodnie z dyrektywą MAR. Też chciałabym napisać więcej ale nie mogę. Związki zawodowe są zobowiązane prawnie do zachowania poufności informacji finansowych /a takowe mają wpływ na negocjacje/stąd komunikaty nie są bardzo szczegółowe z każdej ze stron-nie jest to wymysł wewnętrzny.
Na swoim blogu zamieściłam listę sklepów /karta dziecko/ z Polic, kto chce listę pełną jest ona dostępna na intranecie /zakładka FŚS/lub proszę na Messenger lub telefon podanie adresu to wyślę pełną listę bo jest bardzo długa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2020, 10:32:29 wysłana przez An_na »